Käekell sõdurile

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas nooruk »

Bjorn kirjutas:Oskab keegi kaasa rääkida. Kas Garmin FENIX seeriale saab KV aluskaardi panna nende enda kaardi asemele?
1 jorss olevat seda saanud, aga siis peaks pädev itikas käepärast olema :D
olavsu1
Liige
Postitusi: 882
Liitunud: 26 Veebr, 2022 9:25
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas olavsu1 »

mida kaaskannatajad sellest arvavad?
https://www.uhrcenter.de/en/product/ett ... 11251-22l/
Kasutaja avatar
volpriit
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul, 2016 18:27
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas volpriit »

Metsas ei kannaks, mineraalklaas kriimustub kergelt ja nahkrihm pole ka päris see, aga maitse asi.
Teatrisse minekuks on okei küll.
Teine küsimus on kuidas raadiosignaal mis kellaaega õigena peaks hoidma siinmail levib?
www.heeliks.ee - Leatherman, Coros, Garmin, Tasmanian Tiger, Jetboil, Morakniv jpm.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 314
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas Marvin »

volpriit kirjutas: 05 Okt, 2022 6:31Teine küsimus on kuidas raadiosignaal mis kellaaega õigena peaks hoidma siinmail levib?
Pikklainesaatja signaal levib küll. Mul on kuuris üks seda kasutav seinakell - püsib täpne.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas wolfgang »

Selle raha eest on kella sitaks. Eriti, kui koos ka püsib mingi aja. Klassika on muidugi Hamilton või eriti Marathoni field watch, aga ka see käib küll. Võiks muidugi poleerimata kestaga olla.
AMvA
Liige
Postitusi: 3517
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas AMvA »

volpriit kirjutas: 05 Okt, 2022 6:31 Metsas ei kannaks, mineraalklaas kriimustub kergelt ja nahkrihm pole ka päris see, aga maitse asi.
Teatrisse minekuks on okei küll.
Teine küsimus on kuidas raadiosignaal mis kellaaega õigena peaks hoidma siinmail levib?
Ka sa soovitad metsaminekuks safiirklaasiga kella, millede hinnad pigem sinna 300-500 euro kanti?
Kasutaja avatar
volpriit
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 05 Juul, 2016 18:27
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas volpriit »

AMvA kirjutas: 12 Okt, 2022 13:36
Ka sa soovitad metsaminekuks safiirklaasiga kella, millede hinnad pigem sinna 300-500 euro kanti?
Ei. Pigem oli mõte selles, et see viisakas kell mida metsas retsida.
Mingid soodsamad casio g-shockid ja timexi asjad on selleks ehk paremad alternatiivid ja piisavalt töökindlad. Isegi aastaid juba ühte 50 eurist casiot metsas trööpand. Veekindel, valgustusega ja hoiab aega ka õigena. Pole ka kahju, et ära kriimustub.
Muidugi kui võimalust on võib Luminoxi, Traseri või miks mitte ka Marathoni poole vaadata.
www.heeliks.ee - Leatherman, Coros, Garmin, Tasmanian Tiger, Jetboil, Morakniv jpm.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas HeiniR »

Panen kella teema alla, kuna tundub mõttetu hakata uut teemat tegema.

Olen mõelnud, kuidas saavutada üksuse tulejuhtimine (jagu, rühm) olukorras, kus keskkond ei ole tuttav või tingimused kehvad. Näiteks jagu/rühm asub 360 kaitsesse pimedas ja võõras kohas, lisaks hoonestatud alal või hoonetes sees. Endale on kõige mugavam kasutada tule/vastase suunamiseks kellaaegasid, kuid pimedas või muul põhjusel (kehvad orientiirid) on tule või vastase viitamine raskendatud, samuti võidakse positsioone ümber paigutada ja sada muud asja, mis vähendab vastasele reageerimise aega.

Seega olen mõelnud, et võiks kõikidele oma üksuse meestele osta Suunto Clipperid (mini kompass), ja seda eelkõige tulejuhtimise eesmärgil. Nt põhi on alati 12 ning iga mees saaks iga kell kiirelt pilgu kompassile visata.

https://www.youtube.com/watch?v=2uDmYWTBdTI&t=276s
Hinnaks Matkaspordis miski 18-19 eurot.

Mõtteid?
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2047
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas speedsta »

Miks mitte, kompass on kõige kindlam vahend suuna hoidmiseks. Ise vaadanud ka sama toodet, aga veidi kahtlema jäänud, kuidas kinni püsib. Ei tahaks, et iga metsas käik 20€ maksma läheks. Proovin ära siiski.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas Bjorn »

Hoiab päris tugevalt kinni, oleneb rihmast ka muidugi. Pigem on küsimus kas kella metallosad hakkavad mõjutama kompassi suunda.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas HeiniR »

Pigem on küsimus kas kella metallosad hakkavad mõjutama kompassi suunda.
Kuskile vesti molle külge siis panna? Ilmselt on võimalik seda kinnitust kuidagi ka timmida?
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1473
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas Madis22 »

Prismas on 15€
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas HeiniR »

Kuna ise selle Suunto clipperi kohta postitasin, siis nüüd mõnda aega metsas kasutanud ja pigem enda kogemuse põhjal valiks miski muu väikse kompassi vesti külge (odavamaid alternatiive jagub). Esmalt kandsin korra metsas Apple kellaga, mis sisuliselt ei lasknud kompassil normaalselt suunda näidata, liiga suur magnetväli. Seejärel võtsin metsa jaoks ostetud Casio G-Shocki,mis enam “segajana”
ei toimi,kuid samas rihma küljes üsna ebamugav. Clipperi suunda ajamine võtab ka mõnevõrra aega, pimedas helendamiseks peab piisavalt päevavalgust koguma ja kui kipub varruka all olema,siis väga valgust ei lae, mis raskendab pimedas nägemist.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas alari »

Olen Clippereid pikalt kasutanud (ca 8 aastat) ja see on väga mugav minu jaoks. Ühe olen ära kaotanud ja uue asemele ostnud. Minu jaoks see pole ebamugav, ilmselt olen harjunud ära. Kui tean, et pean öösel tegutsema, siis olen hoidnud clipperit veidi valguse käes ja öösel toimib. Minu arvates on mugavam ja kiirem kui taskust kompassi otsimine.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Käekell sõdurile

Postitus Postitas HeiniR »

Tänud,alari! Ma pigem mõtlesin Clipperi alternatiivina selliseid,mis sama suured,aga ala
mingid molle kinnitusega vms,et oleks kellast kaugemalt ja ehk on selliseid,mis pimedas paremini toimiks ja samas mulle tundub praegu Clipperi puhul,et nõuab x-hetkel
liiga palju sättimist. Ehk võiks proovida ka odavamaid variante.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist