www.militaar.net
https://www.militaar.net/phpBB2/

Soome sõjaväeluure peale Jätkusõda 1944
https://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=48&t=43176
1. leht 1-st

Autor:  ruger [ 30 Jaan, 2019 0:11 ]
Teema pealkiri:  Soome sõjaväeluure peale Jätkusõda 1944

Soome YLE TV1 peal oli saade, mis puudutab otseselt ka Eesti mehi. Nimelt näidati 1944 aastal peale Nõukogude liiduga sõlmitud rahulepingut, toimunud sõjaväeluure lõpetamist ja materjalide ning tehnika viimist Rootsi. Selle teemaga otseselt oli seotud ERNA grupi tulevik. Saade nähtav sinutuubis-43 minutit. Kajastab ka hilisemat aega, kus tehti koostööd USA-ga jne..
Tsiteeri:
Finnish National TV 1st channel YLE 1 aired documentary of Finnish Signal and Military Intelligence after end of Continuation War where equipment, personnel, & documents were decided to be transported to Sweden to avoid them falling to Soviet hands.

https://www.youtube.com/watch?v=ln4__UVrvz8
https://twitter.com/lennutrajektoor/sta ... 7041666048

Autor:  Väino [ 30 Jaan, 2019 13:31 ]
Teema pealkiri:  Re: Soome sõjaväeluure peale Jätkusõda 1944

Natuke tõlget: Soome sõjaväeluure kontaktivõtud lääneriikidega olid mitteametlikud, asjast teadis väga väike ring, et vähendada lekkevõimalusi. Kes luureohvitseridest kaitseväes kõrgele kohale sai, lõpetas oma kontaktid läänega. NATO lekkis täiega ja kardeti, et Venemaa võib sidemete avalikukstulemise korral Soome okupeerida. Kui Soome luurest keegi oleks vahele jäänud, siis mingit ametlikku toetust poleks tulnud - ametlikult võis saada süüdistuse riikidevaheliste suhete kahjustamise eest. Soome luure esindaja käis tähelepanu äratamise vältimiseks CIA-s belglasena. USA-st saadi Soome hüdrofonivõrgu töö jaoks vene laevade mürasignatuurid, ilma selleta oleks kogu süsteem olnud kasutu. Vastutasuks anti luureinfot. Praha kevade ajal käis Soome merepiiril vene laevastiku "paraad", sõjaväel keelati igasugune ärritumine, aga Kekkonen ise oli nagu süte peal.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/