Matilda II

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Ahoi!

Meenutades tuntud vanasõna koerast ja oksest, ei ole minagi õppust võtnud oma vigadest
ning olen taas oma lauale tõstnud maailma parima mudelitootja karbi. Et karp ise tuli minu jaoks nö. ilma rahata,
kulutasin oma üle jäänud eurod terve hunniku TMD epolisade peale. Valdav osa neist ei ole detaile täpsustavad lisad,
vaid pakuvad alternatiivseid detailivariatsioone. Lisaks on mul siin MasterClub'i roomikud, Voyageri etsisett, Aberi toru ning Echeloni dekaalid.

Minu tagasihoidlikul hinnangul ei ole Matildat võimalik värvida muudesse värvidesse, kui seda pakub briti Caunter skeem, seega saab
see tank olema just sellistes toonides. Täpset skeemi Echeloni lehelt ei ole veel lukku löönud.

Pilt


Senini on töö kulgenud üsna tempokalt ja olukord ei ole võtnud nii kehvi pöördeid, kui StuG'iga.
Veermik on koos ja karp ka kinni liimitud.

Lasen piltidel endi eest kõneleda.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Olge terved!
Kristjan
Aspelund
Liige
Postitusi: 1139
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas Aspelund »

Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

See Viljandi Matilda on väga lahe jah.
Kahju kohe, et see ei lange üldse kokku minu plaaniga Caunter skeemis Matildast.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas fossiil »

No igavesti äge tundub!
Mis selle karbi nummer on? Kusagilt on silma jäänud kurtmine, et pärast veermikku varjava soomuse paigaldamist pidi rattaid liiga vähe näha jääma - seda fotodega võrreldes. Soovitati kärud 1 mm allapoole lasta. Lisaks oli mingi probleem tugirullikute paigaldamisega. Ahjaa, pingutusratas olevat samuti paksuvõitu - kas vastab tõele?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Tänud

Karbi nummer on 35300.
Proovisin külgekraani külge sobitada, minu hinnangul on need kärud sealt alt just täpselt nii palju paista, kui nad ka fotodel näha on.
Pinguitusratas on ehk tõesti pisut liiga jämme servaga, aga ei mina viitsi teda ümber tegema hakata - näha ta eriti sealt külgekraani ja roomiku vahelt niikuinii ei jää.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Ahoi!

Peale Pantriga lõpetamist on Matilda vähe suurema hoo sisse saanud.

Esiteks külgekraanid. Tamiya on sinna igasuguseid asju peale vorminud, aga tegelikkuses olid nad kaunis siledad.
Needipead tõmbasin lihvpaberiga üle, et nad vähem prominentsemaks muuta ning tugirullikute kruvipeadele,
mis olid süvendisse vormitud liimisin Aber'i etsilehelt uued kettad peale, nii et ka need on nüüd ülejäänud ekraanipinnaga samas tasapinnas.
Veel on lisatud liivakilpide hoidjad, mis üllatuslilkult ühe TMD komplektiga kaasa olivad pandud ning näisid mõistlikud ära kasutada.

Pilt


Siin on sumpad koos torustikega. Püttideks kasutasin TMD komplekti asemel Tamiya karbis olevaid, sest kuna nad metallklambrite jaoks lahti tuli niikuinii lõigata, siis
Tamiya plast tundus ilusam ja töödeldavam, kui TMD resin. TMD oma kasutasin seejärel žabloonina, et sumpapüttide nihe õigesti saaks.
Torustiku pealmisel osal tuli samuti 1...1,5mm tükk vahelt välja lõigata, muidu jäi torude allapööre tanki tagumiku kohal ebameeldivalt õieli.

Pilt


Tanki tagumiku alla läheb ka veekanistrite korv, mis on messingust kokku joodetud ja õige habras detail

Pilt

Pilt


Mingil hetkel vahetasin välja ka puksiiraasad ees ja taga. Tamiya karbis olevad on tegelikult küll ka korrektsed, aga fotosid lapates
selgus, et vähemasti Aafrikas olid sellised rõngakujulised aasad oluliselt levinum variant ja neid kasutades on mul märksa laiem
valik markeeringuskeeme, mille vahel hiljem valida.

Pilt


Mootorikatte osaga peaks ka enamvähem joonel olema.
Kere pealisosa servadesse panin ikkagi lõpuks needirivid. Algul küll mõtlesin, et need on kaunis tasapinnalised ja nähtamatud ning ei vääri tegemist,
kuid seejärel avastasin end fotodelt neete üle lugemas ja tanki pealisosasse auke sisse puurimas. Needipead on samalt Aberi kruvipeade etsilehelt,
aga liimitud aukudesse pahempoolse sileda küljega.

Pilt

Pilt


Selline ta siis praegu on:

Pilt

Pilt



Olge terved,
Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas Joss Metsast »

Väga äge, selle neetide osa panen kõrva taha :)
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas fossiil »

Hakkab ilmet võtma, ilmselt näeb järgmisel korral ka torni ära, nii et ootame veel...
Aga äge tundub küll
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Ahoi!

Torni veel ei ole.
Mõtlesin, et seekord lähenen nii, et teen kogu alumise osa enne valmis, kui torni kallale asun.
Niiviisi saab pisematele detailidele vahelduseks jälle suuremate juppide koostamisega tegelda.

Aga alustame laternatest. Tamiya laternate eesmised rõngad urgitsesin noaga seest tühjaks -
need olid sellised pimendusaukudega kattega kokku valatud jämedakoelised asjad.
Klaasideks on mul jääkidest leitud klaasid Bronco LWS'i karbist mis suuruse poolest sobisid
ning vajasid lihtsalt õhemaks livimist. Kaalun veel, kas panen nad klaaride klaasidena ette, või teen sinna taha ka
pimenduspaberi - fotode järgi oli seal vist mõlemat varianti, lisaks veel kinni värvitud variant.

Laternate kandurid väänasin samuti 0,5mm traadist ise. Fotol on näha võrdlus Tamiya plastkanduriga.

Pilt


Siin on kogu esiosal olev kraam. Gabariittuled kastides on akf Hiinlaselt hangitud Elf´i komplektidest.
Osadel Matildadel olid gabariittulede ees veel pisikesed mummudega vardad ja mul tulid sellised
ilusad messingist treitud vidinad Orange Hobby antennikomplektiga täitsa kaasa. Kahjuks ei saa
neid siin aga kasutada. Tundub, et Matildadel oli siin kahte sorti detailide paigutust:
1. mummudega varrastega variandis olid varuroomikute hoidjad ettepoole asetatud
2. ilma varrasteta variandis olid varuroomikute hoidjad pisut taha poole nihutatud ja otse gabariittulede ees.
Minu valitud isend on fotode järgi kahjuks variant number 2 ja kenad treitud vardad jäävad seekord karpi.

Pilt


Tagatuli läks Voyageri karbist ja juurde tuli lisada kaabel.

Pilt


Ja selline näeb see ilma tornita traktor (nagu Urmas tabavalt viimasel kokkutulekul märkis) hetkel välja:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Nagu fotodelt näha, on ka juhi figuur omale kohale sisse istutatud.
Tellisin siin vahepeal terve meeskonna figuuridena Matildale juurde.


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas Joss Metsast »

See tankistihärra on nagu Mad Maxi filmist just välja astunud. Äge !
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas Bodyguard »

Joss Metsast kirjutas:See tankistihärra on nagu Mad Maxi filmist just välja astunud. Äge !


Mulle meenub too kuulus pilt väidetavast ajarändurist... :)
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Doomscrollimise vahele püüan ma siiski pisut ka mudeliehitusega närve puhata.

Vahepeal jõudsid pingutusratta tarvis Ameerikast kohale messingist miniatuursed poldid.
Tellisin neid mitmes mõõdus sest polnud õiges suuruses päris kindel, ning ka arvestusega,
et keermestatud vardaid/polte võib mitmes mõõdus hiljemgi vaja minna.
Matildale läksid siia seekord 0.8x0.6mm poldid kahes jaos, et pikkuse välja annaks.

Pilt


Ja nüüd lõpuks sain ka torni kallale asuda.

Kahurimask on TMD looming, torud vahetasin välja, seekord taas ABER'i vastu.
Pildil olevad hallid randid alumiiniumtorul on pahtel - ABERi torul olid mingil põhjusel
eriti sügavad vaod sees, küllap oli treialil esmaspäev või muidu kehv tuju.
Messingist Besa oli seevastu nagu unelm.

Pilt


Torni lael asendasin suuremad kruvipead etsitutega nagu keregi puhul.
Torni koorikusse tahtis Tamiya, et puuriksin detailide paigutamiseks terve hunniku auke.
Kuigi ma kasutan etse ja mul neid auke vaja ei lähe, siis puurisin need siiski läbi
ja täitsin valge stüreeniga, et hiljem oleks detailide õiget asukohta kergem määrata.

Pilt


Ning komandöritorn. Vastuseks Urmasega peetud diskussioonile viimasel
kokkutulekul - Tamiyal on restis sellest detailid nii kõrge kui madala variandi jaoks.
Kuigi instruktsioon käsib kasutada kõrgemat, siis saab ehitada tegelikult mõlema versiooni.

Luugiamordid meisterdasin ise ja paigaldasin nelja asemel neid sinna kaks, sest minu
masin tundub fotode järgi olevat vaid kahega. Komandöritorni enda serva ehitasin
samuti seestpoolt paksemaks, sest Tamiya näeb paksemad kohad ette vaid luugiamortide taha.

Pilt


Ja selline siis praegu. Komandöri kohale sobitasin figuuri ka enamvähem sisse.
Võimalik, et asendit tuleb veel pisut kohendada.

Pilt

Pilt

Pilt



Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tankisti vaadates tekkis küsimus et kas tõesti Elvis...

Hullult lahe ehitus.
fossiil
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas fossiil »

Vägev!

Eriti head tunduvad need kruvipeade imitatsioonid, lausa imelised! Päris huvitav, kui palju sellest imelisusest pärast värvimist ja pesu alles jääb? Aga eks varsti ilmselt saab näha.
Tankistid on muidugi kümnesse - mõlemad nii koloriitsed kujud, et anna olla - juht tundub kusagilt teisest reaalsusest pärist olevat, või siis mingist tiba õudsest filmist. Komandör võiks Elvise nime kanda küll, mikker pihus ja puha...

Ootan järge!
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2097
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Matilda II

Postitus Postitas vaoinas »

Ma tänan.

Torni detailidega edasi minnes - Vasakule küljele jäävad kandurid ja rihmad
presendi tarvis. Need läksid suht otse Voyageri restist. Presendiga ei hakanud end siin vaevama.
On piisavalt pilte, kus selles osas tühjus valitseb.

Pilt


Antenniga lootsin ka lihtsal viisil ühele poole saada, ja selle Voyageri ning
Orange Hobby osadest kokku panna, kuid Selgus et siin nii lihtsalt ei saa.
Brittidel oli mingi eriti teravmeelne trossisüsteem leiutatud, millega antenni
tornist tõsta ja langetada saab, ning sellest on kõik minu laual olevad mudelitootjad rohkemal või vähemal
määral mööda vaadanud. Tegin seda antennialust kaks korda, algul vähema vaevaga ning seejärel
rohkema vaevaga. Antenni varda valisin samuti alguses koonilise, kuid fotodelt tundub, et brittidel oli
see alt üles välja ühesuguse jämedusega varras, seega panin sinna sobiva pikkusega 0.5mm terastraadi.
Antenni kuppel fotodel on veits töllakil, see nii ebakorrektselt ei jää sinna olema.

Pilt

Pilt


Suitsugranaatide heitjad läksid laias laastus jällegi Voyageri komplektist.
Voyager oli oma karpi kaasa pannud ka resinist päästikuosad,aga
kahetsusväärsel kombel õnnestus need mul ära kaotada ja hoolimata
kõigist ponnistustest nad end enam näole ei andnudki. Tamiya omad ei olnud
aga õnneks kõige hullemad ja nii ma need sinna külge panin.

Pilt


Lõpetuseks esituled ka. Reflektorid on Priidult saadud Elf'i komplektidest
sobiva diameetriga, pimendavad katted valmistasin õhukesest stüreenilehest ning
klaasid juhtusid täiesti sobivad olema kunagisest Bronco LWS'i karbist ning vajasid
välimisest küljest vaid omajagu lihvimist ning poleerimist.

Pilt


Ülejäänud pisemaid asju on muidugi veel olnud. Laaduri luugi hinged puurisin läbi
ning panin luugi avanema. Minu kolmesest figuuride komplektist oli laadur sellise asendiga, et teda ei õnnestunud
mitte mingil moel sellest kitsast luugist välja kõõluma panna. Lausa nii, et mingil hetkel arvasin end
olevat sunnitud leppima kahe figuuriga. Tamiya restides olid aga samuti figuurid kaasas, lõikasin sealt
Laadurile sobiva torso ja käed, istutasin sinna otsa resinist pea ning paigutasin ta nii sügavale,
et luugist põhimõtteliselt peanupp jääb paistma.

Torni küljele tõsteaasadele tahan veel briti kiivrid kõlkuma panna. Selleks leidsin
oma varudest Horneti sobiva kiivriga pea, kloonisin seda ning kloonitutelt lõikasin pea
osa alt ära.


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist