Isiklik varustus ajateenistusse

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Mida kaasa võtta kaitseväkke?

Postitus Postitas Mr.Andres »

Kaitseressurside ametist anti mulle kaasa paber, kus oli kirjas mida peab kaasa tooma.
Kohustuslik on ajateenistusse kaasa võtta
1) isikutunnistus või Eesti kodaniku pass
2) juhiluba (kui on olemas)
3) hambahari, hambapasta, šampoon, seep, habemeajamisvahendid ja küünekäärid
4) spordiriided
5) spordijalatsid
6) õmblusnõel ja musta värvi õmblusniit

Keelatud on kaasa võtta:
1) alkoholi
2) narkootilisi aineid
3) ravimeid
4) hasartmänge

(Kaasa ei ole mõtet võtta mobiiltelefoni, fotoaparaati ega muid väärtuslikke esemeid. Küll on hea kaasa võtta telefonikaart. Et lisaks väeosa sööklas pakutavale heale toidule osta midagi suupärast väeosa kohvikust, võite kaasa võtta pisut sularaha. Väeosas tuleb esitada ka isikliku arveldusarve number, kuhu kantakse igakuine ajateenija toetus.)
Tuttav kes käis aega teenimas rääkis, et perekond saatis talle kolm korda villaseid sokke ja muud sellist. Mina tahan olla võimalikult valmis ja enamuse varustusest kohe kaasa võtta. Kas keegi saaks anda võimalukult detailse nimekirja mis peaks olema ja mis ei peaks.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Äkki saad sellest teemast mõne idee:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... ght=termos
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Käekell võta kaasa. Minul on peale teenistust see hea foobia tekkinud. Alati käekell käes. Öösel on uni maru katkendlik, siis vähemalt tead, et ohh...veel saab ühe tunnikese magada. Metsas väga kasulik, patis ka.
Krediitkaart, kui lähed kuppi saad ka sealt kaardiga SK`st osta.
Kui oled julgem mees võid kohe võtta kaasa teise telefoni ja seda peita jne tehnikat :D
Suitsumees oled siis üks blokk kindlasti kaasa. Päevas ainult kolm suitsu 8)
Väike peegel kindlasti ja niisutavad lapid. Ziletid, väilimus peab iga päev laitmatu olema...
Midagi muud nagu praegu ette enam ei tule.
Spordiriideid ja niiti/nõela ei pea ju kaasa võtma. Mais sain nagu reservi! Parandage mind kui ma eksin.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Üks noor sõber asus aega teenima juuli alguses Vahipatti ja kurtis, et pesu, sokke ja isegi t-särke anti liiga vähe (a la 1 per kärss, kuigi ette nähtud vast ikka rohkem?). Kaitseväe rohelise t-särgi saab osta Hinnapommist.
Гив Ми Мани
mürakaru
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 26 Juun, 2006 15:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mürakaru »

Võta kaasa must ja valge marker!
Kõik mis antakse märgi SUURELT oma nimega ära, on vähem jamamist teemal minu sokid, särgid, püksid. Jah sokid märgi ka ära, on mida jalga panna. Muidu oled nagu üks minu rühmas: 1 soble, 1 T-särk, 2 sokki :(

Head teenistust
Mürakaru
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

Sõber, kes ka ajateenistuses käis rääkis, et T-särke ka(sõjaväestiilis, rohelisi ja musti) kaasa võtta aga ma ei tea kust saaks neid tallinnas osta ja mõistliku hinnaga.
Lehel mis mulle anti polnud kirjas, et kirjatarbeid peaks kaasa võtma. Milliseid asju pean ma kaasa võtma? Ma mõtlen rohkem millised kaustikud jne.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

2 kroonise pastaka saad sealt. mingise kaustiku saad ka. järelda ise.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

2 kroonise pastaka saad sealt.
Soovitad kallimat või? Kõige kauem püsibki odav kirjapulk - uhke asi kaob ära kiiresti. Ja kadumist ei mõtle jutumärkides pihtapanemise mõttes - on lihtsalt selline Murphy seadus, mis toimib ka raudkindlalt tsiviilis :wink:
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

Endal selline küsimus, et 12. okt Kuppi minek, ja pass on kaotanud kehtivuse, kuid on olemas juhiluba. Uue isikuttõendava dokumendi avaldus ka sisse antud, kuid see ei jõu selleks päevaks valmis. Kas siis peaksin võtma on kehtivuse kaotanud passi igaksjuhuks kaasa ?


Ette Tänades GGDag !
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

Endal selline küsimus, et 12. okt Kuppi minek, ja pass on kaotanud kehtivuse, kuid on olemas juhiluba. Uue isikuttõendava dokumendi avaldus ka sisse antud, kuid see ei jõu selleks päevaks valmis. Kas siis peaksin võtma on kehtivuse kaotanud passi igaksjuhuks kaasa ?
Kas mitte 13.10.2010 9:30 pole vaja kogunemiskohta minna?
Dokument kõlbab ainult siis kui see on kehtiv, pealegi sul on juhiluba ka ja ei pea minu arvates passi kaasa võtma. See on see bürokraatia värk, kuigi ma ei pane pead selle eest panti.. Pass saadetakse postiga järgi jah?
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Ise esitasin ID kaardi vist. Tuleb meelde, et üks punase passiga võitleja saadeti kohe minema. ID kaart, juhiluba, pass, vahet vist eriti pole...
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

Mr.Andres kirjutas:
Endal selline küsimus, et 12. okt Kuppi minek, ja pass on kaotanud kehtivuse, kuid on olemas juhiluba. Uue isikuttõendava dokumendi avaldus ka sisse antud, kuid see ei jõu selleks päevaks valmis. Kas siis peaksin võtma on kehtivuse kaotanud passi igaksjuhuks kaasa ?
Kas mitte 13.10.2010 9:30 pole vaja kogunemiskohta minna?
Dokument kõlbab ainult siis kui see on kehtiv, pealegi sul on juhiluba ka ja ei pea minu arvates passi kaasa võtma. See on see bürokraatia värk, kuigi ma ei pane pead selle eest panti.. Pass saadetakse postiga järgi jah?
Järvamaa poisid vist 12okt ? Ise tean, et teistes Eesti nurkadest minnakse ka 11okt ja 13okt.
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

Äkki on põhjus, et liiga palju rahvast tuleb kohale liiga ruttu ja mis "punane pass"?
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Postitus Postitas ggdag »

Arvan, et "punaseks passiks" kutsutakse meie uut passi, millel on punased kaaned ?
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Kuna 2016 eelkutse pole enam mägede taga, oleks ilmselt tagumine aeg hakata kaasavõetava isikliku mandi peale mõtlema, seejuures oleksin aga väga tänulik targemate vastustele.

Küsimus nr. 1- milline käekell võtta? Kuulduste kohaselt võimalikult odav ja multifunktsionaalne- on kellelgi ka konkreetseid soovitusi?
2- ise kaasa võetud pealamp ja taskunuga/multitool on okei?
3- soe pesu. Võrdlemisi väikestes mõõtmetes naisteravas nagu ma olen, jääb laost väljastatav pesu mulle ilmselt suureks. Kas ise ostetud tume/oliivikarva soe pesu on lubatud?
4- sööginõud. Kui võtta kaasa plastiknõude komplekt, sh need volditavad topsid, siis kas neid võib kasutada või kästakse kohe kapisügavustesse peita?

Üleüldiselt on oodatud igasugune targemate-kogenenumate poolt tulev soovitusliku eravarustuse nimekiri.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist