Nägemis- ja kuulmiskaitsmed

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Minu eesmärkidega sobibki kõige paremini vast see Surefire EP seeria. Hind on ka taskukohasem võrreldes Peltori kobakate klappidega rääkimata (väidetavalt) kasutusmugavusest. (Kiiver, "telefonikasutus" ja suhtlus)
Loomulikult ma olen tänulik kõigi ettepanekute eest.

Ma loen selle EP4 arvustusi amazon.com-ist ja teistest portaalidest - valdav enamus on positiivsed.
Samuti on see saanud mingi "Shooting industry magazine" awardsil 2011-l aastal "Safety product of the year" tiitli:
http://www.youtube.com/watch?v=xglSCI2OiyI

Sellel olla sees "Hocks Noise Braker® filter":
Pilt

Samuti olla neil see "Noise Reduction Rating (NRR)" 24dB. Peltori olla umbes sama või veidi parem.

Ühesõnaga promo on kõva ja kui see kõik tegelikkusele vastab, siis oleks ma selle toote aktiivne kasutaja ka tööl ja vabal ajal.

Esialgu oleks mul kange soov hankida prooviks üks eksemplar suuremaid Surefire EP4-asid. Samas ei tahaks väga palju üle maksta. Sobivuse korral oleks plaanis veel paar paari osta.

http://www.enforce-logic.co.uk/ep3_ep4.php
Sellel kodukal on postituste valikus vähemalt Eesti olemas, aga nad küsivad 19 inglise naela selle eest (~23€).

Tootjafirma kodukal maksavad nad 15$ (~12€) aga seal ei tunnista nad Eesti olemasolu.
Kui osta 25-ne pakk korraga, siis maksab paar 10€.

Kui keegi nüüd teab kust ma mõistliku hinnaga neid osta saaks?
Olen kuulnud, et missioonidel on kauplustes usa militaarkaup poole odavam? Ei tea kas seal neid kõrvakaitsmeid saada on? Peaks oma tuttavate tuttavate poole pöörduma siis selle murega.

Äkki tahab mõni tegusam militaarpood meie kõigi jaoks paar erinevas suuruses pakki tellida?
Viimati muutis pagan, 26 Jaan, 2012 21:10, muudetud 1 kord kokku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19041
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Tänan, seal e-bays on tõepoolest mõistlikumad pakkumised.

Tahaksin kommenteerida oma väidet üleval pool.
See ""Noise Reduction Rating (NRR)" 24dB" mis ma üleval Peltori vääriliseks ütlesin olevat, see on tundub, et suletud klapikestega.
"Hocks Noise Braker®" ise hindab oma süsteemi NRR-i 19dB-ga.
Peltori numbrid on 24-st kuni 28-ni.
Hearing protectors sold in the U.S. are required by the U.S. Environmental Protection Agency (EPA) to have a noise reduction rating (NRR), which is an estimate of the reduction of noise at the ear when protectors are worn properly.
NRR on USA tähis. Euroopas on täpselt sama termin SNR (Single Number Rating).

Kuna seda NRR arvutatakse logaritmililiselt siis ei ole selle 24 ja 19 suhe
päris lineaarne. Arvutamisel püütakse kokku siduda tulemused erinevatel sagedustel ja niiöelda "kaalutakse" müra. Samas on see NRR number tarbijale juhiseks - nii palju tõmbab vähemaks.

Oranzhi tavapärase tropi NRR on erinevatel andmetel 28 - 31 dB. Samas see oranzh tropp töötab selliselt ainult siis kui see on korralikult paigaldatud.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas sadist »

Missioonil on tavalised kõrvatropid,klappe kasutavad ainult miinipildurid.
Bastioni poodides nagu polnud märgata sellist kaupa,aga coy13 mehed pidid saama vahepeal Kandaharis käia,seal on kaubavalik laiem.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas USP »

Ka kodumaal tehakse häid kuulmiskaitsmeid (selliseid, mis pikal kandmisel kõrvu valutama ei pane). Saab varustada erinevate filtritega: http://www.blackbird.ee/est/tooted-products/
Oinanahk
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 06 Nov, 2005 18:32
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Oinanahk »

Peltor ComTac mahub oluliselt lihtsamalt kiivri alla kui Peltor SportTac.
Kirjeldusele vastab ka elektrooniline kõrvatropp. Viimasega saad ka raadioside juhtmevabalt kõrva.
One Life? Live It!
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Sain siis kätte need Surefire EP4-ad ja jagaks teiega oma elamusi - inimkatsete tulemusi.
Näevad välja täpselt samasugused nagu need ülemise pildi peal, ainult ilma mustade juhtmeteta.

Panin ühte kõrva tavapärase oranzhi tropi ja teise selle Surefire EP-4ja.
Ja niimoodi katsetades jõudsin järeldusele, et kinnise EP4 klapiga tunduvad nad võrdväärsed.
Samas lahtise klapiga saab inimestega rääkida ka. Vestluskaaslane peab tavapärase hääletooni korral ainult hääldama selgelt, sest tropitatud kolba sees selgelt kostuvad nohisemised ja neelatamised segavad heli puhast vastuvõtmist.

Kindel on igastahes see, et vaikses metsas nendega luurata ei anna. Isegi lahtiste klappidega on tunne, et midagi on kõrvas. Ja kolbas kostuv varjutab igasugu eemal toimuva krabina.
See auk on seal "juuspeenike", et õhku läbi puhuda küll annab aga praktiliselt seda auku seal peaaegu ei olegi. Samuti on see auk suunatud toru mille ümber pole lehtrina heli vastu võtmiseks "kõrvalesta". Seega sõltub heli vastuvõtt ka kuulatamise suunast.

Et selles suhtes olid mu ootsed natuke liiga kõrged. Ma lootsin, et kuni 85 db kuuleb selgelt ja üle selle ta siis võtab 19 db jagu maha. Ei midagi sellist.
Kui klapid kinni siis on oranzhi tropi mõõtu kõrvatropp ja kui klapp lahti siis on pisut lahjem kõrvatropp. Lahtise klapiga saab telefoniga rääkida kui tähelepanelikult kuulata.
Samas kui näpuga EP4-ja auk kinni katta ja nii mängida siis ta tõesti lahtise klapiga laseb mingeid sagedusi rohkem läbi. Aga luuramiseks ei sobi. Tööks sobib hästi.


Samas ma siiski ei kahetse ostu ja kasutan seda kindlasti edaspidi. Järgnevatel põhjustel:
-Seda on küllalt lihtne ühe käega paigaldada, ei pea "tööriista" käest panema. Lihtsalt keerad 90 kraadise liigutusega kõrva ja "lukustad" teraviku kääru vahele.
-Saab kaitset varieerida. Klapi saab ka ühe käega kinni. Tuleb nimetissõrme küüs ainult valge/punase korgi serva taha panna vastusurveks ja pöidlaga klappi suruda. Seda saab ka ühe käega teha.
-Diskreetne. Mahub kiivri, maski ja mille iganes alla. Kerge kaasas kanda.
-Piisavalt mugav, et hoida seda pika aja vältel kõrvas. (kui suurus sobib)

Juurde neid osta ei plaani. Kui aga peaks ilmuma selle edasi arendatud versioone, millega ka luurata annaks, siis soetaksin. :)
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Bjorn »

Kust kohast ja mis hinnaga lõpuks ära võtsid? Huvi olemas endalgi, kui hingehinda ja 100-200% juurdehindlust ei panda nagu Eestis pisiasjadele kombeks on.

B.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Amazon.de -st. 21.50€ läks koos saatmiskuluga kokku. Saatmiskulu ise oli mingi 6€.
Natuke kallivõitu küll, aga sama NRR-iga Peltor klapp maksaks 5 korda rohkem.
Teisest küljest, kas on mõtet osta 300 EEK-u eest kõrvatroppe mille sarnased maksavad poes 10 EEK-u ja annavad võrdväärse kaitstuse?
Tavalisest tropist eristab EP4-ja sisulisel ainult see, et EP4-ja on võimalik ühe käega kiirelt paigaldada ja opereerida eri rezhiimidel.
On muidugi olukordasid kus lihtne ja kiire opereeritavus on tähtis. Eks see hinna küsimus ole igaühe enese otsustada.

Mul oligi tähtis, et on olukordasid kus tropid peavad niikuinii peal olema. Ja kui nad peavad peal olema pikalt, siis ma eelistaks ikkagi neid mis võimaldavad mul vahepeal natukenegi ümbrust kuulatada. Määrata helide tüüpi ja suunda. Hoiatushelisid, suhtlust.
Kas siis läbi oma aktiiv/passiivsuse või siis läbi lihtsa ühe käe installeeritavuse. Et kuulatad ja kui olukord peal, siis torkad tropi kõrva, tegutsed. Selle asemel, et relv põlvede vahele võtta ja hakata kahe käega vahutroppi paigaldama.
Troppidega on ka mõnel juhul parem ka sihtida kui klappidega.
Viimati muutis pagan, 16 Veebr, 2012 22:26, muudetud 1 kord kokku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Bjorn »

20 eurikut on mõistlik täitsa. Lisaks on neil raadiosaatja sisend olemas, kui vastav handsfree set juba varnast võtta.

Eeldan, et neid on mugavam pikaajaliselt kanda ning nende profiil on väiksem, st. kõrvast välja ulatuvat osa ei ole? Palju siiamaani kandnud oled ja mis otsus on mugavuse seisukohast kandmisel?

Bjorn
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Seda raadio külge pookimist peab täpsemalt uurima. Sellisel moel nagu üleval pildil see juhe on, seda küll teha ei saa. Pole sellist auku/porti selle juhtme jaoks.

EarPro kodukal kirjutab, et raadio installeerimiseks tuleb see Hock-si filter välja võtta.
See Punane/valge kork ise ongi see Hocksi filter. Kui see punane kork välja koukida, siis on selle pehme "kolmikseene" "tüvi" 1 mm sise läbimõõduga toru.

Proovisin neid troppe sellisel moel ka, et ühele poole lahtise klapiga ja teisele poole tühi "kolmikseentoru". Ja päris huvitav võrdlus. Lihtsalt tühi toru paigaldada, siis vist kah metsas luurata ei saa. See teravus mis palja kõrvaga on, kaob ära. Järeldus, et nii kui midagigi kõrvas on siis saab heli vastuvõtt moonutatud. Nii et midagi enamat soovida vist ei annagi, tundub nii.
Ja sellisel kombel see lahtise klapiga ja hocksiga pool ei tundugi äkitselt enam nii halb variant.

Rääkides mugavusest.
See disain mis neil on, on kuidagi kavalalt tehtud. Seda "teravamat nurka" mis ülaserva jääb saab "trimmida". See teeb seda, et see vibukaar on siis vähem kummis. Sellega mängides annab sättida kaare pikkust, kuju. Erinevatel inimestel on see kaare pikkus erinev.
Muidugi peab seda kuidagi peenelt "trimmima", nii et teravaid nurkasid ei jääks.
Ja see "kolmikseenetoru" liigub selle roosa jupi sees tihkelt mõne millimeetri siia-sinna. Saab lükata seda "kolmikseenetoru" parasjagu nii sügavale kui mugav on.

Need tropid on mul olnud 2 päeva ja tööl hoidsin neid 4 tundi järjest kõrvas. Natuke pean omal seda nurka "trimmima", sest kummis "vibu kaar" soonis pika aja peale natuke. Ma võtsin endale Large tüüpi ka. Mul see kõrgus oli 28mm. 1 toll on 2,54 cm.
Peale väikest ettevaatliku sättimist peaks nad ideaalsed olema.

Kõrvast välja ulatuvat osa ei ole. Plaanin nendega rock kontserdile minna. Piisavalt
märkamatud.

P.S. Katsetatasin tavalisel ehitusel. Tõsisemat pauku ei ole proovinud.

Pilt
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Bjorn
Liige
Postitusi: 439
Liitunud: 06 Dets, 2005 21:11
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Bjorn »

Tänud info eest. Tuleb tugrikud välja käia!

Bjorn
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Leimer »

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_nos ... &x=16&y=12

Kas nato standard mitte nood peltorid ole?

Käin sellistega kontserditel ja olen rahul.
Head pisikesed tasku libistada, kerge pooli vahetada ja sobivad ilusti kõrva. 6 aastase tütarlapse kõrva samuti, kuigi ta väga õnnelik polnud.
Hind tuli ca 30 eurikut.

Ma neid EP asju pole katsetanud, ei riskinud soetada ka, kuna igatsorti ümber kõrva asjad on alati ebamugavad olnud.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas pagan »

Kas nato standard mitte nood peltorid ole?
Tõepoolest visuaalselt väga sarnased nendele Surefiredele. Ja ilmselt on tööpõhimõte ka sama.
Kollases otsas tundub olevat auk heli läbi laskmiseks. Augu teine ots on kahe tropi vahel toru külje peal. Pole küll Hocksi filter aga midagi sinna kanti vast.
Oliivrohelises otsas auku ei ole. Sisuliselt lahendatakse vist kahe erineva tropiga see mis Surefire puhul klapiga tehakse.
Kardangi, et ohtral kasutamisel võib Surefiredel see klapp küljest kukkuda. Seetõttu on peltori liikumatute osadega süsteem töökindlam. Samas paberite järgi on Surefire Noise Reduction Rating 24 db - kahe võrra suurem kui Peltoritel. Kõrvast ulatub küll natsa rohkem välja.
Hea alternatiiv igastahes. - Kaks korda rohkem troppi sama raha eest. :)

Tamrex pakub kah mingeid Peltori sarnaseid "seenekestega" troppe, aga nende SNR või NRR (kuidas keegi tahab) on ainult 14 db.

Kuigi siin Tamrexi kodukal on need Kolla-oliivrohelised pildil ka olemas:
http://www.tamrex.ee/et/tooohutus/isiku ... roppe.html

Äkki saab selle siin samas Eestis juba kätte?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Leimer
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 18 Jaan, 2011 15:44
Kontakt:

Re: Kõrvaklapid - kuulmiskaitse

Postitus Postitas Leimer »

Eks ta oleneb kasutusest. Ega ma kontserdil tahagi, et helid päris kaduma lähevad.
Pole võimalust olnud samadel tingimustel 2db vahet katsetada, aga miskipärast ei kipu uskuma meeletut vahet.
Vaevalt, et reaalselt lahingutandrile siinse teema tropid üldse kunagi satuvad.

Kui ma valisin, siis võtsin nood peltorid peamiselt seepärast, et pooli vahetada on kergem, kui toda klappi ette panna.
Muuseas noid peltoreid opereerib väga kenasti ka kinnastatud käega, kui just elevandi pohmell ei ole.
Iseasi kui palju seda tegevust ette tuleb. Surefire klappe saab vast vaid palja käega majandada.

Kuigi ausalt öeldes olen tavainimesena kollast poolt ainult ilutulestike ajal kasutanud ja sedagi vaid 2 korda. Kinnastatud käpaga sain klapid hõlpsalt paikka.

amazonist tellimine on umbes sama lihtne nagu eestist kätte saamine.
Vajuta vaid nuppu. Kaup tuleb ka ahvikiirusel. Hind küll suts soolasem kui ebay, aga julgen öelda 99% kindel värk ja osa asju ikkagi poole odavam kui Eesti letikaup. Näiteks kasvõi Leatherman.
Kuigi ma käin ühtkoma teist ka kohalikes poodides ostmas, lihtsalt põhimõttel, et need poed alles oleksid - päris kogu kaubanduse netti kolimist ka ei taha.

Kui amazonist tellimine probleeme valmistab, siis avitan.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist