Makarovi püstol

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

mart2 kirjutas:
Makaarik kirjutas: ... Ma olen mingeid revolvreid ka natukene vaadanud, aga püsiks praegu veel PM-is...
Ma arvan, et antud lausega on akf Makaarik oma pädevuse taseme paika pannud ja ei ole mõtet ennem kastamist edasi arutada, kui ta teeb endale selgeks erinevate käsitulirelvade ehituse ja töö põhimõtted.

..otse ülimalt segane(-targutav) lausung // hinnang mardilt - mille mõttest peale tema enda ilmselt keegi teine aru ei saa :mrgreen:

Ise ka nüüd (suht juhuslikult) makaariku omanik - seoses lähisugulase lahkumisega tuli temast mahajäänud relv n-ö üle võtta (põhimõttel, et vara peab perekonda jääma, eks ole :twisted: ).

Mõned mõtted seoses makaarikuga ka - esteks, laseb küll kui lasta oskad.
Et sitt päästik - nohh, sellega harjub ka ära.
Salvesid lisaks osta-st // kuldsest börsist ikka saab - passida on vaja (ja maksab kopikaid).
Iisraeli PHROBISe firma extra makaarikule tehtud kerge plastikholster muudab selle relva vöölkandmise // haaramise ikka väga mugavaks (muuseas on siinsamas müügifoorumis juba tükimat aega kopikate eest saadaval).
Trööbatud isendi põhitunnus on vintraua sile (s.t ilma vintideta) ja/või lihtsalt korrodeerunud sisepind - et kiire paariliigutuseline mittetäielik lahtivõtmine ning vintraua sisepinna vastu valgust uurimine :wink:

Ja veel - väide maariku 300sest hinnast on ikka väga üle pakutud - osta-s // kuldses börsis regulaarselt 150.- eest saada (mis ongi tema turuhind meil).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mart2 »

Borja, ausalt? :scratch:
Lihtsalt mõtlemiseks - kui kogu aeg on juttu püstolitest ja nende võimalustest/ käsitlemisest ning siis äkki lambist revolvrid? Kuidas need on asjaga seotud? Kas sinu arvates on sama? :dont_know:

PS. Tean küll, et sulle paljud inimesed ei meeldi, sealhulgas ka mina, kuid katsu jääda rahulikuks ja jäta omad isiklikud põdemised asjast välja.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Dr.Sci »

mart2 kirjutas:Borja, ausalt? :scratch:
Lihtsalt mõtlemiseks - kui kogu aeg on juttu püstolitest ja nende võimalustest/ käsitlemisest ning siis äkki lambist revolvrid? Kuidas need on asjaga seotud? Kas sinu arvates on sama? :dont_know:

PS. Tean küll, et sulle paljud inimesed ei meeldi, sealhulgas ka mina, kuid katsu jääda rahulikuks ja jäta omad isiklikud põdemised asjast välja.
Ma ei tea, ma küll ei lugenud välja et akf püstolil ja revolvril vahet ei teeks. Pigem oli vajadus odava ja suht töökõlbuliku lühikese toru soetamiseks, sihtotstarbeliseks kasutuseks, ja sihtotstarve polnud enesekaitse. Ilmselt on ka suurusel ja kaalul oma roll mängus.
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas taara »

Dr.Sci kirjutas:Pigem oli vajadus odava ja suht töökõlbuliku lühikese toru soetamiseks, sihtotstarbeliseks kasutuseks, ja sihtotstarve polnud enesekaitse.

Siis PM selleks ei sobi. Muidugi hea õnne korral võib leida õige tootmisaastaga ja vähese kasutusega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:Iisraeli FOBUSe firma extra makaarikule tehtud kerge plastikholster muudab selle relva vöölkandmise // haaramise ikka väga mugavaks (muuseas on siinsamas müügifoorumis juba tükimat aega kopikate eest saadaval).
..siin:
viewtopic.php?f=29&t=47212

Ja sellele PM-ile, mis nüüd minu kätte jõudis, ostsin ma osta-st samasuguse holsteri juba aastaid tagasi - väga rahul :)
Et kesiganes ka ainult kavatseb täna makaarikut osta, võiks sellise FOBUSe holsteri tolle pisku hinna eest küll juba ette ära soetada - lihtsalt minu soovitus.....
Manused
PM_1.jpg
PM_2.jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Dr.Sci »

taara kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Pigem oli vajadus odava ja suht töökõlbuliku lühikese toru soetamiseks, sihtotstarbeliseks kasutuseks, ja sihtotstarve polnud enesekaitse.

Siis PM selleks ei sobi. Muidugi hea õnne korral võib leida õige tootmisaastaga ja vähese kasutusega.
Ja miks ei sobi? Näiteks kontrollitud tingimustes rahuliku halastuslasu tegemiseks haavatud loomale?
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas taara »

Odav - jah. Töökõlbulik - pigem ei.

No ikka suht nõrga energiaga padrun. Looma hukkamiseks, eks ikka saab, aga jällegi paremaid variante. Ma arvan, et kontrollitud ja rahulikus olus terava noaga kõri läbi on kindlam ja kiirem. Miks mitte kohe võtta relv ja kaliiber, mis saab kõigega paremini hakkama ja ei maksa oluliselt rohkem.

PM on ikka pigem nostalgia relv. Isegi võtaks omale, aga ainult nostalgia ja paari paugu eesmärgil.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Tõepoolest, meil on erinevate relvade, nende kasutusvõimaluste ja kaliibrite võrdlusteemasid päris mitu. Praegu nihutasin Makarovi püstoli teemast eemalduva lõime siia: viewtopic.php?f=25&t=46039&start=39

PM on huvitav nähtus, kirjutatud on sellest siin foorumis väga palju, kuid kipub lausa reeglina tekkima kohe võrdlus mõne hoopis teise käsirelvaga. Las olla sellele püstolile päris oma teema.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tuunisin viimase bänni ajal oma PM-i - ja nüüd on selline..

Holsterit olen näidanud juba varem, nüüd on aparaadil ka uus ja ergonoomiline käepide. Lisaks tiptop ergonoomikale on uuel käepidemel ka pöidlaga opereeritav salveriiv - elik funktsioon, mida muidu primitiivsevõitu PM-il pole kunagi olnud (ja toimib hästi muideks) :P

Holsteri tootja on FOBUS ja käepideme tootja FAB Defence - mõlemad Iisraeli firmad muideks...
Manused
1629728192437[247].jpg
1629728216466[248].jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas jackpuuk »

mortus kirjutas:kelgu lendamisel oli ilmselt lihtne põhjus, nimelt laskja hoidids relva kahe käega ja ilmselt suurest hirmust tõmmas teise käega päästikukaitset alla, seega see tuli lahti ja kelk pääseski valla, ise näind ja jumala tõsi lugu !

Ehk siis, idioodikindlat relva pole veel keegi suutnud välja mõelda :twisted:. Ehkki nimetet tukk peaks olema seda. Selle täpsusega on küll seinast-seina, tavamiilitsad said 3-4 sihikuklassiga tukid, 1-2 natshalnikud ja 0-1 oli juba kgb-shnikute jagu. Nii vähemalt legendid kõlavad. 3-4 sihikuga vajas umbes 10-12 lasku, et sellega sihtmärki stabiilselt tabada. Korra lasknud 0-1 klassi makaroniga, selle hajuvus on ikkagi ka horisontaalis tunduvalt väiksem võrreldes 3-4 klassi tukiga.
sitt päev, kellele kurdad
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mart2 »

Mis asi on Makarovi sihikuklass ja ku seda näha saab?
Nii relva peal kui ka kuskil erialases kirjanduses täpsustatuna.

Ette tänades.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mongol »

Tagumise sihiku tagaküljele on pressitud number, mis seda näitab. Paberit eesti keeles mu teada pole selle seletuseks, minu teadmised ses osas ka kogenumatelt pärit.
professional retard
Makaarik
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Mai, 2021 17:20
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Makaarik »

mart2 kirjutas:
Makaarik kirjutas: ... Ma olen mingeid revolvreid ka natukene vaadanud, aga püsiks praegu veel PM-is...
Ma arvan, et antud lausega on akf Makaarik oma pädevuse taseme paika pannud ja ei ole mõtet ennem kastamist edasi arutada, kui ta teeb endale selgeks erinevate käsitulirelvade ehituse ja töö põhimõtted.
:scratch:

No-nii, paljulugend üüberprohv! Sattus vahepeal olulisemat tegemist olema, pole siia sattund ja mis ma näen - puhast kulda ja sügavat analüüsi minu teadmiste taseme üle otse iga väeliigi emeriitmarssali sulest. Lase kuuma triikrauaga üle, näed selle ka ära, mis ridade vahel, hetero.
Ülejäänutele - kui lähete laskekatsele, kus neljaks lasuks on kokku 90 sekundit ja kell käivitub peale esimest lasku, siis soovitan märklehega enne tutvuda. Tabamisala 17 sendine ring 75 meetrilt näha ei ole.
Keskmine eestlane on nii kuradi juhm, et kui mu koer oleks selline - ma laseks ta esimesel võimalusel maha. Eestlastele eraldi täpsustan, et koera laseks maha.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Drax »

Vabamüügis olevate tagumiste PM asendussihikute puhul tähistab number sihiku kõrgust, ehk siis mida suurem number, seda kõrgemale tabamused tulevad.
Manused
MakRearSight.jpg
MakRearSight.jpg (40.56 KiB) Vaadatud 1045 korda
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mart2 »

Drax kirjutas:Vabamüügis olevate tagumiste PM asendussihikute puhul tähistab number sihiku kõrgust, ehk siis mida suurem number, seda kõrgemale tabamused tulevad.
Jep, sellest olin minagi kuulnud (reservohvede kursusel 1988 Venemaal). Nii nagu ka seda, et et eraldi rakisega reguleeriti sihiku asendit vasakule-paremale horisontaali paika saamiseks.

Tundsin huvi sõna "sihikuklass" pärast. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist