www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Majad
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=45&t=43518
1. leht 1-st

Autor:  Kriku [ 03 Apr, 2019 11:13 ]
Teema pealkiri:  Majad

Olen jõudnud oma elu ja oluga nii kaugele, et vaja on hakata ehitama puust nukumaja. Ehituslike lahenduste poolest ei tohiks vahet olla, kas ehitada miniatuurset elumaja, sõdurite barakki, pääsla putkat või peldikut, nii et loodan, et konkreetse küsimuse asetuse mõningane teemakaugus andestatakse. Siin on hulk minimeistreid, kes kindlasti oskavad algajale hüva nõu anda.

Sihtgrupp on vanuses 3+, nii et väga udupeeneid ja õrnu lahendusi ei tasu kaaluda.

Alustaks akendest-ustest. Ma tahan, et need lahti ja kinni käiksid ning suletud olekus fikseeruksid magnetitega (näiteks https://www.snitty.ee/magnetid-folia-2520 ).

Uste puhul võib kaaluda isegi valmiskujul ostmist (näiteks: https://minimumworld.com/shop-by-produc ... panel-door ), aga aknad on vähemalt seal väheke imelikud: https://minimumworld.com/product_info.p ... 52_418_406

Üks võimalus akende jaoks oleks tellida need ühes tükis vineerist laseriga välja lõigatuna. Kui nemad näiteks http://www.maerand.com/tootekategooria/pulmad/ teevad puidust kohakaarte vms. väga väikeses tiraažis asju, küll siis vast teeksid aknaraame ka. Vineer oleks hea vastupidav.

Akende puhul peamine küsimus on hingedes. Kõige pisemad pärishinged, mis ma kiire otsinguga leidsin, on need: https://minimumworld.com/shop-by-produc ... ges-screws , ainult et neil on ka kruvid mingi 4 mm pikad, st. arvatavasti võrreldavad materjali paksusega. Üks (ja palju odavam) variant oleks kasutada aasu https://www.amazon.co.uk/d/Eye-Bolts/Sc ... B01MQPFLIR , millest siis vastuse poolel nael läbi käiks. See aga tähendaks, et akna raami serva tuleks piki raami pikk ja peenike auk puurida, minul aga pole puurpinki... :scratch:

Kui ikkagi tekiks soov aknaid ise teha, siis kust saada selleks materjali, st. piisavalt peenikest liistu? Osta puust rulookardin ja ära lammutada...?

Autor:  simmtann [ 03 Apr, 2019 12:05 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

http://www.mudelipood.ee/eshop/index.ph ... _1044_1089

Siit näiteks võib uurida.

Autor:  Joss Metsast [ 03 Apr, 2019 23:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Ukse ja aknahinged ei pea nukumajal teab mis tugevad olema. Saab edukalt teha riidest, kunagise poistele tehtud kindluse väravahinged oli presendist, pidas kenasti vastu. Tõsi , ajapikku kippusid välja venima.

Autor:  Kriku [ 03 Apr, 2019 23:29 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

simmtann kirjutas:
http://www.mudelipood.ee/eshop/index.php?route=product/category&path=1038_1044_1089

Siit näiteks võib uurida.

Aitäh!

Teab keegi, mismoodi nad tikujämedust ja meetripikkust saematerjali saadavad? Mingi toru sees...?

Joss Metsast kirjutas:
Ukse ja aknahinged ei pea nukumajal teab mis tugevad olema. Saab edukalt teha riidest
Õige, mõtlen sellele.

Autor:  Soobel [ 11 Apr, 2019 16:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Akudrellist ja vineerisaest on rohkem kui küll, Ma ei hakkaks millimeetrise saematerjaliga jamamagi. Kui aga neid pulki on vaja, maksab üle kontrollida supermarketite ühekordsete nõude riiulid. Sealt leiab igasugust ümarpuitu grilltikkude ja varraste näol. Ja huvitab ennastki, kust hangivad kioskid need oma puupulgakesed, millega kohvi segatakse?
Ma laseks aknad julmalt vineeritükkidest välja ja kuigi mul on motoriseeritud vineerisae näol mõningane edumaa, ei usu mina, et ka tavalise käsisaega nende väljalõikamine väga vaevarikas sooritus on. Olen käsitsi meetrite viisi tekstoliiti ja vineeri lõiganud, näiteks koletise projekt on üks sellistest. Ainult laud ei tohi loksuda ja hea teravnurkne ja kõva "hargivahe" pilu peab olema, millele vetruvat materjali saagimise ajal kahelt poolt toetada. Tänapäeva vineerisae terad on teravad ja head, mõni sort on koguni vinti keeratud nii, et saeb igas suunas.
Kust neid aga saada? Ei tea... Tallinnas on kaks Bauhausi poodi, sealt olen mina oma laekahinged, peened puurid, saelehed ostnud. Kindlasti oli laekahingede komplekte ka Rocca keskuse "Kunst ja hobi" poes - ilmselt tasub vaadata ka mujale näputöö poodidesse, kus ehtetraati, pärleid, näpitsakesi ja muud peamiselt naistele mõeldud mudrut müüakse.
Ahjaa. Kingituse pakkimise paber on väga hea tapeet.

Pilt

Autor:  scout22b [ 11 Apr, 2019 18:28 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Soobel kirjutas:
...Ja huvitab ennastki, kust hangivad kioskid need oma puupulgakesed, millega kohvi segatakse?
...


Näiteks pakendikeskusest https://www.pakendikeskus.ee/toiduainete-pakendid/uhekordsed-noud/puidust-segamispulk-18cm-pakis-100tk

Autor:  Seersant Steiner [ 13 Apr, 2019 18:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Pilt Pilt Pilt Pilt majad väga head

Autor:  Sam Beaver [ 18 Apr, 2019 12:28 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Kunagi 80ndate alguses anti meil välja Werner Hirte raamat "Teeme ise 1000 asja." Kui ma nüüd õigesti mäletan (endal mul kahjuks seda raamatut pole), siis seal oli küllaltki üksikasjaline õpetus nukumaja ehitamiseks.

Autor:  Kriku [ 01 Mai, 2019 14:46 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Aitäh, väga huvipakkuv raamat. Ma sain praegu kätte ja lehitsen. Konkreetset nukumaja kohta küll midagi mõistlikku ei ole.

Ma olen kõiki teisi postitusi ka hoolega tähele pannud, aga ei tahtnud iga kord tänamisega teemat risustada. Teen seda nüüd ja ühekorraga: tänan Teid lahkesti!

Tegema pole veel hakanud.

Autor:  Castellum [ 01 Mai, 2019 20:38 ]
Teema pealkiri:  Re: Majad

Üks probleem tundus olevat õhukese puitmaterjali ühendamine tavapäraste (kruvid jms) erinevate vahenditega. Puhtast puidust õblukeste detailide liitmine on küllaltki hõlbus, puhas ja kiire sellise riistapuuga:
https://slo.ee/themes/slo/assets/images ... c_3002.jpg
Nukumaja kasutaja (~5-a tüdruk?) poolt normaalolukorras avaldatud jõu elavad sellised liited kenasti üle.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/