Laskesport

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
zaarik
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Veebr, 2017 14:14
Kontakt:

IPSC turvakursus - kus ja millal?

Postitus Postitas zaarik »

Pole küll lõpuni selle foorumi teema, kuid kuna veebist ammendavat vastust ei saanud, siis uurin siit....

Kas ja millal ja kus saaks esimesel võimalusel läbida IPSC turvakursuse?

Soovitavalt Tallinn või Harjumaa.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: IPSC turvakursus - kus ja millal?

Postitus Postitas nimetu »

Võta äkki Tondi lasketiiruga ühendust ja küsi üle kui tahad täpset infot. Ma usun, et vastuse saaksid tunduvalt kiiremini kui siit foorumist. :P
Sugga 21
Liige
Postitusi: 310
Liitunud: 15 Sept, 2011 20:40
Kontakt:

Re: IPSC turvakursus - kus ja millal?

Postitus Postitas Sugga 21 »

Klubi Toonela Tuletoojad. Plaan on teha IPSC Turvakursus 11.-12. märtsil.

Surm
+372 50 41 346
skype: hr_surm
www.surm.ee
www.death.ee
zaarik
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 13 Veebr, 2017 14:14
Kontakt:

Re: IPSC turvakursus - kus ja millal?

Postitus Postitas zaarik »

nimetu kirjutas:Võta äkki Tondi lasketiiruga ühendust ja küsi üle kui tahad täpset infot. Ma usun, et vastuse saaksid tunduvalt kiiremini kui siit foorumist. :P
Neil oli see kursus eile-üleeile.... :wall:
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: IPSC turvakursus - kus ja millal?

Postitus Postitas alo »

zaarik kirjutas:Neil oli see kursus eile-üleeile.... :wall:
Surma võib usaldada, helista ülaltoodud numbril.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

Omni kirjutas:Veel oleks vaja soovitusi relvaloa eksami koolituse osas, polegi nagu püstolit veel mitte kunagi käes hoidnud. Teooria osa pärast ma eriti ei põe.
Peaksin vist täna siis toimima nii:
1. Relvaluba
2. Klubisse astumine
3. Soetusluba
Relvaloa koolituste-soovituste kohta on siin foorumis ja (siinsamas) teemas piisavalt kirjutatud. Otsi, loe ja saad targaks.
Omal käel teooriaeksamille minnes kukub ca 75% inimesi läbi. Kursustel räägitakse, mida tuleks sõna-sõnalt ära õppida, millele tuleks tähelepanu pöörata ja mis on ebaoluline ning mille õppimisele pole tarvis aega raisata.

Tegelikult on järjekord selline:

Relva saamine:
1) Relva(soetus)loa kursused. Nii teooria kui praktika ja relva käsitlemine;
2) Taotlus Politseis relva soetusloa saamiseks -> relvakapp -> politsei koduvisiit -> relvaeksam (teooria ja käsitlemine)
3) Relva soetusluba -> esimese relva ost -> registreerimine -> relvaluba "enese ja vara kaitseks";

Laskesportlaseks saamine:
4) Turvalise laskuri kursus -> eksam -> turvakursuse eksam-võistlus;
5) Klubi valimine -> avaldus -> klubisse astumine -> klubi sisseastumis- ja liikmemaks;
6) Ca kuu aja pärast on võimalus politseis esitada avaldus laskesportlase staatuse saamiseks ja sportrelva vormistamiseks relvaloale (koos laskesportlase privileegidega nt. osta hulgi odavamat laskemoona);
7) Harjutad -> võistled -> harjutad -> võistled -> kuni saad oma iga-aastased kohustuslikud matchpunktid kokku (muidu jääd oma laskesportlase staatusest järgmisel aastal ilma).

Teoreetiliselt saad ka mõne algaja-sõbraliku klubiga liituda, ilma et sul relvaluba oleks. Aga sellisel juhul peab klubi ja/või tiir laenama sulle oma relva ning harjutada (isegi relva kätte võtta) tohid ainult pädeva instruktori käe all, kes vastutab sinu eest. Laskesportlase staatust sa ilma relvaloata muidugi ei saa ja omal käel relva käsitleda või moona osta loomulikult ei tohi.
Aga see lähenemine on pigem erand kui reegel ja mõte ning eesmärk on ikkagi see, et lähemas või kaugemas tulevikus teed ikkagi omale relvaloa ning ostad isikliku relva.
Ma tean, et vähemalt üks uus ja vastloodud klubi pakub (eelkätt noortele) sellist lähenemist, kus saad hakata proovima ja laskesporti harrastama ilma isiklikku tulirelva omamata. Aga nemad lasevad praegu ainult püstolit.

Omni kirjutas:Kindlasti sooviks Toonela kohta infot.
Kui Sul on relvaluba ja relv(ad) olemas ning kõik korras, siis kirjuta mulle privasse, ma tutvustan Toonelat ning viin sind võtmeinimestega kokku.
Viimati muutis vtl, 23 Veebr, 2019 3:11, muudetud 1 kord kokku.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Omni
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 20 Veebr, 2019 15:00
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas Omni »

Aitüma info eest!

Eks ma võtan ühendust kui relv olemas ja natuke laskmiskogemust kah.
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Laskesport

Postitus Postitas cedric »

Omni kirjutas:Aitüma info eest!

Eks ma võtan ühendust kui relv olemas ja natuke laskmiskogemust kah.
Kui kunagi IPSC-ga tahad hakata tegelema, siis siin on nimekiri tegutsevatest klubidest - http://www.ipsc.ee/ipsc-eestis/klubid/

Minu soovitus, kirjuta neile kõigile sama kiri, kus selgitad, mida teha tahad ja küsid, mida nad pakkuda sulle suudavad. Vastavalt siis sellele tee oma otsus, st. klubide pakutav, aastamaksu eest on väga erinev ning mõnele on ka klubi lasketiiru asukoht määravaks.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaeksami teema: valmistumine, laskekatse, load ja muu

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:
Omni kirjutas:Aitüma info eest!

Eks ma võtan ühendust kui relv olemas ja natuke laskmiskogemust kah.
Kui kunagi IPSC-ga tahad hakata tegelema, siis siin on nimekiri tegutsevatest klubidest - http://www.ipsc.ee/ipsc-eestis/klubid/

Minu soovitus, kirjuta neile kõigile sama kiri, kus selgitad, mida teha tahad ja küsid, mida nad pakkuda sulle suudavad. Vastavalt siis sellele tee oma otsus, st. klubide pakutav, aastamaksu eest on väga erinev ning mõnele on ka klubi lasketiiru asukoht määravaks.
Kiri ei anna midagi. Kogemus näitab, et anonüümsele e-mailile ei kiputa just üleliia entusiastlikult ja põhjalikult vastama. Ikka isiklikult tuleb kohale tulla ja inimestega suhelda ja kui on ees mõni tuttav klubiline, siis kogemusi kuulata. Veelgi parem on minna ning mõnda võistlust pealt vaadata.

Mida nad sulle pakkuda suudavad? Küsimust tuleks alustada sellest, mida sina klubile pakkuda suudad. Klubi on reeglina mittetuluntuslik ettevõte, mitte restoran, kus maksad ja tellid teenust. Loomulikult on oluline see, millised on tingimused, milline on tiir ja milliseid üritusi ning kui tihti klubi korraldab. Aga oluline on ka aru saada sellest, et iga klubiline ise ongi osake klubist.

Jah, vabandust, kui minu eelnev info oli Tallinna-keskne. Asukohta ei olnud ju märgitud ja kipud vaikimisi eeldama...
Muus osas mainisin ära ainult eestlastest tuumikuga klubid, kus saab minu andmetel vinti lasta.

* 9MM - põhiliselt venekeelseid laskureid koondav klubi;
* Alpha - samuti suures osas venekeelne;
* Armatus - mina ei ole siiani aru saanud, kas- ja kus (loe: millisel rendipinnal) nad mingil ajahetkel tegutsevad.
mingil ajal treenisid nad Männikul, millaskis Tondil, vahepeal vist Pirital. Vinti minuteada nende juures lasta ei saa, aga küsi järgi;

* Ervita - Kesk-Eesti;
* Kaitsejõudude Spordiklubi - nagu nimigi ütleb, ei ole tavainimesel sinna asja;
* Kose Laskespordiklubi - nagu nimigi ütleb - Kose Laskespordiklubi;
* Narva Arsenal - nagu nimigi ütleb...
* Politsei Laskurklubi - astu kõigepealt politseisse. Või abipolitseinikuks!;
* Pistol Club - Kodulehe järgi tegutseb Tartus ja Lõuna-Eestis;
* RPC ehk Rifle & Pistol Club - sai eelmises postituses ära mainitud;
* Rewal Shooting Club - kus nad praegu tegutsevad? Infosüsteemi järgi on iga võistlus ise kohas;
* STI Estonia - venekeelne...;
* Tallinn Practial Shooting Club - jällegi venekeelne;
* Toonela Tuletoojad - sai samuti ülalpool ära mainitud;
* ...ja siis on veel selle aasta alguses loodud verivärske uus klubi - TopGun Pirital. Aga nemad keskenduvad samuti esialgu püstolile ja PCC-le (Pistol Calibre Carabine) ehk vinti lähiajal nende juures lasta EI SAA.

Kriku peab varsti vist laskespordi jaoks omaette teema tegema. :)
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas Kriku »

Oli ammu juba plaanis, varem ka üks akf küsis.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas vtl »

Kriku kirjutas:Oli ammu juba plaanis, varem ka üks akf küsis.
Äkki sobiks see post ka laskesporti tutvustavasse teemasse?
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 21#p576121
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas Kriku »

Tehtud!
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas cedric »

"Kiri ei anna midagi. Kogemus näitab, et anonüümsele e-mailile ei kiputa just üleliia entusiastlikult ja põhjalikult vastama. Ikka isiklikult tuleb kohale tulla ja inimestega suhelda ja kui on ees mõni tuttav klubiline, siis kogemusi kuulata. Veelgi parem on minna ning mõnda võistlust pealt vaadata.

Mida nad sulle pakkuda suudavad? Küsimust tuleks alustada sellest, mida sina klubile pakkuda suudad. Klubi on reeglina mittetuluntuslik ettevõte, mitte restoran, kus maksad ja tellid teenust. Loomulikult on oluline see, millised on tingimused, milline on tiir ja milliseid üritusi ning kui tihti klubi korraldab. Aga oluline on ka aru saada sellest, et iga klubiline ise ongi osake klubist."


Jah pole restoran, et astud uksest sisse ja hakkad asju nõudma, aga on laskepordiklubi, kus sa tead, kuhu sinu aastamaks läheb ja mida sulle selle eest pakutakse. Selle jaoks ongi vajalik eeltöö teha ning valida endale sobivamate tingimustega klubi, kuhu iga aastaselt 100+ eurot maksta.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas:Jah pole restoran, et astud uksest sisse ja hakkad asju nõudma, aga on laskepordiklubi, kus sa tead, kuhu sinu aastamaks läheb ja mida sulle selle eest pakutakse. Selle jaoks ongi vajalik eeltöö teha ning valida endale sobivamate tingimustega klubi, kuhu iga aastaselt 100+ eurot maksta.
Jah, nii on. Samas klubide aktiivsus aastate lõikes muutub. Mõnedel inimestel saab ühel päeval entusiasm otsa ja tegevus soikub. järgmisel hetkel võivad ilmuda uued tegijad, kes hakkavad suure hurraaga asju korraldama, garanteerida ei saa siin midagi.

Klubi liikmemaks on siin kõige väiksem kulutus ehk kui see 12 kuu peale laiali jagada, siis millist "teenust" sa loodad saada ca <10€ eest kuus?

Omal käel tiiru rent maksab paarkümmend eurot tund, hulgi ostes ehk poole vähem.
Ühe harjutuskorra laskemoon maksab samuti paarkümmend kuni poolsada eurot, oleneb mida ja kui palju põletada.
Instruktori tund ka paari-kolmekümnest kuni poolesajani, sõltuvalt pädevusest ja sellest, mida te seal teete.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Laskesport

Postitus Postitas cedric »

vtl, ma tean, et sulle meeldib kirjutada, mulle niipalju ei meeldi. Tahan lihtsalt öelda, et kui juba ISPC klubiga liituda, siis mida rohkema info pealt sobilik klubi leitakse, seda kindlam on, et klubi inimesele hiljem ka sobib. Näiteks hetkel on valida, kas 100+ euro eest aastas ma saan ainult klubi tiiru kasutada mõnel päeval nädalas, või sama raha eest pakutakse ka tiirus instruktori käe all treeninguid (hetke eesti IPSC klubide seis, vabalt valitud kaks varianti), siis alustajal on hea seda teada.

Mulle jääb natuke arusaamatuks tegelikult, miks ma seda kõike uuesti kirjutama pean. Minu soovitus, et las praktikali huviline võtab ühendust kõigi klubidega ja otsib endale nende seast sobiva ei saa ju kellelegi varba peale astumine olla.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist