Koer sõjaväljal, teenistuskoerad, valvekoerad... Auh!

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Kas keegi on kuulnud midagi Saksa poole spetsiaalsetest koerte treenimise üksustest? Paari nädala pärast saan loodetavasti paar fotot selle kohta, kuidas SS-mehed spetsiaalse koerarakendiga lõbusõitu teevad. 3 saksa lambakoera siis rakendatud tavalise moonakäru ette.

Nähtavasti tegemist siiski treeningfotodega, mitte aga rindeolukorraga. Ehk teab keegi lähemat infot?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Mul vanaisa rääkis seda ,et neil olid Saksa lambakoerad selleks ,et haavatuid vedada.Oli sellised paadi moodi kelgud.Vanaisa oli Narwa rindel velskri abi.
A4
Liige
Postitusi: 1826
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Ühes kolmest Narva pataljonist rääkivas raamatus (ei mäleta enam täpselt, millises, sest pole neid raamatuid hetkel käepärast) olid ühe võitleja memuaarid selle kohta, mismoodi ta 1944. aastal Eestis ja Lätis nende veokoertega tegeles. Koeratõugu täpselt ei mäleta, aga tegemist oli suhteliselt väikest kasvu loomadega, ka pilt oli raamatus sees, kuidas koera memuaaride autorit väikese vankri peal veab. Mujalt kirjandusest pole aga eriti lugenud, et sakslased oleksid massiliselt koerterakendeid kasutanud, samas oli memuaarides kirjas, et nende koerte ja nende juhtide koolitamisega tegeles mingi eraldi väljaõppekeskus, nii et tegemist ei olnud ilmselt ka n-ö kohaliku initsiatiiviga.
Hukatus
Liige
Postitusi: 1221
Liitunud: 02 Mär, 2006 21:40
Kontakt:

Postitus Postitas Hukatus »

olen kuulnud et vene "tanki miin koerad" kippusid aeg ajalt süüa otsima ka vene tankide alt. oskab keegi kommenteerida?
meesmetsast
Liige
Postitusi: 341
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas meesmetsast »

Hukatus kirjutas:olen kuulnud et vene "tanki miin koerad" kippusid aeg ajalt süüa otsima ka vene tankide alt. oskab keegi kommenteerida?
Jah, täitsa tõsi, ka varem räägitud siin. Ja just sellepärast, et ju enamasti harjutati ikka oma tankide all seda.
corgi
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 29 Nov, 2006 21:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas corgi »

Soome sõjakoerad aastatel 1942 - 1944 http://fingsd.net/site/52.72.0.0.1.0.phtml
corgi
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 29 Nov, 2006 21:59
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas corgi »

Sattusin huvitavale lehele, kus juttu koerte gaasimaskidest. Ameerika toodang. Sisukorras on märgitud, et brittid ja sakslased omasid ka midagi sellist. Kas selliseid gaasimaske on ka Eestis?
http://www.gasmasks.net/articles/dogmask/dogmask.htm

Siin on koerterakend http://levpress.spb.ru/texts/17/ ja kuskil on meelde jäänud, et "Eesti Pildilehes" 1943 või 1944 on koerte pilte terve lehekülg.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

http://www.oldschool.ee

"He also serves, who only stands and waits!"
The New Testament
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Enne sõda olnud meil sidepataljonis kasutusel sidekoerad. Kas keegi teab neist elukatest lähemalt midagi? Mis tõugu nad olid ja milleks nad ka koolitatud olid? Järsku on kellelgi ka piltte olemas?
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Üks foorumiteema arendus sõjaväeteenistuses kasutatavatest koertest.

http://www.waronline.org/forum/viewtopic.php?t=258
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
muidumees
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 28 Dets, 2005 23:50
Kontakt:

Valve-veokoerad sõjatandril

Postitus Postitas muidumees »

PB290146.JPG
PB290143.JPG
Näppu jäänud mõned ühikud piltidel olevatest
suukorvidest.Kas ja kui laialdaselt kasutati Eesti territooriumil valve või veokoeri.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Valve-veokoerad sõjatandril

Postitus Postitas oleeg »

Valvekoeri ohtralt, veokoerte kohta minul isiklikult andmed puuduvad. Samas ei üllatuks kui ka selle kohta andmeid leiduks.
Iseküsimus, kust piirkonnast leid pärit?

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Re: Valve-veokoerad sõjatandril

Postitus Postitas kass »

Tere. Kas pandlast ja selle kinnituse õmblusest eest ja tagant saaks lähipilti?
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväega ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased punaarmees ja "Lend-Lease" temaatika). Otsin Eestis valmistatud metallist saksa pealuud ja kulli mütsile.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5166
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Koer on inimese parim sõber

Postitus Postitas Manurhin »

Üksjagu inimesi ei oska lihtsalt koeri kasvatada, arvavad, et koer peab mõtlema nagu inimene. Vastupidi, kui sul on koer või, veelgi enam, töötad koos koertega, pead mõtlema nagu koer, siis ka koostöö sujub. Tõsi küll, nii nagu inimeste hulgas leidub vaimuhaigeid, leidub neid loomadegi hulgas. Aga neid lolliks kasvatatud koeri olen ma näinud kahjuks enam kui küll. Ja samas ise töö juures neli parajalt metsikut hunti lühikese ajaga edukalt sellisteks kasvatanud, keda võisin igatepidi väntsutada, külili ja selili keerata, kui tahtsin ja olin kogu koertega kokkupuutuvast rahvast ainuke, kellel emased oma vastsündinud kutsikaid pihku võtta lubasid, et vaadata, mitu poissi, mitu tüdrukut on. Territooriumilt ärajooksmisega oli algul probleem, see sai lahendatud nii, et koerad seda mõistaks - mitte nende peale röökides, vaid koos mättaid ja aiaposte märgistades :lol:. Jajah, koerte kombel, mina ees, nemad järel. Ja toimis. Nendel teemadel ma võiks kirjutada jutu, mis ühte postitusse ära ei mahuks. Parim näide nonde koerte intelligentsusest on vast see, kui ma öösel garaaži autot remontima läksin. Veepump tegi juba korralikult häält ja tuli vahetus ette võtta. Klõbistan seal siis vaikselt mutrivõtmetega ja mõtlen, et väljas kõik kuidagi vaikne... Läksin ikka välja vaatama, et kuidas olukord on. Ja olukord oli järgmine: üks koer oli võtnud positsiooni sisse garaažiuksest kaugel ees vasakul, teine ees otse, kolmas kaugel paremal, neljas oli sealsamas, selg vastu ust. Kust nad selle tarkuse võtsid, et nii efektiivne ringkaitse sisse võtta - tulgu vaenlane eest, vasakult, paremalt või kasvõi katuselt, ikka satub koera otsa - seda ma ei tea. Taolisi juhuseid võiks kirjeldada veel kümneid, aga see poleks enam päris selle teema jutt.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist