Miinikest

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Vasta
MIL340
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Dets, 2012 17:21
Kontakt:

Miinikest

Postitus Postitas MIL340 »

Pesuköögi pööningult tuli selline asi välja. Endal oli esimene rekatsioon et ehk on poi. Uurisin siit sealt osa arvas samuti et tegemist poiga, aga lõpuks jäi peale arvamus et tegemist võib olla miinikestaga.

Ühes foorumis arutelu selle eseme kohta: http://forum.automoto.ee/showthread.php ... #pid299761

Siin foorumis ilmselt kõige suuremad militaarspetsialistid, et ehk saab siis selgusele kas on miinikest või on poi või pole kumbagi.
Pilt http://public.fotki.com/Peedu90/yleliig ... html#media

Olen uudishimulik ja tahan lihtsalt teada millega tegu. Samas ise ei vaja seda kera. Kui keegi huvi tunneb siis on teine täitsa saadaval.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas EOD »

Mere- või jõemiinil on sees laengukamber. Lisaks veel muud mehhanismid.
Sellel keral paistab olevat auk sisse roostetanud, kuhu suitsupakk torgatud. Kui sellest august sisse vaatad ja tühjust näed, ei tohiks rohkem küsimusi olla. :wink:
MIL340
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Dets, 2012 17:21
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas MIL340 »

Ei auk ei ole roostetanud sinna sisse. Tikutoosi panin sinna ise et augu mõõtmeid näidata. Kera ise on ca 35cm läbimõõduga. ja auk siis umbes sellise läbimõõduga nagu on tikutoosi lühem külg.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas EOD »

Ja mis sealt august paistab?
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas sammal.habe »

ma olen näinud selliseid noodaujukeid. teate küll, analoogsed kõigile teada-tuntud klaaskeradele.
kas nad ka originaalis noodaujukiteks olid konstruitud, pole mulle teada.
ei välista, et rahvamajanduses kasutati midagi eks-militaarset.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas EOD »

Ainus pähetulev miin, mida see kera meenutab, on dessandivastane PDM-2. Miini korpuse läbimõõt on 27 cm.
Miini korpusel on aga sütikupesa, täiteava ja külgekeevitatud kinnitussõlm, mille abil miin varda otsa kinnitus. Pildil oleva kera ava asukoht ei sobi aga ühegagi neist.
Manused
PDM-2.JPG
PDM-2.JPG (13.84 KiB) Vaadatud 5131 korda
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Miinikest

Postitus Postitas Mõmps »

Ahoi!

Tavaline metallpoi. Ei miskit militaarset, osa on suuremaid, suht sellised nagu karikatuuridel pomme kujutatakse, 4 stabilisaatorit ka küljes.

V.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist