Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas maksipoiss »

Tartu elanik saab ju minna Samelini poodi oma tundele mälupildi põhjal kinnitust saama :idea: :)
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas klm »

mart2 kirjutas:
uus_eestlane11 kirjutas:Tere.
Olen Tartu elanik ja näen pidevalt noorukeid koos mustade tanksaabastega, mis tunduvad sõjaväe mudeli moodi, aga samas pole kindel, et kas see on ikka see. Olen soovinud mõnda aega üldiselt sama mudelit, mõnes mõttes välimuse poolest tundub Samelini oma, kuid ei ole 100% kindel. Kas keegi teab nendest lähemalt?
Aaa…
Sain palju abi, sest sõnad "näen" ja "tundub" teevad asja selgeks. :lol: (aga mina ei näe ja ei saa aru millest täpselt räägid)
Kindel soovitus on selline - astu julgelt ligi, kiida mehele tema saapaid ja küsi järele! Peale jalatsi kiitmist enamus uhkustundega vastavadki. :write:

Vähemalt mina teeks nii ...
Kui Tartus, siis tekkib küsimus mis värvi olid saabaste paelad?
Kasutaja avatar
puhh
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 20 Okt, 2004 20:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas puhh »

oskab keegi öelda mis firma saapaid hetkel KVs kasutatakse - samelin 2075 ?
K.T.
RohelineRusikas
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Jaan, 2021 0:01
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas RohelineRusikas »

Plaan osta uued poolkõrged saapad,mis ka hingavad,et kui olla siseruumis või suvel, siis jalanõu ka hingaks!
Olen välja vaadanud 2 tüüpi:
MAGNUM ELITE SPIDER X 5.0
ja
HAIX BLACK EAGLE ATHLETIC 2.1 GTX MID
kuigi need viimased on kitsad,nii et sees õhk ei käi eriti läbi...
On kellegil nendega kogemusi?
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas mart2 »

No nii, koroona-ajale ehk mittesobiv küsimus, kuid siiski - millised võiks olla head Eestis saada olevad saapad (et saaks proovida) pikaks rännakuks?
Näiteks Tartu KL sügisene 24/100.

(Suurused 44 ja 45,5)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas alari »

Ma olen viimasel paaril aastal näinud väga palju Lowa saapaid erinevate inimeste jalas. Relvad.ee poes vist peaks olema müügil
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Mudakoon »

Samelini kaitseväe saapad , praegu ostes on aega sisse käia.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas mart2 »

alari kirjutas:Ma olen viimasel paaril aastal näinud väga palju Lowa saapaid erinevate inimeste jalas. Relvad.ee poes vist peaks olema müügil
Tänud. Tallinnas. Kannatab veel oodata.
Kuidas on arvamus Magnum Viperi, Cobra ja Lynx kohta? Neid saaks ehk Tartus proovida, sest ilma proovimata osta ei taha. (Hoiad sina jalga, hoiab jalg sind!)
Kunagi ammu olid Magnum Classic, kuid päris selliseid ei taha.

Samelinid on, kuid minu jalale hästi ei sobi - paine tuleb valesse kohta (väärakas? :lol: ). :oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas ints999 »

Kuuldavasti on Aku saapad head. Reorgist saab. Ise pole proovinud ent mõni kaasvõitleja on ostnud ja kiidavad.
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas runno »

Endal Lowad ja väga rahul. Veidi hakkas kandade peale, aga preventiivselt kannad leukoplastiga ära teipides ei ole mingeid probleeme enam. Väga mugavad. Ostsin meelega number suuremad (45 tavalise 44 asemel), et paks sokk ka ära mahuks (vanad Magnumid olid 44 ja paksu sokiga läks kitsaks).

Samas olen neid kandnud suht kuivades tingimustes, teadjamad räägivad, et kui Lowa märjaks saab, siis kuivab suht aeglaselt.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas 41Degree »

Enda poolt oskan kiita klassikalisi Alpisid ehk RV Ortopeediat. Minul on küll standardile vastav jalg, kuid vajadusel teevad ilma (olulise?) hinnalisata kriipsupealt sinu jala järgi mõõdetud saapa. Hetkel on neid mul välisukse juures kaks paari, neist viimastele oli sissesõiduks pärast esimest jalgatõmbamist 27km ning mingit hõõrumist ei olnud. Alpide tugevaks rahaliseks eeliseks on see, et tald on õmmeldud, mitte vulkaniseeritud, seetõttu saab seda hiljem vahetada (teisel paari läks hiljuti teine tald alla, sest puhtalt kogunenud läbisõidu pealt kulus kand ja muster ära). Miinus on see, et kuna tegemist on siiski väiketöökojaga, siis sealt lääne tehnoloogiat ehk hingavat võrku ning tex-mex'i ei saa. Kui klassikaline nahkne poolsaabas on aga otsitav, siis seda kohta julgen kahe käega soovitada.
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas nooruk »

41Degree kirjutas:Enda poolt oskan kiita klassikalisi Alpisid ehk RV Ortopeediat. Minul on küll standardile vastav jalg, kuid vajadusel teevad ilma (olulise?) hinnalisata kriipsupealt sinu jala järgi mõõdetud saapa. Hetkel on neid mul välisukse juures kaks paari, neist viimastele oli sissesõiduks pärast esimest jalgatõmbamist 27km ning mingit hõõrumist ei olnud. Alpide tugevaks rahaliseks eeliseks on see, et tald on õmmeldud, mitte vulkaniseeritud, seetõttu saab seda hiljem vahetada (teisel paari läks hiljuti teine tald alla, sest puhtalt kogunenud läbisõidu pealt kulus kand ja muster ära). Miinus on see, et kuna tegemist on siiski väiketöökojaga, siis sealt lääne tehnoloogiat ehk hingavat võrku ning tex-mex'i ei saa. Kui klassikaline nahkne poolsaabas on aga otsitav, siis seda kohta julgen kahe käega soovitada.

See on täiesti mõistlik matkaselli või looduses kulgeja saabas, ja isegi mingites secondites olen mõningaid paare müügis näinud, paraku küll väiksemaid numbreid.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on Iowa taktikalised kingad igapäevaseks käimiseks, väljast nahast ja seest gorest.
Ma ei tea, palju neil on saabastega ühist, aga antud ost (150+ eurot paar) ei ole hea rahapaigutus.
Kriitikat pälvib just kingade võime ajada higistama jalgu (täitsa uuest peast ka), rohkem kui tavalisest nahast sisuga tavakingad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Valdemar
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Juul, 2020 19:54
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Valdemar »

Viimased kuud aastat olnud Meindli kasutaja. Jalgu higistama ei aja, hõõrumisi pole olnud. Douvre mudel võib olla natuke liiga raske pikaks käimiseks st. üle kümne tunni nendega järjest käia ei taha.
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saapad

Postitus Postitas Bjorn »

Trummile vastuseks - kodus neli paar erinevaid Lowa saapamudeleid ning rohkem rahul ei saa olla.

1) LOWA kõik mudelid mida olen proovinud ja kasutanud on LOWA-le omase kitsa lõikega. St. kui sul on lai jalg, siis ei ole mõtet LOWA-t proovima minnagi. Erilaiuses mudeleid ei ole nende valikus kohanud.
2) Vastupidavus ning mugavus on korrelatsioonis hinnaklassiga.
3) Goretex ei ole kindlasti mõistlik valik igapäevaseks käimiseks. Ei saa ta mitte kunagi hingata sama hästi kui tavaline riie. Õigest materjalist jalanõu õigetesse oludesse! Oman nii GTX kui tavalisi non-GTX Lowa jalanõusid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist