Raamatud (ja soodukad)

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Kuna teises alafoorumis tuli vastata allika väljatoomisega, mõtlesina ka siia lisada:
Soomusrongidest

"Kreposti na kolesah. Istorija bronepojesdov." Autoriks I. G. Drogovos, Minsk HARVEST 2002.
Sisaldab infot muidu vähelevinud soomusrongidest peale II MS.

Õpetaja
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Drogovosi soomusrongide raamat on minulgi. Igaks juhuks soovitan huvilistel sellega ettevaatlik olla: ma ei oska küll hinnata raamatus sisalduvat ülejäänud informatsiooni, aga see, mis puudutab Loodearmee soomusronge ja tanke, on vigane. Nõnda on ilma igasuguse kriitikameeleta üksikasjalikult kirjeldatud, kuidas läti kütid Petrogradi all tanke vallutasid, mis on siiski punamüüt ja ei midagi rohkemat.
Drogovos ei ole kindlasti küll "punane", aga võimalik, et mitte väga asjatundlik...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

To Reigo:
Kahjuks pean sinuga nõustuma, mõningaid (?) ebatäpsusi on. Puuduvad ka Eesti soomusrongid.

Leian, et sellel alafoorumil ei ole mitte ainult koht raamatute pealkirjade loetlemiseks, vaid ka mõtete - arvamuste vahetamiseks.

õpetaja
PriitP
Liige
Postitusi: 121
Liitunud: 14 Dets, 2004 16:18
Kontakt:

Postitus Postitas PriitP »

Igor Drogovos on päris huvitav kirjanik. Olen uurinud tema "Воздушный щит страны советов". Tema "Танковый меч" tundus ka väga huvitav, kuid jäi ostmata ning nüüd seda müügil pole silmanud. Aga ta kirjutab millegipärast tempoga paar-kolm raamatut aastas, soomusrongidest ufo-deni, ime siis, et faktitäpsus kannatab. :)
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

5. Piirikaitsergt

Postitus Postitas alo »

Tervis

Millistest raamatutest võiks saada kõige üksikasjalikumat teavet 5. Piirikaitserügemendi sõjatee kohta?

Alo
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Alguseks võiks lugeda: H. Mengel "Suurim armastus" (III või IV osa - täpselt ei mäleta).
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

5.

Postitus Postitas istorik »

Minu andmetel on ikkagi kõige kompaktsemalt piirikaitserügemente kirjeldanud H.Mengel "Suurim armastus" I-IV
Olen isegi selle teemaga kimpus olnud, kuna sarnast teost nagu idapataljonidel, leegionimeestel või Narvakatel, pole piirikaitserügementidest Kodu- Eestis välja antud.
Käivad jutud mingist mingil ajal ilmuvast koguteosest? Kas keegi oskab kommenteerida? Või ilmumisaega öelda, kirjastust, koostajaid?
andrus
Liige
Postitusi: 4350
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

nii, kes siin tahtsid Cariuse "Tiigrid poris" lugeda ja oskavad ka vene keelt...

Центрполиграф kirjastuselt värskelt ilmunud:
Отто Кариус "Тигры" в грязи. Воспоминания немецкого танкиста

PS.
venekeelsetes foorumites on leidnud antud kirjastuse tõlked üksmeelset hukkamõistu :)
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Eesti keeli siis tõesti -Tiigrid mudas - ei oska venekeelse variandi kohta kriitikat teha -pole algupärast ju lugenud! Mis aga pani mind imestama ,oli raamatu hind -Balti jaama turult sain selle -52. EEK ? Väike võrdlus siia kõrvale -Krisostomuse raamatupoe vahendusel on võimalik tellida inglisekeelset varianti -Tigers in the Mud -paperback -2004 - 359 EEK ja tõelistele fännidele hardback`i -1020. EEK. Hääd lugemist!
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Sama raamat Tartus 48.- :lol:

õpetaja
PriitP
Liige
Postitusi: 121
Liitunud: 14 Dets, 2004 16:18
Kontakt:

Postitus Postitas PriitP »

Kellegi vene uurija analüütiline kirjutis võimalikust Vene-Hiina-USA sõjast:

"Сейчас подлетное время ударной авиации НАТО от границы Эстонии до Москвы не превышает 20 минут. При этом единой системы ПВО не существует. В 1987 году на пути воздушных эскадр НАТО к Москве, их готовились встретить и уничтожить 4500 советских самолетов, 600 самолетов стран Варшавского договора и более 2500 зенитно-ракетных комплексов."

http://www.kavkazcenter.com/russ/article.php?id=29900. Kuuluks küll III Maailmasõja teema alla.
pisike kenny
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 09 Veebr, 2005 13:38
Asukoht: päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas pisike kenny »

viktor suvorovi dokumentaalsed teosed on ka väga head. mina lugesin neid vene keeles & olin sügavalt hämmastunud - oma rahvale niimoodi teha.
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

No tule taevas appi ...,

Kas hakkab jälle otsast peale :?:

Ma mõtlesin et see on koht, mida võiks ikka mõneti tõsisemalt käsitleda ..

Aga Miki Hiir pole ka paha !

õ
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Ise langesin orki ja raiskasin 120 krooni raamatule

Vladimir Vahanija,

Lichnaja sekretnaja sluzhba I. V. Stalina (strategicheskaja razvedka i kontrrazvedka). Sbornik dokumentov. Agenturnye donesenija, spetsial'nye soobshchenija, informatsionnye soobshchenija, spravki i dokladnye zapiski, sostavlennye sotrudnikami lichnoj razvedki i kontrrazvedki I. V. Stalina.

Moskva: Svarog', 2004.

Pealkiri pettis ära ja kiire sirvimine poes ka, aga minu meelest on see otsast lõpuni võltsing, kus hilisemaist või oma aja trükistest on võetud katkendid ja vormistatud need dokumentideks-ettekanneteks sm. Ivanovile ehk Stalinile. Eesti puhul on see analoogne Rein Kordese ehk Andrus Roolahe "Eesti emigrantide saatuseaastatega" I-III, mis on fiktiivse päeviku vormis sopakallamine enamikule pagulusega seostuvale.

Oleksin huvitatud teiste arvamusest selle n-ö ajalooraamatu kohta.
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Ei ole kahjuks sellist trehvanud ...

õpetaja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist