Siss ja tubakas

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

Vaatasin foorumis ringi ja ei leidnud teemat, kus lahataks/arutataks/arvustataks tubakaga seotud probleeme. Sissinduse alla tegin teema just seetõttu, et ... siss ei jookse poodi tubaka järele... siss ei saa "töö ajal" pinutagust kiskuda... siss ei tohiks... jne. Kes vähegi asja üle järele mõtleb, saab aru.
Seega võiks siin teemas lahata kõiki tubaka olemasolu-tarbimise /puudumise-näljaga seotud küsimusi.

Muuseas, käisin just jalutamas. Piip suunurgas oli mõnus lõõtsuva tuule käes tuterdada :write: Jalutades tulevad ikka head mõtted, kuid seekord olin jalutama minnes pannud piipu viimase tubaka... :rip: Kahjuks pole seda Tartust müügilt leidnud juba 2 kuud... Cube Gold on mark, kuid ... mida pole- seda pole. Siit ka teema tekkis 8)

Mida suuremad/väiksemad sissid teemast arvavad?

terv
o
Viimati muutis oleeg, 17 Dets, 2012 0:18, muudetud 1 kord kokku.
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas wudu »

oleeg kirjutas:Kahjuks pole seda Tartust müügilt leidnud juba 2 kuud... Cube Gold on mark, kuid ... mida pole- seda pole.
http://www.tubakas.ee/products/piibutubakas.htm
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

:lol:
Seda ma kartsin, et keegi viskab lingi ja ... thats it.
Ega ma teemat pelgalt selle pärast teinud 8) //Vaikselt sosistan, et mul on mõned plokid camelit ja e-sigar ca 4 kuu varuga seljakotis...//

Ega siis metsavennad 41 ega ka hiljem suitsetamata jätnud! Aga kuidas täna?

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas USP »

Mõistus ütleb, et tubakas on sissile kahjulik. Suitsetamine vähendab kopsude hapnikuomastamise võimet ja vähendab seega ka sissi füüsilist suutlikkust. Kuid seda te teate ju niigi...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

Nõus. Kuidas siis olla kui asjaolude tõttu satub salka suitsetaja? Seina äärde? V rashod?
Päris nii pole ka ilus...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas gruppen »

Kaasaja noorempoolse generatsiooni suitsunälja saab likvideerida elementaarse nõukogude päritoluga Belomor kanali pakist pärineva eksemplariga. Proovitud, kodanikud suitsetajad ei tahtnud ühtegi suitsu kaks nädalat näha. Nimelt, tuleb välja, mao ja kopsude korraga välja tuleku tahtmine mõjub pärssivalt. Ühe paki autentse kraamiga õnnestub ilmselt kiiresti võõrutusravi läbi teha või siis jalutavad ise seina äärde...
Muidugi, kuskohast saada autentset, kapis tolmanud Belomor Kanali aastast mitukümmend tagasi... on iseküsimus. Kui muu ei aita, tuleb üle minna surrogaatidele. Lehed, okkad, vajadusel mustad sokiräbalad.
Või variant kolm:
Tuleb vaenuvägi kiiremini välja peksta, et saaks rahumeeli poodi minna :twisted: :twisted:
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas soesilm »

Esiteks näitab kogemus, et füüsilist suutlikkust see eriti küll ei mõjuta. Kes on vorst, see on vorst. Olgu suitsu või mitte suitsu.
20 aastasel Bellamoril pole aga mingit kangust enam. Mingi halb maitse võib olla on aga see on ka kõik.

Ma arvan, et sissimise ajaks tuleb suitsetamine maha jätta, või viia väga madalale tasemele. Suitsetamine on küll mõnus tegevus suitsetajatele aga sissimise seisukohalt oleks lihtsam paus teha.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas wudu »

Ise suitsetajana, olen tähelepannud, et kui mul on rahulik periood, siis ma ei soovi suitsu teha. Võin olla vabalt tunde ilma.
Aga kui on pingeline olukord, siis aegajalt sooviks nagu oma maailma tõmbuda ja suitsukatte kah ette tõmmata, et saaks olla veidi iseenda ja oma mõtetega.

Eks tubakaga ole sama teema, mis toiduga. Pealegi, Eestis peaks olema võimalik tubakat kasvatada. Tark siss teeb ettevalmistus ja külvab varakult tubakaseemet oma sissimise piirkonda :D
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

Soesilm märkis:
Ma arvan, et sissimise ajaks tuleb suitsetamine maha jätta, või viia väga madalale tasemele. Suitsetamine on küll mõnus tegevus suitsetajatele aga sissimise seisukohalt oleks lihtsam paus teha.
Raske oleks midagi inimlikumat välja mõelda. Ka wudu sisekaemusega nõustun täielikult :scratch:
Ajaloolistest materjalidest pole mina veel leidnud näidet, mil metsavendade varitsus või elutegevuse jätkamine oleks ebaõnnestunud suitsetamise tagajärjel. Sellest võiks pigem järeldada, et tegemist on enesedistsipliini ja ka laiemalt distsipliini küsimusega.

Alustasin aga teemat "probleemiga", mida võib laiemalt nimetada puudumiseks/otsa saamiseks. Kuidas sellises olukorras oleks õigem talitada? Vahest aitaks mõttemaailma käivitada "tubaka" asendamine millegi muuga? Näiteks alkohol või naised või maiustused? Tean mitmeid, kes kohe kuidagi ei saa ilma kommi söömata olla... Tean sedagi omast käest...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas speedsta »

Ühes ammuses Kaitse Kodu! numbris sattusin ühe kaasmaalasest eriväelase mälestusi lugema. Tegevus oli Indoneesia vms seal piirkonnas. Viibides nädalate kaupa metsas ja püüdes sisse, oli võimeline tubakasuitsu lõhna suurte vahemaade tagant tuvastama.
Siiski metsas, kännu otsas on tõesti kõige parem suitsukatet luua. Kui aga suitsetamine võib põhjustada üksuse/indiviidi avastamise, tuleb seda tegevust distsiplineerida. Kuid siiski leidub mõni kannatamatu suitsumees, kes koha ja aja leiab.
Nikotiinitablet läks keele alla selle jutu peale :P
Kui on probleem, tõmba lõuga
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

Nikotiinitablet läks keele alla selle jutu peale :P
5+ !

Siit suitsumeestele 1. näpunäide looduses viibimise tarbeks :write: Tänud !

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas gruppen »

Kommid töötavad - vanaisa jättis tubaka maha klaaskommidega. On kommid ka ohutumad kui alkohol, mis ei sobi ja naised, mis ajavad küll hirmsalt himutama aga selle tagajärjed on koledad.
Mälestustepõhjal midagi suitsetamise kohta öelda... Vat, ei ütleks, sest kuna suitsetamine on üks osa n.ö. tavapärasest elurütmist või osast (nagu söömine, söömisjääkide väljutamine pärasoole kaudu, pesemine jms), siis sellele pole mälestustes eraldi tähelepanu pööratud. v.a. kui lumesulani oli veel paar nädalat aega ja menüüks oli ainult kruubipuder, kruubipuder meega, kruubipuder teega või kruubipuder kruubipudruga. Varustusretkedel kinnikukkunute või endale saba taha saanute osas on vaieldav või küsitav, kas kotis olnud tubakas oli põhjustaja; oli üks põhjustajatest või ei puutunud asja üldse.
Ei tea ma ka selle aja inimeste tubakalembust, s.t. kui praegu mu lähemas tutvusringkonnas meestest suitsetavad vähemalt 50 protsenti ja naistest... nojah, ma tean tervelt kahte noorikut, kes EI suitseta, siis ei oska arvata, kuivõrd see probleemiks võis osutuda.

Ja noh mingid plaastrid ju on olemas aga ka nende varu ilmselt ei saa dekaadiks ettevaruda, nagu ka tablettide või suitsude endiga.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas sven »

Arvan, et tubakas on strateegiline kaup. Sõja pidamiseks hädavajalik.
Nii nagu varutakse toitu, vett, laskemoona, kütust, nii tuleb ka tubaka tagavara peale mõelda. Tänapäeval ilmselt sigaretid, hädapärast ka tubakas lahtiselt. Vastasel korral läheb sõja olukorras ilmselt pool sissivast koosseisust peast segi - tegemist on ikkagi väga levinud lahja narkootikumiga, millest võõrutamine on väidetavalt raskem kui narkost.

Näiteks viimase ilmasõja ajal pidasid sakslased tubaka varumist väga tähtsaks. Ka eesti põllumeestega tehti tubakakasvatamiseks lepingud ja neid ei mobiliseeritud, alles viimase mopiga, kui läksid kõik.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas oleeg »

sven kirjutas:... Vastasel korral läheb sõja olukorras ilmselt pool sissivast koosseisust peast segi ...
Nojah :shock: Sellise võimaluse vältimiseks sai e-sigarett soetatud... kuid ka see ei toimi "õhul ja armastusel"...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Siss ja tubakas

Postitus Postitas pagan »

Jätsin suitsetamise maha nicorette nätsude abiga. Pakk maksab ~10€, sees 30 nätsu.
Vaimse poolega peab ise hakkama saama, füüsilise poolega tuleb toime nicorette (värinad ja mõtlemiskramp).
Sest 30 padjaga nätsupakist jätkub 3 korda kauemaks, kui sama raha eest suitsu osta - seetõttu on näts odavam ka. Nätsutasin 2 - 3 patja päevas alguses, siis mingi perioodi pärast hakkasid lõualuud valutama. Siis nätsutasin padi päevas... lõpuks tekkisid päevased pausid, siis nädalased ja viimane paus on juba 6 aastat kestnud. Maha jätmiseks närisin ma nätsu oma 3-4 kuud. See on 3 - 4 pakki nätsu. Ma kasutaks sissimisel sellist lahendust.

Kui on soov suitsetamist maha jätta siis peab seda eelkõige ise tahtma.
Abiks on paberile pandud niiöelda bilanss: miks suitsetada ja miks mitte suitsetada.
See, et rahustav, "lahe" ja sõpradega suitsunurgas tore olla on justkui plussid.
Miinusteks on kurguvähid, kopsuvähid, kollased hambad, kortsus nahk, võhma puudus, hais, elukvaliteedi langus, eneseväärikuse langus jne.
Bilansist selgub, et miinuste jada on 2 korda pikem.
Võib märgata, et lahedad asjad suitsetamise juures ajaga vähenevad ja halvad asjad ajaga kasvavad.

Mõni ütleb, et suitsetan igavusest... aga sa ei pane ju kunagi suitsu ette sõnadega "mäherdune põnev suits". Inimesed maskeerivad oma lihtlabast sõltuvust igasugu kaunite mõtteterakestega - "aitab keskenduda" jms.
Kui on mahajätmissoov siis võib vaadata Allen Carri videot "Easy way to stop smoking".

Mul oli üks põhjus mahajätmiseks see, et oma olemuselt on nikotiin erguti. Ja see ergutab 3 tundi peale suitsetamist. Enne magama minekut suitsu tegemiine kaotab öö-unest ühe sügava une tsükli ära. Tulemuseks on enesetunde (enesehinnangu) langus, mida siis ravitakse ühe ergutava suitsuga järgneval päeval mis "aitab keskenduda". Tegelikult on suits selle halva enesetunde esmapõhjustaja.

Maha jätmisel püüdsin ette kujutada kollast paberilipakat oma käes, arsti saatelehte vähi kemoteraapiasse. Et kas ma tahan näha seda päeva kui mulle ulatatakse kutse vähiravisse ja ma kuskil voolikute külge ühendatuna ropsin.
Maha jätmisel motiveeris veel soov tulevasi lapselapsi näha. Nooruses ei hinda inimene oma elu, aga kui tuleb aeg surema hakata siis tahaks ju ikka veel natuke elada ja laste rõõmsaid kilkeid kuulata.

Mulle hakkas see suitsetamine täiseas külge snussi padjakestest, tundus piisavalt ohutu - kopsu ju ei tõmmanud. Kaif oli vägev. Tean mitmeid teisigi kes täismehe eas selle konksu otsa on sattunud.
Tegelikkuses aga on seal palju nikotiini ja tegemist on paraja astmelauaga suitsetamise juurde. Kui snussi käepärast ei olnud (keegi Rootsist ei toonud), siis tundusidki need värvipakid kassalindi kohal piisavalt ahvatlevad käe sirutamiseks. Nii ta läks.. Maksin oma vea eest küllalt kõrget hinda - õnneks mitte liiga saatuslikku. Kuid raha läks, jupp tervist läks ja mahajätmine lisas 10 kilo kehakaalu.

Niisama maha jätta püüdsin oma 20 korda, alati murdusin viiendal päeval. Lõpus tõmbasin ju pool pakki päevas. Aga ei jätnud jonni ja see nicorette näts koos motivatsioonipaketiga töötas.
Tuleb lihtsalt meeles pidada, et "ma tahan maha jätta ja isegi üks mahv suitsu paneb counteri jälle nulli - ei taha piineldud päevi maha visata".

Ühesõnaga, mina sissina viskaks 3 pakki nicorette nätsu varudesse ja kogu puhvet.
Viimati muutis pagan, 16 Dets, 2012 22:13, muudetud 1 kord kokku.
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist