Malaia Dzungli Kodu Sõda

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

Ma olin ainuke eestlane,kes teenis Malaia dzungli sõjas kommunistide vastu.1957-59 ja jälle 1961-63.Mateenisin 3.R.A.R.Ma kuulusin B-kompanisse..Kompanii asus Peraki osariigis Sung-Siputi külas.Sealt algas ka kommunistide mass.Kui ma ei eksi siis 1948ndal aastal.Malaia kodusõda kestid kuni 1960nda aastani.Ma läksin tagasi see kord Malayasse.Malaia oli nüüd iseseieved riik.kuid kommunistid tegid ikka Malaysia govermentile peavalu,eriti Tai piiri ümbruse,1961-63 tegime kaks piiri operationi iga operation kestis (3) kolm kuud.Toidukraam tuli õhust.Kuid zunglis on palju söödavad krami.(Õpisin seda,kui ma töötasin 1957-58 aastatel Sarawak jalajälgijatega)Minule dzungli elu meeldis.Kokkupõrkeid oli eriti 1957-57,kuid need olid lühikesed,kuid verised.See soda tegi mind valmis,kui ma läksin Vietnami sõtta.See on olnud Tartu Maragatti teekond,peale Eestist lakumist.
Viimati muutis Maragratt, 09 Juul, 2013 11:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas sadist »

:D
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas pagan »

Ta räägib vist sellest?
https://en.wikipedia.org/wiki/Indonesia ... frontation

Seal nimetati vahepeal midagi Malayaks kah, ilma S-ita.

Kellega koos sa siis sõdisid seal ja kelle vastu? Milline neist osapooltest seal kommud olid? Mingi UK asumaa sisene värk?
Mis tegid seal? Kuidas läks? 50 aastat möödas, võib vast rääkida?


Kui see nüüd nali ei ole, siis on see küll päris hea nali. :)

P.S. Wikipediast loen, et kommud olid Indonesia sisene partei. Aga kas ka osapool sõjas?
P.P.S. Ülejärgmises kommentaaris Castellum parandas mind, mistõttu minu käesoleva kommentaari hüpotees on väär.
Viimati muutis pagan, 08 Juul, 2013 16:34, muudetud 1 kord kokku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Castellum »

Jutt võiks vist olla ikkagi sellest:
https://en.wikipedia.org/wiki/Malayan_Emergency
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

pagan kirjutas:Ta räägib vist sellest?
https://en.wikipedia.org/wiki/Indonesia ... frontation

Seal nimetati vahepeal midagi Malayaks kah, ilma S-ita.

Kellega koos sa siis sõdisid seal ja kelle vastu? Milline neist osapooltest seal kommud olid? Mingi UK asumaa sisene värk?
Mis tegid seal? Kuidas läks? 50 aastat möödas, võib vast rääkida?


Kui see nüüd nali ei ole, siis on see küll päris hea nali. :)

P.S. Wikipediast loen, et kommud olid Indonesia sisene partei. Aga kas ka osapool sõjas?
P.P.S. Ülejärgmises kommentaaris Castellum parandas mind, mistõttu minu käesoleva kommentaari hüpotees on väär.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas pagan »

Marakratt täiendas oma esimest postitust. Minu teksti kopeeris ta arvatavasti selleks, et teemat aktiivseks teha.

Ma siin googeldasin pisut, ja kas see pilt ütleb Marakratile midagi? :)

Pilt

Sadistil nupp nokib ikka eriti kiirelt, pani siia kohe õige lingi napi info põhjal.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

pagan kirjutas:Marakratt täiendas oma esimest postitust. Minu teksti kopeeris ta arvatavasti selleks, et teemat aktiivseks teha.

Ma siin googeldasin pisut, ja kas see pilt ütleb Marakratile midagi? :)

Pilt

Sadistil nupp nokib ikka eriti kiirelt, pani siia kohe õige lingi napi info põhjal.
pagan kirjutas:Marakratt täiendas oma esimest postitust. Minu teksti kopeeris ta arvatavasti selleks, et teemat aktiivseks teha.

Ma siin googeldasin pisut, ja kas see pilt ütleb Marakratile midagi? :)

Pilt

Sadistil nupp nokib ikka eriti kiirelt, pani siia kohe õige lingi napi info põhjal.
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

pagan kirjutas:Ta räägib vist sellest?
https://en.wikipedia.org/wiki/Indonesia ... frontation

Seal nimetati vahepeal midagi Malayaks kah, ilma S-ita.

Kellega koos sa siis sõdisid seal ja kelle vastu? Milline neist osapooltest seal kommud olid? Mingi UK asumaa sisene värk?
Mis tegid seal? Kuidas läks? 50 aastat möödas, võib vast rääkida?


Kui see nüüd nali ei ole, siis on see küll päris hea nali. :)

P.S. Wikipediast loen, et kommud olid Indonesia sisene partei. Aga kas ka osapool sõjas?
P.P.S. Ülejärgmises kommentaaris Castellum parandas mind, mistõttu minu käesoleva kommentaari hüpotees on väär.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kas keegi õpetaks MaraGrattile elementaarset arvutikasutust - või on asi liigses alkos :dont_know:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Lemet »

Borja kirjutas:Kas keegi õpetaks MaraGrattile elementaarset arvutikasutust - või on asi liigses alkos :dont_know:
Huvitav, millises konditsioonis isand Borja küll 86-aastaselt olla võiks... :roll: Müts maha inimese ees, kes selles vanuses veel sedavõrd adekvaatselt selget juttu ajab ja arvutiklaviatuurist paanikas eemale ei hoia.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

Tere pagan.Paistab,et seal pool kandis inimestel pole aimugi,mis juhtus Lõuna Ida Aasias,peale Teist Maailma Sõda.Malaya punased olid esimesed,kes tahtsid võimu üle võtta.Alguses maad olid nende võimus linnad ja suuremad külad kuulusid valitsusele.Inglane tõi rohkem sõjaväge Malayasse-Austraalia ja Uus Meremaa saatsid mõned lennukid ja kahurväe.Punaste mäss käis edasi.1955ndal aastal Austraalia saatis ühe jalaväe pataljoni ja abi üksused.Pataljon kuhu mina kuulusin läks Malayasse 1957.aastal.Ma olin ainuke eestlane,kes võtis sellest sõjast osa.Maragratt
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Lemet »

Tänud. Kuigi 20 aastat tagasi jäädvustatud, ikkagi igati väärt kuulamine. Ja loomulikult lugupidamine usutletavale "Maragratile"
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Maragratt
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 07 Juul, 2013 11:30
Kontakt:

Re: Malaia Dzungli Kodu Sõda

Postitus Postitas Maragratt »

Pagan.See foto,mida sa siia sisse panid on võedut 1967.aastal Lõuna Vietnamis.Poisid äratasid mind ülese ja kurtsid,et 20ne jala pikune madu on nende telgi laudade all.Ma käsksin neid tagasi magama minna.Hommikul kui ma läksin telke uurima siis 4 poissi magasid telgist väljas.Minul on kahju,et ma niisuguse suure Cobra pidin maha laskma.Minu ülemus,kes seisab minu kõrval kutsus sõjaväe pildistaja ja see foto on nüüd Austraalia Sõja Museuumis.Maragratt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist