www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

lippudest
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=20081
1. leht 1-st

Autor:  Joss Metsast [ 14 Dets, 2009 17:41 ]
Teema pealkiri:  lippudest

Küsiks targematelt nõu, kuidas oleks targem mõõtkavas lippu teha. Või õigemini kleepsuga kaasas olevat lippu elutruumalt eksponeerida.
Endal vilksatas läbi peakolu selline mõte et sokutaks kahe kihi vesikleepsu vahele tavalise fooliumi. Siis saab pärast talle painutades meelepärast kuju anda. Aga kas vesipilt ka peale sellist kohtlemist terveks jääb? Siin on veel selline lugu ka, et tegelikult tuleb vesipilte 2 tk üksteise peale panna. Seda siis mõlemile poole. Niisama selgapidi vesikad kokku panna on just sellepärast jama, et siis ei saa talle nö lehvivat kuju anda ja teiseks kipub ta kole rabe olema.

Mõtlesin et küsin enne katsetamisi , et äkisti on kellegi kogemusi jagada. :idea:

Autor:  Sho [ 14 Dets, 2009 18:09 ]
Teema pealkiri: 

Oled õigel teel..
Foolium kahe lipupildi vahel on kohustuslik element. Aga soovitan vesipildid kanda eelnevalt paberile, mitte otse fooliumile.. ja siis kleepida foolium kahe paberi vahele.

Mina vesipilte ei kasuta vaid trükin lipupooled ühes tükis laserprinteriga välja, murran ümber lipuvarda, kleebin fooliumi vahele, lõikan servad tasa, voldin lehvima.. ning värvin üle..

Pilt

Autor:  Joss Metsast [ 14 Dets, 2009 20:47 ]
Teema pealkiri: 

Kas paberiga koos lipp nati "paksuvõitu" ei jää? Printerisse ju eriti õhukest paberit sisse ei topi.

Tegelikult lihtsalt paberiga peaks proovima, äkki ongi piisavalt hea ja vesikleepsud võib rahulikult karpi tagasi panna. Tänud hea mõtte eest :wink:

Autor:  vaoinas [ 14 Dets, 2009 21:10 ]
Teema pealkiri: 

Ma kipun ka arvama, et paberiga jääb paks...

Kas ei oleks nii ehk mõistlik, et foolium enne õige kujuga välja vormida ja alles siis dekaalid sinna peale leotada?

Kristjan

Autor:  Sho [ 14 Dets, 2009 21:23 ]
Teema pealkiri: 

Sellepärast ma paningi näidise foto juurde.. mõõtkavas 1:100. Seal on paksus koos paksu värvikihiga selgelt näha.
Joss ilmselt vajab lippu 1:35 mõõtkavas.. ja kui see lipp just õhukesest siidist ei pea olema, siis paksu kanga jaoks on vast paras paksus..

Autor:  Joss Metsast [ 14 Dets, 2009 23:28 ]
Teema pealkiri: 

Ups... vabandust. Mõõtkava jäi ennist mainimata. 1:144. 1:35 pärast ei põeks, selle võib rahumeeli paberist teha.

Autor:  Joss Metsast [ 17 Jaan, 2010 1:20 ]
Teema pealkiri: 

Lipu teemasse omapoolne kokkuvõte. Katsetasin paar korda ja lõpuks jäin ikka selle juurde et fooliumitükk kahele kleepsupoolele vahele. Panin ka korra fooliumile lisaks ka paberi, aga jah, tulemus oli nats paksuvõitu minu arust. Paljas kleeps jäi jälle nii habras et oleks ilmselt pisemagi puudutuse peale lagunenud.
Siin siis kogu protsess, alustuseks vajalikud vahendid:
Pilt
tavaline köögis pruugitav foolium (seesama mis ahjus kardulate/kaalide peal käib :) ), vähe teravamad käärid ja ka kleepsukeemia (jätkuvat micro set / sol ) Vesi on pintsli pesemiseks. Kleepsu paberilt lahti leotasin Micro set-iga, ikka nii et pintsliga kleepsupaber märjaks ja pühkmepaberi servale ootama.Kui kleeps juba paberil liigub siis pintsettidega aluspaberist kinni ja pintsli abil kleeps siuhti soovitud kohta. Pilt. Pilt niimoodi sai siis mõlemad lipud kunasti fooliumile kantud. Siis tuli natuke muude asjadega tegeleda, no umbes 15 min. Peale seda sai sama keemiaga paika pandud ka puuduvad lipuelemendid. Nii revellil kui icm-l ju puudus svastika.... õnneliku juhuse tõttu on 1:144 mõõtu bf109 sabahaakrist sama mõõtu, no peaaegu, icm-i lipu puhul jäid tiba suureks. Igastahes tulemus nägi selline välja : Pilt Peale kontrolli et kõik klapib tuli mängu Micro Sol, päris suur mull sol-i lippudele ja siis kappi seisma, korra kiikasin ka oli kole krimpsu tõmmanud aga jah , see on sol-i "normaalne" käitumine. Hommikuks oli sile ja uhke. Pilt Kusjuures see sol teeb omajagu imet, proovitükki kägardasin ikka täitsa pisikeseks kokku...... ja vesikleeps püsis fooliumi küljes nagu liimitud :shock:
Täpselt sama tegevus siis ka teise poolega :
Pilt
Kolmandal päeval lõikasin lipud pea lõplikult välja ja pistsin korra parketivahasse.
Pilt
Kui vaha oli kuivanud siis sai lipu viimane serv ka lahti lõigatud ja lliimisingi lipukese paika:
Pilt.
Peale mudeli toonimist/ lakkimist vaatasin nati fotosi ja üritasin lipukest enamvähem samamoodi lehvima panna, lõpptulemus on siis siin: Pilt.

Vast on kellelgi abiks :D
L.

Autor:  bufab [ 17 Jaan, 2010 10:47 ]
Teema pealkiri: 

nii jääb mulje nagu imelihtne oleks.. aga miks see põrandavaha kasulik on?

Autor:  Joss Metsast [ 17 Jaan, 2010 17:00 ]
Teema pealkiri: 

Põrandavaha kui mugav laki aseaine, hästi õhuke kiht kaitseb vesipilti. Ja võib nati julgemini pesudega tegeleda, pole hirmu et kleeps irdub. Ega muud mõtet tal ei ole....

Autor:  bufab [ 17 Jaan, 2010 19:48 ]
Teema pealkiri: 

ja kuidas toiming välja näeb.. lihtsalt korra sisse ja siis kuivama.. kaua ta kuivab ja kas tulemus on matt, poolmatt või läikiv

Autor:  Joss Metsast [ 17 Jaan, 2010 23:41 ]
Teema pealkiri: 

Antud juhul jah kastsin sisse, pärast kui kuivama panin valgus liiane lakk ära. Samas saab teda ka edukalt pintsli või aerograafiga pruukida. Kuivab käbe , poole tunniga enamvähem ok. Läikiv. Aga pärast saab vabalt mattlakiga üle lasta. Kui aus olla siis ma kasutan teist juba pikemat aega vesikleepsude alla, eelkõige just seetõttu et enamvähem kenasti saab teist pintsliga peale kanda. Pisiku andis ja vahapudeli aitas Paravoz poest leida :D

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/