Kanistrid, vaadid jms

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Wehrmachti kanistrid

Postitus Postitas Faust »

Sattus enda kätte paar sellist 20l kanistrit ja huvitaks, et mis värvi need kanistrid originaalvärvis on ja kas keegi teab mõnda head netilehekülge, kus nendest juttu on.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Kollased ja rohelisd olid kindlasti. 20L kanistreid kasutati nii vee kui kütuse transportimiseks. Veekanistritele peaks olema sisse pressitud sõna Wasser, kütuse omadele Kraftstoff või midagi taolist.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Just minu omad on kütuse omad ja peale on pressitud----KRAFTSTOFF 20L FEUERGEFÄHRLICH WEHRMACHT. Neid oli vist ka halli värvi aga kas keegi teab,mis tooni täpsemalt?
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

krundina kindlasti nn "Oxidrot" tooni, ilmselt midagi sarnast nagu meie kruntvärv.

pealmine värv oleneb tootmise aastast - 1940-43 oli kasutusel RAL 7021 Schwarzgrau (tuntud ka kui Panzergrau) ning kuna eestisse sattus ka palju DAK'i varustust, siis märts '41 kuni aprill '42 kasutati aafrikas 8000 Gelbbraun (Grünbraun) mis värviti Panzergrau peale, värvi kuludes hakkas Panzergrau jälle paistma.

Roheline, RAL 6003 Olivgrün oli vehiiklite põhitoonina kautusel November 1944 kuni Mai 1945. eestis nii "uusi" masinaid ei eksisteerinud. seega järeldus: RAL 7021.

kui keegi täpsemalt teab, äkki parandab.

vaata ka minu auto-projekti threadi kus on värvidest kirjutatud:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9749

tanel
Heiki
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 31 Dets, 2004 11:24
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Heiki »

Kui kasutad RAL 7021, siis Sa kindlasti ei eksi. Et oleks mugavam restaureerida võid lasta Kemifloras autovärvi aerosoolpudelisse segada, kruntvärv on juba valmiskujul aerosoolis müügil. Ühe purgi värvi ja ühe purgi kruntvärviga sain mina teha kaks kanistrit. Värvisegajale pead rõhutama et soovid täismatti sest matistajat peab ta rohkelt lisama, autovärvid on muidu kõik läikivad. Kõige kindlam on lasta segada mõnes ehituspoes satiinmatt värv ja pihusti leiad ise.

Saksa tehnika värvid aastatel 1918-1945
http://www.choiquehobbies.com.ar/tecnic ... c/rale.htm

RAL-kataloog kasutusel alates 1927.aastast
http://www.proav.de/index.html?http&&&w ... table.html

Neil fotodel on see toon kanistril ja kiivril näha. Tsikkel on RAL 7024 mis on pisut heledam kuna RAL 7021 ei olnud mati pulbervärvina saadaval.
Pilt
Pilt
Front Line Eesti MTÜ
www.front-line.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

On üks selline ka endal, aga hetkel ei ole maal ja ei saa üle vaadata. On selline hall ja toodetud Viinis vist 1942. Vanaisa ütles ikka, et venelane tegi kõik täpselt järele, ainult kork ei püsi kinni :lol:
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Aga kuidas oleks kõige parem eemaldada vana värvikihti. Praegu on nad punakaspruunid.Üle ka ei tahaks värvida,kuna siis kaovad kirjad liiga paksu värvikihi alla ära ja peale selle on osade kanistrite värvipind ebaühtlane,sest on vist pintsliga värvitud.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

antiigikaupmehed, kes ülevärvituid kiivreid kokku odavalt ja krimpsus näoga kokku ostavad, pidid neid puhtaks põletama ja siis kallimalt müüki panema.
Iseasi, et vana roostes kanister on õhuke plekk ja ei kannata põletamist ehk.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No võta esmalt skalpell - ok, ei leia! Osta siis tugevam paberi ja papi lõikamise nuga (see murtava teraga), kraabi mingi koha pealt värv kihtidena maha, et aru saada, kas on originaali säilinud. Kui ei ole, siis leota kasvõi atsetoonis! Kui all on originaal ja tahad seda säilitada, siis on muidugi keerulisem.
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

dsiibas ... lihtsaim variant (kuna selliste kanistrite turuhind on mingi 100.-) ... oota ära kurtna laat ja osta endale sealt korralik kanister - jääb kogu see kraapimise/põletamise ja värvimise nuss ära :wink:
foorum.rindeleht.ee
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ma ei maininud tõesti, et tegemist üsna labase artikliga, aga prostama asja peal harjutamine ei tule ju kahjuks 8)
Kasutaja avatar
dZonn
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr, 2005 14:24
Asukoht: Kanepi (Põlvamaa)///Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas dZonn »

Viimased kommid ajasid mul natuke juhtme kokku. Uued sama tüüpi kanistrid maksavad poes mingi 250. Mul on kodus saksa oma. Kuigi üle värvitud kuid praegugi hoitakse seal pena sees. Kuna asi on töökorras ja lisandub ka ajalooline väärtus, siis kas tõesti on hind ainult mingi 100 eeku.
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Viimaselt Kurtnalt ostsin 75.-eek eest, aga siniseks värvitud.Hoian nüüd selle sees sinist diislit.et stiilne oleks.Endal korralik kõrbe kollane, mil tähed olnud punased, aga kork ära murtud.Praegult töömehel üks musta värvi, aga kergelt mõlkis.Kas see must võiks originaalvärv olla?
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

dZonn kirjutas:Viimased kommid ajasid mul natuke juhtme kokku. Uued sama tüüpi kanistrid maksavad poes mingi 250. Mul on kodus saksa oma. Kuigi üle värvitud kuid praegugi hoitakse seal pena sees. Kuna asi on töökorras ja lisandub ka ajalooline väärtus, siis kas tõesti on hind ainult mingi 100 eeku.


Jah, nii see on vanade asjadega. See, mis ei ole haruldane, kvalifitseerub lihtsalt vanaks asjaks, mis peab ju olema odavam kui uus. Haruldasem ese aga omandab vanaaegse asja staatuse ja ka vastavalt kasvatab hinda.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
heino183
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Mär, 2005 11:29
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas heino183 »

Kanistrite jutu jätkuks küsiks 200 liitrise kütuse vaadi kohta järgmist. Nimelt olen neid oma elus ennemgi näinud. Ma mõtlen Wehrmahti omasid. Sellel aga oli minu üllatuseks vitsale needitud vasest silt. Sildil, aga ilutsevad sellised kirjad: RHENA Nr 73506. Mida antud number peaks tähendama? Kas väeosa?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist