Punaarmeelaste sinelirullid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Punaarmeelaste sinelirullid

Postitus Postitas oliver »

Piltide pealt näha olnud et punaarmeelased tihtilugu soojema ilmaga kandsid sineleid kuidagi kokkurullitutena ümber kere. Oskab keegi kirjeldada kuidas seda tehti?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Need tsaari sõdurpoisid, punaarmeelastel olid ikka vist sinelid. Kirjandusest ka mitu korda kohanud väljendit `sinelirullid`.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Sinel rulliti sooja ilmaga ümber seljakoti ehk "vestsmeshoki" (asjadekoti), nagu seda nimetati.
Kasutaja avatar
suurpomm
Liige
Postitusi: 749
Liitunud: 17 Juul, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas suurpomm »

sinelirullid olid punaväelastel ka. Olen kuulnud, et see olevat päästerõngana toiminud. Ei tea kas on tõde.
müller
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:36

Sinelirull

Postitus Postitas müller »

Sineleid keerati samuti rullidesse. kasutati väljendit "katka" selle kohta (kui mul õieti meeles on). See oli kohe omaette protseduur mille puhul kehtisid ka mõned položeno-ne položeno reeglid. Ka olid teatud olud mille puhul seda rulli kanti (ilm või lihtsalt mingi ülesanne jne). Seda rullikeeramise protsessi peaks lausa näitama piltides et selgust saada. Digikaamerate omanikud-teie etteaste!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

kui ma tatikas (ikka PÄRIS tatikas) olin, arvasin, et "sõjaonudel on autokummid ümber" ja püüdsin ka ise hoovinurgas vedelenud rehvi abil sõjameest mängida. raske oli raip
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

vene kroonus olles sai seda sinelit paar korda rullitud küll.Mingi öise marsprasoki ajal.Aga tegelikult pidi sellel ikka päris asjalik otstarve olema.Nimelt ratsaväe rünnaku ajal kaitses selline tihedaks kokkurullitud sinel ratsamehe saablilöögi eest(kui muidugi sinna sattus).Miks II ms.ajal vened jooksid,sinel rullis ümber,ei tea.
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Ten points goes to Satakas. :)))))
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

kui ma tatikas (ikka PÄRIS tatikas) olin, arvasin, et "sõjaonudel on autokummid ümber" ja püüdsin ka ise hoovinurgas vedelenud rehvi abil sõjameest mängida. raske oli raip
Loodetavasti ei olnud aianurgas belarussi kumm? :lol:
Bartjankade sidumise kiirkursuse võin korraldada, aga sinelit soolikaks pole õpetatud väänama - sorry!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2346
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Arnold kirjutas:
kui ma tatikas (ikka PÄRIS tatikas) olin, arvasin, et "sõjaonudel on autokummid ümber" ja püüdsin ka ise hoovinurgas vedelenud rehvi abil sõjameest mängida. raske oli raip
Loodetavasti ei olnud aianurgas belarussi kumm? :lol:
Bartjankade sidumise kiirkursuse võin korraldada, aga sinelit soolikaks pole õpetatud väänama - sorry!
ei, meil olid volga rehvid ja sisekummid. ma ei mäletagi, kas sõjamäng käis sise- või väliskummiga aga võite ette kujutada 6-7-aastast pägalikku õunapuude ja maasikapeenarde vahel, mängupüss käes ja autokumm ümber kaela ringi kakerdamas :roll: :oops:

noh, eks pärast vanamees seletas ära, misasjad need tegelikult on. siis olin targem. :wink:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kusjuures minagi tatikana arvasin et tegu miskisuguste abivahenditega veetõkete forsseerimiseks. Oma osa selles veendumuses oli filmil "Inimesed sõdurisinelis". Seal vist ületati Emajõge, sinelirullid ümber.
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

sinel.....

Postitus Postitas stilett »

Rullib ära küll, kroonus sai proovitud.Aga jõeületamisel ilmselt abiks küll ei ole aga mida tihedamalt on rullitud, seda kauem vee peal püsib.Minutaolise 100 kilose jaoks läheks ilmselt tosin tükki.Parem ujun niisama.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

meil lasti ka utsebkas korra neid sineleid rullida aga rohkem pole sellist jama teinud
Himik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 07 Mai, 2005 17:22
Kontakt:

Postitus Postitas Himik »

Suvel käisime karauulis (mitte postil) selliste "skatkadega". Praegu küll enam vististi ei oskaks neid rullida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist