Panther Ausf.D

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud, Urmas.

Vahepeal on eelmises postituses olnud asjad saanud värvitud ja räpatatud.

Kõigepealt keres olevad luugid koos plaadiga.
Teljed, millel nad pööravad, said endale peale õhukese fooliumi, teisel pildil on seda ka õige pisut näha.

Pilt

Pilt


Kahur nägi enne torni liimimist välja selline:

Pilt

Pilt


Siin on torni koorik. Ventilaatori osas otsustasin minna voolikuga variandi pähe.
Tean, et seda hakati paigaldama vähe hilisematele Pantritele, kui minu eriti varajane toodang, aga võrguga varasem variant
oli Takomi restis pisut lutsutatud olemisega ning mulle tundus voolik ka omajagu huvitavam. Oletame meelevaldselt, et see
ventilaator võidi välja vahetada ka hiljem tagantjärgi. Voolik ise on kumjast materjalist ja sellele ei tahtnud värv eriti hästi külge hakata,
Aga kuna ta torni sisse jääb, siis vaevalt et miski seda habrast värvikihti seal maha nühkima hakkab.

Esimene pilt sai vähe udune - selle pärast kerged vabandused.

Pilt

Pilt


Ja siin on Kahur tornile sisse liimitud:

Pilt

Pilt


Ja sellega on ka torni pooled kokku liimitud ning interjöör nüüd tervenisti ühel pool.
Torn on küll sisse asetades õige pisut ettepoole kaldu ja vahe kere ja torni serva vahel on suurem.
Algul arvasin, et ehk alumiiniumtoru oma raskusega kisub teda sedapidi,
aga ilmselt on kurja juur siiski torni korv, mis päris ideaalselt põrandasse ei joondu.
Viga on parasjagu nii suur, et ega seda eriti tähele ei pane, kuid samas natuke kripeldab ka.
Samas esimese hooga ei oska selle häda parandamiseks ka midagi ette võtta.

Pilt

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Tundub, et eelmise postituse lõpus kirjeldatud probleemile oli tegelikult päris lihtne fix.

Nimelt hakates Pantri fotosid lappama, selgus, et neil oligi torni ja kere vahel päris
silmnähtav vahe. Mõne isendi puhul tundub see suurem olevat, teisel jälle pisut väiksem. Siin on üks näide:

Pilt


Seega ei hakanud ma torni tagumist serva alla suruma, vaid tõstsin 0.2mm stüreeniribaga
torni esimese serva hoopis kõrgemale.

Pilt


Ja nüüd on külgvaates ta vähemalt selline ühtlase laiusega pragu seal:

Pilt



Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Joss Metsast »

Suurepärane! Kusjuures selle vahega näeb ta ka palju usutavam välja.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

Tulemus on küll rohkem kui ilus - tean omast käest, mida tähendab, kui miski, mida sa võib olla ainult ise tead ja näed, häirima jääb. Samal põhjusek sai ka smk endale hoopis teise värvi selga. Aga ootan järge.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Ma tänan, kallid kaasteelised.

Nüüd kui interjööril on joon all, saab edasi tegeleda välimiste detailidega.
Ning loomulikult alustasin ma sellest, mis on kõige lõbusam - kõige suuremad plekitükid restis.

Kõigepealt eesmised porilauad. Pantril koosnevad need ülemisest ja alumisest osast, ning kuigi ma alumisi pooli kasutada ei kavatse,
panin nad siiski harjutamise mõttes kokku. Sama soojaga läksid tuled ka - siin ma kasutasin karpides leiduvaid Dragoni omi, sest need
olid sügavama korpusega ja paistsid klappivat paremini sellega, mis fotodelt näha on. Varajasel Ausf.D'l on kaks tuld ja teise jaoks tuli
esisoomusesse ise paras koht mõõta.

Pilt


Veel suuremaist plekkdetailidest moodustusid tagumised varustuskastid. Nende puhul oli omajagu mõistatamist just alumise kinnituse osas
sest Aberi pakutud detailid päris varase Ausf.D jaoks ei tundunud sobivat - lõpuks tegin need ise.

Siin on pilt sellest, kuidas näeb välja põlve otsas välja lõigatud "fotoets" kui muud üle ei jää:

Pilt


Kastid ise läksid kenasti kokku. Haakidena kasutasin Griffoni omasid, sest need on ruumilisemad ja meeldivad mulle rohkem.
Fotol on näha ka valmis alumised kinnitusdetailid. Renn seal keskel tundub olevat see, mis jahutusradikate sektsiooni osast sadevee ja muud
vedelikud ära juhtis.

Pilt


Samas varustuskastide vahel on ka sumpad oma kinnitusraamiga. Torud puurisin sügavamaks ja lisasin 0.3mm traadi keskele.
Kinnitusraami puhul aga on Aber lati alt suure hooga läbi jooksnud - klambrid, mis sumpatorude ümber
kinni polditud, olid tehtud nii kõva ülesuurendusega, et seda oleks palju olnud ka millimeeter jämedama toru tarvis. Millegi pärast
paistab just Aber viimaste komplektide puhul silma selliste möödalaskmistega - kui varem pidasin ma seda firmat esimeseks variandiks, siis
viimasel ajal hakkab tunduma, et tuleks lisade puhul kaaluda enne pigem muude tootjate alternatiive (See käib eelkõige etside kohta, torud on neil alati olnud super)
Aga noh, ütlesin nende Facebooki lehel neile ära, mis ma neist arvan ja hakkasin ise uusi detaile tegema. Selline ta sai:

Pilt


Ja nii näeb see tagakülg kõige kraamiga ühes välja:

Pilt

Pilt


Seejärel viskasin roomiku ja rattad uuesti alla ja nii näeb ta praegu mul välja:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Olge terved,
Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

No äge edasiarendus, plekid on sul alati sellisel tasemel tehtud, et toob ikka alati "vauuu" kuudavale. Tase on võimas. Mis edasi - kas tõesti juba värvimine?
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Walter2 »

Millal me silmad näevad seda, kui karbist võetakse välja ''šabloon'' ja selle järgi tehakse üleni metallist mudel? :)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud

fossiil kirjutas:Mis edasi - kas tõesti juba värvimine?



Ei, natuke on ikka veel teha. Pantril on kere küljed ju suht tihedalt kraami täis.
Siin on järjepanu vahepeal juurde lisatud asjad

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Mis sellele Aberi etsisetile kommentaariks öelda - et ma pikisilmi ootan seda päeva, mil ma enam ei peaks sellega vaevlema.
Ma pole nii laisalt ja ülejala koostatud etsisetti veel kohanud. Kogu see Takomi Pantritele mõeldud ülikomplekt (35 K02T) näib olevat kokku visatud
detailidest, mis Aber ajaloo jooksul Ausf.D ja Ausf.A pantritele on teinud. Sealjuures täiesti arvestamata,
kuidas need mudeli erinevate versioonidega klapivad, kuidas nad mudelile endale sobivad ja
kuidas etsidetailid omavahel sobivad - täielikud ahvid. Ärge palun ostke seda toodet, kui oma Pantreid plekiga tuunida tahate.


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

No nüüd on see Panter juba nii detailne, et edasi pole vist enam kuhugi? Ehk siis rohkem plekke pole lihtsalt välja mõeldud - või tuleb veel miskit uut?
No tegelikult ikka suht uskumatu, kuipalju tööd, vaeva ja viitsimist ühe pisikese mudeli sisse mahub...
Ahjaa, ise hakkan varsti KV jaoks Aberi porilaudu väänama, no esimesel pilgul võttis ikka nõutuks küll - peaks samuti teiste tootjate poole vaatama, et mida need pakuvad.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Nii, aega võttis, aga nüüd on viimased asjad ka külge saanud.

rauapuhastusvarraste komplekti toru läks Aber'i komplektist. Oleks tahtnud teha seda eriti varajast kolme kinnitusega varianti, kuid kahjuks Aberi komplekt seda võimalusena ette ei näinud.
Kuna Pantritel ratsiti kolm kinnitust suht kiirelt kahe peale, siis käib nii kah. Samuti ei olnud Aber ette näinud varaseid otsakorkide vedrukinnituste detaile, mistõttu tuli need ise valmis pusida.

Pilt


Kurski Pantritel olid paljudel paremas pardas väga iseloomulikud plekk-kastid - selline oli Aberi komplektis täitsa kaasas olemas. Ainult, et 4mm lühem kui vaja.
Pole hullu, mõtlesin ja tellisin E.T. Modelsi komplekti, mis seda sisaldas - ka see oli 4mm lühem, kui vaja. Kuna rohkem väga plekist variante olemas pole,
mida proovida, siis lükkasin takomi plastkastile plekist haagid külge ja nii ta sinna läks.

Pilt


Selline ta praegu on. Edasi läheb loodetavasti värvimiseks.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt



Olge terved!
Kristjan
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Bodyguard »

Mina kuulen juba roomikute lõginat...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

Ja mina näen varsti värvitud Pantrit... No tipptase, igal juhul. Bravo!
Ainus, mis mõnel fotol silma jääb (ainult teatava nurga alt) on restide steriilselt-matemaatiliselt tasapinnaline olek. Tegelikult olid need üldjuhul dessandi poolt maaliliselt nõgusaks tallatud. Ehk aitaks nende pehmeks põletamine ja mingi tagavara jupi peal vormimine? No et võrk koos keskmise jäikusega kummitükiga tagavara võrele peale ja siis kogu võileib kruustangide vahele. Kergelt pigistades muljub kumm vahekohad parasjagu sissepoole nõgusaks. Aga enne on mõistlik katsetada, et juhul kui kõlbab, saaks kindla peale välja minna. Niisama muljudes hakkab võrk lokkima.

Ahjaa, mis veel meeldib, on see, et fotod on tiba suuremad - head ja ilusad asjad peavadki suured olema.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud!

Võrgud muljusin ära - tegin seda mudeli peal - kuna need on kaunis peenekoelise silmaga, siis erilist lokkimisohtu ei olnud.

Ühtlasi sai täna talle esimene kiht värvi krundiks peale.
Vladislav B
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 11 Nov, 2008 11:49
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Vladislav B »

Super!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Aitäh!

Kerge värvimisapdeit ka siia vahepeal.
See on mul üldse esimest korda proovida saksa kolmevärvilist kamo. Püüdsin mustri puhul aimata juhendis
ette antud suuremalaigulist skeemi. Sai esimese korra kohta vist nii enamvähem.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist