Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

aitüma kommenteerijatele. teeme siis ka vastustevooru järjest:
kas väljalasketorude otsad ei peaks seestpoolt tahmased, ehk siis mattmustad olema?
on
jupp sinki, hapukurgid või paar vorstilatti puudu
oli ka mõte jah... aga ei leidnud sobivat komplekti kuskilt. samas tuleviku tarbeks tuleb ilmselt veel netis tuulata. viina ju on ka...
riided tunduvad siiski pisut liiast läikivat.
nii ja naa: tankistide must peab läikima - see on ikkagi nahk, sest need pole mingid suvalised halopid traktori tagant, vaid ikkagi seltsimehed raske/läbimurde- ja/või leegiheitjatankide seljas ringi paarutavad kontrollitud taustaga parteilased. nemad on läikiva lakiga tehtud. ülejäänud on vastavalt eeskirjale: kiivrid ja saapad poolläikivad, kaltsud mattlakiga. kui kuskilt viskab läiget, siis ilmselt on see kasutatud valguse ülevõimendus ning tagasipeegeldumine.
huvitav oleks teada, kas sel teemal ka mõni krõbedam vastukaja on laekunud?
ka autori enda nördimuseks pole keegi sõimama tulnud. eks ma siiski presenteerisin seda ka kõike suhteliselt viisakalt ja ilma liigsete kommentaarideta. aga ei lõustikus ega instagramis pole viitsinud keegi lärmama hakata...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas calico »

:shock: Tsar-Tigr! Aga võibolla vedasidki mõne sellisena tagalasse, mine tea ;)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas von manstein »

Vägev!
Isikkoosseis tankilael mõjub dünaamiliselt ja lisab kõvasti realismi.
Ja muidugi olulised pisiasjad. Lisapaagid, rebenenud tross ja üllatus-üllatus, kahemehesaag. :)

Autor on lõpuni põhjalik.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

tegin siin ka natuke asja...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Oot, aga mis tootja pantriga tegu on?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

see on Mengi Panther. kõik on karbist peale paari detaili nagu lisaroomikute hoidjad - seal kasutasin Dragoni ülejääke. Roomikud on Friulid, sest originaalne väljavaade kleepida igale lülile kaks hammast tekitas sellise... kergelt frustreeruva meeleseisundi.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2897
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Figuur on küll suurepäraselt värvitud.
Eriti ilmekad on rôivad, näevad väga ehedad välja.
Braavo!
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

detailid,detailid...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

No ikka väga uhkelt on efektitsetud.
Ehk kirjeldad ka lähemalt, milliste vahendite ja töövõtetega näiteks varuroomikud ja C-hook nii ilusaks on saanud?
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

töövahendid on jällegi lihtsad: svamm ja värvid.

trikk on selles, et värve on mitmeid variatsioone ning svamme ka. pukseerimiskingal on näiteks baasiks mingi tumehall ning siis vastavalt erinevad variatsioonid "pruune ja roosteid". kokku vist mingi 3-4 äkki. lisaroomikutega on sama lugu põhimõtteliselt, lihstalt pigmendipesu on ka otsa visatud. aluseks on kunagi loetud mig-i artikkel kuskilt netiavarustest...

eks ta jälle harjutamise ja katsetamise asi ole suures osas. entusiastidel soovitan võtta mõned vanad ülejäänud roomikulülid ja neid "rikkuma" asuda. siis on seda katsetamisejulgust ka vast rohkem, kui "paraadmudelil" katsetades
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Nonii. Jõud ja tervis. Seekuradi et... mul tuli meelde, et ma pole kunagi Suurel Auhinnal esinenud. Sellepärast, et enamasti on see ilgelt ootamatult kätte jõudnud, Lindanisa on kaugel ja üldiselt ma ei viitsi võistelda... mis see aasta teisiti on? Pmtselt mittemidagi, peale ühe nüansi. Kuna siin kallil katkuajal läksid moodi kõiksugused virtuaalsed häppeningid, olgu selleks siis jooksmine või joomine internetis, siis ma mõtlesin, et teen ka virutaalse osalemise Suurel Auhinnal. Et nats põlv muidugi väriseb kas olen vääriline ikka sellises rebimises osalema. Juba mingist eelmisest korrast meenub, kuidas žürii etteaimamatu kõrvalekalde tulemusena ei võitnud see, kes pidi ja selle tulemusena lubati mittevõitnud šedöövr suisa prügikasti visata ja üldse kogu selle jamaga lõpparve teha. See kuidas korraldajad minu "võistlemisse" suhtuvad ja mida arvab publik, jätan ma õhku rippuma. Kuid tundub, et panused on suured ja osalejad võitlusvaimu täis...

Igatahes on selline siis lugu, et valmis sai täitsa SA kriteeriumitele vastav töö: Panther D, mis kuulub 11th SS Panzer Abteilung „Hermann von Salza“ koosseisu. Mis omakorda oli osa sama numbrit kandvast Nordlandi diviisist. Viimase hulka kuulusid ka eestlased. nii et ui hullult vaja on, siis need grenaderid seal tanki otsas võivad eestlased ka olla. Gastroleeris see etlusgrupp Narva piirkonnas 44-da aasta esimeses pooles, olles sinna kupatatud konkureeriva organisatsiooni poolt Leningradi alt. Need Pantrid mis HvS punti saabusid, olid tegelikult välja praagitud partii (60 tükki), mis kaevati maasse (peale kompaniisuuruse liikuva erandi) Leningradi all. Täpsemalt kuhugi „Oranienbaumi katlasse“ . Üldiselt läks sellel satsil seal nagu natuke sitasti ja enamusest sisse istutatud Pantritest jäädi ilma, kui venelased ärkasid 14. Jaanuaril 1944. 14 tükki suutis siiski end vedada Narvani ära ja see kuulsurikas seiklus andiski aluse antud etüüdi vormistamiseks. Kena on.

Mudelist endast ka. Tegemist siis Mengi Panther D-ga millele on juurde pandud Miniarti grenaderid. Algselt oli plaanis teha dioraam, aga kuna muud asjad tulid vahele ja üldse tuleb nüüd mudeliehitusele vist väike paus sisse, siis jäi see ära. Samas ei ole ilmselt tapvalt keeurline kunagi mingi lumine alus alla istutada neile. Eks näeb...

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Joss Metsast »

Väga lahe, ma kujutan elavalt ette et kui nüüd mehhanik/tankijuht lapatsi põhja vajutas siis need kas tagumist kastide otsas istuvat võitlejat tegid ilusa kukerpalli :)
Ideel on jumet, pane vast sinna suure auhinna teemasse link üles. Igati hästi tehtud (ega sa vist teisiti enam oskagi :) ) ja looga elukas, miks mitte.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Minu meelest väga Suure Auhinna vääriline töö.
Ajalooline taust ja teostus - kõik on täkkesse.

Siiani on kohtunikud küll hinnanud kõiki töid nö laivis - kui see arvesse läheb, ja ma loodan, et läheb,
siis see loob küll teatava pretsedendi ja lahti mõtestamise, kuidas edaspidi SA auhinna töid esitada ja ka hinnata.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

No minu arvates on tulemus küll ülihea! Milline detailsus värvimise ja kõige muu järgneva osas - vägev!
Konkursil osalemine virtuaalsel kujul on huvitav mõte, äkki peaks selleks mingi reglemendi välja mõtlema? No et ei tunduks nagu oleks kotletid ja kärbsed korraga ühe nimetaja all kokku võetud?
Aga elu peab igas valdkonnas edasi arenema ja usun, et ka siin tuleb ajapikku mingi lahendus. Aga keegi peab ju algust tegema, nii et tänuväärt algatus tegelikult.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2177
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Soobel »

Luugiaugus kössitav tüüp on pisut nagu Puutja nägu.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist