Varustusevestid, MOLLE-vestid, rakmed, chestrigid

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas OnuEnn »

"Mil-tec'i puhul siis edev nimi töökindlust ei luba, nagu aru saan."

mina olen jälle aru saanud, et mil-tec puhul on tegu hiina kloonijatelt kaupa kokkuostva ja ühe brändina edasimüüva ettevõttega. mul on neilt jänki vietnami-aegne joogipudel troopikalaiguga ja molle patrullkott, kumbki ei hiilga erilise kvaliteediga kuid väikese kohandamise järel on kasutatavad.

veepudel-kruusi kotil tuli algne alice-kinnituse pael lahti harutada ja vööl kandmiseks ümber õmmelda ning korgi tihend ei taha mitte korgi sees püsida. patrullkotil on üks külgmine pingutusrihm umbes kolmandal pingutusel õmblusjoonel kotist eraldunud aga õnneks oli ruumi seda uuesti tagasi õmmelda.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Kilgore »

Minu kindel arvamus on, et täna on ainus õige valik Galvi-Linda vest. Veel mõni aasta tagasi pidi tõesti kompunnima mida rahakott kannatab ja kust kätte saab. Täna on väga kvaliteetne kodumaine lahendus olemas. Kui tõesti miskit kulub või katki läheb, siis tõsiasi on see, et niit-nõel ja oskus nendega ümber käia kuuluvad üksikvõitleja varustusse per se. Aga peamine (!!!) põhjus miks GL tooteid, mitte ainult veste, aga ka taskuid, seljakotte jne. eelistada on see, et te tõesti ei taha teistest erineda! Võib-olla tõesti on Blackhawki või Spec-Opsi vesti/varustuse mingi suva pisidetail parem, aga paraku tõstab selline varustuselement kandja koheselt ülejäänud üksusest esile. See tähendab aga edutamist märgihierarhias...

"Tagumised tapetakse,
Servapealsed surmatakse,
Keskmised koju tulevad."
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Bjorn »

Kilgore - mis vesti versiooni kasutad? Neil Galvil välja tulnud päris mitu. Esimesed versioonid väga isu ei äratanud. Uuemad tunduvad juba edevamad ning hind on ka mõistlikumaks kukkunud.
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Larry »

GL vesti ise pole põllul kandnud, kuid niisama olen näppinud - tundub igati kvaliteetne asi. Tahtsin aga kasutajatelt küsida üht asja. Nimelt olen näinud GL tooteid läbi öövaatlusseadme ja need "särasid" nagu jõulupuud. Kas uuema aja vestid- rakmed on juba sellest "särast" vabanenud?
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Kilgore »

Björn - mind palun eeskujuks mitte võtta, kõik kola lipp-lipi ja lapp-lapi peal ohtra nõelapistega :D Varsti näen välja nagu Rodeesia Light Infantry. Ja ega ei kurda ka, ütlemata sümpaatsed ja down-to-earth härrad olivad. Soovitan nende taktikat tudeerida.
EDIT: Väidetavalt venivad GL vanemate vestide õlakud, need mustad pehmendustega jubinad, kiirelt välja ja hakkavad rullima. Üleüldse mida vähem jampsi õlgadel on, seda parem. Ei ole igasugu D-ringe ja voolikukumme sinna vaja mitte üks teps. Seljakoti rihmad tahavad ju ka ometigi endale kohta leida. Just, LEIDA! Seljakoti kandmine on omaette teema, algab kõik sellest, et paned puusarihma paika, siis õlarihmad, siis õlarihmad pingule. Tasub kuulata matkasellide nõuandeid, hipid jagavad seda teemat ülihästi. Seepeale siis sätid oma rakmed/vesti all paika nii, et seljakoti puusarihma ei sega ja saab kõik vajaliku kätte. Seda tuleb muidugi ENNE metsa minekut kompunnida. Ei ole sugugi patt sõbral praavitada lasta või peegli ees ise-ennast imetleda. Täitsa tehtav ja esimese 5 km saab asja mõte selgeks.
Larry - lase alati asjad enne põllule minekut pesumasinast läbi ;) Muidugi moodsad tekstiilivärvid sisaldavad alati miskeid metalloksiide mis kiiskavad värskest peast NVDs nagu juudi jõulupuu.
Kasutaja avatar
VictorAlpha22
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 12 Okt, 2012 13:12
Asukoht: Liikumises
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas VictorAlpha22 »

Tere!
Ise kasutan Condori MHV Vesti, millel on olemas neli GL salvetaskut, 2x varustusetaskut, joogipudelitasku(lisaks veel camelbagile), väike varustusetasku, admin tasku ja niiöelda mobiili-digikatasku ja tühjade salvede tasku. Plaanin juurde osta püstolikabuuri, molle ribadega, mida saaks kinnitada vestile.
Vesti olen kasutanud juba aasta nii Kaitseväes kui ka Kaitseliidus ringi põrgates. Siiamaani on vest hästi vastupidanud. Asjade kiiresti kättesaamine pole probleem olnud. Hetkel pole midagi veel lagunema hakkanud, mida ei saa öelda paraku GL ühe suure varustusetasku kohta. Loodan, et vest peab veel kaua vastu.
Mis puutub GL molle lahingvesti, siis tegemist on hea asjaga, aga hinnaklass on paraku kaadrikaitseväelasele nati kallis.
Millist lahingvesti keegi kannab, kuulub valdkonda "Ühele tütar, teisele ema".
[i]Stay frosty[/i]
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

Ei hakka eraldi teemat tegema, küsin siin: Kas KV´s on kasutusel mingid rohelises toonis plaatidega kuulivestid ka?
Oinanahk
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Nov, 2005 18:32
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Oinanahk »

kellelgi kogemusi 5.11 VTAC LBE vestiga?: http://www.youtube.com/watch?v=ciBN7-GCbWk
One Life? Live It!
seiklus
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 20 Veebr, 2005 21:04
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas seiklus »

Pigem Maxima turvamehele vms turvateenistujale. Hobilaskuritele ja staabimeestele ka OK. Jalaväele ja teistele metsas ringi roomajatele pigem mitte.
Oinanahk
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Nov, 2005 18:32
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Oinanahk »

Ehk viitsid natuke lahti kirjutada?
One Life? Live It!
seiklus
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 20 Veebr, 2005 21:04
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas seiklus »

Raskema tasku sisu puhul (2 AK4 salve padrunitega vms) venivad molle paelad ja võrk välja. Ei saa normaalselt kinnitda vestile alla vöörihma, kuhu lisa(rakmete) taskuid kinnitada. Tagaosa on jube lai, läheb külgedelt esiosa peale (hõõrdumine jms).
rroosi
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 06 Apr, 2012 19:18
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas rroosi »

Condor MHV kasutusel varsti aasta KL-is. Taskud: rakmetelt 3 salvetaskut pudipadi jaoks, see pisike telefoni jms kama tasku Condorilt, TT admin tasku Condorilt ja 4jane salvetasku Condorilt. Seljapeal veekott kah.

Olen modinud nii:
- seljapoole õlgade juurde mini molled seljakoti küljetasku kinnitamiseks. Nii saab selle parajalt kõrgele panna- tiba võib kiivrit segama jääda maaslamades.
- õmblesin luku juurde, kuna klõpsakate kinnipanemisel rullis vesti ülemine osa eest ennast kahekordseks.

Rihmana kasutan rakmete all olnud rihma, pisikese pusimise peale sain peale.


Seni olen valikuga rahul olnud, ideeliselt suutsin sinna kokku sättida asjad 24h jaoks koos ööbimisega dets alguses.
snaiper 110
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Mai, 2012 20:50
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas snaiper 110 »

Mul on 3 aastat olnud mil-tec vest ja kott millegi üle ei saa kurta ainult kabuuri kinnitus on nõrk aga muidu ei midagi õmblusi lahti ei ole jne
Põhjala Kotkas
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 02 Jaan, 2012 1:17
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas Põhjala Kotkas »

snaiper 110 kirjutas:Mul on 3 aastat olnud mil-tec vest ja kott millegi üle ei saa kurta ainult kabuuri kinnitus on nõrk aga muidu ei midagi õmblusi lahti ei ole jne
Kui tihti vesti kasutad? Mis eesmärgil? Mis tingimustes?
Võib-olla staabitöötajatele ja noorematele airsofteritele sobiks, aga isegi siis oleks tegemist lolli valikuga. Üks kõige demotiveerivam asi metsas, kui sul on veel paar päeva tõsist õppust ees, on näha mõne sinule olulise varustuseseme (seljakoti õlarihma rebenemine nt.) lagunemist ilma võimaluseta seda parandada :dont_know:.
Mina kasutan varustust, millele ma saan vajadusel oma elu panustada ja MilTec kohe kindlasti pole selline bränd.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Molle taktikalised vestid

Postitus Postitas USP »

Kas keegi kasutab taktikalist vööd või näiteks nn "rinnahoidjat" (traktsidega rinnale kinnituv molle)? Kas on praktiline? Või on see pigem selline sissiteema, et "võtan kaasa ainult salved"?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist