Seljakott

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Saktok
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Okt, 2018 18:22
Kontakt:

GalviLinda patrullkott 113-074-03

Postitus Postitas Saktok »

Tere!

Plaanin osta GL patrullkoti 113-074-03. Kas kellelgi oleks võimalik lähemalt pilte siis ülespanna? Tahaks vähe lähemalt ja põhjalikumalt seda näha enne ostu sooritamist. Kui keegi viitsib siis võib välja tuua ka koti miinuseid kui neid esineb.

Kena päeva!
Saktok
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Okt, 2018 18:22
Kontakt:

Re: GalviLinda patrullkott 113-074-03

Postitus Postitas Saktok »

Keegi?
krj
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 17 Okt, 2007 13:45
Kontakt:

Re: GalviLinda patrullkott 113-074-03

Postitus Postitas krj »

Kott on korralikust materjalist, küll aga teeb korralik materjal ta raskemaks levinud mil-teci patrullkotist. Kaalu lisab ka vineerist(?) plaat ja rihmad, mis mõeldud Falcon 2 suuruses raadiojaama kinnitamiseks. Raadiojaama antenni ja juhtmete jaoks on ka klappidega augud olemas. Meil on kasutusel väiksemad jaamad, mida ma kotis sees pole kandnud, seetõttu tundub mulle see ka mittevajaliku kaalulisana. Esiküljel olevasse taskusse mahub pisut surudes A4 suuruses kirjutusmapp sisse. EKV killuvestiga koos istub okeilt selga.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: GalviLinda patrullkott 113-074-03

Postitus Postitas alari »

Patrullkottide teemas oli imho ka seda kotti mainitud
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Suurema militaarseljakoti valimine

Postitus Postitas jrgen20 »

Olen otsimas uut seljakotti, mis asendaks EKV standard kotti. Põhjus lihtne: minu seljale antud kott absoluutselt ei sobi ning minu arust on ta ka juba tühjalt raske.

Eesmärk: peab istuma korralikult selga, et pikemal rännakul (ca 50+ km) ära ei väsita.

Mida uus kott võiks mahutada? Tavaline ööbimise kraam, vahetusriided, varusaapad, tööriistad (saag või kirves), söök ja patrullkott. Kogulitraaži ei oskagi öelda, kuna olen aja jooksul originaalvarustusest palju suuri ja kohmakaid (lebo ja magamiskott) asju välja vahetanud.

Lisavõimalused: Võiks olla võimalus veekoti lisamiseks ehk siis eraldi tasku. Püssi tasku.

Hinnaklass: mitte rohkem kui 400 EUR.

Mis endal silma jäänud: olen vaadanud Eberlestocki ja TT kotte kuid nende kohta sooviks mõnelt kasutajalt kommentaare, paljas tooteinfo paraku ei rahulda.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas alari »

Küsi midagi täpsemat.
Oled kindel, et vaja püssi taskut? Lisab 0,5-1 kg lisakaalu ja vaja läheb ilmselt üsna harva. GL seljakott on üsna kerge võrreldes teiste militaarseljakottidega, nii et peaksid täpsema piiri paika panema.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas jrgen20 »

Ei ole saanud kõrvutada EKV kotti teistega laivis kuid tundub kohmetum ja raskem, pelgalt arvamus mitte absoluutne tõde (uurimise point!). EKV koti ilmselt suurim miinus on see, et ergonoomikat pole. Olen nõus vedama raskemat kotti, kui see mu selga maha ei tapa nagu seda EKV kott on teinud.

Püssitasku oleks võimalik lisa kuid ei pea olema. Lihtsalt tasku koletult kaalu juurde ei anna, ei mõtle neid suuri katetega eemaldatavaid püssikotte.

Mida veel täpsustada? Ootakski pigem erinevaid arvamusi sest korralik kott maksab liiga palju, et pärast igat rännakut välja vahetada.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas ruger »

Eberlestock vast neist kõige kergem. Ise Tasmanian Tigeri kasutaja(Mission pack +85L suurem kott+muu varustus). Suuremate TT kottide puhul on vanemate mudelite juures ca 500gr kuni 1kg rohkem kaalu, kui Eberlestocki vastavad mudelid. Nii palju, kui mõlemaid nähtud ja katsutud-proovitud on. TT Pathfinder II ehk valikusse võtta. 400 muidugi on summa, mille eest saab 2 hiinlast kogu kraami vedama :) Siin võiks juba Kelty või peaaegu Mystery Ranch koti peale mõelda. Viimane jääb vist liiga kalliks. Vaata ka 5.11 ja Berghausi, Karrimori, Fjallräveni(tsiviilkott-saab ka mujal kasutada, kui metsas õppusel), Warrior Assault, Maxpedition, poolakate Wisport http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=3740 ehk ka-vaata RACCOONi ja REINDEERI samuti. Hea kott muidugi kestab kaua-samas paistab ka välja ülejäänud varustuse hulgast.

Saksa netipoe valik https://www.recon-company.com/en/outdoo ... gross/?p=1 ja teine veel https://www.asmc.de/transport/rucksaeck ... C460%7C414
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas ints999 »

Galvi-Lindal on nö tavalisest EKV seljakotist olemas ka uuendatud versioon. Ise pole näppinud ent pildi pealt vaadates tundub võrreldes tavalisega ikka hoopis mugavam. https://www.galvilinda.ee/product_info. ... uct_id=471
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas runno »

2003-2004 ajateenistuses oli selline kott seljas (Rootsi LK35):
Pilt
Peale seda kogemust on Galvilinda kott olnud oi kui mugav :roll:
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas nooruk »

Ja nende Galvilinda kottide kiituseks võib suisa boltkindlalt sõnada, et nad kohe ültse ei lagune :D
Umbes nagu ka need BW omadki , trööpa palju jaksad :) Ainult päike pleegitab materjali
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas urmo25 »

Plaanin osta endale uut seljakotti.Olen vaadanud kahte firmat Galvilinda ja Condor.Kotid ise on need.
http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=1571
http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=4822
http://www.relvad.ee/shop/product_info. ... ts_id=3451
Huvitab ,et kuidas Condori kott vastu peab.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Seljakott

Postitus Postitas Markko »

Mul on su esimesel lingil toodud Condori kott olnud ca 6-7 aastat. Nii metsas põrganud, (ratta)matkadel käinud kui igapäevases kasutuses. Ainsana olen suutnud katki teha põhitaskut ja selle “peal” oleva väiksema taskut eraldava vaheseina. Aga see oli ka puhtalt oma lollusest, kuna panin väiksemasse taskusse mingi raske eseme, mis paratamatult seda rebestas.

Mul on lisaks ka klassikaline KV/KL Miltec oma ja eelistan sellele Condorit. Eelkõige just, et Condor on seljas mugavam. Seljapehmendus on parem, eriti kui midagi kõva ja nurgelist vedada. Ja väikeseid taskuid nii sees kui väljas on rohkem, ehk igast pudi-padi saab paremini süstematiseerida. Mahutavus on ka parem, kuid siin tekib alati see küsimus, et kui ruumi on, siis hakkad tarbetuid asju ka kaasa vedama.
sniff21
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Mär, 2020 20:25
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Galvi Linda patrullikas

Postitus Postitas sniff21 »

Kas keegi on kokku puutunud selle kotiga ning saaks muljed jagada?
https://www.galvilinda.ee/product_info. ... uct_id=381
AL.
ranel
Uudistaja
Postitusi: 26
Liitunud: 07 Aug, 2016 21:06
Kontakt:

Re: Suurema militaarseljakoti valimine

Postitus Postitas ranel »

jrgen20 kirjutas:Olen otsimas uut seljakotti, mis asendaks EKV standard kotti. Põhjus lihtne: minu seljale antud kott absoluutselt ei sobi ning minu arust on ta ka juba tühjalt raske.

Eesmärk: peab istuma korralikult selga, et pikemal rännakul (ca 50+ km) ära ei väsita.

Mida uus kott võiks mahutada? Tavaline ööbimise kraam, vahetusriided, varusaapad, tööriistad (saag või kirves), söök ja patrullkott. Kogulitraaži ei oskagi öelda, kuna olen aja jooksul originaalvarustusest palju suuri ja kohmakaid (lebo ja magamiskott) asju välja vahetanud.

Lisavõimalused: Võiks olla võimalus veekoti lisamiseks ehk siis eraldi tasku. Püssi tasku.

Hinnaklass: mitte rohkem kui 400 EUR.

Mis endal silma jäänud: olen vaadanud Eberlestocki ja TT kotte kuid nende kohta sooviks mõnelt kasutajalt kommentaare, paljas tooteinfo paraku ei rahulda.
EKV kotti tuleb kanda koos rakmetega ning jääb selle peale toetuma. Nii kannad kotti rohkem puusadega, mitte seljaga. Nii lihtne ongi. Ilma ebamugav. Vähemalt endale jäi selline mulje, kui ajateenistuses rännakutel kasutatud sai.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist