Kuidas sõidad autos relvaga ?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Ahf
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 09 Nov, 2011 17:22
Kontakt:

Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Ahf »

Tervist.
Tekkis selline mõte, et kuidas sõidate Teie autos oma käsitulirelvaga ?
Kas relv on teil kabuuris ja vöö vahel ? Ebamugav ju.
Keskkonsoolil, kõrvalistmel, aknalaual ? :D

Aga mul tekkis endal küsimus, et kas Minu Isiklik auto on avalik ruum ? Selles suhtes, et relva kanda tohib ainult varjatult, seaduse järgi, aga kui ta mul kõrvalistmel on, salv all, kas see siis on seaduse rikkumine, kuna ma kannan relva ja ta ei ole varjatud ? Või "varjab" auto seda siiski ?
Panen teki peale, siis on korras ?

Kunagi oli mingi teema, et autos ei tohi suitsetada, kuna see on "avalik ruum". Sellest ka see uitmõte. Pole suitsumees, sorry, ei ole kursis selle teemaga.
Aga huvitab just, et kuidas selle kõrvalistmele asetamisega on ? On see nö "avalik kandmine" ?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Kriku »

Auto ei ole avalik ruum. Auto läbi otsimiseks on vaja kohtu luba.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas EOD »

Miks peaks relv kõrvalistmel vedelema, nii, et see on väljast näha?
Auto ei ole avalik ruum. Auto läbi otsimiseks on vaja kohtu luba.
Mäletamist mööda võib iga sõiduki "radaridetektori avastamiseks" läbi otsida. Kui seejuures midagi muud leitakse, on ahvokaatidel jälle teenimisvõimalus. Tahad neid ülal pidada - lase käia ja hoia relv autos nähtaval. :wink:
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Manurhin »

Ahf kirjutas:Tervist.
Tekkis selline mõte, et kuidas sõidate Teie autos oma käsitulirelvaga ?
Kas relv on teil kabuuris ja vöö vahel ? Ebamugav ju.
Keskkonsoolil, kõrvalistmel, aknalaual ? :D
Autos (ja ka muidu) on relva väga mugav kanda kaenlaaluses kabuuris või ka nt. põuetaskus (kui just lausa Desert Eagle või mõni 8'' toruga kolakas pole).
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas oliver »

Oleneb relvast, PPK on kas vööl kabuuris või jaki taskus, 1911 on pigem käetoe all või tagaistmel. Igatahes mitte nähtaval.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Kriku »

OK, eksisin. Tuleb vähem öösel postitada :(
Ahf
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 09 Nov, 2011 17:22
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Ahf »

No aga kas see on siis relva kandmine avalikult või ei ole, kui ma ta autosse istudes kabuurist välja võtan ja ükskõik kuhu autos asetan ? :D

See juba ei mängi ju rolli, kas ta on "nähtavalt" kõrvalistmel, või nt kus mina hoian, veidi varjatum - ukselaekas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Kriku »

Ma arvan ikkagi, et ei ole. Kui auto aknast püss näha, siis võiks olla.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas oliver »

Ma usun et autos relva tahaistmele või mujale asetamine on ikkagi relva kandmine mis siis et tegemist ei ole füüsilise kokkupuutega, st. relv ei ole vöö vahel või kaenla all. Või mis ta siis oleks, relva edasitoimetamine punktist A punkti B?
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Walter2 »

EOD kirjutas:Miks peaks relv kõrvalistmel vedelema, nii, et see on väljast näha?
Auto ei ole avalik ruum. Auto läbi otsimiseks on vaja kohtu luba.
Mäletamist mööda võib iga sõiduki "radaridetektori avastamiseks" läbi otsida. Kui seejuures midagi muud leitakse, on ahvokaatidel jälle teenimisvõimalus. Tahad neid ülal pidada - lase käia ja hoia relv autos nähtaval. :wink:
Huvitav et selline asi kehtib kui sõidad autoga ringi - koduaias seisva auto läbiotsimiseks on vaja läbiotsimisluba kohtu poolt viseerituna, sinna ei tohiks ükski vormimees tulla suva peale "detektorit" otsima. Koduaed pole avalik ruum?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Walter2 »

oliver kirjutas:Ma usun et autos relva tahaistmele või mujale asetamine on ikkagi relva kandmine mis siis et tegemist ei ole füüsilise kokkupuutega, st. relv ei ole vöö vahel või kaenla all. Või mis ta siis oleks, relva edasitoimetamine punktist A punkti B?
Relva edasitoimetamine RS p.55 lg.2 järgi täitsa defineeritav viis kus relv peab olema lahti võetud ja pakendatud viisil, mis ei võimalda tema kohest kasutuselevõttu.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas bodom »

Walter2 kirjutas:
EOD kirjutas:Miks peaks relv kõrvalistmel vedelema, nii, et see on väljast näha?
Auto ei ole avalik ruum. Auto läbi otsimiseks on vaja kohtu luba.
Mäletamist mööda võib iga sõiduki "radaridetektori avastamiseks" läbi otsida. Kui seejuures midagi muud leitakse, on ahvokaatidel jälle teenimisvõimalus. Tahad neid ülal pidada - lase käia ja hoia relv autos nähtaval. :wink:
Huvitav et selline asi kehtib kui sõidad autoga ringi - koduaias seisva auto läbiotsimiseks on vaja läbiotsimisluba kohtu poolt viseerituna, sinna ei tohiks ükski vormimees tulla suva peale "detektorit" otsima. Koduaed pole avalik ruum?
Minuteada on sõiduki läbiotsimise õigus ka keskonnainspektsiooni inspektoritel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas Kriku »

Ah, minu viga. Unustasin tõsiasja, et on kaks erinevat toimingut: vallasasja (sh. auto) läbivaatus ja sõiduki läbiotsimine. Selle kohta on omajagu juriidilist vahtu keerutatud, mille praktiline tähtsus praeguses teemas on olematu.
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas slider »

Mul see kabuur ja kella 2 peal paremal, minu kehaehituse puhul ja sellises asendis istub ka autos väga hästi, kabuuri nurk istutab käepideme ja kelgu täpselt reie ja kõhu vahele õigesse kohta.
Väga hull tuumakeemia ei ole, proovi oma kabuuri ja põhiliste pükstega leida konf, kus saad ilma erilise pingutuseta kükitades kingapaelu siduda.
Ebamugavus on vb harjumise asi, samas kui sõit relvaga kehale jälgi jätab on vaja midagi muuta.
Pikema sõidu puhul relv kindalaekas on ju väga ok, kui juhtub, et jääd nt kiiruseületamisega vahele ja sind palutakse patrullautosse siis oota kuniks pol. on sulle selja keeranud ja võta relv ning pane tagasi kabuuri (diskreetselt ja rahulikult).
Ma pole mingi sarikihutaja, kuid 2 korral erinevates maakondades on õnnestunud ca 12kmh üle rikkumisega tagaistmetel olla ja ei kottinud neid see "Relvaomaink...." punane kiri nende ekraanil kedagi.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Kuidas sõidad autos relvaga ?

Postitus Postitas vtl »

* Relvaseadus §50 lg (2) ütleb: Relva ja laskemoona tuleb kanda avalikus kohas varjatult ning viisil, mis välistab nende kadumise või sattumise teise isiku valdusse.
* Korrakaitseseadus §54 defineerib: Avalik koht on määratlemata isikute ringile kasutamiseks antud või määratlemata isikute ringi kasutuses olev maa-ala, ehitis, ruum või selle osa, samuti ühissõiduk.

Seega isiklik auto EI OLE avalik koht. See, kas seaduserikkumise korral võib liikluspolitsei, keskkonnainspektsioon vms. institutsioon selle läbi vaadata, on avaliku koha definitsiooni kohapealt irrelevantne. Politsei võib ka koduukse maha lüüa, kui on alust arvata, et seal toimub hetkel seaduserikkumine - näiteks tapetakse või vägistatakse kedagi.

Aga KUI auto on avalikus kohas ja relv on läbi klaaside või avatud uste avalikkusele nähtaval, siis minu arvates ei ole tegu varjatud kandmisega.

Algsele küsijale aga vastuseks - autos kandmiseks sobiliku relva ja kabuuri kombinatsiooni leidmine võtab aega ja nõuab katsetamist. Erinevad kabuurid istuvad eri kõrgusel, lisaks määrab kabuuri nurk, kas relv hakkab ribidesse torkima või surub istme külgpadi relva pidet pinge alla ning otseloomulikult sõltub asi ka relva suurusest. Glock 43 saan mina ka autos istudes kanda nii et ei tunne ka, aga kui Glock 17-ga laskma lähen, siis transpordin seda hoopiski kotis. Võistlusele (või ka mõningatesse tiirudesse harjutama) minnes nõutakse niikuinii seda, et relv oleks alale sisenedes tühjaks laetud ja ohutu.

Lahtiselt kõrval- või tagaistmel ei soovita relva hoida juba sellepärast, et avarii korral muutvad kõik lahtised esemed kümneid kordi "raskemaks" pommiks. Väidetavalt "kaalub" pooleliitrine Coca-Cola pudel 110km/h kokkupõrkel üle saja kilo. Ei tahaks samas suurusjärgus kaaluva relvaga piki pead saada.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist