Ergutite kasutamine

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

saksa sõdurid ....narko uimas?

Postitus Postitas Roco »

kas keegi teab midagi milliste yksuste pial kasutati uimastit (narkot) nn "hitleri rohi" ?(mingi meta...., tekitab luulusi)
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: saksa sõdurid ....narko uimas?

Postitus Postitas soadf »

Roco kirjutas:kas keegi teab midagi milliste yksuste pial kasutati uimastit (narkot) nn "hitleri rohi" ?(mingi meta...., tekitab luulusi)
ma tean et köigil üksustel olid erkutavad tapletid et kui on suur väsimus et ära ei väsik,siis mingid tapletid mis aitavad vee ja toidu puuduse juures.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Re: saksa sõdurid ....narko uimas?

Postitus Postitas starkatter »

Roco kirjutas:kas keegi teab midagi milliste yksuste pial kasutati uimastit (narkot) nn "hitleri rohi" ?(mingi meta...., tekitab luulusi)
Nii palju kui mina olen kuulnud oli neil shokolaad mis sisaldas tauriini.See siis hoidis sôduritel silmad lahti ja pupillid suured.Ei taha uskuda et sôduritele anti mingit keemiat mis luulusid tekitab,¨sellise tegevuse môte jääb kangesti arusaamatuks.
Roco
Liige
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Mär, 2005 15:26
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Roco »

ma tian veel nii palju et vis avastati 1911 voi +- siia tänna
ja et yks isa kes seda kasutas ...pidas enda poega kuradiks ja tappis ära vist ameerikas
ja täpsemalt vist oli see meta amfetamiin

aga ehk tiab keegi rohkem ja täpsemalt

vvenelased kasutasid ju viina ohtrasti miks siis mite teistel armeedel ei võind olla midagi .....mis võitlus võimet tõstis :twisted:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

metamfetamiin loodi minu teada vist juba esimeses ilmasõjas ja seda kasutatakse tänase päevani lendurite ärkvelhoidmiseks ja on ka paljude eriüksuste varustuses, et vajadusel korral lühiajaliseks, oluliseks pingutuseks energiat üles buustida.

segi keeravaid rohte pole sõdurite peale mõtet kasutada sest selge mõistusega sõdur on palju kasulikum kui sassis tont. met seevastu aga jätab mõistuse täitsa selgeks ja isegi ergutab mõttetegevust. ainult, et tal on väike kõrvalmõju...irw...selle manustamine ajaks ka jalamati parajalt kiimaseks.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Saksa sõjaväe taskuapteek sisaldas oopiumi 0,03 grammistes tablettides.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kuuldavasti olevat ka Hitler suur amfetamiini sõber olnud, tol ajal oli see köharohi ja selle kahjulikusest eriti ei räägitud.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Mitte ei mäleta, kustkohast kunagi kuulsin või lugesin :? , kuid sain teada, et tänapäeval tuntakse neid ergutavaid tablette LSD nime all. Allikas ei tule mitte kuidagi meelde, kuid see info ongi mulle ainult LSD -nimetuse pärast meelde jäänud.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

hummel kirjutas:Mitte ei mäleta, kustkohast kunagi kuulsin või lugesin :? , kuid sain teada, et tänapäeval tuntakse neid ergutavaid tablette LSD nime all. Allikas ei tule mitte kuidagi meelde, kuid see info ongi mulle ainult LSD -nimetuse pärast meelde jäänud.
Ma ei annaks seda pekstes ka oma sôduritele:
http://www.strangeland.com/asp/show.asp?id=2086

Siin veel üks link:http://www.erowid.org/chemicals/lsd/lsd.shtml
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Narko teema..

Postitus Postitas Epaminondas »

LSD see kohe küll olla ei saanud, sest see leiutati pärast sõda USA-s.

See on tõestatud, et Göring ja Hitler manustasid amfetamiini. Olen selle kohta lausa pikka dok. filmi näinud ja hr. Hillar Palamets rääkis sellest ühes oma saates.

Samuti kasutasid Saksa lendurid amfetamiini ergutina.

Üks selline juhus võis olla nii, et kord kaks Luftwaffe õhuässa, mõlemad rüütliristi omanikud jalutasid lennuki pealt kasarmusse, siis olevat kõrgem ohvitser neile vastu jalutanud ja mehed polnud viitsinud au anda, see hakkas käratama, aga lendurid avasid oma übermanteli hõlmad ja rüütliristid nägid päevavalgust, siis oli ohvitser kannad kokku klõpsanud ja suu kinni hoidnud. Vanaisa ise nägi seda lugu pealt (ta teenis SS-is), ta mainis, et lenduritel olid silmad pahupidi peas. :shock:

Seega võib olla siin tegu mingi ainega.

Muide, seda ka olen kuulnud, et Saksamaal müüdi 1937. aastani amfetamiini apteekides, üliõpilased olid seda tihtipeale tarvitanud ajutöö forsseerimiseks.

Seega ei ole välistatud, et igasuguseid aineid kasutati, sest tähtis polnud inimese tervis, vaid selle inimese saavutused ja tema panus.
:roll:

Tervitused,
Art
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

[/quote]LSD see kohe küll olla ei saanud, sest see leiutati pärast sõda USA-s.

Siin on kirjas et sünteesiti esimest korda 1938.aastal Shveitsis.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

millaliganes sünteesiti - ergutina ta ei tomi ja seepärast militaaralal kasutu
Gert
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 20 Jaan, 2005 10:40
Kontakt:

Postitus Postitas Gert »

Ma arvan, et tegemist on tauriiniga ja seda kasutasid pikkadel lendudel lendurid. Mõned aastad tagasi said Saaremaal lapsed paki tauriini tablette kätte ja kiirabi pidi neid toibutama.
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

lendurid olid amfi peal ja tankistidel olid mingid klaasampullides tabletid, koostist ei oska ütelda.
Kristjan
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 22 Mär, 2005 22:04
Kontakt:

Postitus Postitas Kristjan »

Kui ma nüüd midagi segi ei aja,siis lendurid võtsid sisse fermentiini.See pidi hoidma lendurid ärkvel.
Kes elab minevikuta,see elab tulevikuta.
Ps,kohtume Berliinis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist