ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Roamless »

Militaryphotos.netist mäletan, et ega osa Vene eriüksusi oma varustuselt USA samalaadsetest üksustest väga ei erinenudki. Seega vaevalt nad vaenlast imiteerivad, kui omadel samasugune varustus olemas.
Unforeseen consequences
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Leo »

Tausta teadmata on raske öelda, kuid taktikalist olukorra kirjeldust arvestades on need bagides multicamiga tegelased pigem nii mängult kui päriselt venelaste eriüksus, kes toetab diversante püüdvat sõjaväepolitseid vms, sest kõike seda varustust on võimalik raha eest osta, kui otse ei saa, siis vahendajate kaudu.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hetkel on pakkuda 13 soomukit, kõik sama pesakond.
Kerged kummipatjadega masinad.
13 soomuki hind kokku hetkel ca 340000€.
Kui palju soomustatud g-sid või moge selle raha eest saab?
Hinda pole palju heas korras masinate eest.

Taolises, täiesti pandavas hinnaklassis kergemaid soomukeid on tegelikult täiesti saada, isegi BMP-1sid on müügil.
Küsimus on minuarust lihtsalt tahtes taolisi masinaid osta.
Lihtsam on niisama ägiseda ja pimedas metsavahel tendiveoautodega riskeerida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas ruger »

Ukrainlaste edasiarenguid-tankitõrjeraketiheitja "Stunga-P" paigaldatult maastikusõidukile CF-Moto "Tracker".
Sõiduki maksimaalkiirus kuni 105 km/h. Relva maksimaalne sihitav laskekaugus kuni 5000 meetrit. Kõik toodetud Ukrainas. Siseminister Avakov ja Turtšinov teevad demo...
https://www.facebook.com/arsen.avakov.1 ... 2362092204
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Leo »

TT raketid ATV peal ei ole uudis, kindlasti on ukrainlastel sellest abi. Ei saa päris täpselt aru, kas rakett lastakse välja nii, et laskur ronib raketi juurde kasti või on juhtimispult kaardilugeja nina ees ja kasti on vaja ronida ainult uue raketi laadimiseks? Avakov kirjutab poolautomaatsest süsteemist, kuid ei ava selle termini sisu. Kuna ATV on praktiliselt soomustamata, siis on väga oluline, et rakett lastakse välja ja ise sõidetakse varju võimalikult kiiresti. Ukraina sõjaväe isikliku varustuse ja väljaõppe seisu näitab see, et isegi sellisele propaüritusele ei olnud sõdurile muud ümber riputada kui igivanad presendist salvetaskud ja salve relvale alla panna ka ei lubatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Paigaldus taolisele masinale jääb uduseks - miks neid ei paigaldatud nt remonditud BRDM-2 peale, mis on täisväärtuslik väike soomustransportöör?
Masin on 7,62 kaitsega, ujuv, ABK kaitse vahenditega.
Et Soome kasutab, on arusaadav - Soomel on valdavalt jalaväest koosnev armee ja raha vähevõitu.
Mis idee on seda meeskonda sinna kuulide ja kildude kätte eksponeerima minna on?
Meenutab kangesti seda meil paksu verd tekitanud valvekompaniide motoriseerimist mingite überkallite ATV-dega, mis täna seina ääres seisavad.

Pilt
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas HeiniR »

Trumm, kas saab võrrelda antud ATV+TT lahendust vs BRDM2+TT? Ilmselt ei saa, sest tegu siiski väga erinevate "asjadega".
Selle 10-12K eurikut maksva ATV hilisem remondi/hooldus kulu on siiski väga minimaalne võrreldes BRDM2-ga. Ma olen siinsete vanemate kaasfoorumlastega võrreldes tehnikakauge inimene, kuid sellegipoolest annab neid masinaid vaadata täiesti erinevas rollis.
ATV tavapärane äkilisus, maastikuläbivus jms on kindlasti midagi muud kui see on BRDM-il. Kindlasti on need ATV-d omal kohal ja koormab tagalat RA/SA vähem kui mainitud BRDM. ATV puhul kompenseerib killu/kuulikaitse osas tema väiksemad mõõdud ja oluliste osade ehk mootori ja veermiku paiknemine väga madalal, sellal kui raketikonteiner asub suhteliselt heal kõrgusel, mida ju eriti hea kasutada väiksema künka või kraavi korral. Võrdle masinate kütusekulu, mis erineb vähemalt 10x (ilma vajaduseta andmeid googeldada). Ilmselgelt on võimalik antud ATV-d ka paremini ära peita, olenemata ujumisvõimekusest suudab see ATV ilmselt ikka palju enamatesse kohtadesse pugeda kui BRDM.
Soomusta ATV 2-liikmeline meeskond korraliku kuulivesti+ kiivriga ja on juba osaliselt BRDMi raskem raud kompenseeritud.
Kpt Toomse on üks neist, kes just sellist kergete ATV-dega üksuste "parvlemist" pooldab.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas mutionu »

HeiniR kirjutas:Trumm, kas saab võrrelda antud ATV+TT lahendust vs BRDM2+TT? Ilmselt ei saa, sest tegu siiski väga erinevate "asjadega".
Selle 10-12K eurikut maksva ATV hilisem remondi/hooldus kulu on siiski väga minimaalne võrreldes BRDM2-ga. Ma olen siinsete vanemate kaasfoorumlastega võrreldes tehnikakauge inimene, kuid sellegipoolest annab neid masinaid vaadata täiesti erinevas rollis.
ATV tavapärane äkilisus, maastikuläbivus jms on kindlasti midagi muud kui see on BRDM-il. Kindlasti on need ATV-d omal kohal ja koormab tagalat RA/SA vähem kui mainitud BRDM. ATV puhul kompenseerib killu/kuulikaitse osas tema väiksemad mõõdud ja oluliste osade ehk mootori ja veermiku paiknemine väga madalal, sellal kui raketikonteiner asub suhteliselt heal kõrgusel, mida ju eriti hea kasutada väiksema künka või kraavi korral. Võrdle masinate kütusekulu, mis erineb vähemalt 10x (ilma vajaduseta andmeid googeldada). Ilmselgelt on võimalik antud ATV-d ka paremini ära peita, olenemata ujumisvõimekusest suudab see ATV ilmselt ikka palju enamatesse kohtadesse pugeda kui BRDM.
Soomusta ATV 2-liikmeline meeskond korraliku kuulivesti+ kiivriga ja on juba osaliselt BRDMi raskem raud kompenseeritud.
Kpt Toomse on üks neist, kes just sellist kergete ATV-dega üksuste "parvlemist" pooldab.
Meeskonna ellujäävus on tänapäeval miski sajandajärguline teema?
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas HeiniR »

Mutionu, ma oponeeriks haavatavuse koha pealt - ATV parem manööverdus jms omadused võivad meeskonna hukkumise hoopis ära hoida. Kui räägime ATV-de kasutamisest laiemalt, siis ilmselt istub ka BRDM-s korraga vähemalt 4 meest, tabamuse korral on tegu metallkirstuga, milles päris mitu langenut. ATV-l istub antud juhul maks 2 võitlejat, 4 kuni 6- liikmeline pooljagu/jagu on hajutatud nt 3 masina peal 100m vahedega.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas mutionu »

HeiniR kirjutas:Mutionu, ma oponeeriks haavatavuse koha pealt - ATV parem manööverdus jms omadused võivad meeskonna hukkumise hoopis ära hoida. Kui räägime ATV-de kasutamisest laiemalt, siis ilmselt istub ka BRDM-s korraga vähemalt 4 meest, tabamuse korral on tegu metallkirstuga, milles päris mitu langenut. ATV-l istub antud juhul maks 2 võitlejat, 4 kuni 6- liikmeline pooljagu/jagu on hajutatud nt 3 masina peal 100m vahedega.
Võimalik, et mul on sõjast natuke kummaline ettekujutus kuid BRDM -i võime, tule all, liikuda kuhu vaja, teha pauk ja tulla tagasi, on, minu meelest, natuke suurem kui ATV -l. Noodsamad Süürias ja Ukrainas kasutatavad kobarmoonad ja termobaarilised näiteks.
Sõjas venelastega loota mingisugustele kirurgilistele noalöökidele(ATV eelist ma mujal ei näe, vaikne, väike), a'la laks ära ja kiirelt minekut, on imelik. Mu meelest on nende mentaliteet, piltlikult öeldes see, et, krõbina peale puistame hektari kildudega üle ja siis lähme vaatame, mis seal oli.
Sõna "parvlemine", kui seda kasutada seoses elavjõuga, viitab kvantiteedile, see omakorda aga sõjas elavjõu kaotustele.
Madala intensiivsusega sõjas on ATV mõistlik, kuid, ma arvan, Eestit rünnates ei saa Venemaal olema tegu madala intensiivsusega konfliktiga. Või vähemalt loodan.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas herman30 »

mutionu kirjutas:Mu meelest on nende mentaliteet, piltlikult öeldes see, et, krõbina peale puistame hektari kildudega üle ja siis lähme vaatame, mis seal oli.
Vana tarkus on et järgmine sõda ei käia eelmise sõja metoodidega.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas HeiniR »

Mutionu, ära saa valesti aru, ma ei vastanda tegelikult rasket rauda ATV-le (pooldan igati nii tanke,IFV-d,liikureid jms), vaid ATV kui täiendus rasketele üksustele - nö moodne sissindus,mis kotib vastase üksuseid vahelduseks meie löögirusikatele ehk soomusmanööver üksustele. Ilmselge on see, et oma kõiki SA üksuseid me ei suuda varustada raskema rauaga, kuid ATV kui luure/VG tööriist varustuse kandmiseks, kiireks metsavahel liikumiseks jne on siiski võimalik saavutada iga KL maleva tasemel üsna lihtsalt ja odavalt.
ATV on väikesele üksusele sama väärtuslik töövahend nagu põllumehele traktor.
gorilla
Liige
Postitusi: 679
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas gorilla »

Kes teist on ATV-ga sõitnud? ATV mutta kinni sõitnud? Mina olen-illusioon "kerge" purunes umbes kümne sekundiga.
Nali seisnes selles, et unimogid liikusid samas kohas täiesti probleemideta, nende poolt see koht tümaks sõidetigi..

.. Kes ATV-ga varitsusse sõitnud on?


TT rakette umbes 240 tuhande euro eest (4x Javelin) niiviisi lahinguväljal transada oleks kuritegu EV maksumaksja vastu.

Minu 2 senti.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas Kulibin »

Njah, ma usun, et meil siin oleks piisavalt metallifirmasid, kes suudaks meile sobiva apastraadi valmis keevitada ...
ATV on kah mu meelest selline leisure platform ... Palju kisa vähe villa.
Vist on vale teema ? Ehk oleksoloogias jätkame.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: ATV kasutamine TTs ja jalaväes?

Postitus Postitas mutionu »

herman30 kirjutas:
mutionu kirjutas:Mu meelest on nende mentaliteet, piltlikult öeldes see, et, krõbina peale puistame hektari kildudega üle ja siis lähme vaatame, mis seal oli.
Vana tarkus on et järgmine sõda ei käia eelmise sõja metoodidega.
See tarkus kehtib venelaste, ja ka jänkide, puhul veel mitusada aastat. Kui sul on moona ja moona kohaletoimetamise vahendeid lademes siis sa ei saada mitte mehi vaid moona.
Meie vaatevinklist on igasugused parvlemised, sissitaktika jms hea kuna pole võimalust, piltlikult öeldes, tampida mill euri mutta igaksjuhuks, äkki keegi oli seal.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 10 külalist