Seljakott

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas mongol »

Condori ja Helikoni (Direct Actioni nimeline sari) toodang on viimasel ajal täitsa tasemel olnud, seega mine võimalusel kuhugi kohapeale ja näpi seal neid. Minu soovitus läheb küll Reorgile ja Baltic Foxile - mõlemast mingi pamp viimati hangitud ja mõlemad on 5+ vastupidavuse-praktilisuse suhtega. Kohapeal näppimine annab kõvasti juurde.
professional retard
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19196
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas ruger »

Condori tooteid võid vaatama minna ka Relvad.ee poodi-Veerenni 15.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas Marker »

http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=1439

Samuti kiidan Condorit. Sai valitud juba selle pärast, et Nanoki magamiskott mahub probleemivabalt sisse ja lisaks kannatab ka muud manti juurde loopida. Kvaliteet ka ei ole sugugi halb.
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas ints999 »

Mina kiidan samuti GL-i toodangut. Ajateenistuses sai kambaga soetatud mõned sellised http://www.galvilinda.ee/product_info.p ... uct_id=242 ja teenisid hästi. Veidi peale reservi minekut ostsin nö tavakasutuseks ja aegajalt ka matkal käimiseks sellise http://www.galvilinda.ee/product_info.p ... uct_id=366 ning see on terve ja hea siiani (mõned aastad hiljem). Sellega saab edukalt käia paaripäevasel matkal koos telgi, magamiskoti ja madratsiga. Külgedel olev Molle ja kinnitusrihmad on suuremate asjade (telk jne) kinnitamiseks väga head, sees on veekoti tasku ja üldine kvaliteet on super. Ainult hind on veidi krõbe. Samas on see seda väärt minu arvates.
Ise olen arvamusel, et antud kott on metsa patrullikaks liiga suur ja kaldun pigem minu toodud esimese GL-i koti poole, sest sellel on madalam profiil. Ja kui võtta siis juba pigem digis ;)
Kasutaja avatar
y2k87
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 22 Okt, 2005 16:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas y2k87 »

Malevast pole küsinud?

Endale sain malevas igaljuhul MIL-TECi koti. http://www.matkatarbed.ee/oc/seljakott-us-assault-50l
Siiani asja ilusti ära ajanud, kuigi galvile jääb alla.
kaitseliit on üks pere
Kasutaja avatar
Marker
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 31 Juul, 2010 0:10
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas Marker »

Mil-Tec nüüd kindlasti pole asi mille peale raha kulutada. Lukud lagunevad, mollekinnitused rebenevad jne. Linnas töllerdamiseks igapäevaselt- kannatab, aga metsa minna. Tunduvalt mõistlikum on investeerida tõesti kas GL-i, TT või Condori toodangusse.
[b]Marker.[/b]
"Only the Dead have seen the End of War!"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kes veel ei tea, siis nt Selverites asuvad kingsepatöökojad, kes suudavad mõne euro eest ootetööna kriitilisemad õmblused korraliku saapaniidiga üle õmmelda. Galvilinda on küll jah kvaliteetne, aga 100-160 eurot patrullkoti eest on tiba kulukas. Mingi 40 eurine Milteci kott ja seal lasta 10 euro eest õmblused üle lasta on vägagi arvestatav alternatiiv väiksema rahakotiga kaitseliitlasele.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Sander1992
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Jaan, 2013 18:38
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas Sander1992 »

Üks asi on kvaliteet, teine on ka mugavus ja paindlikkus. Mina näiteks rohkem mingeid pikemaid rännakuid küll enam mil-tec'i patrullikaga käia ei tahaks, kuna vähemaöt omast kogemusest muutus selle kandmine üsna ebamugavast suhtwliselt kiirelt. Galvi linda patrullikas teisest käest tundus väga mõistlik, sai umbes sama varustusega patrullikas 125kn ära kõnnitud ja seljal polnud häda midagi võrreldes mil-teci omaga.
Nagu eelnevalt keegi ütles, kui vähegi võimalik küsi see mil-tec'i kott pigem malevast ning uuri paremaid variante nagu galvi-linda või tasmanian tiger ja nende analoogid.
kobras
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 22 Mai, 2015 19:58
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas kobras »

Kuna teemas on juttu koti soetamise kohta, siis küsin ka ise. Kas kellelgi on kogemusi Savotta duralumiiniumist välise raamiga seljakottidega? Näiteks Jääkäri-rinkka ja LJK Modulaaririnkka
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas Mõmps »

Tere!

Kas keegi võtaks vaevaks seletada, mis on kahe alljärgneva seljakoti peamised erinevused :

http://www.galvilinda.ee/product_info.p ... uct_id=365

ja

http://www.galvilinda.ee/product_info.p ... uct_id=366


Varasema koti kohendatud mudel on läinud sisuliselt poole kergemaks ja poole odavamaks. Ise olen saanud seda 155 eurost kotti uurida ja väga soodsa mulje jättis. Aga 155 euri on kange hind ka :( Samas olen selle kalli koti kohta häid sõnu kuulnud...

Kellelgi see soodsam kott ka on ? Kuidas selle kvaliteet ja üldine kasutusmugavus on :?:
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas ints999 »

Mul on see 155 Eur variant kott. Väga mugav, vastupidav ja paindlik kott.
Just selle viimase tõttu ilmselt ongi see võrreldes "kohandatud" mudeliga nii kallis. Nimelt on kallimal mudelil puusatugi eemaldatav, polsterdatud ja kaetud osaliselt Mollega, põhja all eraldi taskus on vihmakate, esiküljel on juba olemas velcro alused, peal on eemaldatav kate veekoti vooliku/raadioantennide vms jaoks. Lisaomadusi ja funktsioone on ilmselt veel.
Samas ma võin mõnes osas valetada ka, sest odavama koti kohta tuli mul praegu info ainult tootja kirjeldusest ja piltidelt...
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Mul on odavam (kohandatud) variant. Kurta ei oska millegi üle, kui ehk et sees võiks olla mõni võrguga tasku. Velcro on rohkem selline maitse asi. Üldiselt lihtne kott, kui tahta sinna mingit mollet vms külge aretada, tuleb midagi muud võtta.
Olen korduvalt koti täiesti punni toppinud, midagi katki ei läinud ja soonima ka ei hakanud. Mõnel puhul on muidugi vest seljas olnud. Vestiga on hea see, et õlarihmad ei ole liiga suureks polsterdatud, istub ilusti seljas.
Sees on kaks sama suurusega taskut (kumbki eraldi lukuga), mõnikord on hea, mõnikord tahaks ühte suurt taskut. Seljapoolsel taskul on see veekoti koht piisavalt suur, et 15,4" ekraaniga läpakas vabalt sisse mahuks. Vett eriti ei pea. Lennuki pagasiriiulile mahub ilusti, kui jalaga ei ole asju sisse surutud.
Kasutanud olen ca 3 aastat. Kui täna peaks uuesti valima, siis ilmselt võtaksin sama koti, kui mõni teine garanteeritud kvaliteediga asi just eriti soodsalt kätte ei tule.
ectional
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 25 Veebr, 2016 18:48
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas ectional »

Mis on nö. plussid ja miinused ühe suure tasku ja kahe eraldi tasku vahel?
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas alari »

Eks oleneb kõik sellest, mida sa teed. Kui patrullkotil on üks suur tasku, siis sinna mahub näiteks magamiskott ära, kahe suure taskuga patrullkotti ei tarvitse ära mahtuda. Kui on mitu suurt taskut, siis on lihtsam paigutada asju nii et kiirelt saab õige asja välja võtta, kui tead, kuhu sa selle panid.
ectional
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 25 Veebr, 2016 18:48
Kontakt:

Re: Millist patrullkotti soetada?

Postitus Postitas ectional »

Mõtlesin, et ka kirjutan oma kogemuse seni sellest kõige tavalisemast 36l Mil-Tec patrullikast. Enamasti olnud igapäevakasutuses. Toonud poest toidukaupa jne. Ühe nädalavahetuse käinud ka metsas põrkamas ning huvi pärast otsustasin ka ühe scoutsrännaku selle kotiga teha.
Kvaliteet ei ole hea, aasta ajaga on üks õlapaeltest koti küljest lahti hargnemas, kuigi ei ole kordagi kotti üle laadinud. Ühe luku küljest on nöör läinud. Mollesid ei ole veel katsetanud. Vöörihm kotil on minu meelest puhtsa sümboolne lihtsalt selleks, et kott keha külge jääks, mingit raskust need puusadele küll ei pane. Lisaks mainin, et pärast seda scoutsrännakut olid mul õlad täiesti läbi ja scoutsrännak on ainult 30km. Pärast SBK ning ka NAK-i lõpurännakuid ka ei olnud õlad nii läbi.
Mais tulekul kevadtorm, sinna ma seda küll kaasa ei julge võtta vaid tuleb mingi uus valida. Kindlasti midagi, millel oleks vähemalt üle rinna minev rihm, sest ka sellest tundsin puudust kohati.
Plussidest: No hind on odav. Vajaliku mahutab ära. Tühja koti sai pooleks voltida ja suure koti klapi alla panna.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist