Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:Lühendamisest ma saan aru, kuigi mind huvitab, kuidas on määratletud "tavalist määra ületavalt" ja kuidas see numbrites välja näeb.
Ega mina ei oska muud numbrit välja lugeda, kui seda, mis §12-s kirjas (püss >600mm ja raua pikkus >300mm)
Kuidas püstolit/revolvrit üle "tavalise määra" lühendada, ei kujuta ette. Ilmselt seab (tehnilised) piirangud padrunipesa pikkus.
cedric kirjutas:Mis puutub relva pikendamisse, siis väidetavalt olla tüübikinnitust teinud ametnikul mure, et AK püstolile on justkui võimalik kaba kinnitada. Aga kas see võib olla lihtsalt kellegi ametniku järjekordne agarus?
No aga kui selline asi meil (ametlikult) müügis on, siis peab tüübikinnitus olemas olema, vastasel korral ei saa seda relvaraamatusse (ega relvaloale) kanda. Ja järelikult said ka ametniku mured ja sisemised heitlused lahenduse.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Sain S-Armsi esindaja kaudu targemaks. Ühesõnaga, kui relvaraud kvalifitseerib toru püstoliks, siis ei tohi selle püstoli üldpikkus olla üle 600mm, Roni jms kittidega pole probleemi, kuna need jäävad sellest piirist allapoole ja poleks ka sellele AK püstolile probleemi kaba külge panna, aga üldpikkus peab jääma alla 600mm - arvestades seda, et AK ise on juba 560mm siis on ühesõnaga tuuga.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:...kui mul on AK püstol (S-Arms Pärnus näiteks omab ühte sellist müügiks)...
Mida Sa muide püstoliks nimetad? Kas kokkuvolditava kabaga "Mini Jack"-i (pikkus 800mm lahtiselt, 560mm kokku klappides, raud 259mm)? Too läheks ReS §12 järgi tõesti püstoli kategooriasse, aga S-arms lehel on see ikkagi püsside nimistus. Ja seal võib tõesti tekkida see vaidlus, kas vintpüssina on see "üle tavalise määra lühendatav" (loe: tsiviilis keelatud) või läheb hoopis "volditava kabaga püstoli" kategooriasse. Tõenäoliselt sõltub ka sellest, mida tootja ise selle kohta ütleb (püss või püstol).


Edit: ma kirjutasin ülaloleva jutu valmis enne Sinu viimast kommentaari. Ilmselt mõtled siis sama asja, millele mina viitasin.
Sama probleem tekib ka 10" rauaga AR-15 puhul - relvaraua pikkuse järgi kvalifitseeruksid justkui püstoliks, samas üldpikkus peaks neil üle 600mm olema. Järelikult peaks selline konfliktne asjandus meie seaduse järgi keelatud olema.

Edit 2: Kuidas siis S-Armsi sõnul selle Mini Jackiga on? Keelatud või lubatud?
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

S-Armsi Mini Jack on registris kui püstol ja kui keegi tahab selle ära osta, katkutakse alla käiv kaba maha, kinnitusmehannismi augud keevitatakse kinni ja ostja saab sellise isendi.

Mõtlesin oma peaga siin edasi ja sain telefonis ka nendega räägitud - seaduse poolt on aksepteeritav variant, alla 300mm rauale keevitades jäädavalt paigaldatud leegisummuti, mis muudab relvaraua pikemaks kui 300mm kvalifitseerub kui üle 300mm relvaraud (26cm relvaraud + 5 cm leegisummuti = 31cm relvaraud). Kui see poolas tehase poolt ära tehakse, tuleb relv riiki kui püss.

Mis nüüd puutub kabasse, seljuhul seesama Mini Jack oleks koos kaba ja ilma kabata üle 600mm. S-Armsi esindaja teadis rääkida, et miks need kokkulapitavad kabad eestis keelatud on seetõttu, et kaba kinni olles on võimalik AK tüüpi relvadel lasku sooritada ja see on suur pahandus. Kui selle all mõtles RS: 4) tulirelv, mis lahtivõetuna võimaldab lasu sooritamist; .. siis need ei ole ju samad asjad.

Kui "tavalist määra ületavalt" tähendab midagi muud, kui need 300mm ja 600mm, siis las politsei seletab selle mulle ära, helistan neile esmaspäeval.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:...seaduse poolt on aksepteeritav variant, alla 300mm rauale keevitades jäädavalt paigaldatud leegisummuti, mis muudab relvaraua pikemaks kui 300mm kvalifitseerub kui üle 300mm relvaraud (26cm relvaraud + 5 cm leegisummuti = 31cm relvaraud). Kui see poolas tehase poolt ära tehakse, tuleb relv riiki kui püss.
Leegisummuti/kompensaatoriga on igasugust jokitamist tehtud. Näiteks teatavates PCC võistlusreeglites oli nõue, et relvaraud peab olema vähemalt 16". Noh, tüübid leidsidki "lahenduse" mitte-eemaldatava "kompensaatori" näol, millega saad rauda pikendada just niipalju kui vaja.
jokk-kompensaator.jpg
jokk-kompensaator.jpg (55.54 KiB) Vaadatud 1943 korda
cedric kirjutas:S-Armsi esindaja teadis rääkida, et miks need kokkulapitavad kabad eestis keelatud on seetõttu, et kaba kinni olles on võimalik AK tüüpi relvadel lasku sooritada ja see on suur pahandus. Kui selle all mõtles RS: 4) tulirelv, mis lahtivõetuna võimaldab lasu sooritamist; .. siis need ei ole ju samad asjad.
Antud kahe seadusepunkti ( 3) tulirelv, mida on võimalik antud relvaliigile tavalist määra ületavalt kokku panna (lükata) või lühendada; ja 4) tulirelv, mis lahtivõetuna võimaldab lasu sooritamist;) mõte ongi selles, et kui relv on lahti võetud (loe oluliselt paremini varjatav), siis sellest ei tohiks saada lasku sooritada. Näiteks ma saan oma Benelli sileraudsel ka kaba maha keerata (komplektis kaasas ongi kaks eri kujuga kaba) ning relv muutub oluliselt lühemaks, aga siis ei saa sellest lasku sooritada.

Ka tavaline AR-15/M16 ei võimalda ilma kabata lasu sooritamist, kuna taandurvedru ja puhver on kaba sees, küll aga on olemas AR-i modifikatsioone, kus taandurvedru on lukukojas nagu AK-l ning seal on võimalik lihtsalt volditavat või äravõetavat kaba teha.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Rand
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Apr, 2020 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Rand »

cedric kirjutas:Jahipaun müüb CZ Scorpioni püstolina, peaks jaguma inimesi, kellel on olnud vähemalt uitmõte sellele CZ-ile kaba otsa susata.
Tegelikult müüvad nemad seda letis kinnitatud kabaga, mis omakorda küljele murtud. Poleks vahet, kui jääks 600mm piiresse aga nimetatud konfiguratsioon on selgelt A-klassi kuuluv..
vtl kirjutas:Sama probleem tekib ka 10" rauaga AR-15 puhul - relvaraua pikkuse järgi kvalifitseeruksid justkui püstoliks, samas üldpikkus peaks neil üle 600mm olema. Järelikult peaks selline konfliktne asjandus meie seaduse järgi keelatud olema.
Muuseas oli taoline püss alles hiljaaegu siinsamas foorumis kasutatult müügis - Schmeisser AR-15 Commando. Tulenevalt huvist olin müüjalt ka detaile uurinud ning EKEI oligi teinud sellisele mudelile tüübikinnituse ära. :dont_know:
cedric kirjutas:S-Armsi Mini Jack on registris kui püstol ja kui keegi tahab selle ära osta, katkutakse alla käiv kaba maha, kinnitusmehannismi augud keevitatakse kinni ja ostja saab sellise isendi.
Selguse huvides - moonaks 7.62x39?
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Rand kirjutas:Selguse huvides - moonaks 7.62x39?
7.62x39 jah.

S-Arms pidavat tegema uue tellimuse veebruaris/märtsis ja mul täitsa sügeleb üks selline lühema toruga AK ligi võtta (mis sest, et mul üks Saiga MK on kapis ja laskma jõuan maruharva).
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas M.R. »

Kas keegi targem oskab seletada, miks ma pean tsiviilrelvaluba pikendama KL relvaloaga samal ajal, kuigi tsiviilrelvaluba on tehtud alles 2019?
Kas neid peab korraga pikendama ühesõnaga?
Ette tänades,
M.R.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..järsku seepärast, et "KL relvaluba" ongi ju tegelt selline poolkõva, n-ö libarelvaluba :roll:

A järsku sa täpsustad oma keissi detaile :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas kobra »

Detaile teadmata pakuks, et tervisetõendi pärast. Relvaluba ei saa sul kauem kehtida kui tervisetõend.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..tundub logish - et "tsiviilrelvaloa" tegid oma varasema KL relvaloa "kõrvale" ja tollega koosolnud tervisetõendi alusel :?:
Sest tegelt relvaluba kui sellist meil ju ei olegi - meil on(gi) hoopis 5a kehtiv tervisetõend (ja relvaluba sinna juurde) - nali oli :mrgreen:

"Päris" relvaluba on vaid neil, kel on nimeline tulirelv eluagse loaga - vot see on tõesti RELVAluba :roll:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas M.R. »

Siinkohal tuletan meelde Teile, et relvaloa taotlemisel ei tohi tervisetõend olla vanem kui 3 kuud. Seega tegin ma tsiviilrelva jaoks uuesti kogu kammajaa läbi.
Keiss on selles, et ma ei saa aru, miks ma pean tsiviilrelvaluba pikendama, kui see on välja antud alles 2019 :shock:
Ei oska õiget seaduse sätet ka sellekohast leida :dont_know:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

M.R. kirjutas:Siinkohal tuletan meelde Teile, et relvaloa taotlemisel ei tohi tervisetõend olla vanem kui 3 kuud. Seega tegin ma tsiviilrelva jaoks uuesti kogu kammajaa läbi.
Keiss on selles, et ma ei saa aru, miks ma pean tsiviilrelvaluba pikendama, kui see on välja antud alles 2019 :shock:
Ei oska õiget seaduse sätet ka sellekohast leida :dont_know:
Vabandust - aga kui on olemas päris relvaluba, milleks seda KL oma vaja üldse?
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 183
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas M.R. »

Ma tegin ennem KL relvaloa ja siis tsiviili, seepärast on mõlemad, aga hakkasin ka nüüd mõtlema, et nahh seda KL oma siis veel vaja on... Kannan KL relva tsiviilloale, et saaks kodus hoida? Eehh jube segaseks hakkab minema...
Mis muidugi ei anna vastust mu küsimusele. Saatsin PP-sse ka päringu aga sealtpoolt on vaikus :dont_know:
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ElrikThunderson »

M.R. kirjutas:Ma tegin ennem KL relvaloa ja siis tsiviili, seepärast on mõlemad, aga hakkasin ka nüüd mõtlema, et nahh seda KL oma siis veel vaja on... Kannan KL relva tsiviilloale, et saaks kodus hoida? Eehh jube segaseks hakkab minema...
Mis muidugi ei anna vastust mu küsimusele. Saatsin PP-sse ka päringu aga sealtpoolt on vaikus :dont_know:
PPA relvaloa jaoks esitasid sama tervisetõendi, mis KL loa jaoks? Siis ongi asi tervisetõendis, mida kasutatakse seaduse antud 5-aastase tähtaja lühendamiseks.
RelvS § 34. lg (7) Relvaloa kehtivusaeg on kuni viis aastat. Relvaloa kehtivusaeg ei saa olla pikem kui isikule väljastatud tervisetõendi kehtivusaeg.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 30 külalist