Model Expo

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Miramax
Liige
Postitusi: 532
Liitunud: 05 Veebr, 2007 15:52
Kontakt:

Postitus Postitas Miramax »

Tänud ülevaate eest !

Järgmisena jään ootama pildiseeriat üritusest :wink:
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Tervitused!

Reis oli igati vahva. Ega ilma jalutuskäiguta ei oleks vist nii head tunnet tekkinud. Oli ikka tore õhtul asju põhjalikumalt läbi vaadata. Magusad meenutused läbi tänase päeva kah veel.....oi jaaaaa....
Igatahes väga pro ja ootan juba järgmist aastat. :twisted

Pilte võin panna niipalju, kui mu fotokas kokkujooksmiseni tegi.
Viimati muutis Panzergrenadier, 02 Apr, 2007 14:11, muudetud 2 korda kokku.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Aga ainult paar!
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Vabandan pildikvaliteedi pärast, odava kaamera asi, ei ole stabiliseerimist.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kui mõelda, siis ''investeeritud'' raha oleks võinud fotokafondi minna. :roll:
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Kas mõni eestlaste töö ka näitusel osales?
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Sellele küsimusele jään vastuse võlgu - ei tea lihtsalt.
Aga hea, et Panzergrenadier pildid üles pani, mul endal läks klõpsimisega midagi täiesti nihu, nii et viskasin kõik minema... :cry:
No ja Surmaingel, tubli poiss, pani kõik kenasti kirja, nii et ega suurt midagi täiendada nagu polegi, vahest ehk mõni pikantsem detail - nimelt pirukad, mis Joss koos meie ühise sõbraga küpsetasid, poolte täidis oli üpris haruldane - tegu oli nimelt kalmaaripirukatega.... Jaaa, vaat nii on lood, mina istusin vaikselt pliidi kõrval põrandal maas, sügasin Jossi koera kõrvatagust ja vahtisin ammuli sui, kuidas asi käib. Aga pärast sõime reisi kestel kõik kamba peale kenasti ära, mitte üht haarmejuppigi ei jäänud alles.

Aga mina jäin eile veidi tõbiseks, hetkeks olen juba pildi enam-vähem ette saanud ja no mis sa hing teed - ikka foorumile praalima.... Vaatasin siis täna selgema peaga üle, et mis ma siis suures eufoorias kaasa lohistasin - no ja üldiselt olen rahul, kuigi plaanid olid veidi teised. Nimelt kavatsesin osta ainult neli tibatillukest karbikest - Friuli roomikud Somua -le, Hotchkissile, Panzer I -le ja võib olla ka T-35 -le. Aga Expol polnud konkreetselt nendest lapadest mitte lõhnagi - igasugu kultusmasinate, nagu Tiigrid ja Pantrid, Stugid, Nashornid ja Kuningtiigrid, nende pastlaid võta palju süda lustib... No ja suures ahastuses rebisin endale Sturer Emili roomikud, need Modelkasteni omad - teised tootjad teevad Stureri jaoks ju vaid p*s*a. No ja ülejäänud aeg kulus niisama luusimiseks, oli mida vaadata, elektrilennukite demod olid väga nõiduslikud, just nagu aeg-luubis, väga muljetavaldav vaatepilt.
Pärastpoole, kui olime kivi otsas kalmaaripirukatega keha kinnitanud ja ründasime ühise kolonnina otsustavalt Kuivalaise poodi, õnnestus siiski veel rahakotti liigsest pingest vabastada - isand Karl, meie ründekolonni lugupeetud liige, pani mingi meeltesegaduse hetkel korraks käest karbikese Panzer I roomikutega, mille (kusjuures ainsa!!!) oli just riiulist võtnud ja mina kasutasin loomulikult sobivat hetke - sööstsin sellega kohemaid kassa poole... Nüüd oli mul juba KAKS karpi roomikutega 8) . Et sobivat sorti roomikuid rohkem kohe kuidagi ei paistnud, siis koukisin kurbuse leevendamiseks riiulist karbi Tristari uhiuue Panzer I A -ga ja selleks korraks oligi minu laristamine läbi - mudeleid rohkem ei tahtnud - jõuaks needki kokku panna, mis ootel on...

Ehk oleks veel mõistlik kutsuda teisigi Suurel Mudeliretkel osalenuid üles südant puistama ja pihtima, et mida keegi ära tõi...

Urmas.
Surmaingel
Liige
Postitusi: 274
Liitunud: 27 Okt, 2005 13:48
Kontakt:

Postitus Postitas Surmaingel »

Eeh, mina tahaks siiski siin veel kilgata, et nii soodsat ostu, nagu ma sellel messil tegin, pole keegi teinud!
SdKfz. 250/5 luurekas ja karp Wikingi luurerühma mehi, mõlemad Dragoni toode: 28 EUR´i :)
Muigate? Mina mitte. Stass muigab!
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Ürituse võib vägagi kordaläinuks lugeda. Jalutuskäik oli mõnus ja heaks vahelduseks messikeskusesse jõudmiseks, kuhu tavaliselt (teise teema messi külastama) on ikka autoga sõidetud. Meie seltskond oli igati üksmeelne oma tegustemises ja liikumises ja veidi on kahju, et päris kõigiga ei jõudnud pikemalt juttu puhuda, aga seda veel jõuab ma loodan.

Mess ise oli muidugi korralik, aga mina kui esimest korda käinu olin endale juttude järgi mõned veidi valed pildid silme ette kujutanud. Arvasin, et erinevaid poode ja müüjaid on rohkem. Aga tegelikult kui tervikut hinnata, siis oli ikka palju väljas küll mida vaadata. Hetkel ütlen, et järgmine aasta kindlasti jälle!

Üks küsiumus tekkis juba seal, aga unustasin selle siis ära, niisiis nüüd. Nimelt, kui mäletate seal suht keset saali olnud tankide laual olnud suures mõõtkavas tanki (kahjuks unustasin selle margi jm) Kuidas kohal viibinud hindaks seda mudelit..eriti arvestades selle suurt mõõtkava? Äkki on pilti ka sellest..ise ei teinud.
fossiil kirjutas:
Ehk oleks veel mõistlik kutsuda teisigi Suurel Mudeliretkel osalenuid üles südant puistama ja pihtima, et mida keegi ära tõi...
Sellele vastaks nii, et kuna minu tegemata tööde kogu on niigi väga suur, siis juurde suurt ei kuhjanud. Püüdsin kuidagi ikka oale lubatud raamidesse ja teemadesse jääda. Siiski jäi näppu Junkers JU287 V1 Huma 1/72 ja Mitsubishi Ki-46 Type 100 Hasegawa 1/72. Lisaks veel veidi Eduardi ja Airese toodangut, mõned värvid ja üks Squadroni vihik.

Nii siis veelkord, igati tore oli ja tänud seltskonnale ühe mõnusa laupäeva eest.

Terv,
Kk
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

See oli 1:7 skaalas SU-122

Mõned minu tüüpilised udused pildid sellest....

Pilt

Pilt

Pilt

Siim
fossiil
Liige
Postitusi: 3555
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Veelkord tänud piltide postitajale!

Katsume siis nende alusel ka mingi hinnangu valmis nõiduda :wink:
Esiteks on asi suur, igavene pirakas - ikkagi 1:7..., selline mastaap võimaldaks ikka väga head detailsust, mida konkreetse mudel juures küll märgata ei ole. Igasuguse pudinatega on üle külvatud, aga kõik iseloomulikud konstruktsioonielemendid, mis tegelikult eristavad mänguasja koopiamudelist, on tehtud äärmiselt lohakalt. Hea et kere üldised proportsioonidki on nii enam-vähem välja peetud, kuid kõik ülejäänu, nagu kahuri maskid (liikuv ja liikumatu osa), juhi luuk, komandotorn, ventilaatori kuppel ja veel palju muudki on tehtud nii kuidagimoodi üle jala. Kusjuures mootoriruumi pealne, masina tagaosa ja ka käiguosa on tüki maad paremad. Kohe kangesti tikub pähe mõte, et kõik need prohmakad on maha vehitud Tamiya 1:35 mõõdus ürgvana SU-122 mudeli pealt...

Urmas.
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Igati tore jalutuskäik kevadises Helsingis, mahajääjaid ja pirisejaid ei olnud. Üksmeelse kambana sai marsitud messikeskuse poole.

Mess ise oli nagu ikka , ositi äratuntav , ositi oskas üllatada. Robotite , või nagu Surmaingel tabavalt mainis sumorobotite, osa oli seekord igavam kui eelmine aasta. Vähemasti esialgsel vaatlusel meenutasid kõik miskit rasket rauast kingakarpi. Ei mingeid saage, kääre , leegiheitjaid. Ainult toores trügimisjõud.

Raudtee oli see-eest uhkem kui eelmine aasta, vat ei jõudnud imestada et kui kaua härrased seda maketti üles panid, nädal??? Ja siis veel selline asi, kui seda loeb keegi targem raudtee ehitaja siis äkki seletab mulle lollile lahti, et mismoodi pannakse buss maketil mööda teed sõitma ja manööverdama?? Ilmselt magnetiga aga mismoodi? Oleks sile ja pisike plats oleks arusaadava, aga minu arust kimas buss mäest üles-alla ja sõiduteed oli ikka meetrites.

Plastikut jagus, oli töid mis olid tehtud ikka no kohe väga uhkelt. Vaatad ja imestad et kus on inimvõimete piir... Aga enamus oli ikka õnneks sellises kvaliteediklassi milleni ka iga inimene pisikese pingutusega jõuab.
Meelde jäi üks pommitaja mille meeskonnaks olid warhammeri mäekollid installitud , tõsiselt lahe, pani muhelema :)

Kaubandusliku poole pealt oli asi tiba uhkem kui eelmine aasta , vähemasti minu arust. Mis aga asjale punkti pani oli eesti fännide uputus Kuivalaise poes, no niipalju pole seal vist küll kunagi inimesi sees korraga olnud :)

Pihtimus: Tahtsin tulla tagasi enamvähem tühjade kätega , soovideks vaid mõned värvid ja plekitükid. Aga saatan kiusas ja sokutas messil teele dragoni 1:48 uue komeedi (pärast karpi tsekates selgus et ikka vana , ainult mootor on lisatud) ja kuivalaise poes luuras riiulil tamiya 1:48 salamander (selle üle siiamaani sillas, kaasasolev bemmi mootor on tõeline kullatükk ja kalliskivi)

Tänud seltskonnale ! ja järgmine aasta vast jälle
Levar
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Hilinenult sai ka pildid fotoaparaadist välja imetud:
http://www.hot.ee/jossmetsast/expo/model_expo.html
Tegin teised kiiruse huvides pisemaks.
hol-tim 123
Liige
Postitusi: 232
Liitunud: 20 Jaan, 2006 14:06
Kontakt:

Postitus Postitas hol-tim 123 »

mõni eesti lennuk ka pildile jäänud :D
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Jäi jah, oli vist ka ainuke. Vähemasti minu silm rohkem ühtegi ei näinud.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Tr,

Panen ka oma mõned pildid siia. Veits hiljaks olen jäänud, aga ongi hea jälle meenutada :)

http://www.emmk.ee/kalle/models/07expo/index.html#1
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist