Laagri katakombid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
ademox
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 24 Aug, 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ademox »

Et mille poolest nr4 varjend teistmoodi on kui 5 või 3 näiteks, mis on põhimõtteliselt samasugused?
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

ademox kirjutas: Mul tekkis küsimus, kas keegi entusiast on ka 6. varjendi poole suunduva käigu lõpus oleva varingu kitsast pilust edasi roomanud? Üritasin seda taskulambiga valgustada - lõpus haigutas mustav auk, mis viitas sellele, et käik jätkub. Mul endal ei olnud isu sellisesse klaustrofoobilisse prakku pressida.
Roomasin 2008. aastal sealt läbi, edasi läheb tunnel kuni varinguni, mis on pigem prügimägi, aga see varing kus läbi saab roomata on vist õhitud, sest juhtmed jooksevad teisel pool.
Mis eesmärgil statiivi niimoodi sisse pakisid? Vesi, niiskus ja väike mustus ei tee ju metallile midagi.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
ademox
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 24 Aug, 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ademox »

Martti kirjutas:Mis eesmärgil statiivi niimoodi sisse pakisid? Vesi, niiskus ja väike mustus ei tee ju metallile midagi.
Kandevõimet ei tohiks vähendada jah :), kuid kaubanduslikku välimust rikuks tublisti. Kriimud ja värgid ja ega ma ei viitsi seda peale igat korda puhastada ka.
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

ademox kirjutas:
Martti kirjutas:Mis eesmärgil statiivi niimoodi sisse pakisid? Vesi, niiskus ja väike mustus ei tee ju metallile midagi.
Kandevõimet ei tohiks vähendada jah :), kuid kaubanduslikku välimust rikuks tublisti. Kriimud ja värgid ja ega ma ei viitsi seda peale igat korda puhastada ka.
Tahad selle veel kunagi maha müüa? :D Ma enda oma olen kasutanud suhteliselt jõhkralt ja kaubanduslik välimus pole üldse muutud. Kui väga reostunud kohas olen kasutanud, siis pärast olen keeva veega ära pesnud. Ühe statiivi olen ise lolli peaga puruks kukkunud. Niimoodi pakituna on ju halb kaamerat loodi saada?
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
ademox
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 24 Aug, 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ademox »

Vaata, see on nagu töökinnastega.
Käte pealt saab ka ju värvi maha pesta, aga lihtsam on hoopis kindad pärast ära visata :)
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Kas see kile jääb sellises keskkonnas terveks jalgade all üldse? Kui töökindad katki lähevad, siis käed ikka määrdunud ja vajavad pesemist :D
Teatud olukordades statiivi muidugi palja käega tõesti enam ei puutu, aga see on tõesti väga eksteeme situatsioon(mille likvideerib keev vesi) :wink:
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
AIXX
Liige
Postitusi: 105
Liitunud: 20 Mai, 2010 20:33
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas AIXX »

See ei puutu küll teemasse, aga kas Paldiski ja Leetse kandis on katakombe?
harrikas83
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 15 Mär, 2011 9:51
Kontakt:

Postitus Postitas harrikas83 »

Männiku Kaitseväe territooriumil, ehk männiku ladude alal on samamoodi maalused tunnelid kus kägaras saab üsna kiiresti liikudagi. Kõik hooned on omavahel ühendatud(või vähemalt need, mis hoonetest järgi on jäänud) ning käigud jooksevad terve männiku ladude ala ulatuses. Tõsi, paljud nö hargnemiskohad kust maapeale saab ronida on küll liiva ja muud manti täis loobitud, kuid on ka neid käike, mis on täiesti puutumata jäänud. Telliskividest tugevdatud laotud seinad ning korralikud betoonblokid, mis käike katavad.
ademox
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 24 Aug, 2009 15:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas ademox »

harrikas83 kirjutas:Männiku Kaitseväe territooriumil, ehk männiku ladude alal on samamoodi maalused tunnelid kus kägaras saab üsna kiiresti liikudagi.
Väga huvitav. Mõtled seda ringraja kõrval olevat territooriumi ikka? Olen seal ringi kolanud küll, aga mingeid käike pole avastanud. Kuidas neid leida?

Ma saan aru kirjelduse järgi, et need on lihtsalt kraavid, mis pealt betoonplokkidega kaetud ja pinnas peale aetud? Mitte uuristatud käigud nagu tsaariaegsed on. Huvitav, kuidas need tellisseinad pinnase külgsurvele vastu peavad?
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

ademox kirjutas:
harrikas83 kirjutas:Männiku Kaitseväe territooriumil, ehk männiku ladude alal on samamoodi maalused tunnelid kus kägaras saab üsna kiiresti liikudagi.
Väga huvitav. Mõtled seda ringraja kõrval olevat territooriumi ikka? Olen seal ringi kolanud küll, aga mingeid käike pole avastanud. Kuidas neid leida?

Ma saan aru kirjelduse järgi, et need on lihtsalt kraavid, mis pealt betoonplokkidega kaetud ja pinnas peale aetud? Mitte uuristatud käigud nagu tsaariaegsed on. Huvitav, kuidas need tellisseinad pinnase külgsurvele vastu peavad?
Olen ise näinud neid käike, kui kunagi 10 aastat tagasi kooliga seal orjenteerumine toimus. Siis olid veel suhteliselt viisakad ja mitte väga prügised.
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
harrikas83
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 15 Mär, 2011 9:51
Kontakt:

Postitus Postitas harrikas83 »

mmm..ringrada?? Männiku tee kõrval männiku ladude ala, üle maantee jääb järv. Praegu on tõkkepuud seal ees, kuna tegemist on Kaitseväe territooriumiga. Seal jah käigud. Pm-lt võib öelda küll, et tegemist on betoonseintest kraavidega, millele on Betoonblokkidest katus peal, ja kuskil pool meetrit pinnast ka peale kasvanud ajajooksul. Kas keegi teab rääkida, kaugele need käigud kulgevad ja kus ära lõppevad?
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Postitus Postitas kristjan82 »

Laagri nõukaaegset komandopunkti hakati eile lammutama ... kestab see mitu kuud , niiet härrased kes tahab veel ära käia tehke ruttu !
Lomp
Uudistaja
Postitusi: 26
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Lomp »

Nägin ka täna seda uudist, masendus tuleb peale ausalt öeldes.
Fabulous
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Dets, 2007 19:56
Asukoht: tallinn, vahel holland
Kontakt:

Postitus Postitas Fabulous »

Kahjuks meie nn. Valitsus ei saa aru, et sellsied vanad militaarobjektid on tänapäeval In, mida tasuks korda teha ja näidata turistidele mis omal ajal tehti. nt. seal selle suure kupli taga on kohe suur tummapommikindel uks, mis liikus siinide peal . kolme korruse kõrgune, mitu suurt peasaali, laoruumid jne.

Lääne - Euroopas on tänapäeval aga otse vastupidi - tehakse palju vanu sõjalisi objekte korda, et turistidele avada.

A nääd sa meie valitsus sellest aimu ei saa - ei oska raha teha. Ja siis kiretakse, et riigieelarve vähe ja riigieelarve vähe :S :S
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Varjend kaevatakse jahh kõigepealt pinnase alt välja, see järel lammutatakse ja auk täidetakse. Seda kõike sellel põhjusel et sinna kohale tuleb mingi tööstuspark.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist