TUVASTADA lennuk

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

Saatsin sulle mõningast infi. Aga pilt paistab küll natuke kunstniku poolt muditud olevat. Ei usu, et tollel ajal nii täpseid tehnika pilte avalikusele üles riputati. Olin ise 74-76 sõjaväes (mitte BBC) aga ka minu enda tehnika oli suht sqalajane. Õppes korjati peale igat tehnika tundi konspektid ja õpikud ära ja viidi staapi. Nii, et karayta on et seda on kunstniku käsi retušeerinud. Pilte leiad piisavalt mida võrrelda Google pildi otsingust.
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Arvata on,et kunstniku käsi on siin mängus olnud,sõjatehnika oli ikka suht salajane.Ei imesta üldse kui pildi peal mingeid detaile muudetud on.
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

Uurisin veel veitse materjale ning avastasin, et venealstel oli ka lihtsalt TU-22 millel olid mootorid asetatud nagu pildil. sellest arenes edasi Blinder TU-22A, Tu-22B (Blinder -A), TU-22K (Blinder-B). Seega toodi M modifikatsioonil mootorid allapoole ja pikendati õhukogujaid. TU-22 olid teist tüüpi mootorid (RD-7M-2) aga TU_22M (NK-144-72 ja 75 aastast kui ma ei eksi NK-25)
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Huhh, pagana segane värk! Googeldan veel veidi.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Huvitav on siin jälgida arutelu foto, Tu-22 ja Tu-22M teemal. Fotot vaadates on esmane mulje, et see on kunstniku joonistus, millel Tu-22K versioonid kunstniku kujutelmas. Muidugi võib olla tegu 100% retušeeritud fotoga. Kui aga tahate teada Tu-22M (projekt 045 mitte 145)kohta rohkem, siis küsige, olen nende peal jupp aega teeninud, või lugege siit foorumist "Raadi lennuväli" või "ainult sinule FW Anton" :wink:
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Bomber
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 23 Mär, 2005 9:24
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Bomber »

No ära hoia siis oma teadmisi vaka all.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Mis huvitab :?:
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Miskipärast on mul tekkinud mulje, et tegu on kunstniku loominguga. Vaadake natuke kiilude kuju - ühel on tagumise servaga võrreldes täisnurkne, ülejäänutel aga kaldu. Mootorite kuju/suurus on kõigil kolmel ka tiba veidralt erinev.

Ega ma muidu nii kirjutaks kui et olen ise natuke sinna kunsti kanti kalduv inimene.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Miskipärast on mul tekkinud mulje, et tegu on kunstniku loominguga. Vaadake natuke kiilude kuju - ühel on tagumise servaga võrreldes täisnurkne, ülejäänutel aga kaldu. Mootorite kuju/suurus on kõigil kolmel ka tiba veidralt erinev.
Olen sama meelt, sest ka mul on veidi samal alal kogemusi.
Anton - horridoo!
asjaajaja
Liige
Postitusi: 792
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Ma ei tahaks mitte kuidagi leppida selle kunstniku käe versiooniga (kas teile meeldiks, kui keegi ütleb, et teie elutoa seinal rippuv Wiiralt on tegelikult võltsing?). :evil:
Lennukite kiilud on jah erinevad, kuid tagaplaanil olevate lennukite kiilud on sinise taeva taustal ja kiilu ülaosas olev valge/läikiv antenn(?) on hästi näha. Esiplaanil oleva lennuki kiil on aga valge pilve taustal ja valge/läikiv ülaosa lihtsalt ei paista välja.
Mootorite osas ma mingit anomaaliat ei näe.
Tegelikult on siin üles riputatud pilt hoopis erksamate toonidega ja kontrastsem kui minu käes olev foto ja näeb seetõttu tõesti veidi multifilmilik välja.
Samas ei saa kohe võltsinguks kuulutada pilti, millel kujutatud objekti pole me ennem näinud. Kas tõesti pole olemas lennukit, mille ninaosa oleks nagu Tu 160 ja sabaosa nagu Tu 22 Blinder?
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

noh peaaegu nagu peegel pilt ikka vist jah TU 22M http://www.fas.org/nuke/guide/russia/bo ... -82p04.jpg parimat!!!
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

:oops: parandan - ikka TU 22 blinder - vaatasin ikka mootorid on tagatiibadel - sry - nats svipsis ka, sest just sain papaks, aga jah siit netist eemale ei saa isegi siis :) http://www.fas.org/nuke/guide/russia/bomber/tu-22.jpg
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Võltsimine oli Nõukogude aja üks põhilisi tegevusi ja tolle aegne perioodiline militaarkirjandus oli analoogseid pilte täis. Vaenlast oli vaja desinformeerida. Eelpool toodud pildil on minimaalne % fotole omaseid tunnuseid, küll aga on näha hulganisti kunstniku kätt, kes pole viitsinud kujutada oma pildil Tu-22 detailselt või on siis meelega retuseerinud fotot sedavõrd tugevalt, et poleks aru saada, mis masinatega tegu on. Nõukogude aegsed kirjastused ja sh. ka sõjaväekirjastused tegelesid retušeerimisega üpris usinasti, ilma selleta ei lastud ühtegi fotot ei ajalehte ega ajakirja sisse panna. Lennukite ninaosas ma mingit sarnasust Tu-160 ei leia küll aga kõvasti moonutatud Tu-22K omaga. Pildil on kolm tugevalt moonutatud Tu-22K ja ei maksa siin tonti otsida - Tu-160 ja Tu-22 ristsugutist pole olemas isegi katseeksemplarina mitte :lol:
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
-iff-
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 28 Apr, 2005 19:30
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas -iff- »

miks ka mitte tu 22 k - tõesti sarnasus on aga neid modifikatsioone on palju http://www.airliners.net/open.file?id=6 ... photo_nr=7
Paljud tahavad, et tõde oleks nende poolel, kuid ise ei taha olla tõe poolel.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Palju õnne iff :lol:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist