Neubaufahrzeug

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Nonii, üritan ka midagi uut kribada, sest vahepeal on teemas jälle pikk-pikk vaikus olnud. Ei saa öelda, et ma päris niisama oleksin passinud, aga ega suurt tööhunnikut ka kusagilt ei paista– ikka ainult nipe-näpe.
Vhaepeal sai mõned päevad Lätis veedetud – käisin Zante muuseumis järjekordset JS-2 tanki pildistamas, aga see jutt läheks antud masinast ikka väga kaugele.
Nii et vahepealsed arengud: arvan, et mulle tundus (kusagil sisimas) asjade käik juba liiga kiireks minevat ja et siis tempo korralikult alla saada, tuli hakata enda elu keeruliseks mõtlema. Kõigepealt nokkisin valmis vedrud, mis hoiavad eesmisi porilapakaid paigal. Originaalid näevad välja nagu koledad pikaksvenitatud kapsaussid, veidi karvased ka veel. Vedrude keeramine ei olnudki eriti hull, tüki maad keerulisem oli kinnitusi teha. Aga lõpuks nad valmis said, üks õnnestus isegi pildile meelitada:

Pilt

Mõni aeg tagasi sain aru, et komplektis olevate roomikutega see masin kuigi kaugele ei jõua ja tellisin Friulid, mis ka kenasti kohale jõudsid. Need on ikka tüki maad paremad, kui kaasas olevad pastlad. Nokkisin prooviks jupi „kuivalt“ kokku ja sain aru, et tegelikult on need nii head, et ilma poolkohustusliku sado-masota ei saa seekord kohe mitte kuidagi. Lülid ise näevad välja sellised, kõigepealt eest-tagant:

Pilt

Ja siis küljelt:

Pilt

Nagu näha, on ühel pool tavaline sõrme ja splindi imitatsioon ja teisele poole jääbki tühi auk. No muidugi, võib ju jätta ühendustraadi veidi pikemaks ja liimiga geeliga, et moodustuks mingigi mügarik, siis ei riiva tulemus üldjuhul silma. Varem olen sel kombel hakkama saanud. Lisaks jääksid need pooled siseküljele. Aga et antud masinal on mõlema roomiku sisekülg eest täiesti vabalt vaadeldav, siis tuli hull mõte teha mõnisada „splinditud sõrme“ otsa ja üritada sel kombel usutavam tulemus saada. Mõte tundus piisavalt hull, et teoks teha. Treisin kõigepealt ühe masteri, splintisin ära ja sain isegi vormi tehtud. Masterit ma näidata ei saa, sest see kadus üsna pea lihtsalt ära ja üles ma seda ei leidnudki. Ega väga pingsalt ei otsinud ka, sest tegu on ikka päris pisikese kribulaga. Sel pildil on tegelikult kaks valmis otsa, üks üht ja teine teistpidi, sest ühel pool on 0,3 mm auk ka veel poolde sügavusse. Aga näha seda eriti ei ole, sest see epo, mida kasutan, ei ole üldse fotogeeniline. Kuigi jah, kohe kõrval on pilt klassikalise tikukesega, mis annab aimu, kui väikeste kribulatega tegu on:

Pilt

Edasi siis juba tavaline areng – kõigepealt ports vorme, siis valamine ja hakkasingi pisitasa roomikuid kokku panema. Tegelikult tuli kõik augud siiski üle puurida, üle ühe oli ikka mõni ava osaliselt umbes. Siin saab nüüd mingisuguse ettekujutuse, et millised need lülide otsad jäävad:

Pilt

Ja siin siis peaaegu et valmis roomikud, peaaegu sellepärast, et ma ei tea veel lõplikku pikkust, vahepeal jõudsin tankil kõik suuremad ja väiksemad jupid ära kruntida, kui lähiajal peaks need värvi alla saama, siis panen kõigepealt käiguosad paigale ja timmin roomikud parajaks. Seejärel saab hakata ka nende värvimise peale mõtlema:

Pilt

Järgmise korrani.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Fossiil mul oleks abi vaja rataste kloonimisel. Seda sa naguniigi ei taha teha aga abipalve ma annan siiski sul siin üles
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Mina saan sind abistada ainult infoga: silikooni saad Kemotex-ist, epo ostad poest, siin on mitu korda läbi jooksnud, millist kasutan. Edasi hakkad proovima ja avastad, et kõik on võimalik, nii et edu.

Teinekord kirjuta parem privasse, sama vastuse oleksin võinud ka sinna kribada.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Ja ainult rattaid on vaja mida sa ise oled teinud aastaid tagasi
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Aga kuidas sa seda siis mõtled? Et kui ma olen sind kunagi aidanud ühe koma teisega, siis olen selle eest sulle midagi võlgu? Ma eeldasin tookord siiski ka mingisugust sinupoolset arengut, aga et peale järjepideva destruktiivse käitumise ei ole midagi näinud, siis leian, et sul oleks aeg jalad pehme koha alt välja ajada ja ise siputama hakata.
Alternatiiv oleks mitte üritada lennata kõrgemale, kui hetkel suuteline oled.
Kõik.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Kriku »

Ükski heategu ei jää karistuseta.
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Ärge nüüd pahandage ma ma tahaks ka paremini teha ja ma proovin ju pidevalt aga kogu aeg läheb viltu kõik. Ja ma tahaks ka kunagi suurt auhinda saada. Ja kes minu karpide huniku saab endale kui ma peaksin ühel päeval ära kaduma...
Väino
Liige
Postitusi: 683
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Väino »

Aga kui prooviks nii, et auhind ei viirastu kogu aeg silme ees, vaid tunneks tegemisest rõõmu. Eks mõnikord tuleb midagi ka hambad ristis teha, aga pikalt nii vastu ei pea. Naudi protsessi, siis saad nautida ka tulemust. Ei pea ju jänes Adalberti mängima.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Hertsog »

vabandan Urmase ees teema solkimise pärast, aga ... kui maailm ise toob nii palju materjali otse lauale....

enivei, ma hakkasin ajaloo peale mõtlema. minu esimene postitus oli siin vist aastal 2009 äkki. no ja sellest ajast olen ma teinud igast asju. võiks öelda, et vist on läinud ka tiba paremaks. igatahes aegajalt oma esimesi mudeleid vaadates tuleb ikka helidmusirivitus näole küll. ühesõnaga, sel hetkel, kui mina oma kahtlase väärtusega isiksusega siia foorumisse räntsatasin, oli meie "noor ja lootustandev noorsportlane" siin juba hoos. mäletan siiani eredalt postitusi teemal kadunud pea ja dioraam "tuleb teade!", lisaks veel telegraafivormis ühe sõnana ning kirjavahemärke raiskamata kirjutatud postitusi värvidest ja muust jooksvatest teemadest. ehk kõigest. ja kogu selle möödunud 10+ aasta taustal olen ma ainult ühest asjast aru saanud: sittagi pole muutunud. on ainult jäänud "tahe" teha asju paremini... aga ta jääb ainult tahteks... ja ongi valmis legendaarne igavene "noor ja lootustandev", kes heitleb karikavõistluste 67-da koha pärast... alustades mitmeid erinevaid projekte, lõpuni viimata neist enamusi...

ja seersandikene, midaiganes sul see passinimi oli: keegi ei pahanda. keegi ei viitsi ammu enam pahandada. peale kõiki neid aastaid ei ole enam isegi naljakas... ma ikka vahets inertsist ilgun, sest keegi peab ka selle raske töö ära tegema. aga ma lähen ka varsti pensionile.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Enkus
Liige
Postitusi: 360
Liitunud: 23 Dets, 2011 18:59
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Enkus »

Seersant Steiner kirjutas:Ärge nüüd pahandage ma ma tahaks ka paremini teha ja ma proovin ju pidevalt aga kogu aeg läheb viltu kõik. Ja ma tahaks ka kunagi suurt auhinda saada. Ja kes minu karpide huniku saab endale kui ma peaksin ühel päeval ära kaduma...
Oot-oot, suur auhind võidetakse ikka ISE tehtud mudeliga, mitte kellegi teise tehtud tööga...
Loomulikult sõpra aidatakse, aga ma mäletan mingist jõulusöömingust lauset, mis sa Urmasele ütlesid: "Sa ei ole enam minu sõber!"
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tulles teemasse tagasi uuriks Fossiililt hoopis et mis sulle nende originaalroomikute juures ei meeldinud ? Mäletan et kui ma neid sinu juures korra näppisin tundusid olema paremad kui tavaliselt kaasapandavad lülid / kummilindid.

See spindiga ots kloonida on muidugi hull ettevõtmine ja tegelikult tulemus on ikka hulka parem kui lihtsalt törts liimi. Põnevusega jääb üle vaid oodata, mida imet sa siis nüüd veel korda saadad sellel otse karbist tegemisel :)
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas fossiil »

Odot, aga eelmisel lehel on mul päris pikk vingumine sel teemal - aga üritan lühidalt teha: lülid on eestvaates vale profiiliga, kaasas olevad tihvtid on - no ei oska öeldagi, mis kujulised, igatahes kõike muud, kui läbi sõrme pistetud traadijupp, mis kahele poole ära väänatakse. Tegelikult on lüli hammas ka liiga paks, friulitel on need praktiliselt õige paksusega. Lõpuks, kui koostasin jupi roomikut vähe kobedamate pulkadega, siis tuli jupp liiga pikk, nii et tähikule enam korralikult peale ei läinud.
Lõin käega ja tellima...
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Hertsog kui ma müüks need pooleliolevad sulle kas sa ostaksid nad ära siis
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Hertsog »

no teeb pildid, reklaamib kaupa, esitab hinnasoovi... nagu pärismaailmas need asjad käivad. ja seda kas läbi privaatsõnumi või ärinurga. ootan huviga, äkki on tõesti midagi põnevat.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2064
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Neubaufahrzeug

Postitus Postitas Joss Metsast »

fossiil kirjutas:Odot, aga eelmisel lehel on mul päris pikk vingumine sel teemal - aga üritan lühidalt teha: lülid on eestvaates vale profiiliga, kaasas olevad tihvtid on - no ei oska öeldagi, mis kujulised, igatahes kõike muud, kui läbi sõrme pistetud traadijupp, mis kahele poole ära väänatakse. Tegelikult on lüli hammas ka liiga paks, friulitel on need praktiliselt õige paksusega. Lõpuks, kui koostasin jupi roomikut vähe kobedamate pulkadega, siis tuli jupp liiga pikk, nii et tähikule enam korralikult peale ei läinud.
Lõin käega ja tellima...
Jaa , lugesin seda hala küll aga siiski oli nagu meeles ka kunagine esimene emotsioon et vast saab asja ..

Ilmselt friuli omad on täpsuselt ja kvaliteedilt kaasasolevatest mäekõrguselt üle, milleks ennast piinata kui paari hiireklikiga saab nad kätte :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist