Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas toomasherp »

Komplekti kuulub ka tankist, kes peaks olema suurema kuulipilduja taga, olles poolenisti luugist väljas. Nendel piltidel ta puudub, kuna on formaadilt väga väike ning mul ei õnnestunud teda korralikult värvida. Selleks oleks vaja, korralikku tööluupi, mida mul praegu ei ole. Värvisin tankisti neli korda palja silmaga ja kõik oli justkui ok, aga kui ma pärast tankist koos tankistiga fotod tegin, siis oli tankistil vigu palju,. Näiteks kiivri näopoolne serv oli osaliselt värvimata ning näovärvi oli läinud natuke ka tankisti kõrvaklappidele. Otsin praegu head tööluupi, siis saan tankisti ära värvida.

Pilt

Pilt

Paljudel M1A2 Abrams tankidel on kahuri torul mingi nimi, mis on tankimeeskonna pandud. Sellel tankil on see ABSOLUTE DEATH.


Pilt


Pilt
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas calico »

Algaja?! Siis ju selle kohta ju väga hea-edu jaksu! 8)
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas toomasherp »

No see on mul jah kolmas tank. Selles mõttes olen algaja.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas fossiil »

No väga hea ju, et valmis ja puha. Ja et algaja? No tegelikult tunnen ennast samuti algajana, seda eriti iga värvimise alguses... Masinat ma kommenteerida ei oska - "väike" mõõtkava ja minu jaoks võõras periood. Aga on näha, et oled pingutanud ja see ongi see, mis edasi viib.
Fotika (või telefoni) objektiiv on suht halastamatu - see mis palja silmaga enam-vähem OK tundub, osutub pärast klõpsu tegemist tihtipeale porriks. Seepärast toimetan ise üldjuhul 9 kordse suurendusega, läbi selle nähtav annab praktiliselt sama tulemuse ka läbi objektiivi.

Aga edasi - oled edukalt mudelismihaiguse raske faasi poole teel... :wink:
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas calico »

Fotika (või telefoni) objektiiv on suht halastamatu - see mis palja silmaga enam-vähem OK tundub, osutub pärast klõpsu tegemist tihtipeale porriks. Seepärast toimetan ise üldjuhul 9 kordse suurendusega, läbi selle nähtav annab praktiliselt sama tulemuse ka läbi objektiivi.
kusjuures eriti hull jääb tulemus välguga pimedas toas pildi tegemine, siis ei aita kaugelt pildistamine ka, kõik värvijooksud ja jutud on halastamatult vaatajate ees. Ma näiteks talitsen end vahel pildi tegemisega kui mudel valmis, ootan nö õiget hetke sest see lõpp-pildistamine on alati kergelt pidulik hetk. Ilus päiksepaisteline ilm, siis ronin vahel koridori (seal on hommikupäike kõige ilusam) ning teen ühe seeria seal. Samuti teen ekraani ees pildid päevasel ajal, kasutades laualampi ainukese lisatehisvalgustusena. Ja petab ära...mõne...mitte ehk vaoina või hertsogi... :write: :mrgreen: :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Algaja mudelisti katsetused. U.S. M1A2 Abrams tank

Postitus Postitas vaoinas »

No igati viisakas pisike Abrams on ju meil siin vaadata.
Nagu Urmaski, tanki kohta ma palju öelda ei oska, sest ajastu ja mõõtkava pole päris minu spetsialiteet.
Aga meeldib, et kulutamist pole kardetud, värviga on kerge läige saavutatud ning et kummilintidest on asi suudetud teha.

Küll aga tahaks loota, et kuigi esimesi mudeleid juba nii hästi õnnestus, siis et autor selle peale puhkama ei jää, vaid püüab
erinevaid töövõtteid ja vahendeid omandades piiri iga mudeliga edasi lükata.
Ja petab ära...mõne...mitte ehk vaoina või hertsogi... :write: :mrgreen: :wall:
Need kuradi Kristjanid on jah ühed hirmsad elukad.
Kuna siin fotograafiateemaks ka läks, siis kommenteeriks ka niipalju, et ilmselt see, kes püüab oma mudeleid
ettevalmistatult ja võimalikult hästi pildistada, leiab ka teiste fotodel vajakajäämised kohe üles.
Ise kaldun pigem samuti valminud mudeli pildistamisest rituaali tegema. Mul endal on võimalus praegu teha kontoris pilte,
kus loomulik valgus paistab kahelt küljelt ja kumab lisaks katuseaknast ja enne kui seal pildid pole tehtud, ükski pilt valminud mudelist üles ei lähe.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist