Palju ja kuidas me kanname varustust...

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mongol »

See on juba järgmise kümnendi teema, aga selleks ajaks on vast enamikul aktivistidest hangitud isiklikud salvetaskud..
professional retard
Leo
Liige
Postitusi: 3302
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

Lihtne lahendus oleks osta selliste mõõtmetega salvetaskuid, kuhu läheks nii Rahe kui AK4 salved sisse? Igasugu taktikalised salvetaskud kipuvad olema väga täpselt tehtud ja pealt lahtised ning salved mahuvad sinna täiesti täpselt sisse. Igasugu taktikalistele ründerühmadele sobib see väga hästi, kui saad salve kiiresti kätte ja tühja poetad tühjade salve tasku, kuid üldvägedele sobivad peamiselt pealt kinnised salvetaskud, sest muidu on taskud kogu aeg sodi täis ja salved hakkavad metsas möllates ära kaduma.
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mongol »

Oo õudu, erinevad salvetaskud, mis näitavad ära, kas sa oled "ründeüksus" või "üldvägi". KV saaks sellega vast hakkama, aga KL sellist solvangut alla ei neela.
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39981
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

AK4 taskud, mida laost saab (Gevatex) on G3 tüüpi salvede jaoks nagunii epic fail, sealt midagi kiiresti kätte saada, kui sul pole salvekumme, on ikka keeruline. Kiirelt saad ainult selle salve, mis ühekaupa taskus on.

Nt Galili taskud nii hullud polnud.
Lihtne lahendus oleks osta selliste mõõtmetega salvetaskuid, kuhu läheks nii Rahe kui AK4 salved sisse? Igasugu taktikalised salvetaskud kipuvad olema väga täpselt tehtud ja pealt lahtised ning salved mahuvad sinna täiesti täpselt sisse. Igasugu taktikalistele ründerühmadele sobib see väga hästi, kui saad salve kiiresti kätte ja tühja poetad tühjade salve tasku, kuid üldvägedele sobivad peamiselt pealt kinnised salvetaskud, sest muidu on taskud kogu aeg sodi täis ja salved hakkavad metsas möllates ära kaduma.
Kaitse Kodu tegi kunagi võrdluskatse AK4 taskutega, see ametlik pluss kaks ise ostetut (lahtised). Kõik oligi nii nagu kirjutad, mustumine/kadumine ja salve kättesaamise kiirus ongi täitsa pöördvõrdelised. Seejuures ametlik AK4 tasku iva seisneski salve puhtana hoidmises ja alles hoidmises, kuid sealt asja operatiivne kättesaamine oli juba kangutamine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas HeiniR »

Enda G3 taskutel lõikasin klapi külgedele sälgud, mis paneb klapi oluliselt vabamalt käima = mugavam ja kiirem salvevahetus..
Leo
Liige
Postitusi: 3302
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Leo »

mongol kirjutas:Oo õudu, erinevad salvetaskud, mis näitavad ära, kas sa oled "ründeüksus" või "üldvägi". KV saaks sellega vast hakkama, aga KL sellist solvangut alla ei neela.
Ma ei hakka siin õpetama kotkastele lendamist, kuid need väga heade klappidega salvetaskutest on võimalik näiteks 1 lahti nööpida, kui selline tunne tekib, et varsti läheb vaja. Soome on nii vaene, et siin on küll eri aastakäikude reservistidel erinevad kandesüsteemid ja salvetaskud kasutusel, siiani ei ole kuulda olnud, et keegi oleks krambid saanud ja verist vahtu sülitades maha kukkunud valede salvetaskute kasutamise pärast. Ilmselt ikka parem kui salvesid lahtiselt taskus kanda? Kunagi nõuti sedagi, et RK salv on all ja kinnitatud sellise peenikese rihmaga, et siis metsas sebides kui salv alt ära sebitakse, lohiseb sabas, mitte ei lähe kaduma. Mis siis juhtuks, kui Heremilt tuleks esmaspäeva hommikul käsulaud, et vaja ka nii teha?
Manused
RK 95 salv.jpg
RK 95 salv.jpg (22.07 KiB) Vaadatud 3174 korda
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas mongol »

Leo, ma tänan, aga mul pole muret salvede kiire kättesaamisega. Ma olin lihtsalt sarkastiline, sa aga - nagu alati - heasüdamlikult abivalmis :)
professional retard
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3484
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Soomusvesti valimine

Postitus Postitas Chupacabra »

vaad kirjutas: 04 Jaan, 2023 23:57
speedsta kirjutas: 04 Jaan, 2023 21:34 Isand vaad postitusi olen huvi ja mõttega lugenud, sellest ka anda hea(d) soovitus, milline võiks meie tingimustes olla sobilik kombo enda kaitsmiseks ja varustuse tassimiseks. Arvesse võttes, et oleks funktsionaalne, ei pärsiks sooritust, pikemas perspektiivis jätkusuutlik ning rahakoti raudu mitte väga rebiv. Hetkeseis on KV kuulivest + GL lahingvest sinna peale, aga ei tunne selles kõige mugavamalt, samas ei taha varustust otse kuulivestile ka kinnitada. Ehk siis mida vaad ise tarvitaks, kui oleks võitleja KL-s.
See on nüüd väga suur teema ja läheb väga pikaks kirjatükiks, samuti ka natuke teemast välja. Samas olen juba tükk aega mõelnud, et peaks äkki tegema mingi vähe sisukama positituse sel teemal, kuna ausalt öeldes teeb valdav enamus võitlejaid varustuse kandmisel päris mitu väga olulist viga ja seda nii KVs kui KLis. Katsun homme oma mõtted kirja panna teemasse "Palju ja kuidas me kanname varustust...", tundub sobilikum teema selle arutamiseks. Julgustan kõiki kaasfoorumlasi kaasa mõtlema ja oma kogemust jagama. Täpselt sama palju nagu mul on sel teemal rääkida on mul ka teistelt õppida, tõenäoliselt oluliselt rohkemgi.
Ootan huviga.

Lühikirjeldus minu mõttest (mille tõttu ka kogu teema käima tõmbasin): Selle asemel, et kanda killuvesti ja selle peal plaadikandjat võiks kanda plaadikandja külgedel pehmeid paneele. Kaitstava nahapinna % on sama aga eest ja tagant on kaitse ka tõsisemate kildude eest.
Mis puudutab liiga palju varustuse kandmist, siis kandesüsteemi küljes peaks olema ainult salved ja meditsiin. Kõik ülejäänud kola on patrullikas (k.a. vesi). Moon ja meditsiin on ainukesed asjad, millega on kiire, kõige muuga on aega.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Soomusvesti valimine

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Chupacabra kirjutas: 05 Jaan, 2023 23:00
vaad kirjutas: 04 Jaan, 2023 23:57
speedsta kirjutas: 04 Jaan, 2023 21:34 Isand vaad postitusi olen huvi ja mõttega lugenud, sellest ka anda hea(d) soovitus, milline võiks meie tingimustes olla sobilik kombo enda kaitsmiseks ja varustuse tassimiseks. Arvesse võttes, et oleks funktsionaalne, ei pärsiks sooritust, pikemas perspektiivis jätkusuutlik ning rahakoti raudu mitte väga rebiv. Hetkeseis on KV kuulivest + GL lahingvest sinna peale, aga ei tunne selles kõige mugavamalt, samas ei taha varustust otse kuulivestile ka kinnitada. Ehk siis mida vaad ise tarvitaks, kui oleks võitleja KL-s.
See on nüüd väga suur teema ja läheb väga pikaks kirjatükiks, samuti ka natuke teemast välja. Samas olen juba tükk aega mõelnud, et peaks äkki tegema mingi vähe sisukama positituse sel teemal, kuna ausalt öeldes teeb valdav enamus võitlejaid varustuse kandmisel päris mitu väga olulist viga ja seda nii KVs kui KLis. Katsun homme oma mõtted kirja panna teemasse "Palju ja kuidas me kanname varustust...", tundub sobilikum teema selle arutamiseks. Julgustan kõiki kaasfoorumlasi kaasa mõtlema ja oma kogemust jagama. Täpselt sama palju nagu mul on sel teemal rääkida on mul ka teistelt õppida, tõenäoliselt oluliselt rohkemgi.
Ootan huviga.

Lühikirjeldus minu mõttest (mille tõttu ka kogu teema käima tõmbasin): Selle asemel, et kanda killuvesti ja selle peal plaadikandjat võiks kanda plaadikandja külgedel pehmeid paneele. Kaitstava nahapinna % on sama aga eest ja tagant on kaitse ka tõsisemate kildude eest.
Mis puudutab liiga palju varustuse kandmist, siis kandesüsteemi küljes peaks olema ainult salved ja meditsiin. Kõik ülejäänud kola on patrullikas (k.a. vesi). Moon ja meditsiin on ainukesed asjad, millega on kiire, kõige muuga on aega.
Ja kus see vesi koos patrullikaga siis on, kui mitte kaasas?
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3484
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Chupacabra »

Point on selles, et patrullika saab maha visata, mitte selles et tassima ei pea.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas vaad »

Chupacabra kirjutas: 05 Jaan, 2023 23:00 Ootan huviga.
Kahjuks peab natuke veel ootama, nii palju oli öelda, et tuleks valmis kirjutatud teksti juba paremini liigendama ja küljendama hakata. Loetavuse huvides läheb veel aega.
Chupacabra kirjutas: 05 Jaan, 2023 23:00 Selle asemel, et kanda killuvesti ja selle peal plaadikandjat võiks kanda plaadikandja külgedel pehmeid paneele.
Kahjuks toimib see lahendus samaväärsena ainult lühematel meestel. Kannan ise suurus XL pehmet kuulivesti (üle 190cm pikk) ning suurus M shooter's cut kaitseplaate. Vesti pehme soomus ulatub mul selja osas ülevalt umbes 5cm kõrgemale ja alt tervelt 14cm madalamale, kui kõva plaat. Ees on ülemine ots kohakuti ja pehme soomuse alumine ots on tervelt 11cm pikem. Rinna ja selja külgedelt on eesmine ja tagumine osa mõlemald samuti oluliselt laiemad kui kõvad plaadid, eriti tagumine. Kokku katab pehme vest oluliselt rohkem, kui kuuliplaadid koos pehmete küljeplaatidega.
alari
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas alari »

Minu arvates lisaks Chupacabra mainitud lahingvarustusele peaks kaasas olema veel märkmik, pastakas pealamp,kamovärvid, tagavara kõrvatropid ning midagi tule süütamiseks. Mingi kogus vett peaks kogu aeg olemas olema. Ja nuga taskus.
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas HotelVictor »

Tänapäevane jalaväelase varustus on kihtides:

Riiete taskud
Lahingvöö taskud
Taskud vestil/plaadikandjal
Patrullkotis
Suures seljakotis
Varustusekotis (duffle)

Kõik tänapäevased armeed kannavad varustust sellise loogika järgi. Erisusi on detailides ja muidugi on see ajas muutuv vastavalt ajastu vajadustele,ohtudele ja võimalustele.

Vesi peab olema ka võitlusvarustusel, reeglina on see nö “puutumatu varu” ca liiter või nii. Joogi- ja tarbevesi tuleb mittelahingulises olukorras ainult seljakotist.

Pehme eraldiseisev kevlarvest on kindlasti vajalik, eelistada NIJ 3A, osad ülikerged on NIJ 2 või 2A, aga need on pigem sobilikud varjatud kandmiseks tsiviilis.
Tänapäevased plaadikandjad on süsteemid, saab lihtsalt ja kiiresti lisada ja eemaldada mooduleid vastavalt vajadusele - väiksed seljakotid, kõhukotid, vahetada esi-, külje- ja tagapaneele, esipaneelist saab teha chest rigi jne jne
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1473
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Madis22 »

HotelVictor kirjutas: 08 Jaan, 2023 20:28 Tänapäevane jalaväelase varustus on kihtides:

Riiete taskud
Lahingvöö taskud
Taskud vestil/plaadikandjal
Patrullkotis
Suures seljakotis
Varustusekotis (duffle)
Meie suured eeskujud, keda tihti tsiteerida armastatakse, on öelnud, et riiete taskutes kantakse seda, mis vajalik ellujäämiseks; vööl, vestil, rakmetes seda, mis vajalik võitlemiseks; kõik muu vastavalt vajadusele kotis. Mul on aja jooksul kujunenud eelnevast selline arusaam: taskutes saab hoida asju, mis ei sega vormis magamist. Minimaalne varustus ellujäämiseks koosneb asjadest, mida on raske, kuigi mitte võimatu, kiiresti loodusest hankida - nuga, nöör, vee kandmise ja keetmise vahend(id), tule tegemise vahend, peavari. Vee keetmiseks metallist pudel või kruus ja peavarjuks telkmantel on asjad, mis teevad magamise väga ebamugavaks kui need taskutes on, seega kipuvad sedasorti asjad ööseks taskutest välja kolima. Mõistlik on seega sedasorti ellujäämisvarustust pigem hoida vööl/vestil/rakmetes ja ootamatu unepealt jooksupistmise hetkel rakmed vms kaasa rabada. Vööl/vestil/rakmetes peaks olema ainult need vahendid, milleta ei ole mõistlik rünnakule minna - moon, vesi, esmaabivahendid, labidas ja siis see minimaalne ellujäämisvahendite kmpl. Kõik ülesande pikendamiseks vajalik peaks minema patrullkotti.
alari kirjutas: 08 Jaan, 2023 19:36 Minu arvates lisaks Chupacabra mainitud lahingvarustusele peaks kaasas olema veel märkmik, pastakas, pealamp,kamovärvid, tagavara kõrvatropid ning midagi tule süütamiseks. Mingi kogus vett peaks kogu aeg olemas olema. Ja nuga taskus.
... ja kompass, käekell. Mingisugune multitööriist - seda läheb küll harva väga vaja ja raske on öelda, kas rohkem kääride või näpitsate pärast. Mul on tekkinud mingisugune tõrge väljendi "kaks on üks ja üks ei ole ühtegi" vastu, ehk ma ei pea mõistlikuks kanda igaks juhuks tagavara tööriistu vms. Me oleme sõdurid, või vähemasti arutame siin sõduri varustust. Kui minu noa vms midagi juhtub ja ma seda enam kasutada ei saa, siis minu tagavara nuga on see, mida minu lahingpaariline kannab. Üksi jäädes on meie esmaseks ülesandeks naasta oma üksus(t)e juurde, seega ka pikaajaline iseseisev toimetulek ei tohiks olla ettekäändeks otsese vajaduseta lisavarustuse kaasas vedamiseks. Kui sõduril on kandevõimet ülearu, siis leiab sellele alati mõistlikuma rakenduse. Näiteks täiendava meeskonnarelvade moona vedamiseks.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3484
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Palju ja kuidas me kanname varustust...

Postitus Postitas Chupacabra »

Arutelu kipub taas jõudma sinna kuhu ma kartsin et see jõuab - nii palju asju on tarvis kaasas tassida, et mobiilsusest ei jää midagi alles. Vastus, "tehke rohkem trenni", ei päde.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist