Luubid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Luubid

Postitus Postitas toomasherp »

Kas selline luup on hea väikeste vidinate värvimisel (näiteks 1/72 suuruses inimeste värvimine)? https://www.oomipood.ee/product/zd_127_ ... _usb_toide

Võib-olla on kellegil siin häid kogemusi.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas fossiil »

Tervit.

Kasutan samuti luupi, see on küll trapetsiga laua küljes, aga põhimõtteliselt suht sarnane - läbimõõt 100 mm ja suurendus 3 kordne, ehk 3 dioptrit, nagu seal vähe moodasmas keeles kirja on pandud, kuigi see diopter on suht keeruline mõiste.
Lisaks on luubi esiservas ka 12 kordse suurendusega väiksem luup, mis on ilmselge boonus, eriti 1:72 mõõtkava silmas pidades. Valguse kohta on paras ports andmeid, aga see on nii ja naa, sellega tuleb lihtsalt mingi harjumise periood.
Mida kahjuks ei ole, on fookuskaugus - sa pead ju mahtuma vabalt pintsliga luubi all manööverdama, kui saad võimaluse kohapeal proovida, vaata kindlasti üle - pistad kasvõi käe luubi alla ja näed ära, kui kaugel luubist näiteks pöidlaküüs kõige teravamana paistab, see ongi fookuskaugus. Minu luubil on see kusagil 220 pluss miinus mõnikümmend millimeetrit. Väikesel luubil on see samuti tähtis, seal on see kindlasti väiksem, aga tegelikult on hea, kui mahud ka väikese all pintsliga töötama.
Tähtis on ka materjal, et oleks kindlasti klaasist, mitte plastmassist, viimane muutub üsna kiiresti häguseks ja kaotab oma väärtuse. Seda saad kontrollida käega katsudes - kui tundub külm, on ilmselt klaas, plastmass tundub käe vastas palju soojem.
Ja kõige peamine - luup peab suurendama kogu pinna ulatuses ühtlaselt - võtad mingi väikese detaili ja liigutad seda igale poole, kui keskelt ääre poole liigud ja näed optilist moonutust, siis ei tasu osta - rikud silmad ära. Väike luup võib õige veidi moonutada, aga ainult päris servas, kuigi seal ei ole see nii kriitiline, sest toimetad niikuinii ainult otse fookuses.

Urmas.
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas toomasherp »

Tere!

Tänan hea soovituse eest! Millisest poest sa endale luubi ostsid?

Tervitades
Toomas
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas Sho »

Ma julgen soovitada ka suurendusprillide poole vaatamist.
Ma olen neid luupe omal ajal omajagu testinud, aga suurendusprillide vastu nad ei saa.
Eriti kasutusmugavuses mitte.

Prillid ei värise, teravustamine käib mitte käte liigutamisega vaid pea liigutamisega, mis on palju loomulikum. Kasutada saab erinevate suurendustega klaase. Prillide külge käivast valgustusest olen ma samuti loobunud, korralik laualamp on parem.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas fossiil »

Prillide osas on märkus täiesti õige ja tegu on puhtalt eelistuse küsimusega. Samas on prille mugav kasutada ainult juhul, kui mõlemad silmad näevad enam-vähem ühtemoodi. Vastasel juhul on vaja korraga kahtesid prille kanda, mis ei ole eriti mugav. Või tellida spetsiaalsed - paljud minu töökaaslased on nii teinudki, aga see ei ole just odav.
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas toomasherp »

Tänan heade soovituste eest! Võib-olla oleks prillid tõesti kõige paremad.
toomasherp
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 15 Juun, 2018 15:59
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas toomasherp »

Huvitav, kas sellised oleksid head?
https://www.prokosmeetika.ee/et/product/10290

või on need ka head, ehkki suurendavad vähem
https://www.noortehnik.ee/velleman-led- ... usprillid/
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Luubid

Postitus Postitas Sho »

Võtke teed ja tulge homme jälle..
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist