Neubaufahrzeug

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Aeg muudkui lendab, vahel nii kiiresti, et ei jõua õigeks ajaks mudelit ära pakkida ja kokkutulekule kaasa võtta. Kristjan juba tegi sellise, ähvardusena kõlanud märkuse ja et täna sobisid mitmed asjad kenasti kokku, siis tegingi mõned pildid. Nüüd on vähemalt mingisugunegi õigustus, no et ma ei olegi vahepealset aega niisama rentslisse lasknud. Aga siin on siis hetkeseis tänasel hommikupoolikul:

Pilt

Pilt

Pilt

Tegelikult on antud mudeli puhul tegu märgilise protsessiga. No värvimise mõttes - siiski esimene asi, mida ma värvin aerograafiga. Fredi abiga sai muretsetud Harder & Steenbeck Infinity ja nüüd üritan sellega sõbraks saada. Hakkan pisitasa harjuma, kuigi saan väga hästi aru, et tegelikult alles avastan igasugust A ja B värki. Algaja asi, mis teha, aga parem hilja...
Nüüd protsessist kah veidi - üritasin modulatsiooni kasutada, aga läksin kõhuli - segasin kolm erinevat tooni ja kui proovitükkidel tundus vahe nii enam - vähem olevat, siis pärast teipide ära koristamist oli tulemuseks paras pettumus - kõik sulas liiga ühtlaselt kokku. Aga eks järgmisel korral katsun tugevamad kontrastid kokku segada. Lõpuks ei osanud midagi muud tarka teha, kui varjutasin tumehalliga siit -sealt, et asi veidi elusam tunduks. Eks pärast paistab, mis välja kukub.
Dekaalide valik pani kukalt sügama - enamalt jaolt olen näinud valmis asju Norra kampaania võtmes ja et sama rada mitte korrata, siis otsustasin teha kolmanda masina ja enne Norra kampaaniat - number kaheksa kenasti peal ja puha. Aga dekaalid ei olnud nii head, kui oleks võinud oodata, külgede peal läks numbri ülemine osa tõstekonksu peale ja ükski spets. vedelik seda sinna venitada ei suutnud. Lõpuls lõikasin skalpelliga jonnakad osad ära ja aitasin pintsli ja värviga järele.

Aga järgmise korrani.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Hertsog »

no teretulemast inimeste sekka!

värvimine on tulnud välja nagu värvimine ikka. aga... liiga hele on! see nüüd küll kurikuulus saksa tankihall ei ole. isegi kui me ütleme, et skaalad, helestamised, jutud ja värgid. mis tootja ja mis värvi kasutasid üldse? lisaks näitab minu monitor mingit porisegust tooni ka teatud piirkondades. iseenesest see pole midagi halba. kuna dekaalid on peal, siis ilmselt üle värvima ei hakka, küll aga on nüüd variant õlivärvidega seda asja tiba koššerimaks ajada... ühesõnaga publik on nüüd ootusärevil, kuidas vanameister edasi toimetab.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Tere-tere. Hele on see tõesti, selles mõttes on sul tuline õigus. Värv on Tamiya, kuna toimetan alles suht vähe akrüülide kallal, siis esimesed proovid olen sellega teinud. Veel ei oska midagi arvata, peale selle, et katab suht hästi, pigment on peene teraga ja jookseb päris kenasti aerost läbi. Aga tegelikult ma adekvaatset hinnangut anda ei oska – võrdlusmoment puudub. Tuleb ilmselt millalgi mõne muu tegija värvid ära proovida, siis oskan ehk targemat juttu ajada. Ahjaa, see porisegune toon annab aimu sellest, kuidas kaamera ereda päikese käes erinevate nurkade all lakikihti näeb.
Saksa kurikuulus tankihall on uuest peast suhteliselt tume. Enam-vähem selline:

Pilt

Enam-vähem seepärast, et ürgammu tehtud värvifotod on teada millise koloratuuriga. Aga mingi info ikka saab – nagu näiteks võrdluse tankistide vormiga, mis oli teadupärast must. Siin on näha, et erinevus musta ja kurikuulsa tankihalli vahel on siiski täiesti olemas. Selge värk, et masinad on ka tolmuga kaetud, mis laseb toda tankihalli veel heledamana paista, kui ta tegelikult on.

Järgmine foto:

Pilt

See masin on juba üksjagu raskeid aegu näinud, roomik katki ja puha. Aga võtaks ette jälle sellesama võrdluse: kahel tüübil on peakatted täiesti arvestatavat musta värvi, aga lumi on valge Ja kui nüüd seda musta tankihalliga võrrelda, tundub masin suhteliselt hele. Ja ka sinakas – saksa tankihall pleekis üsna tugevalt siniseks. Kuna on talv, siis tolmu ei ole ja selle kraesse ei saa halli heledat tooni ajada. Järeldus: päike, sunnik...
Kui nüüd võtta ette need mudelite värvimise kaanonid, mis tungivalt soovitavad 1:35 mõõtkavas mudelile kuni 25% heledamat tooni juurde segada, siis niisugust pleekinud masinat prototüübiks võttes tuleks antud pildil nähtu veel tiba heledamaks mõelda.

Üks must-valge pilt ka lisaks:

Pilt

Siin on üsna paras porikärakas ja kui nüüd pildil oleva masina tooni tankisti vormiga võrrelda, siis ei saa seda eriti tumedaks pidada. Lisaks veel pori ja tolm ka muidugi.

Nüüd teen mudelist toas pildi, no et saaks ilma terava päikeseta hakkama, selline seis siis antud hetkel: nokin jupikaupa rattaid külge aretada ja üritan samas taktis ka pori peale laduma hakata. Iseasi, kui palju paras tundub – eelnenud pildil oleks nagu terve rida lasnamäe kajakaid porilaua serval reas olnud ja siis... juhtus kollektiivne kõhulahtisus.

Pilt

Aga ehk järgmisel korral näeb...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas vaoinas »

Noh, minu jaoks, kel mul omast arust on enese tankihallid asjad suht kobedad välja tulnud, tundub ka see Neubau tankihall natuke võõristavalt hele - sai teisest juba natuke ka kokkutulekul räägitud, kuid siis küll pilti nägemata.

Samas, nagu Urmas siin juba kirjutas, võis tankihalli tumeduse spekter olenevalt asjaoludest päris lai olla. Lisaks veel mõõtmata kogus tolmu, mis värvkatte tooni ja heledust muudab.
Seega ma enne suuremat kriitikat ootan lõpptulemusele läheneva asja ära.

PS. Mundritega hele-tumeduse võrdlemine on minu arvates pisut libe tee - must riie neelab valguse ära, aga isegi väga tumedaks värvitud metallpind siiski teataval määral ka peegeldab seda.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tunnistan , mulle meeldib. Minu arust peaks tank olema täpselt sellise heledusega et kui teda tehisvalguses, toas vaadata näeks välja nagu oleks väljas päikse käes. Päris päikse käes on siis loomulikult liiga hele aga toas on mulje õige.

See sinakas läbiv toon on pigem see mis häirib aga jah, "siniseks" ta tõepoolest pleekis. Nii et pole midagi öelda, minu silmale täitsa kümnesse.

Peale poriga mängimist ilselt muutub nii mõndagi, tuleb oodata.

Värvifotosid aluseks võttes on tegelikult veel üks suur häda tänapäeval. Palju on nö hiljem värviliseks muudetud fotosi netis, tihtilugu pole ka märget küljes et hiljem värvitud. Lihtsalt lehelt lehele kopeeritud ja oma elu elama hakanud värvifotod tunduvadki lõpuks originaalid olema.

Jõudu igastahes
Levar
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Joss Metsast »

Et asi teoreetiliseks ei jääks siis näiteks selle viimase mustvalge foto lasin lehel
https://demos.algorithmia.com/colorize-photos

ära värvida, tulemus on tõesti nagu vanaaegsele ja ajaga tuhmunud värvifotole kohane... aega kulus 10 sek. AI ja Deep Lerning. Kui veel seadeid natuke muuta siis... ongi tulemiks "originaal" aastast 1939
Manused
colorize-compare.png
colorize-compare.png (467.68 KiB) Vaadatud 3411 korda
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas vaoinas »

Joss Metsast kirjutas: ära värvida, tulemus on tõesti nagu vanaaegsele ja ajaga tuhmunud värvifotole kohane... aega kulus 10 sek. AI ja Deep Lerning. Kui veel seadeid natuke muuta siis... ongi tulemiks "originaal" aastast 1939
Mängisin ka sellega veidi. See Deep Learning on just täpselt nii diip, et AI tunneb enamvähem taimestiku ja taeva fotolt ära ning sinna viskab vastavalt pisut rohelist ja sinist. Ülejäänule, mida ta ära ei tunne, läheb seepiakarva filter peale ja ongi kogu koloriseerimine.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Joss Metsast »

Jaa seda küll, seepiakarva filtriga saab imet teha. See veebileht oligi vaid näidis et ka 10 sek. saab rohu roheliseks ja taeva siniseks :)

Mis aga juhtuks siis kui võtta mõni vähe tõsisem värvija ette, sööta talle ette natuke näidiseid , modida algoritmi jne.. Deep Learningule täiesti jõukohane ülesanne .
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus!

Päris pikk vahe tuli sisse, aga nüüd üritan teemat edasi arendada. Võtan siis vana jutulõnga uuesti üles ja püüan veidi oma mõtteid edasi anda:
Mundritega hele-tumeduse võrdlemine on minu arvates pisut libe tee - must riie neelab valguse ära, aga isegi väga tumedaks värvitud metallpind siiski teataval määral ka peegeldab seda.
Tegelikult täiesti õige tähelepanek, päriselus nii ongi, aga seda juhul, kui masin on kõike muud kui matt. Antud pildil ülalpool, kus on suht siniseks kõrbenud Panzer IV, on tegu juba suhteliselt heledaks ja siniseks pleekinud värviga ja minu nõuka armeest pärit kogemus ütleb, et sellises staadiumis värvkate ongi matt mis matt.
Selles võtmes ei ole tähtis, mis nimelt on pildil must ja mis valge – need on lihtsalt kontrasti määramiseks, et saaks värvi tooni heledust kasvõi umbkaudselt hinnata. Selge lugu, et autentsusest juttu olla ei saa, aga parem juba mingisugunegi võrdlemise moment, kui üldse mitte midagi. On ju suur osa tollaseid värvilisi pilte üleni suhteliselt määratlematut rohekat, sinakat või pruunikat tooni, kusjuures arusaadavalt must-valgeid markereid praktiliselt polegi.

Aga aitab targutamisest küll, võtaks vahepeal mudeli kah jutuks. Nagu Hertsog märkis, oli värvus liiga hele. Hästi, vehklesin üksjagu ja tõin näite heledaks pleekinud masinast. Ja siis vaatasin veelkord oma mudelit – tegelikult oli Hertsogil õigus – kas just liiga hele või mitte, selles ei olnudki küsimus, lihtsalt saksa tankihallile tüüpiline sinakus jäi puudu. Toas võis ju veits hämaramas tehtud pildiga iseennast ära petta, aga väljas oli näha, et värvus meenutab rohkem tuvihalli või midagi sinnapoole.

Esimene loogiline käik: imevahend filter. Tellisingi ära, terve portsu erinevaid toone, mine sa tea, mis kõik ette võib tulla. Siis järgnes ootamine, eks veidi võin selle taha ka pugeda, no et nii kaua on läinud. Lõpuks jõudis pakk kohale ja see tankihalli jaoks mõeldud sinine samuti. Aga kui testima hakkasin, sain selgeks, et see on mõeldud siiki tumeda tankihalli tooni muutmiseks, no et heledmat ja sinakamat saada. Minu mudel muutus sinise filtri toel aga hoopis mingisuguseks „smurf-tankiks“.
Siis ei jäänudki muud üle, kui enamus masinast uuesti üle värvida, dekaalidega oli küll paras jama, aga kontoritati abil sai sai need lõpuks ära maskitud. Värvimisel kasutasin Kristjani retsepti, mida ta lahkelt jagas, kuigi tuunisin seda vastavalt oma legendile veidi heledamaks.

Siin on mõned tänased klõpsud, tehtud samamoodi päikesevalguses, nagu eelmisedki, loodan et sinist on piisavalt, kuigi tolm ja pori üritavad tonaalsust omas suunas pöörata:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Hetkeseisuga on asi nii kaugel, et peale tuleb kanda veel üksjagu kriimustusi ja muid ekspluatatsiooniga seotud jälgi ja siis veel tööriistad ning lõpusirge peaks paistma hakkama.

Ahjaa, veel üks tähelepanek - päris kaua võttis aega, et enda jaoks selgeks teha moduleerimise mõttekus. Vaatasin läbi üksjagu selleteemalisi traktaate, videod takkapihta. Tundub, et väikeses skaalas nagu 1:72 asi töötab, aga suurema osas jõudsin järeldusele, et enamus nähtud materjalist muutis mudeli küll ehk visuaalselt huvitavamaks, kuid kas see ka realismi lisas - vaat see on juba iseküsimus. Lõpuks otsustasin jääda vanade ja äraproovitud meetodite juurde, vähemalt seekord ei tundunud läbiviidud eksperimentide tulemus vaeva väärt olevat.

Järgmise korrani.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas vaoinas »

No see uus tankihall on ikka üksjagu parem, kui enne.
Kui sa kirjeldasid dekaalide maskimist siis olin selles osas päris skeptiline, aga näib, et see oli õige valik ja on hästi õnnestunud.

Mulle senimaani väga mmeeldib summutite toon, aga ka sihturi avatud luuk ning selle interjööri värvi sisepind.

Sponsoonidelt alla valguv pori näeb praegu ehk pisut üheülbaline välja, seda saaks äkki erinevate poritoonidega omajagu elavamaks muuta?


Kristjan
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Bodyguard »

Ikka väga efektsem. Tolm tanki korpusel samuti maitsekas!
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus.

Täna sain siis ebameeldiva teate - teadsin küll, et nagi.ee paneb 1 oktoobrist pillid kotti, aga ei seostanud seda album.ee-ga kohe mitte kuidagi... Nii et nüüd tuleb mõelda, millist resurssi piltide hoidmiseks/näitamiseks kõige mõistlikum kasutad oleks? Ehk oskate soovitada?
Tahtsin täna projektile joone alla tõmmata ja mõned viimased fotod üles lasta aga ei enam...

Urmas.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Hertsog »

imgur.com
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas vaoinas »

Mina hakkasin samuti Imgur'i kasutama, kui album.ee teatas, et end kinni paneb.
Ei ole kõige intuitiivsem keskkond aga saab hakkama.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2905
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Sho »

Kes ei pea paljuks fotode hoidmiseks 60-70 euri aastas kulutada, sellele on isiklik domeen parim lahendus.
"Igavene ja piiranguteta". Mina suudan ära täita vaid 1% pakutavast mahust.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist