Palju ja kuidas me kanname varustust...

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas OnuHeino »

Drax kirjutas: - 3l joogikott lahingvesti seljataskusse, et peamine joogivee varu oleks kogu aeg ligi
- lebomati asemele osta ülikompaktne täispuhutav matt
- rootsi kateloki asemel ülikompaktne gaasiga primus ja plastikust nõud, mahub 1l jooginõu vutlarisse
...aga seda kõike soovitaksin niigi teha, kui rahakott vähegi kannatab.

3l joogikotile lisaks veefilter+tabletid (need peaks igal hetkel küljes olema nagu relv, salved, nuga ja med kott). Kas keegi seda 3l veetkotti sul ka täidab või seda kuskilt lõputust kanistrist täita on, seda ei tea. Puhastamata kujul magedat vett leidub Eestimaal aga kõikjal.

Lebomatt vs täispuhutav. Olen isegi metsas põrgates täispuhutava pooldaja, ent tean ka, kui sitt on seda välioludes parandada. Rull on torkekindel. On olemas väga väikseks pakitavaid rulle, mis on samas ka hea termoisolatsiooniga ning pehmemad kui tühjaksvajunud täispuhutav matt. Lebomatt on nagunii mugavusvarustus ja kuulub suurde kotti. Massi mõttes on kergemad rullid võrreldavad täispuhutavaga, maht pole muidugi võrreldav.

Rootsi katelok vs gaasipriimus ja plastiknõud. Kujutage ennast korraks ette ka kriisiolukorras. Kui gaas on tühi, siis läheb kuivtoit kuivalt ja külmalt? Mitte keegi ei hakka teid gaasiballoonidega varustama. Piiritust või muud põlevat leida on suurem võimalus. Küsimus ainult kas piiritus või diislipõleti. Igal eelneval on omad head ja vead, ent üldjoontes tassin rõõmsalt rootsi kolisevat endaga kaasas. Muidugi suures seljakotis. Kui piiritust pole, saab ka käbid alla põlema panna või ahjule sooja. Plastiknõud?


Võitleja võib koguvarustuse kaalu pealt nipet-näpet kokku hoida, end lõpuks lahendab olukorra ikkagi see, kuidas on varustus komplekteeritud ja mida endaga teatud etappides kaasas veetakse.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3485
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Chupacabra »

OnuHeino kirjutas: Lebomatt vs täispuhutav. Olen isegi metsas põrgates täispuhutava pooldaja, ent tean ka, kui sitt on seda välioludes parandada. Rull on torkekindel. On olemas väga väikseks pakitavaid rulle, mis on samas ka hea termoisolatsiooniga ning pehmemad kui tühjaksvajunud täispuhutav matt. Lebomatt on nagunii mugavusvarustus ja kuulub suurde kotti. Massi mõttes on kergemad rullid võrreldavad täispuhutavaga, maht pole muidugi võrreldav.

Rootsi katelok vs gaasipriimus ja plastiknõud. Kujutage ennast korraks ette ka kriisiolukorras. Kui gaas on tühi, siis läheb kuivtoit kuivalt ja külmalt? Mitte keegi ei hakka teid gaasiballoonidega varustama. Piiritust või muud põlevat leida on suurem võimalus. Küsimus ainult kas piiritus või diislipõleti. Igal eelneval on omad head ja vead, ent üldjoontes tassin rõõmsalt rootsi kolisevat endaga kaasas. Muidugi suures seljakotis. Kui piiritust pole, saab ka käbid alla põlema panna või ahjule sooja. Plastiknõud?
Pärast mõningast sõdimist on lebomatte ja kateloke vabalt saada või siis pole sul enam midagi vaja.
OnuHeino
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 19 Jaan, 2018 10:56
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas OnuHeino »

Kah võimalus, et midagi pole vaja :D

Kui suurem sitt on ventikas, on see 72h kott nagunii kuskil mudas, kust mudaskaevajad ta mõnekümne aasta pärast üles leiavad. Aga eeldusel, et ei pea saba jalge vahel rootsi suunas jooksma ja et võitluskaaslane jääb ellu, võtaksin ikka vaevaks kõik vajaliku ise kaasas tassida. Mõtle vaid ju halb, kui pooliku varustusega ära tossad ja lahingpaariline mõtles samamoodi. :write:
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1685
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas ElrikThunderson »

kert122 kirjutas: ehk kuidas kunagi, vahest ei võtagi plaadikandjat, ainult vorm ja patrullkott ja relv, kõik sõltub
Huvi pärast küsin, et kuidas sellisel puhul on lahendatud salvede kandmine?

Ise olen enda jaoks ühe boonusena mõtestanud variandi: kaitsevest+varustusevest just ka seetõttu, et olenevalt ülesandest saan kaitsevesti alt ära jätta ja kanda vaid varustusvesti, kus kõik vajalik küljes.
kert122 kirjutas:
varustus tuleb valida vastavalt ülesandele ja lahingupildile, mis ümberringi toimub.
Absoluutselt nõus, ei usu et on olemas üks-sobib-kõigile lahendust ning lisaks on oluline, et võitleja ise oma varustusega sina peal on. Kui sa ei jaksa liikuda/ei suuda täpselt lasta, sest varustus on liiga raske/segab, siis võta aeg maha ja pea natuke aru, mis valesti on.
kert122
Liige
Postitusi: 618
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas kert122 »

ElrikThunderson kirjutas:
kert122 kirjutas: ehk kuidas kunagi, vahest ei võtagi plaadikandjat, ainult vorm ja patrullkott ja relv, kõik sõltub
Huvi pärast küsin, et kuidas sellisel puhul on lahendatud salvede kandmine?

Ise olen enda jaoks ühe boonusena mõtestanud variandi: kaitsevest+varustusevest just ka seetõttu, et olenevalt ülesandest saan kaitsevesti alt ära jätta ja kanda vaid varustusvesti, kus kõik vajalik küljes.
kert122 kirjutas:
varustus tuleb valida vastavalt ülesandele ja lahingupildile, mis ümberringi toimub.
Absoluutselt nõus, ei usu et on olemas üks-sobib-kõigile lahendust ning lisaks on oluline, et võitleja ise oma varustusega sina peal on. Kui sa ei jaksa liikuda/ei suuda täpselt lasta, sest varustus on liiga raske/segab, siis võta aeg maha ja pea natuke aru, mis valesti on.
minul on patrullika küljes kahele salvele tasku, vormis saab ka kanda, mõnel vormil on taskute sees kummid ka selleks näiteks, aga saab ka ilma.
paraadil näeme, raisk
-LB-
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Aug, 2015 11:26
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas -LB- »

Ahoi, tahaks seda teemat natuke elavdada, sest endal ka probleeme püsiva setupi loomisel.

Nimelt ei tahaks kuulivesti külge väga midagi panna, et roomata saaks ja lisaks ei taha et küljed väga jämedaks läheks, sest muidu kannatab mobiilsus. Vaatasin praegu, et 3 salvetaskut ette ja 2 raadiotaskut üles kuulivestil oleks veel enamvähem, aga roomamisfunktsioon on niimoodi päris kesine.

Enamik utilitit on mul lahingvööl ( granaadid, multitool, püstol, tühjade salvede tasku, IFAK ja üks ühene salvetasku automaadile), seega sellega saab suurema osa vajalikust kraamist puusadele panna ja ei lähe väga jämedaks, saab ustest akendest läbi ilma probleemideta ja roomatud.

Enamik asjad mis enne olid rakmetel läksid patrullikasse.

Probleemiks on, et kuna see kuulivest on nii jäik ,siis sinna peale vesti pannes ei ole ma võimalik sihitud laske sooritama automaadiga, kuulivestiga üksi on enamvähem, aga täpsus on samuti väga häiritud. Tahaks teada, kuidas te enda varustust kannate, et kuulivestiga mobiilsus tagatud oleks, roomamine ja sihitud laskude sooritamise võimalikkus.

Vanasti oli SOP rakmetega olemas ja oli täitsa arusaadav, aga praegu kuulivesti, vesti, patrullika, rakmete jne kohta kindlat SOP ei ole, võimalusi nii palju. Tahaks sellise setupi teha, mis kui sitt ventikasse lendab, kohe selga läheb ja ei pea hakkama taskuid ümber tõstma.
-LB-
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Aug, 2015 11:26
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas -LB- »

Vaatasin praegu asju näppides, plaadid näiteks sisse pannes, et praktiliselt ainukesed asjad mida ma normaalselt näen ongi rinnal, kui taskud asuksid allpool, nagu vanadel rakmetel, siis ma ei näeks pmst midagi, lahingvöö pealt saan ka asjad mälu järgi kätte. Kui kaarditasku jala peale paneks, nagu see ettenähtud peaks olema, siis ei näe sisse vaadata normaalselt, lisaks kuulikal külgede peal olevad taskud ja nuga segavad ringi liikudes, seega küljed peaks täiesti vabad olema. Saaks kaarditasku ette kõhule panna, siis saaks seda vähemalt kiirelt kätte, võibolla mahuks 2 salvetaskut ka ja 2 raadiojaama, teine variant on salvetaskud jala peale panna, eeldaks tugeva vöö olemasolu, sest trakse ta rebib lahti. Lisaks veekotitasku kuulikale selja peale koos veekotiga, patrullika olemasolul pikali olles, hakkab veekott huulikust välja ajama, kui juua võtta.

Patrullikale paneks labidatasku ühele poole ja katelokitasku teisele poole, koos veepläskuga. selja taha peaks gaasimaskitasku panema (iseasi, kui kiiresi selle gaasirünakul kätte saab). Niimoodi jäävad suured taskud tühjaks ja saab suuremad paberid/läpaka sinna panna ja lisamoona, koos siis mingi vee/söögi/esmaste riietusesemetega. Kui pikem kui 24h patrull, siis alla lebokas koos magamiskotiga ka. Muu riietuse saab torukotis kas masinale jätta või kusagile metsa alla, aga praktiliselt pidev liikumine oleks siis kuulikas/vöö/patrullikas. Tühjalt ilma vee/söögi, padrunite, granaatide ja raadioteta oli praegu kaal +30kg, ma ei kujuta seda jalaväelase elu niimoodi ette, kui pidevalt peaks liikumises olema sellise andamiga, samas on kõik peale patrullika eluliselt vajalikud asjad ( labidas, mis patrullikas, peaks ka teoorias tegelikult alati kaasas olema). Lisaks proovisin relvaga sihtimist selle andamiga ja ainuke variant, kuidas seda normaalselt teha saab, on siis kui kaba vastu biitsepsit on, aga väga stabiilseks asendiks seda küll ei kutsuks, veelvähem liikudes niimoodi efektiivselt vastast mõjutada...

Olen avatud ideedele, kuidas asju sättida ja olla , juhul kui kõike on vaja kaasas tassida (ei ole nt teada kaua operatsioon kestab või kas turvalisele alale tagasi saab suurema varustuse juurde). Ei tahaks nagu seda turvavarustust (killukat plaatidega) ära ka jätta, kuigi kui seda poleks, poleks ka vist probleemi kuhu mida panna ja teha.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas TangoViktor »

Minu kaks senti sellest teemast on, et kõik peab toimuma vastavalt erialale ja ülesandele. Pioneer ja lahingkompanii jalaväelane on erinevate põhi ülesande profiilidega, luure vs pioneer on samamoodi totaalselt erinev. Luure peab olema samas jälle kõige modulaarsem, vajadusel kiirelt igasuguseid asju endaga kaasas kandma, alates labidatest lõpetades lõhkeainega. Enamusest aega jälle omab lihtsalt kehal lahingvarustust koos vaatlusseadmetega. Jalaväelane jälle on statsionaarsem, positsioonil, või tegeleb ründega. Ajateenistuses juba selgitati asjaolu, et ründele minnes lähevad rakmetest kõik üleliigne, st varuriided, vihmariided jms.

Minu soovituseks on kõigile ikkagi see, et rühm või üksus võiks võimalikult standartne olla, vähemalt med asjade paigutuse osas.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3485
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Chupacabra »

Mina olen viimasel ajal läinud seda teed, et keha küljes on ainult kolm asja: Kaitse, moon, esmaabi. Ülejäänu on kõik patrullikas.
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas KiloKilo »

-LB- kirjutas: Probleemiks on, et kuna see kuulivest on nii jäik ,siis sinna peale vesti pannes ei ole ma võimalik sihitud laske sooritama automaadiga, kuulivestiga üksi on enamvähem, aga täpsus on samuti väga häiritud.
Kui ainult kuulivestiga mugavat laskeasendit võtta ei saa, siis võiks lahendus olla number väiksem killuvest või lühem kaba. Kui tolle peal mingit lahingvesti või patrullkotti kanda, tuleks need sättida nii, et need ei ulatuks õla juures killuvesti äärest üle, siis ei saa need ka kuidagi rohkem segada, kui killuvest üksi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui ainult kuulivestiga mugavat laskeasendit võtta ei saa, siis võiks lahendus olla number väiksem killuvest või lühem kaba. Kui tolle peal mingit lahingvesti või patrullkotti kanda, tuleks need sättida nii, et need ei ulatuks õla juures killuvesti äärest üle, siis ei saa need ka kuidagi rohkem segada, kui killuvest üksi.
Abiks on relva kaksjalg (bipod), nt selline plastmassist hoidekäepideme kujuliseks kokku käiv (ebay 16 eurot). Võimaldab päris hästi lahendada kuulivesti probleemi. Ei kaalu eriti, aga relva täpsust tõstab märkimisväärselt. Mul nt õnnestus 100 m lamades lasta suht higistamata kõik tabamused 9-st sissepoole, samas jalata oli asend/täpsus selline, et juhendaja küsis, et kas ikka sihite ka ikka või :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas KiloKilo »

Kapten Trumm kirjutas:
Kui ainult kuulivestiga mugavat laskeasendit võtta ei saa, siis võiks lahendus olla number väiksem killuvest või lühem kaba. Kui tolle peal mingit lahingvesti või patrullkotti kanda, tuleks need sättida nii, et need ei ulatuks õla juures killuvesti äärest üle, siis ei saa need ka kuidagi rohkem segada, kui killuvest üksi.
Abiks on relva kaksjalg (bipod), nt selline plastmassist hoidekäepideme kujuliseks kokku käiv (ebay 16 eurot). Võimaldab päris hästi lahendada kuulivesti probleemi. Ei kaalu eriti, aga relva täpsust tõstab märkimisväärselt. Mul nt õnnestus 100 m lamades lasta suht higistamata kõik tabamused 9-st sissepoole, samas jalata oli asend/täpsus selline, et juhendaja küsis, et kas ikka sihite ka ikka või :D
Paraku harkjalg püsti ja põlvelt asendites tavaliselt ei aita.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu kogemust mööda tekib meestel "vesti probleem" enim Test 3 esimese laskmisega (100 m lamades), muud sooritused niiväga selle all ei kannata. Mitte ainult kaba õlga saamisega, vaid ja vesti ja kiivri "koosmõjust" ja parema koha puudumisel rinnale-kõhule laotud salvetaskute destabiliseerivast mõjust asendile. Kui ülakeha on enamvähem püsti, vajub vest oma raskusega allapoole ja niipalju enam ei sega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1474
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Madis22 »

Huvitav, kas seoses uute automaatidega võetakse midagi ette ka olemasolevate rakmete salvetaskutega? Vaatasin riigihangete keskkonnast sõlmitud raamlepingut rakmete valmistamiseks - seal on kirjas ikka vaid AK4 ja Galili salvetaskute tegemine. Nagu ma aru saan, on neist üks vajalikust mõnevõrra lühem, teine vist pikem (Galjal ikkagi 35 lasuline salv, kui mu mälu mind ei peta) ja mõlemal laiuseks märgitud 9cm. Kommertslevis ringlevate AR15 tüüpi salvedele mõeldud taskud on reeglina 7,5cm. Kas see nüüd oluliselt pilli puhuks, aga ehk mõnevõrra ikka - et kas salv taskus ringi loksub või palju vööl või vestil väiksemate taskute arvel vaba "kinnisvara" juurde tekiks.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ints999 »

Proovitakse kuni uue kaitse-kandesüsteemi (millel on ilmselt juba AR-i tüüpi salvedele mõeldud taskud) tulekuni "kuidagi hakkama saada"? Ent mis saab siis näiteks KL-ist? Meil pole ju isegi mitte Galili taskuid, rääkimata siis veel AR-i omadest. Ning AK4-a taskutesse AR-i salved lihtsalt ei mahu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist