Kummikuulidega relvad ilma relvaloata

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

oisaperse jah, mul õnnestus Daisy'lt selline õhukas hankida, mis 20m pealt laseb läbi 7-kihilise vineeri ja teeb veel selle taga olevale 5-kihilisele kah korraliku klõmmi sisse :shock: nii, et ärge minuga mölisema tulge...
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

Satakas kirjutas:oisaperse jah, mul õnnestus Daisy'lt selline õhukas hankida, mis 20m pealt laseb läbi 7-kihilise vineeri ja teeb veel selle taga olevale 5-kihilisele kah korraliku klõmmi sisse :shock: nii, et ärge minuga mölisema tulge...
kummikuuli eelis siin ongi pigem peatamis j6us kui l2bimise ! Teiseks 6hupyssi kaasas kanda pole just k6ige mugavam, ei j6ua enesekaitseks palju just 2ra teha !

igatahes kas on uudiseid sel teemal kaa, just seadusandluse kohapealt ?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

loodan, et tajusid mu posti tagant killukese huumorit (kuigi jutt iseenesest tõsi)
olen_huvitatud
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 11 Nov, 2006 21:04
Kontakt:

kogemused

Postitus Postitas olen_huvitatud »

ise saand mingi õhkrelvaga riivata sest mingi vend plõksis tee peal päästikuga käis laks ja põmm käsi verine ja sellepärast tahan et õhkrelvadele kehtestataks ka mingi seadus : toetan kummikuule :evil:
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

on keegi midagi leidnud kaa selle teema kohta , pikka aega vaikus olnud nagu - mina ei suuda leida adekvaatset infi
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas masterofceremony »

Juhtusin ka üle tüki aja jälle siia. Oleks ka asjade käigust suht huvitatud, mis nüüd siis tegelik seis ka on? On kellelgi adekvaatset infot?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

püüan homme lasta uurida...
masterofceremony
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Nov, 2005 13:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas masterofceremony »

Satakas kirjutas:püüan homme lasta uurida...
Kuidas selle uurimisega lood on? :oops:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

jurist teatud põhjustel juba jupp aega hõivatud. pommitan teda jätkuvalt
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Küsimuse vastus on väga lihtne - mille mõjul see kummikuul sealt võlupüssist välja lendab? Kui padrunis on laeng, siis on ta tulirelv, ja talle kehtivad samad normid soetamiseks, hoidmiseks ja kandmiseks mis teistegi tulirelvade puhul.

RELVASEADUS
§ 11. Relvade liigitamine

Relvad liigitatakse järgmiselt:
1) tulirelv – relv, mis on ette nähtud objekti tabamiseks või kahjustamiseks lendkehaga, mille suunatud väljalaskmiseks kasutatakse püssirohu- või muud laengut;
[RT I 2007, 7, 38 – jõust. 27.04.2007]

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12793637

Seadustega tasub alati kursis olla - seda enam, et nad ripuvad avalikult internetis, ja nende mittetundmine ei vabasta neid rikkuvaid inimesi karistusest.
PS. Ka makartsile on kummikuule saada, 20 eeku tükk - mille peale kaasvõitleja teatas, et tema sellise raha eest küll humanistiks ei hakka.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Vahet tegi see seadusemuudatuse ettepanek sellega, kui palju J/pinnaühiku kohta see laskemoon andis.

Ma vaatasin 2008 aastal jõustuva relvaseaduse versiooni läbi aga ei leidnud sealt nagu ühtegi viidet kummikuulidega või mittesurmava laenguga relvadele.

2005 aasta relvaseaduse muutmise seaduse mustand on siin: http://eoigus.just.ee/?act=dok&subact=1&DOK_W=86731
6) paragrahvi 11 punkt 1 muudetakse ja sõnastatakse järgmiselt:
“1) tulirelv – relv, mis on ette nähtud objekti tabamiseks või kahjustamiseks lendkehaga, mille suunatud väljalaskmiseks kasutatakse püssirohu- või muud laengut ning mille pihtamislaengu kahjustusenergia on 0,5 J/mm2 või ületab selle;”;

7) paragrahvi 11 täiendatakse punktiga 7 järgmises sõnastuses:
“7) kerglaskerelv – relv, mis on ette nähtud objekti tabamiseks või kahjustamiseks lendkehaga, mille suunatud väljalaskmiseks kasutatakse püssirohu- või muud laengut ning mille pihtamislaengu kahjustusenergia on alla 0,5 J/mm2.”;
okaloka on täiesti õiget kohta vaadanud relvaseaduses, kuid muudetud seda veel pole.

Seda ma ei tea, kas ka muudetakse üldse.

P.S Leidub ka 9mm parabellumi laskemoona, millel on plastikkapsli sees peened haavlid. Kelku see vist liigutada ei jõua, seega ärpleja mittesurmavaks rahustamiseks suht sobilik. Ei jää vintrauajälge ega hülssi.
Kasutaja avatar
onu-raul
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Veebr, 2006 20:14
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas onu-raul »

Pilt

Tegemist siis paintballi püstoliga. Selline riistapuu relvaluba ei vaja. Enesekaitse relvaks piisav. Laskeulatus 50-60m. Ning võimalik kasutada korduvkasutatavaid silikoonkuule.. Seega parktiliselt võib lasta ka sellest relvast "kummi" kuule. (toimib väikse co ballooniga)
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Käisin eelmine nädal Citysec-is ja selgus, et need asjad on jätkuvalt loaga. Müüja oli ka õnnetu, sest tema jutu järgi hakkas kõik kõlakast - kohekohe tuleb seadusemuudatus ning nad suutsid neid omajagu kunagi sisse osta.
Kasutaja avatar
RFSS
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 25 Juun, 2006 18:25
Asukoht: Jerven, Turgel
Kontakt:

Postitus Postitas RFSS »

Tekkis selline küsimus, et kas RAM (real action maker) relva võib omada relvaloata? Need pole samad, mis nn kerglaskerelvad minu teada, sest need töötavad CO2 jõul (kaliiber 11,1 mm). Samas vahe neil on suht väike. Hinnad on ka üsna vinged neil.

Näiteks M16 tüüpi:
http://www.asmc.de/product_info.php/inf ... ewehr.html

Pilt

Walther P99 RAM:
http://www.asmc.de/product_info.php/inf ... ilber.html

Pilt
Every man, that would be a man, whenever possible, should be carrying a knife in his daily life. – [url=http://www.youtube.com/user/nutnfancy]Nutnfancy[/url]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist