Mudelinäitus Kuressaare lossis

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Nonii, ärge nüüd pisaraid valama hakake, mina olen juba kodus ja näitus on homseks avamiseks 99,9% valmis. See 0,1% on veel kuni kümme värvifotot (umbes viis raami) seintele, sest mõnes kohas jäid tühjemad kohad sisse. Aga saigi esialgu neid pilte pisut vähem välja prinditud, ei teadnud ju täpselt, missugune on optimaalne kogus.
Nagu kloss juba mainis, tuunisime veidi vitriine. Nimelt selgus, et külgklaasidest kõrgendustega vitriinidel võib põhja vabalt teistpidi panna, sest klaasküljed on piisavalt kõrged. Nii on mudelid aga hoopis-hoopis paremini vaadeldavad. Selle ümbertõstmise protsessi juures osutusid mudeli all olevad infolehed ideaalseteks, sest mudeli sai koos aluspaberiga nihutada papitükile ja siis selle abil tõsta juba oma uuele kohale. Maismaatehnikaga läks ludinal, ainult mõnda suuremat-raskemat isendit tuli lisaks käega veidi toetada. Suuremaid lennukeid tuli muidugi tõsta, aga ka sellega saime hakkama. Antoni lennukite vitriini tõstsid neli meest koos sokliga üles ja ma sokutasin sinna ka ühe soklikorra veel alla. Seejärel panime kogu krempli uuesti ettevaatlikult paika. Ükski lennuk ei ärganud üles.
Fossiili kergtanki osakond sai oluliselt fotomaterjali ja tillukese loo ka juurde, lõpptulemus sai üsnagi pilkupüüdev. Tank ise sai tumeda aluse, et valgel vitriinipõhjal selgemini eristuda.
Ongi vist lühidalt kõik, nädalalõpu leht tuleb ka homseks valmis saada. Aga noh, terve öö on ju veel ees.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tublid !!!!

Kas puuduolevate siltide probleem lahenes ka kenasti ?
Millal see jäätee nüüd avataksegi, selline tunne et peaks vist korra näitust kaema tulema......

Levar
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Puuduvad sildid sain täna hommikul kätte, ühel oli mõõtkava valesti, aga Metatron pani kõik oma IT-oskused mängu ja õhtuks oli ka see asi klaar.
Jääteega on sel talvel tiba kehvasti aga praamid uhavad endiselt ja saarele olete alati oodatud. Kui minu telefon on levist väljas, siis olen järelikult lossi näitusesaalis.
Aga ega ma teid 7. märtsil enne näitust maha võtma ka ei lase, kui olete ühe kohustusliku ringi saalile peale teinud. Või veel parem - kaks. Ja siis võtate need mehed ka kaasa, kes jaanuaris tulemata jäid.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Tsiknat
Liige
Postitusi: 701
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:15
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Tsiknat »

Tekitate sellise isu, et hakka või praamile kuupiletit ostma. Vähemalt ühe korra käin enne maha võtmist ikka ära.

Toomas
Kui kaks inimest suudavad pimedas teki all ilma abivahenditeta valmis teha kolmanda inimese, siis igasugune mudeli kokkupanemine peaks olema käkitegu.
Kasutaja avatar
Metatron
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 09 Juun, 2004 10:05
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas Metatron »

Kui eile õhtul sai viimased neli lehte lossi viidud, siis oli üldmulje juba väga hea. Kahele vitriinile oli veel klaas peale panna, muu paistis valmis olevat.
Üldmulje oli 5+ :D
E pluribus unum!
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Slaidid!
Slaide tahaks näha.
Tervitused
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Mis slaide, vaata täna õhtul Kanal 2 Reporterit ja Aktuaalset Kaamerat. Ma ei tea küll täpselt, mis sealt tuleb, aga ETV reporter Margus Muld ütles, et ta on sellelt näituselt juba nii palju materjali üles võtnud, et sellest saaks terve AK täis. Ainuüksi fossiili kergtanki peale läks tal oma veerand tundi. Aga noh, selge on see, et eetrisse läheb ainult killuke kogu sellest materjalist.
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

tere!
sai siis ka täna viigipüksid jalga aetud ja seda miniatuurmasinaparki vaadatud. Hea algatus igatahes. Müts maha! Ostsin ka siin möödunud aastal mõned mudelid ja üritan ka midagi kokku saada. Üks küsimus on et ega keegi ei tea kust 1/35 mõõdus T-72 oleks võimalik saada? Sai kunagi sellise isendiga Tsehhidemaal ringi küntud 666 oli torni peale maalitud. :scratch:
Niiet kui keegi teab siis hõigaku!
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

johnbull kirjutas:Üks küsimus on et ega keegi ei tea kust 1/35 mõõdus T-72 oleks võimalik saada?
Näiteks siit http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=TA%2035160
Tervitused
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"ÄGE!" ütles tütar pärast Reporteri uudisnupu nägemist. Paigutus oli ka hää - tähtsamad uudised on esimene ja viimane! :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

AK blondiin pidas asja "kirbutsirkuseks" :shock:
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Enne räägiti kirbu rautamisest, aga noh pole ju hullu. Kokkuvõttes õnnestunud klipid mõlemas kanalis. Kirpudele masinapargi tekitamiseks peaks nats pisema mõõtkava valima :D
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tegemist siiski ajakirjanikuga, mitte ilmatibiga - võiks ikka teada, mis asi on kirbutsirkus! :twisted:
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Odot, mina nägin ainult Reporteri klippi, kuigi istusin oma arust terve AK teleka ees. Kas ma magasin midagi maha?
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Merepura »

Oli kõige-kõige lõpus - peale sporti ja ilma.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist