Relvamaketid

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Rebu kirjutas:Viimane asi kui kõrge ta on
48mm,75mm,84mm,100mm,157mm
need võetud sealt joonselt (vaskult paremale) vaata ise yle kui paks mingi koht on
http://mauser98k.internetdsl.pl/scheme/rystech.JPG
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Just seda oligi vaja :D
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Šabloon valmis :D
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
janno8
Liige
Postitusi: 450
Liitunud: 09 Nov, 2007 21:04
Kontakt:

Postitus Postitas janno8 »

Nyyd siis ainult valmis ehitada :P
joomise maha jätame jätame, selle peale võtame võtame
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

See küsimus on nendele kes on ehitanud k98.Kaua aega läks ehitamisele?
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Üldiselt on nii, et sabloon on võimalik küll valmis teha, kuid soe soovitus on asja väljavoolimise jaoks kusagilt originaalkaba kõrvale vaadata. Palja paberi najal on äärmiselt raske mingit tulemust saavutada. Mul üks vend juba mitu kuud asjaga tegeleb ning pea on valmis, ma sügavalt loodan. Oleks ise teadnud, et asjaga selline jama on oleks olnud lihtsam originaal osta (1500 eeku). Seda seepärast, et puust valmis tehtud junnile pead sa veel kõik metalljubinad juurde vaatama, mis pole aga just kõige lihtsam ning ka odavam tegevus. Ja jumala eest kui tegema hakkad, ära kasepuud kasuta!!!!.
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Tänud soovituse eest aga ma 100% täpset ei tee.
Kogun saksa ja vene kolu
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Puitosa valmistamine läks umbes 3-4 päeva, seda enam vähem hommikust õhtuni. Originaal oli kõrval, puiduks oli kuuseplank.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

Tekkis küsimus, et mis kasepuul viga ja mille poolest kuusk on parem?
Ja veel küsimus, kas originaal polnud mitte kasest?
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Originaal olevat olnud mingine pähklipuu, kuid neid ka erinevaid. Kask minu arvates ei sobi seepärast, et on kaalult raske ning ka väga keeruline töödelda. Kuusk/mänd sobi ainult maketi tegemiseks ning on väga kergesti töödeldav. Õige relva jaoks sobib mõni tugevam puu kuid tuleb vaadata, et puit ei oleks liiga raske.
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

jrgen20 kirjutas:Originaal olevat olnud mingine pähklipuu, kuid neid ka erinevaid. Kask minu arvates ei sobi seepärast, et on kaalult raske ning ka väga keeruline töödelda. Kuusk/mänd sobi ainult maketi tegemiseks ning on väga kergesti töödeldav. Õige relva jaoks sobib mõni tugevam puu kuid tuleb vaadata, et puit ei oleks liiga raske.
Tänan kiire vastuse eest. Selgituseks niipalju, et enamuse oma teadlikust elust olen puiduga tegelenud. Kui on vähegi tööriist kasutada, siis kasest on kõige parem/kergem saada head ja täpset tulemust. Mänd võib ju sobida, kuust on tegijale nuhtluseks. Kasel tihedus tõesti suur, seega tagavedamiseks veidi raske.
Originaal võis olla pähkel, kuigi kahtlen, sõja aegne masstöö küll ei olnud. Samas nähtud ka saksa säästlikku materjali kasutamist, oksad välja puuritud ja punn asemele pandud.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Sõjalõpu puidud tulid ka vineerist, nii et igasugust materjali on kasutatud. Kui mul nüüd meelde tuleks, mis puidust ma veel teinud olen, ütleks hea meelega.
Kasutaja avatar
ivar64
Liige
Postitusi: 962
Liitunud: 05 Veebr, 2006 13:09
Kontakt:

p

Postitus Postitas ivar64 »

Kindel,et saksa poisid kasutasid vineeri siiski tugevuse pärast,mitte et muud puitu oleks raske saada või kehva töödelda...
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Väike "galambuur" puidu teemal: küsimus - miks vene vindi laad on tehtud kasepuust? Vastus - sest ustaviga on nii ette nähtud! (ustav - mõeldud vene k. määrustik)
Kogu lugupidamise juures - tundub küll rumal jutt, et kask raske ja halb töödelda. Okaspuustnüüd küll ei sobiks neid asju teha, nagu T-62 kirjutas, eriti mitte kuusest, kuna nõrk ja pehme ja ka töödelda ei pruugi sugugi hea olla, kuigi siin mees kes teinud arvas teisiti.
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Restauraatoritele ja nendele kes ise midagi proovivad järgi teha wehrmachti varustusest ,külastage http://www.jurgen.ru/

Soojalt soovitan!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 33 külalist