Model Expo

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas FW Anton »

kalle kirjutas:Eks igaüks hindab ja näeb asju oma nägemuses, aga kui nüüd pilte vaadata, siis selgub, et ega neid asju nüüd nii vähe seal ka ei olnud. Kogu üritusest annab simmtanni teema väga hea ülevaate. Kellel kvantiteedi osas suuremad nõudmised, siis mõõdukal kaugusel on suuri näituseid pea igal nädalavahetusel.
Ise olen käinud sellel üritusel nüüd nii, et järgmine kord peaks saama 10 aastat täis. Mulle teeb hoopis rõõmu, et asi on siiski tõusuteel peale paari aasta tagust suuremat mõõna ja seekord oli paigutus ja orgunn jälle ülespoole. Lisaks oli see osa, mida ise läksin põhiliselt vaatama ikka heal ja väga hea tasemel ja selles osas saab rahule jääda. Üle mitme aasta veetsin mõned ajad ka kopteri esinemisi vaadates ja see, kuidas seal lennata osati oli tõesti muljet abaladav. Kui siia lisada kohustuslik külaskäik Kuivalaineni poodi ja mõnus jalutuskäik heas seltskonnas (nagu see on ikka olnud), siis mina loen päeva taas vägagi kordaläinuks. Mõned pildid minu valikust.

https://picasaweb.google.com/1108446177 ... 16Helsinki

Kk
Kuidas siis see aasta mudelite kogusega oli? kas sama mis eelmine aasta või lahjem?
Anton - horridoo!
Kasutaja avatar
Parovoz
Liige
Postitusi: 985
Liitunud: 20 Aug, 2005 20:30
Asukoht: Lasnogorsk, Balti mere ääres
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Parovoz »

Tere tere
Olin külastamas esimest korda ning rohkem ei lähe.
Hmmm, kas " kõik või mitte midagi..?" Jah, oli veidi tagasihoidlikum kui tavaliselt, aga tegelikult piisavalt oli vaada. On olnud hiilgeaegu, olin isegi osaleja ja medali võitja, ju siis praegu mitte päris head ajad. Olen igasuguse ürituse pooldaja,seda eriti plastik mudelitega tegelejate poolt.
Siis peaks ju meil "Minimaailm" täitsa blamaaž olema, et ei vääri kohaletulekut !? Aga see selleks. Mulle meeldis. Nii näitus ja hea seltskond. Võimalusel lähen uuesti.
Taara avitab! ...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Joss Metsast »

Tegelikult oli päris vahva, pole nüüd ise paar aasta käinud aga teiste kogemuse järgi arvates et mõõn on vast ületatud. Stendimudelite osa oli ju täitsa olemas ja sugugi mitte kehvalt tehtud. Omaaegsete hiilgeaegadega võrrelda ei saa , aga see on ju ka loomulik. Alternatiive nokitsemisele on ikka aja jooksul omajagu juurde tulnud. Miskipärast kajastus ka silme ette pilt kuidas aastaid tagasi eestlastest mudeliehitajate kamp üritas ennast korraga Kuivalaise (vanasse) poodi pressida :)

Raadiomudelite osa on expol traditsiooniliselt päris suur ja mis see aasta silma torkas et sisepõlemismootorit enam eriti ei näinudki, elekter on tegija. Ja mis mismoodi saadi elektrikaid lennutada.. nojahh propa peal seistes saba taeva poole , või külg ees rippuda või.. ühesõnaga kuna sellist asja nagu tihti ei näe ja puudub ka ettekujutus mida need pillid võimaldavad siis silmad läksid üsna punni :)
Kokkuvõttes oli mõnus päev, seltskond oli tore ja ilm oli ilus. Järgmine aasta pigem läheks uuesti.

Minu plõksud on siin:
http://album.ee/album/296223/50359037
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas kalle »

FW Anton kirjutas: Kuidas siis see aasta mudelite kogusega oli? kas sama mis eelmine aasta või lahjem?
Tegin piltide järgi väikse võrdluse. Lennukeid oli rohkem kui eelmine aasta, soomust u sama palju, busse ja veokaid (militaar) palju vähem ja dioraame ka paar vähem. Üldine foon sama, aga kuna juunioride töid praktiliselt polnud, siis oli tase ühtlasemalt väga kõrge. Tegeliklut ei olnud see ilus võrdlus, sest tegelikult on juunioride tööd just välja tooduna üks väga oluline osa. Jah nö edasijõudnu võib muiata ja mööda vaadata, aga seda tehes on tegu nürida analüüsivõimetu põrkamisega. Kui näitusel on julgeid algajaid ja päris noori töödega väljas, siis on lootust, et ala jääb elama.

Mis on kõige olulisem vahe Soome expo ja meie minimaalima vahel? Aga see, et enamus töid on Soomes võistlusel. Kui oleks niisama väljanäitus, oleks ka seal lauad täis, julgen mina arvata. Selles osas näitab vähene (kelle jaoks vähene, kelle jaoks mitte) mudelite arv osalejate enesekriitikat. Ja kes tahab väita, et nt lennukite osa oli ka kvaliteedi osas nõrk, siis peaks selle väitjal olema juba endal väga kõva käsi.
Aga tegelt, mis siin rääkida, niikaua kui Soomes käimine on nii odav, tundub mulle suht liigne mõelda kas minna või mitte.

ps.
Kapten Trumm kirjutas: Kujutan ette, et seal basseinis oleks mu 1:35 ELCO motoriseeritud torpeedokaater päeva nael olnud :D
Kuidas küll selliseid tegijaid ja naelu minimaalimale välja saada?

Kk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Parovoz kirjutas:Tere tere
Olin külastamas esimest korda ning rohkem ei lähe.
Hmmm, kas " kõik või mitte midagi..?" Jah, oli veidi tagasihoidlikum kui tavaliselt, aga tegelikult piisavalt oli vaada. On olnud hiilgeaegu, olin isegi osaleja ja medali võitja, ju siis praegu mitte päris head ajad. Olen igasuguse ürituse pooldaja,seda eriti plastik mudelitega tegelejate poolt.
Siis peaks ju meil "Minimaailm" täitsa blamaaž olema, et ei vääri kohaletulekut !? Aga see selleks. Mulle meeldis. Nii näitus ja hea seltskond. Võimalusel lähen uuesti.
No ma pole seal enne käinud ja omasin võib-olla ülekohtusi ootusi - kogemus on nt olemas Helsinki paadimessiga, mis on väga sisutihe ja uhke.
Mis silma jäi - lennundusmuuseumi laual oli mõningane valik NSVL perioodi 1:72 mudeleid (kokkupanemata) müüa.
Natuke kripeldab, et jätsin selle DDR-i toodetud Tu-2 ostmata 6 euro eest, kui seal oleks sama tootja Tu-20 olnud, siis selle oleks võtnud mõtlemata.
Sai taolisi mudeleid kunagi provintsilinna kevadlaadalt jahitud. :)

Ühe soome vanaga sai räägitud ka uue Trumpeteri 1:48 Su-24 headest-halbadest külgedest (rohkem kuulaja rollis), et kas 80 eurot tasub kulutamist :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas kalle »

Kapten Trumm kirjutas: No ma pole seal enne käinud ja omasin võib-olla ülekohtusi ootusi - kogemus on nt olemas

Sry, aga see oli nüüd küll väga kohatu võrdlus ja ootus. Kui nüüd mõelda, mida kõike võib paadinäitusel alates bella paadist, kuni alates 100k+ eur kaatriteni välja panna, siis see maht on juba üks asi. Ja kui jätkata sellega, mida üks kõrge elatustasemga mereriigi rikkam seltskond endale lubada saab, siis siit tuleb ka see, mida näitusel näidatakse, ehk siis kui sa uhkelt välja ei näita, siis mida veel müüa. Kes on tsiklihuvilisena käinud samades ruumides kevadisel tsiklinäitusel, teab ka millest jutt. Ja kui nüüd selliseid näitusi võrrelda plastikmudeli nokitsemisega ja loota sama glamuuri, siis peabki pettumus tulema. Siis ei päästa ka raadiomudelite osa, mis selles vallas veidi näituse nö uhkust võiks järgi aidata...eriti kui see pool huvi ei paku.

Kk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nüüd sa ajad küll jama.

Mess pole niivõrd mudelinäitus, kui koht, kus tootjad/müüjad näitavad oma uusi asju ja kus saab pildi ette, mis maailmas toimumas on. Seal tehakse ka näitusi ja workshoppe, kuid see pole peamine. Tegelt lootsin, et arvestades Skandinaavia turu suurust, on seal väljas hoopis tootjafirmade esindused korraliku väljapanekuga. Kus näeb uusi asju jne.
Olid aga tegelikult kohalikud poodnikud suht napi väljapanekuga. Võib-olla sellest, et turg on väike. :dont_know:
Samas hallis käis mingi lastekaupade mess, seal oli küll nagu mess ikka (st kaugelt rikkalikum).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas kalle »

Et külastad näitust esimest korda ja kohe on kõik selge? Pean ütlema, et ma ei aja jama. Kõik see võiks nii olla, aga ka maailma ilmselt suurim sedalaadi üritus, mida nüüd Telfordis ka ise sai külatatud, oli siiski vastupidi eelkõige just tööde väljanäitus.
Jah oli väljas Revell ja Airfix ja veel ühteist, aga valdav enamus kogu ürituse mõttest ja lauameetritest on tuua koku klubid üle maailima oma tegemisi näitama. Ja seda oli rõhuasetuset ka näha ja seda ka tootjate väljapanekutes. See mis tootjat boxides väljas, polnud asjaga kursis olevale enam uudiseks ja täna saab nö pildi ette ikkagi webi kaudu. Külastjate tähelepanu oli ka valmis mudelitel. Müügiletid olid muidugi olemas, aga see ei ole kindlasti sellise ürituse peamine osa, kui vaadata, kus oli rohkem inimesi
Ka Helsinki näitus on samas võtmes, aga lihtsalt palju, palju väiksem ja tootjate ametlikke boxe pole seal vist eriti kunagi olnud. Jah võiks eeldada Skandinaavia turuga jne.. aga ilmselt on nõudluse ja pakkumise vahekord asjad juba ammu paika pannud.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Joss Metsast »

Kapten Trumm kirjutas:
Mess pole niivõrd mudelinäitus, kui koht, kus tootjad/müüjad näitavad oma uusi asju ja kus saab pildi ette, mis maailmas toimumas on. Seal tehakse ka näitusi ja workshoppe, kuid see pole peamine.
Tjah, uued ajad. Uusi asju vaadatakse internetist , samamoodi ka masterclasse ja workshoppe.. Isegi müük on vaikselt netti kolinud, siin on ka oma konks uutel tarbijaharjumustel.. Modelexpol on kindlasti palju puudusi, selles ei tasu kahelda, kunagist jäähalliüritust meenutades on allakäik kõva, aga .. kui uskuda viimastel aastatel käinuid siis mõõn on pisikesele tõusule pöördunud. Asi seegi.

Muide kui sa tahad näha suuremat hulka hästi tehtud mudelid ja tiba teistsugust kaubavalikut müügipunktides siis tasub hoopis Rootsi mudelinäitust külastada.

L
PS,. Viimase paadimessi kohta kommenteeris tuttav merehaige ka et mahavisatud päev, ei ühtegi pikkpaati... mida iganes see ka ei peaks tähendama :)
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas kalle »

Joss Metsast kirjutas:
PS,. Viimase paadimessi kohta kommenteeris tuttav merehaige ka et mahavisatud päev, ei ühtegi pikkpaati... mida iganes see ka ei peaks tähendama :)
Sellised võnked on lama otsene peegeldus. Pöörab kunagi tõusule, küll kosub. Hobid on esimesed, mis lamaga vähemaks kukuvad, aga expo on olnud suht stabiilne ses osas..pole väga kuhugi kukkuda ka.

Kk
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Lemet »

Muide kui sa tahad näha suuremat hulka hästi tehtud mudelid ja tiba teistsugust kaubavalikut müügipunktides siis tasub hoopis Rootsi mudelinäitust külastada. 
OT küll, aga Stokis on Galerii all asunud mudelipood igal juhul uksed kinni pannud... :( . Mingi ehitus on terve rea seal välja lülitanud.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Toomas Väli
Liige
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Apr, 2016 16:27
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Toomas Väli »

Tere,

Mul on DDR-i mudelite suhtes suur nõrkus.

Minu esimene päris lennukimudel oligi DDRi TU-144. Nüüd tänapäevalgi on neid mudeleid võimalik täiesti mõistliku hinna eest saada. (On ka mingeid idioote, kes TU-144 eest küsivad ebay-s ca 300 dollarit...) Aga hea uudis on see, et neid VEB Plasticart mudeleid DDR turustas ka teiste kaubamärkide all. Näiteks Mastermodel, NU BEE ja PLAYFIX. St karp on teistsugune aga sisu identne VEB Plasticart mudeliga.

TU-2 Mastermodeli karbis saab endale Ühenduningriigist (God, Save The Queen!) tellida 14.99 naela eest (+ postikulu). Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... -8605.html

TU-20 on Mastermodeli karbis saadaval samasuguse raha eest. Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... 24979.html

Ja eriti hea uudis - TU-20 PLAYFIXi karbis ainult 6,99 naela (+ postikulu)! :D Vaata linki: http://www.kingkit.co.uk/plastic-model- ... 27854.html

Olen sealt http://www.kingkit.co.uk veebipoest ühe korra tellinud. Hämmingut ei olnud st saatsid ilma probleemideta paki Nõmme postkontorisse ja barbaarse Kirde-Euroopa väikeriigi tundmatu panga krediitkaart oli anglosakside silmis kah täitsa OK.

Eriti hea uudis nostalgia fännidele on see, et Saksa frima nimega REIFRA on hakanud DDRist pärit vanade vormide abil uuesti plastmassi pressima. Ja TU-20 saab Saksamaalt 19,95 euro eest (+ postikulu). Vaata linki: https://www.reifra.de/online-shop/spiel ... dell-tu-20

Tervitades,

Toomas VT Väli

PS Ja nüüd Kl Tallinna maleva õppustele...
PSS Ja võibolla peabki looma ühe alateema- DDRi lennukimudelid?
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas kalle »

Suunan teemat: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 45&t=37157

J'tkakas seda liini seal, muidu kipub siin liialt Expost eemale.

Kk
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas Joss Metsast »

Uuriks korra kas see aasta on ka Helsingi Modelexpole minejaid? Rootsi ei õnnestu minna , aga Helsingisse teoreetiliselt peaks jõudma.
ModelExpo on sel aastal 21..23 aprill. Kui siis, laupäev 22. on vast mõtet. Vaatasin ka et Vikingi kaudu kruisi hankides saab sealtsamast Lastemessi pileti 9€ eest.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Model Expo

Postitus Postitas fossiil »

Mina kavatsen küll minna, esialgu mõtlesin ikka Tallinki poole kiigata (no et vähe normim tagasijõudmise aeg], aga nii hea pakkumise peale, ..., jaa, tundub liiga hea, et mitte konksu otsa jääda...

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist