Loll küsimus ehk...Võõrriikide autasud Eesti vormil.

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Ma ei ole küll kuigi kõva käsi vormikandmise määrustikes, kuid miks ta peaks oma autasusid häbenema?? Afgaanis ja Angoolas ei antud autasusid tilulilutamise eest!
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Ei ole kuskil öeldud, et nõukogude armee isikliku vapruse või lahinguliste teenete eest saadud medaleid ja ordeneid ei tohi mundril kanda (ameeriklaste omi kantakse). Samas jälle, kui inimene on autasustatud teise riigi medalite-ordenitega tuleb need registreerida Riigikantseleis ja taotleda luba nende kandmiseks.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

päris naljakas, kui mõnel kotkaristiga kõrvuti suur, punane viisnurk rinnas särab....
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Satakas kirjutas:päris naljakas, kui mõnel kotkaristiga kõrvuti suur, punane viisnurk rinnas särab....
Kui vene Afgaani-kampaanias vaprusemedali või Punatähe-vapruseordeni higi ja verega välja teenisid, siis ei ole ei naljakas ega ka "päris naljakas".

Ära haugu asjade üle, millest sa ilmselt aru ei saa :oops: :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Hmh. Vat kunagi ammu tuli selline käskkiri Einselnilt välja, et "ei tohi kanda võõrriikide poolt välja antud autasusid". Iseasi, mida sellega tegelikult mõeldi. Natuke naljakas on küll mõelda, et kui ma näiteks saan (unes muidugi) Bundeswehri hõbedast teeneteristi, siis ma seda kanda ei tohigi?
Kindlasti on see kuidagi ümber sõnastatud - midagi tüüpi et:okupeerinud riikide autasusid vms.
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Kui oled kaitseväelasena teenistuses, siis tohib kindlasti NA autasusid kanda, kui käituda nii nagu eelpool kirjeldatud ning oma autasud registreerida. Tean paljusid, kes põhimõtteliselt ei kanna, kuigi on ka Afganistanis vapruse eest medaleid teeninud...minu arvamus, on et neid autasusid tuleks kanda. Enamik kannavad muidu igasugu tilu-lilu medaleid, mis saadud kusagil Taanis laskmiste eest või rännakute eest ja siis need mehed, kes tegelikult on mõne TÕELISE autasu välja teeninud ei kannagi neid. Mul on olemas näiteks pildid, kus tänapäeva Eesti kaitseväe vormis kolonelleitnantid kannavad vormil Saksa II MS teenitud autasusid! :)

Sõjaväelased peaksidki kandma tõelisi autasusid, mitte mingeid "100 päeva missioonil" medaleid jne! See on minu isiklik arvamus!!!!!!
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

101 % õige arvamus!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Borja kirjutas:
Satakas kirjutas:päris naljakas, kui mõnel kotkaristiga kõrvuti suur, punane viisnurk rinnas särab....
Kui vene Afgaani-kampaanias vaprusemedali või Punatähe-vapruseordeni higi ja verega välja teenisid, siis ei ole ei naljakas ega ka "päris naljakas".

Ära haugu asjade üle, millest sa ilmselt aru ei saa :oops: :lol: :lol:
ilmselt saan küll. ja "haugun" iga asja üle, mida "haukumise" vääriliseks pean.

loomulikult paistab ordeni/medali omanikule oma autasu kindlasti hoopis teistes toonides kui kõrvalseisjale ning kõrvalseisja seisukohta ma hetkel väljendasingi. noh...ja kuivõrd pole veel tänase päevani ühtki eelnimetatud kombinatsiooni silma torganud (ehkki neid peaks teoreetiliselt olemas olema küll ja küll), siis tundub, et ka võimalikud kandjad näevad asja samast küljest. kui orden rinda pannakse, pannakse ta sinna näitamiseks, kui just seadus teisiti ei nõua (ev autasusid on kohutsus vormi juurde kanda, NL omi mitte). seega, kui punatähe ordeni kavaler oma pünatähe registreeriks ja ev omade kõrvale riputaks, teeks ta seda näitamiseks ning seetõttu peaks olema ka valmis seisma silmitsi tõsiasjaga, et üks keskmine kõrvalseisja teeks temast pildi ning saadaks selle ekspressi fläšši või ärapanijatele. niisiis, kuna punatähe omanikud oma ordeneid avalikult ei kanna, järeldub sellest, et saavad asjast samamoodi aru. ja oma suhet ordeniga hoiavad nad ilmselt enda teada.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Hea küsimus iseenesest.

Isegi kommunistid pidasid georgi rea väljateeninud meestest lugu ...



Ei näe isikliku vapruse eest teenitud autasude kandmise osas mingit probleemi. Probleem tekib kandjal iseendaga: kas ta soovib teistele näidata, et on sõdinud selle või teise riigi eest.

Lisaks kõigele muule kantakse vormil enamasti vaid lindilõikeid. Kui neid on juba kolm või neli, siis ei erista niigi asjatundmatu tsivilist sealt enam midagi (rinnaesine on nii kirju :wink: )

terv
o
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

TigeSiil kirjutas:Mul on olemas näiteks pildid, kus tänapäeva Eesti kaitseväe vormis kolonelleitnantid kannavad vormil Saksa II MS teenitud autasusid! :)
mul on isegi pilt.. mida ka netist kindlasti võimalik leida... kus EKV tavavormis mehel on Rüütlirist kaelas, niiet .... :lol:
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Irwww, netist otsides üks asi, aga mul isiklik kokkupuude nende meestega olnud ning ka pilt on oma tehtud! Ehk siis ORIGINAALID ;) :lol:
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Satakas kirjutas:
(ev autasusid on kohutsus vormi juurde kanda, NL omi mitte)

Kus on kirjas, et EV omi peab kandma??? On määratud, kus kuidas jne kantakse, kuid keegi ei kohusta minu teada ühegi dokumendiga midagi kandma?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Satakas kirjutas:
Borja kirjutas:
Satakas kirjutas:päris naljakas, kui mõnel kotkaristiga kõrvuti suur, punane viisnurk rinnas särab....
Kui vene Afgaani-kampaanias vaprusemedali või Punatähe-vapruseordeni higi ja verega välja teenisid, siis ei ole ei naljakas ega ka "päris naljakas".

Ära haugu asjade üle, millest sa ilmselt aru ei saa :oops: :lol: :lol:
ilmselt saan küll. ja "haugun" iga asja üle, mida "haukumise" vääriliseks pean.

loomulikult paistab ordeni/medali omanikule oma autasu kindlasti hoopis teistes toonides kui kõrvalseisjale ning kõrvalseisja seisukohta ma hetkel väljendasingi. noh...ja kuivõrd pole veel tänase päevani ühtki eelnimetatud kombinatsiooni silma torganud (ehkki neid peaks teoreetiliselt olemas olema küll ja küll), siis tundub, et ka võimalikud kandjad näevad asja samast küljest. kui orden rinda pannakse, pannakse ta sinna näitamiseks, kui just seadus teisiti ei nõua (ev autasusid on kohutsus vormi juurde kanda, NL omi mitte). seega, kui punatähe ordeni kavaler oma pünatähe registreeriks ja ev omade kõrvale riputaks, teeks ta seda näitamiseks ning seetõttu peaks olema ka valmis seisma silmitsi tõsiasjaga, et üks keskmine kõrvalseisja teeks temast pildi ning saadaks selle ekspressi fläšši või ärapanijatele. niisiis, kuna punatähe omanikud oma ordeneid avalikult ei kanna, järeldub sellest, et saavad asjast samamoodi aru. ja oma suhet ordeniga hoiavad nad ilmselt enda teada.
...ja sellegipoolest - ära haugu asjade üle, millest sa aru ei saa (ega saagi saada) 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

TigeSiil kirjutas:Satakas kirjutas:
(ev autasusid on kohutsus vormi juurde kanda, NL omi mitte)

Kus on kirjas, et EV omi peab kandma??? On määratud, kus kuidas jne kantakse, kuid keegi ei kohusta minu teada ühegi dokumendiga midagi kandma?
vormi juures pead kandma jah
Kasutaja avatar
TigeSiil
Liige
Postitusi: 834
Liitunud: 21 Nov, 2007 14:36
Kontakt:

Postitus Postitas TigeSiil »

Seda ma küsisingi, et kus kohas on kirjas, et PEAB? On eeskirjad, KUIDAS kantakse, kuid seda ei ole minu teada kusagil kirjas, et midagi PEAB kandma!? Kui ei taha, ei kanna midagi, kui tahan, panen kõik rinda, mis antud :)
VAATA SAADAOLEVAT NÄNNI KA SIIT: http://album.ee/album/289244/50103302
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist