KINDAD

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1474
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Varustuse "tuunimine"

Postitus Postitas Madis22 »

Millised omadused on kinnastel vajalikud? Pehmendusi ja tugevdusi ja käe küljes kinni püsimist ootan ma kinnastelt siis, kui ma tsikli sadulasse ronin. Metsas on kinnastele hoopis teised nõudmised - need peavad olema kerged (mida väiksem varustuse kogukaal, seda parem), lihtsad (nn kahemõõtmelisi kindaid on kergem mahutada kuhugi taskusse või pakkida kotti), odavad (vähegi ootmatus olukorras ei tohi hirm kinnaste asendamatusest saada takistuseks reageerimiskiirusele) ja vaikselt käest võetavad ja tagasipandavad (kinnastatud käega midagi taskust otsida või isegi selgelt kirjutada on suht lootusetu). Takjakinnitused randmeümber on viimasel puhul täiesti vastunäidustatud. Huvitaval kombel on ühtedeks enimkasutatuiks taktikalisteks kinnasteks suht labase moega (küll tulekindlast nomexist) lenduri kindad http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=61&it=453. Kui nüüd tulekindlus just eesmärgiks ei ole, siis üsna sarnaseid kindaid müüb tamrex kümme korda odavamalt.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Varustuse "tuunimine"

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

Võta kõige lihtsamad kindad. Praktika on näidanud, et ka 80-eurosed kämblakatted kuluvad läbi peaaegu sama kiirelt, kui 10-eurosed töökindad ja samas ei saa sa ka midagi nii palju paremat selle 80 euro eest. Taktikaliselt seksikas välimus annab reeglina juurde ainult hinda.
Minu soovitus - mine pigem lähemasse tööriistapoodi ja vali mingisugused sellised kindad, mis on odavad, mingisugust silmapaistmatut värvi, õhukesed, lisaboonus oleks veel ka veekindlus.

Vesti ja taskute kohta on Varustuse rubriigis käinud läbi mitmeid teemasid, kus on mainitud ka seda ilmselt sinu poolt soovitud vesti (su vesti link annab hetkel vale asja), niiet uuri siin foorumis natuke ringi ja saad ilmselt ammendava vastuse oma küsimusele
wambambola
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 25 Aug, 2012 9:30
Kontakt:

Re: Varustuse "tuunimine"

Postitus Postitas wambambola »

Tänud vastuste eest. Ma mõtlesin, et KT ajal anti ka mingid kindad, mis ei olnud kindlasti mingid kallid aga üllatavalt head.

Muutsin ka lingi ära.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varustuse "tuunimine"

Postitus Postitas okaloka »

Testisin just ühepäevasel õppepäeval üüberuhkeid nomex/nahk kindaid. Tulemus oli see, et parema käe kolmel sõrmel on augud otstes. Oleks ise ostnud, kirjutanuks 20 eur maha. Vestina kasutan mina http://www.ioffer.com/i/utg-airsoft-del ... -469303764
Tolle saab odavamalt ka kui 100 eur - kui hästi saad siis vast isegi 50 kätte. Hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea. Mina omal ajal tellisin 800 eestika eest ja siiani on oma ülesandeid täitnud hästi.

Vesti valimise kohta siin juba kirjutatud sellest ülesandepõhisusest - minul on kolm erinevat relva, need peavad kõik oma moona ja koha leidma - GALIL salved ja 12 cal padrunid taskutes/kohtades, vöö peale panin oma pistoleti. Lisaks gaas, rauad, vitsad - sõltub ülesandest mida parajasti täidad.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Geardardo
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 07 Sept, 2013 12:16
Kontakt:

Re: Varustuse "tuunimine"

Postitus Postitas Geardardo »

Tere!
Kinaste poole pealt vaata mechanix "originaale" saab ka Tallinnast.
Vest,kui soovid asja vähe tösisemalt käsile võtta siis vaata esialgu kogu oma
nodi järgi,pane kirja mida sa soovid selles kanda siis alles vaata kas sellel lihtsalt MOLLE
vestil on üldse mingisugust pointi sest on levinud mingisugune standart(salve taskud ühel kõrgusel,admin ühes,med teises kohas).
Kuna Eesti turg on väike ja ostja vähenõudlik siis pole siin lihtsalt miskit kõva saada,
igasugused nn Condori jmv "peded" on oma säästuga igalpool.
NB:Kui ma kellegi välja vihastasin siis olen nõus ka vähe karmimaks sõnavahetuseks.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

KINDAD

Postitus Postitas Mõmps »

Tere!

Kas siinne rahvas võtaks vaevaks soovitada talveks taktikalise(ma)id kindaid. :)
Olukorra ja vajaduste kirjeldus: vaja oleks, kuidas seda nüüd öeldagi...võimalikult sooje ja võimalikult õhukesi( loe: mugavaid) kindaid. Siinsete ridade kirjutaja ei ole küll sõjaväelane, kuid eee...pehmelt öeldes aktiivne inimene. Meeldib möllata metsas, igasugu militaar ja muu detektimine. Mahajäetud majade pööningute puistamine jne. Seega peaks kindad olema sellised, et kohe katki ei tee, samas võiks olla nii mugavad, et saaks autoga sõita ja ka tööjuures õues kanda( eeldab ümbrike avamist ja pliiatsi kasutamist, kinnastatud kätega)
Kui rahvas viitsiks oma teadmisi jagada....
Eriti on oodatud inimeste kommentaarid, kes mingeid kindaid reaalselt on kasutanud.

V.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
mustlesk
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 23 Mai, 2005 15:00
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: KINDAD

Postitus Postitas mustlesk »

Mina kasutan selliseid kindad http://www.tamrex.ee/et/tooohutus/tooki ... indad.html TAMREX WinterPRO9000 veekindlad talvekindad
Saab väga edukalt tikku tõmmata, või nööri siduda kinnast käest ära võtmata.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: KINDAD

Postitus Postitas oliver »

Kaua üks maja tühjana peab seisma enne kui pööningule võib tuustima minna?
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: KINDAD

Postitus Postitas Mõmps »

Võib ka nii juhtuda, et maja jääb tühjaks ja juba järgmisel päeval teen pööningul tiiru ära. Loomulikult kokkuleppel endise/uue omanikuga. "Mine võta, mis meeldib, niikuinii varastatakse ära" "ma seda vana soga ei taha, vii minema"Tihtipeale just selliste sõnade saatel ma puistama asungi.
Kui maja juba nõukaajast saati tühi on siis see on ikka piisavalt kaua...
Kui nüüd hästi järele mõelda, siis tegelikult ongi viimasel ajal just enamus tuustimisi kokkuleppel omanikega, hoonetes, kus elutegevus veel toimub.
Murdvargusega ei tegele.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: KINDAD

Postitus Postitas mx77 »

See kätekülmetamine on väga individuaalne, meil mõni sõidab talvel krossi õhukeste krossikinaastega, minul jälle hakkavad käed väga kergelt külmetama.

Oma soovitus on et kui otsid sooje ja samas õhukesi kindaid, siis vaata sellist soojendusmaterjali nagu Primaloft, oma kogemuse põhjal on see kordades soojem kui üldlevinud 3M Thinsulate aga samas on ta väga õhuke soojustus.
Tasub vaadata ka murdmaa suusakindaid.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
tarmo322
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 28 Mai, 2007 16:22
Kontakt:

Re: KINDAD

Postitus Postitas tarmo322 »

Tere

Kasutan samuti Tamrex WinterPro9000 kindaid ja olen väga rahul. Julgen soovitada.

Tarmo
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Kindad metsas/põllul põrkamiseks

Postitus Postitas Marker »

Foorumis otsides ei leidnud ühtegi mõistlikku teemad kinnaste kohta, mida oleks mõistliks õppustele kaasa võtta, sest teadupärast on sõduri käed talle sama olulised kui jalad ja seega mõtlesin, et uurin teadjamate meeste käest millist kinnast eelistada, mida võtta ja mida jätta.
Olen mõelnud edevatele taktikalistele kinnastele, kui mida rohkem ma kindaid metsas kasutan seda enam jääb mulle siiski mulje, et hirmkalleid kindaid ei ole lihtsalt mõtet osta, kaotades või lagunedes oleks pea 30€ lihtsalt mahavisatud raha. KL-i laost pakutavad odavad TAMREX-i kindad paraku väga rahuldava kvaliteediga ei ole.

Loodan Teilt saada hüva nõu ja abi, milliseid kindaid valida. Ja üldse, millistele kriteeriumitele võiks ühed "põrkamiskindad" vastata.

Kõike paremat,
Marker
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
Kasutaja avatar
Jalutu
Liige
Postitusi: 772
Liitunud: 29 Dets, 2012 19:55
Kontakt:

Re: Kindad metsas/põllul põrkamiseks

Postitus Postitas Jalutu »

[i]Aga lapsed on Teil toredad![/i]
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kindad metsas/põllul põrkamiseks

Postitus Postitas mutionu »

Olen kasutanud selliseid http://stafit.ee/est/nahk-riie-kindad/s ... kindad-910
Mõni aeg tagasi sai neid Magaziini nimelisest kohast 2 - 3 euroga. Praeguseks on igalpool ca 7 euri.
Plussid:
ei maksa palju,
hoiavad ka natuke sooja,
piisavalt õhukesed, et tunnetus säiliks(saab pisemate asjadega majandada),
seisavad käes.

Miinused:
ca 5 - 6 kuu pärast(kui ikka kasutada) lähevad õmblusest lahti,
kuivavad kaua,
heledad,
krõpsuga(see avamise heli on üsna kaugele kuulda).
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1594
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Kindad metsas/põllul põrkamiseks

Postitus Postitas Smith »

"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist