Makarovi püstol

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

Tead isegi et on ju :D:D:D
pliiasiid
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 23 Okt, 2006 14:16
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas pliiasiid »

Tean juhtumit kus raud punnitama hakkas, tõmmikuid on ära lastud, lööknõelad on purunenud. Ise lasin nn. lahingvedru puruks. Kui päästikukaitset oma õigesse asendisse tagasi ei fikseeri siis võib selline asi küll juhtuda :roll:
Rahu, ainult rahu!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Ei lenda see kelk kuhugi sealt pealt. Kui päästikukaitse kuidagi valesti fikseeritud on siis peab kelgu rauda ümbritsev osa puruks minema, alles siis võib midagi juhtuda.
Aga sellel padrunil pole sellist väge.
Ise olen Makarovi püstolist lasknud 9mm Para moona ja ei juhtunud kah midagi.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Tähendab - kui sa selle relva lahti kisud, siis näed: tegu suht robustse ja kelgu äralendamise mõttes ohutu riistaga. Päästikukaitse on küllalt jurakas (sama asi hoiab kelku kinni ju), tagamaks kelgu paigalpüsimise. Kuna kelk ise saab lahtituleku korral liikuda ainult ettesuunas, siis jääb silmnägu terveks. Samas see on võimalik pigem nende relvadega, kus kelk on ühe (misiganes selle osa nimi on) ärakeeratava tiftiga raami küljes kinni on - kasvõi P38 siis - ja kogu see kaadervärk sujuvalt üle kuke tahasuunas avaneb. Tollel puhul on tõesti võimalik mingitel tingimustel selline asi.

Ent ülla - ülla. Kui PM-i laksu aegvõttena vaadata, siis selgub õõvastav tõsiasi - kelk hüppab jõhkralt tagaasendis ülespoole. Võimalik, et see peabki nii olema, ent usaldust sellegipoolest ei tekita. Ise olen sellist asja küll näinud.
Viimati muutis canislupus, 08 Nov, 2006 22:33, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

nikerdades saab para moona sinna sisse küll aga lasta pole minu kogemustele tuginedes võimalik. samuti on tõsiseid raskusi pärast kuuligaparapadruni kättesaamisel

1) hülss pikem ja kelk ei liigu lõplikult etteasendisse, et lask toimuda saaks

2) kuul nii pikk, et välja tõmmates ei taha kohe mitte kuidagi hülsimulgust välja mahtuda.

3) mõlemad punktid endal läbi tehtud nooruses, rumalama peaga.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Tahaks ka teada, mismoodi ilma relva ümber ehitamata oleks see võimalik - saaks aru, kui tal raud eraldi külge käiks.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ilmselt mõeldakse, et kelgu tagasijooksul mingil imenipil pääseb kelk piirist üle (kas purustab päästiku küljes oleva piiraja vmt) ning libisebki avatud asendisse, misjärel ette liikudes lendabki kolaki üle raua minema, kuulile järgi, vankale vastu pead.
Lennart
Liige
Postitusi: 827
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Mingi film oli kus ühe klemmi tukk ära saboteeriti,nii kui pauk käis lendas talle riiv silmadesse.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

???

Postitus Postitas stilett »

Ärge pekske segast, kolleegid. Olen PM-ga ümber käinud veerand sajandit ja selle aja jooksul ikka tuhandeid lakse pannud. Ei lenda see kelk kuhugi. Võtke PM kätte ja proovige seda teha.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Täpsustaks: ma tahaks teada, kuidas talle ümberehitamata 9mm para sisse mahuks sedasi, et lasta saab. Kelk ei suuda sellel riistal loomulikult minema panna. Ent näinud olen siis seda aegluubis asja, kus kelk tagaasendis üles ronib. (no kui kellegil segaseks jäi)
miinitohter
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 22 Sept, 2006 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas miinitohter »

Olen ise näinud kuidas tiirus esimese lasuga kelk kuulile järgi kihutas, nimelt oli päästiku kaitse tõesti mingil põhjusel jäänud lahtivõtmise asendisse, iseenesest ei juhtunud ju midagi kerge ehmatus, ka ei olnud relval mingit häda, liiv maha, kelk paika ja tuld edasi.
Teine küsimus on kuidas suutis inimene sooritada lasu para padruniga ilma relva ümber ehitamata. Nimelt on PM padrun 9,02x18 mm Para aga 9x19mm, kui siis võibolla ehk Para Short e Para lühike 9x17 mm see on täiesti võimalik kuigi ballistika on väga hajuv.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Lennart kirjutas:Mingi film oli kus ühe klemmi tukk ära saboteeriti,nii kui pauk käis lendas talle riiv silmadesse.
sin city?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

päris tross vend, kes röötsalik päästikuga laskma kippus. see pole mingi peen nabanöörinõks ju kah, et märkamata võiks jääda kuidagi :shock:

aga tegelikult olen ma seda lugu küllalt kuulnud kuidas tavalisi para moonaga püstoleid on puruks lastud. "süü" siis tugevdatud moonas (näiteks uzi padrunid). ühe pauguga ei juhtu küll midagi aga pikapeale...
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

nii, mina selle probleemi tõstatasin, ex ma sis pea ka aru andma...

1) olen ISE näinud, kuidas ÕIGE moonaga laskmise ajal PM-il kelk pealt jeehat pani...kuulile järgi (relv oli töökorras ja pärast kelgu tagasipanekut töötas ideaalselt edasi..) väite kinnituseks vaadake ülalt mortuse kommentaari..tema nägi ka
2) kuidas see võimalikuks sai..... EI TEA!!!! aga tahaks teada küll...

3)olen ise PM-i para moonaga lasknud... hajuvus on kohutav, paljud kuulid on küljega märklauas jne. aga lasta saab!
Kasutaja avatar
mortus
Liige
Postitusi: 109
Liitunud: 20 Mär, 2005 14:44
Asukoht: rakvere, tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mortus »

kelgu lendamisel oli ilmselt lihtne põhjus, nimelt laskja hoidids relva kahe käega ja ilmselt suurest hirmust tõmmas teise käega päästikukaitset alla, seega see tuli lahti ja kelk pääseski valla, ise näind ja jumala tõsi lugu !
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist