Esmaabi varustus

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:Ja nüüd otsime välja, millisel kujul ja kuidas seda va loomasõnnikut rahvameditsiinis kasutati...enne kui edasi seletame.
Lase käia, otsi välja ja seleta siis edasi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Lemet »

Lase käia, otsi välja ja seleta siis edasi
Huvitav, miks mina? Sina olid ju see, kes argumendi loomasõnniku kõlbmatusest välja käis, nii et otsi aga ise...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kriku »

Sellepärast, et millegi kõlbmatust ei tõendata, vaid eeldatakse. Tõendatakse kõlblikkust või mingi parasjagu vajaliku kvaliteedi olemasolu. Kui väidetakse, et mingi aine kõlbab kasutamiseks mingil otstarbel, siis on tõendamiskoormus sellise väite esitajal. Põhjuseks on hästi tuntud fakt, et mistahes kindlaks otstarbeks on ümbritsevast maailmast valdav enamus aineid või entiteete kõlbmatud ja ainult vähemus kõlblikud.

Ehk siis nulllhüpotees on, et uuritavate nähtuste (näiteks mingi sodi haava panemise ja tervenemise) vahel ei ole seost: https://en.wikipedia.org/wiki/Null_hypothesis

See kehtib loomulikult vaid niiöelda teaduslikul maailmapildil tuginevate arutelude kohta. Www.vaimumaailm.ee või mõnel teisel sellisel leheküljel toimuvates aruteludes võib asi vabalt olla tagurpidi.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Lemet »

Ära soga...et kõlblikust peab tõendama, aga kõlbmatust mitte...pigem ikka nii, et iga väitja peab oma väidet tõendama. Aga minu jaoks on teema lõppenud, olen piisavalt kõrvalt vaadanud austet moderaatori taset vaidlustes, et mitte oma aega viljatult mitte kulutada. Eks igaüks ise järeldab, kas üritada "sodi" abil hinge jääda või panna sodi kasutamata uhkelt kõrvad pea alla.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kriku »

Diskussioon usupõhiste tõendamata efektiivsusega ravivõtete propageerijatega läbibki tavapäraselt samad etapid:
1) põhjendamata üldistus (Hallitusest sünteesiti penitsilliini, eks muu taga või ka midagi olla);
2) tõendamiskoormusega manipuleerimine (Miks mina pean tõendama, et see töötab? Tõenda, sina et see ei tööta!);
3) solvumise etendamine ja diskussiooni lõpetamine;
4) pöördumine publiku poole (Ise teate, kui ennast aidata ei taha!).

Selle tähelepanekuga tõepoolest lõpetame.

Akf võib ennast määrida sõnniku või mistahes muu sodiga nii palju, kui talle meeldib, aga siia foorumisse palun puhtalt usupõhiseid meditsiinilisi nõuandeid edaspidi mitte postitada.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3299
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kui aus olla siis tavaliselt ma ise eelistan kaasaegset apteegist ja haiglast saadavat ravi. Kuid alati pole valikuvõimalust (apteek on koos linnaga maatasa tehtud) ja teinekord on looduslik preparaat lihtsalt käepärasem. Ehk siis haavadele ikkagi: sügavad mädased torkehaavad (a'la roostes nael) - kuusevaik, halvasti paranevad haavandid - karukolla tolm (taim ise looduskaitse all, aga kui ringi liikuda, leiab kohti kus on lademes), verejooksu sulgemiseks peenestatud raudrohu õisikud.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas metssiga »

Oh sa juudas, siin hakkas juba dr. Mengele laboratooriumit meenutama :lol:
Aga kas teistel akf kellelgi ei olegi juba lapsepõlvest meeles sellist verejooksu (no muidugi väiksemat sorti jooksu) peatamise viisi? Seda tunnustavad ikka ka teadlased.

http://bio.edu.ee/taimed/oistaim/steeleht.htm:
Suur teeleht on tuntud igale lapselegi. Ikka pannakse tema lehte verejooksu peatamiseks haavadele. Hea mõju saamiseks peab haava pääsema teelehe mahl. Selleks tuleb kas mahl välja pressida või panna haavale purustatud leht. Peale verejooksu sulgemise saab teda mujalgi edukalt kasutada. Nii võib muljutud lehte, mahla või viimasest valmistatud ekstrakti panna põletatud, muljutud, hõõrutud või haudunud kohtadesse
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Leo
Liige
Postitusi: 3302
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Leo »

Hallitanud leib, ämblikuvõrk, teeleht, cayenne pipar. Ma ütlen ühe termini - allikakriitilisus, see on oluline. Usaldage kaasaegset teaduslikule uurimisele põhinevad tõestuspõhist (on see üldse eesti keele sõna?) meditsiini. Kirve kintsu löömisel on kõige rohkem kasu IFAKist ja sellest, et vähemalt teine selline on puruks tõmmatud mõttega harjutades.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kriku »

Leo kirjutas:tõestuspõhist (on see üldse eesti keele sõna?)
"Tõenduspõhine" on õige sõna. Aga jah, jutt õige.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Lemet »

Leo kirjutas:Hallitanud leib, ämblikuvõrk, teeleht, cayenne pipar. Ma ütlen ühe termini - allikakriitilisus, see on oluline. Usaldage kaasaegset teaduslikule uurimisele põhinevad tõestuspõhist (on see üldse eesti keele sõna?) meditsiini. Kirve kintsu löömisel on kõige rohkem kasu IFAKist ja sellest, et vähemalt teine selline on puruks tõmmatud mõttega harjutades.
Oot, ma nüüd pisut segaduses- et ma peaksin siis miskitpidi "allikakriitiliselt" suhtuma üldtunnustet tõsiasja, et see va antibiootikum hallitusseente pealt kokku on korjatud. Ja juba aegade hämarusest nimelt hallitus"sodina" haavade ravis kasutust leidnud...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36333
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kriku »

Allikakriitiliselt tuleb suhtuda nii põhjendamatutesse üldistustesse, mis sa sellest faktist tegid, kui ka ülejäänud nõuannetesse, mida akf Leo loetles.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas alari »

Hiljuti üks vanainimene rääkis, et viina joomine aitab rästikumürgi vastu. Keegi sugulane oli saanud hammustada, oli läinud koju, joonud pudeli viina ja jäi ellu. Samas lauas oli arst, kes selle peale ütles, et tegelikult rästikumürk pole üldsegi nii mürgine, et tapab inimese ära. Tekkis vaidlus, kus noored inimesed proovisid vanematele rääkida, et viina joomine ei tarvitse üldsegi olla seotud sellega, et hammustada saanud mees ellu jäi. Vanad inimesed jäid aga endale kindlaks, et see pidi kindlasti aitama.

Mis ma selle looga tahan öelda on see, et rahvameditsiini ei ole teaduspõhine, vaid pigem ütleb see, et millegi kasutamine ei tapa sind ära.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2598
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas vanahalb »

Ma ei tahtnud turbast ja ämblikuvõrgust kirjutades sugugi mitte alternatiivmeditsiinile rõhku panna. See lõik oli algselt viimsepäevateemas ja on lihtsalt hea teada millega äärmuslikes oludes end ravida saab. Äärmuslikud olud võivad olla ka keset sügavat tsivilisatsiooni - endiselt pole sugugi mitte igaühel haigekassakaarti või raha ravimite ostmiseks. Või astub kasvõi orgi jalga reede õhtul peale seitset kui pole enam ei perearste ega apteekisid.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Manurhin »

alari kirjutas:Hiljuti üks vanainimene rääkis, et viina joomine aitab rästikumürgi vastu. Keegi sugulane oli saanud hammustada, oli läinud koju, joonud pudeli viina ja jäi ellu. Samas lauas oli arst, kes selle peale ütles, et tegelikult rästikumürk pole üldsegi nii mürgine, et tapab inimese ära. Tekkis vaidlus, kus noored inimesed proovisid vanematele rääkida, et viina joomine ei tarvitse üldsegi olla seotud sellega, et hammustada saanud mees ellu jäi. Vanad inimesed jäid aga endale kindlaks, et see pidi kindlasti aitama.

Mis ma selle looga tahan öelda on see, et rahvameditsiini ei ole teaduspõhine, vaid pigem ütleb see, et millegi kasutamine ei tapa sind ära.
Alkoholi joomine pärast maolt salvata saamist laiendab veresooni ja seega vaid soodustab mürgi levikut kehas. Tõsi on aga tõesti see, et meie rästiku hammustusest põhjustatud surmajuhtumid on haruldased. Rohkem on ohus lapsed, eakad ja haiged inimesed, eriti need, kes on hammustada saanud pea või kaela piirkonda (võib juhtuda nt. ujumisel). Legend, et viin rästikumürgi vastu aitab, on tekkinud sellest, et arvatavalt pea pooled maohammustused on tegelikult n. ö. kuivad hammustused, kus mürki ei eritu üldse või eritub väga vähe. Siis võibki juhtuda nii, et keegi saab rästikult suraka, kaanib viint peale ja pärast kiidab, et näe, aitas ja midagi ei juhtunud (või läks hammustuskoht ainult natuke paiste). "Kuiva hammustuse" võib maolt saada juhul, kui ta veidi varem on kedagi teist hammustanud, nt. mõnd saaklooma ja oma mürgi selle peale ära kulutanud. Mürgivaru taastumine võtab aga mõne päeva aega. Selles mõttes on praegu just see aeg, mil ennast kivide-kändude otsa peesitama sättivad rästikud on eriti mürgised - liiga uimased veel, et saaki jahtida, aga juba talveunest ärganud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Esmaabi varustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei tahtnud turbast ja ämblikuvõrgust kirjutades sugugi mitte alternatiivmeditsiinile rõhku panna. See lõik oli algselt viimsepäevateemas ja on lihtsalt hea teada millega äärmuslikes oludes end ravida saab. Äärmuslikud olud võivad olla ka keset sügavat tsivilisatsiooni - endiselt pole sugugi mitte igaühel haigekassakaarti või raha ravimite ostmiseks. Või astub kasvõi orgi jalga reede õhtul peale seitset kui pole enam ei perearste ega apteekisid.
Kui haigekassa on olemas, siis reedel peale seitset tuleb ikka pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ehk vanakooli nimega "traumapunkti".
Seal üldiselt võtavad vastu kõige töövõimelisemad arstid (kes vere peale ei minesta) ja lootust on kiiret abi saada.
Sealt saadud retseptidega jooksed Tõnismägi 3, kus asib ööpäevaringne valveapteek.
Soomes sellist asja ei tunta või? :)

Tõsi, reede õhtul, kui kõik see mass peale tööd joogikohtades oma töönädala stressi maandab ja üksteist segi peksab/pussitab, võib juhtuda, et su pisike torkehaav saab vaid kollase/rohelise värvi tähise EMO letis istuva garderoobitädi käest ja sa saad südaööni oodata, kui baarides umbe taotud/joodud/pussitatud "punane" seltskond muudkui katkematu rivina uksest sisse voorib/tassitakse ja kirurgid neid seal palehigis kokku õmblevad.

Ma olen ühe korra silmaga sattunud Keskhaigla (Ravi tn) traumapunkti laupäeva varahommikul, dziises kraist, ukse avamisel avaneb vaatepilt meenutas ilmselt kõige ligemalt välihospitali Groznõis 1995 jõulude paiku. Parem käsi tegi isegi instinktiivse liigutuse, püüdes leida harjumuspärast automaadi püstolkäepidet :shock: :shock:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist