märgistus SS-VT

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

märgistus SS-VT

Postitus Postitas UnterKroon »

Kas saksa vindi 7.62 padrun märgistusega SS-TV on lõhkekuul? Olen lugenud et sellise märgistusega padruneid kasutasid snaiprid.
Viimati muutis UnterKroon, 07 Juun, 2004 21:52, muudetud 1 kord kokku.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

ss märgistusega padrun

Postitus Postitas propatria »

Loodetavasti pead Sa silmas saksa 7,92 mm mausri padruni kestapõhjal olevat tähistust?
Seal oleva tähistuse lahtimõtestamise puhul esineb mitmeid variante ja ma ei leia Sulle praegu netist üles seda kohta, kus oli sellest pikemalt juttu.

Pilt
Pilt

Markeeringus tähendab:

DWM = Deutscher Waffen und Munitionsfabrik, Karlsruhe
SS = Schutzstaffel
TV = Technische Verwaltung või ka selline seletus:
TV = Totenkopf Verband

Padrunitel kirjanduse andmetel kas s. S. tüüpi kuul = schweres Spitzgeschoss – pliitäidisega raske (mantel)kuul – 12,8 g või 1939 aasta toodangus tegu hoopis puukuuliga paukpadrunitega.
Viimast kohe kindlasti snaiper ei kasuta. :lol:

Seega pole andmeid lõhkekuuli olemasolust sellise kestapõhjamarkeeringuga padrunitel.
Ka pole isegi sellise markeeringuga padrunikesta käes hoidnud. Netis maksavad isegi need kestad kena raha...

Tervitades ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Järelikult on minu informatsioon vale :D
Need kestad ainuüksi maksavad USAs nii meeletut hinda et võtab imestama. Aga jänkidel on ju iga asjaga mis kannab tähistust SS nii et seda ülistatakse ja kiidetakse taevani isegi kui sellest asjast ainult niidid või roostepuru järel on ja muidugi hind on vastav :lol:
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

jänkid on tillid!
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

12 punkti Grenadierile 8)
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Ma samuti sellega nõus...
Tulles veel tagasi selle laskemoona juurde - pisikest kahtlust tekitab, kas snaiper ikka kasutas mingit kena tulevärki tekitavat laskemoona?
Trasseerivad ja süütekuulid kindlasti demaskeerivad ta asukoha. Pealegi on sellisel eriotstarbelisel laskemoonal küllalt suur hajuvus.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Kui nad tõesti trasseerivad kuulid on siis snaiper võib nendega ainult lutsu visata sest see ei oleks enam snaiper, kes pärast pauku fosforitekitatud tossupilves on ja valgusega vaenlasele ennast näitab.
Tulles veelkord tagasi jänki teema juurde siis mind tõsiselt hämmastas see kui üks jänki näitas oma kollektsiooni kus oli ses ka üks krohvitükk :shock: Ei tea vist mingi Aadu enda peldikust välja taotud. Ühesõnaga nad korjavad kõike mis kannab vähegi saksa nime ja müüvad hingehinnaga.
Che

Postitus Postitas Che »

Mis jama see ameerika kõrge hind on?

See on pigem mingi E-bay põhine kõrge hind! Sõbrad käige USA s ja minge natuke kaugemale 5. avenüült Manhattanil, kasvõi Mulberrysse, rääkimata Cincinnatist või Kansas Cityst või Denverist ja vaadake seal hindu, kallid inimesed ärge ajage jama!!! Kas oled näinud mis nägu Ameeriklased teevad kui võtad taskust välja paart tuhat USD sulas?? Hulluks lähevad, silmad muutuvad hoopis teistsugusteks ja te räägite siin mingist Ameerika kallitest hindadest. Käige reaalses Ameerikas, mitte INTERNETIS ära ja siis tulge rääkima --udu ei ole mõtet ajada.
Ma olen vaadanud ühte Afrikakorpuse tunic frntshi E-bays juba 4 aastat----siiamaani on müügis 800 USD tahab, aga näed keegi ei osta. Müüja kindlasti ootab, et Bill Gates või mingi Muuseum talle selle raha maksaks. Olen kindel, et kui vennele 200 USD kohapeal näitaks annaks kohe ära max.300 aga puudub silmside. Õige fänn ei müüksi seda. Ja üleüldse enamus müüjaid seal Ameerikas on venelased ja ukrainlased, kes kasutavad oma USA kontakte, põhimõtteliselt saad ikka tünni kas siis on asi DDR Volksarmee stuff originaal üle tembeldatud vms. või kuskil keldris kokku vuhveldatud. Vahest saab head kaupa, mis on kuskilt MOSFILMI rekvisiitide laost pihta pandud.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kogemustest võin öelda, et Che jutt sularaha kohta on päris õige - eriti kui minna tõesti eemale tema postituses mainutud kohtadest ja püüda siis kuskil neegrite või venelaste linnaosas maksta kasvõi 100 dollarilise rahatähega - kindlustatud on kohe kahtlus rahatähe ehtsuses jne jne. :lol:

Ja hind võib mõnel asjal olla tõepoolest odav ja normaalne (meie mõistes) ... kuid sõit kohale ja tagasi ja raisatud aeg maksab sageli mitmekordselt rohkem, kui see ese...

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kuidas süütekuul demaskeeriks snaiperi asukohta? Minuteada Saksa süütekuul hakkab tööle alles peale mantli purunemist kui fosforsegu süttib peale õhuga kokkupuudet? Ehk siis kuul peab midagi tabama, sinnamaani käitub ta nagu tavaline kuul.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

snaiper ja süütekuulid.. väga kahtlane
ma ei usu et snaiper üldse
sellist asja näppis. eriotstarbelist
laskemoona kasutati ikka mujal.
hea veel et see snaiper trasseerivatega
ei põrutanud.

süütekuule kasutati ikkagi mingi objekti hävitamiseks,
mingi vastupanukolde vms.
ning loogika eeldab paljude kuulide kasutamist
näiteks maja puhul. snaiper oma kar'iga
võiski põmmutama jääda, ma kujutan ette..
vandumise saatel neljasajandat süütekuuli teele saates.
käe väänab villi selle püssiga niiviisi :lol:
UnterKroon
Liige
Postitusi: 220
Liitunud: 15 Veebr, 2004 21:15
Asukoht: Dorpat/Estland
Kontakt:

Postitus Postitas UnterKroon »

Süütekuuliga tõesti ebaloogiline. Vaene snaiper on vastikult kaua vaeva näinud oma positsiooni ja enda maskeerimisega ja siis teeb oma türaka ära nii et tulejuga taga, mis vaskadel kohe silmad särama lööb ja ka oma torud tulejoa suunas keeravad. Peale selle saadetakse vaene snaiper veel sõjakohtu alla, kuna tabavusprotsent on maru nigelavõitu
Algandmete põhjal mida mina kuulsin räägiti mulle mingist lõhkekuulist, aga sellele sain juba vastuse, et tegu sellega pole.
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas Plönn »

Aga ikkagi enamvähem teemasse :oops: :) , kas ja kust on leitud SS hülsse Maarjamaal ültse, ma mõtlen eeskätt foorumlasi :) , seda et mingil taadul neid oli kunagi kilekotiga ja peale sõda kõik põllud olid samuti täis :lol: , see on pläma :?
Ei mina tea ühtki, kel õnne üles tõsta sellist olnud oleks ja kes teaks samuti kedagi, kel leidu kui sellist oleks :? SS hülssi siis :)
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas Westland »

Leidu kui sellist ei tea aga need,mis siin liikunud on venemaalt toodud.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: märgistus SS-VT

Postitus Postitas Walter2 »

Seda lõhkekuulide kasutamist snaipri poolt olen lugenud raamatust ''Snaiper Idarindel'', küll oli kontekst siis vankade rünnakumassi tõrjumine ehk tavaline kaevikusõda. Kas selline asi kvalifitseerub keelatud sõjapidamise alla ei oska kommenteerida, lahingujärgne pilt olevat olnud kohutav, küll olevat minategelane J. Allerberger selle tegevuse eest väidetavalt saanud omale RK.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist