Solonin jt. Talvesõjast (Venelased valetavad hirmsasti?)

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

ants431 kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:John Mosier on püüdnud kokku lugeda rüssäde laipu oma raamatus Deathride, aastalt 2009. Ta arvas, et Venemaa sõjalised kaotused Saksamaa vastu Teises Maailmasõjas olid umbes 28 000 000 surnud.

Venemaa on aga valetanud oma surnude numbreid (sõjalisi kaotusi) igate pidi väiksemaks kui see tegelikult oli.
Ants:Loomulikult venelane valetas ja valetab ka tulevikus. Andekad valetajad!
Aga kas neid laipu ongi võimalik täpsemalt hinnata ja kas on mõtet vahet teha kas keegi suri Stalini või Hitleri juhitud terrori läbi?
Terrori on iseasi, Stalini terrori läbi on surnud suur kogus inimesi, samuti Hitleri terrori läbi - nendest numbridest mul pole aimugi.

Ma olen aga sõjaajaloolane ja tahaks ikka teada tõe sõjalistest kaotustest nii erinevates lahingutes kui ka sõdades. Sakslased on lugenud oma laibad Saksa täpsusega - paistab, et venelasi ei üldse huvita kui palju laipu tuli.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Juhani Putkinen kirjutas: Ma olen aga sõjaajaloolane ja tahaks ikka teada tõe sõjalistest kaotustest nii erinevates lahingutes kui ka sõdades. Sakslased on lugenud oma laibad Saksa täpsusega - paistab, et venelasi ei üldse huvita kui palju laipu tuli.
Miks arvad, et "paistab"? Mina usun, et ongi nii, Venelasi ei huvita tõesti langenute täpsed arvud. Kui ütlevad mingi arvu siis ütlevad selle mille peavad parajasti kasulikuks ütelda. Kas rohkem või vähem, sõltub olukorrast ja kas on karta mingit loendust või kontrolli...
Keeruline küsimus. Ütled rohkem, vaenlased naeravad, et kuidas sellise väega ometi nii peksa said. Ütled vähem, liiga väikesed kaotused kah ei sobi.
Pealegi, kas oma politrukkide poolt maha lastud lugeda kah rindel langenuks? Vangis nälga surnud?
Mitmed on tunnistanud, et ega langenuid kohe nimekirjast maha ei kantud. Olid hingedena edasi ja oma ettenähtud toiduportsud sõid alati korralikult ära....
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

ants431 kirjutas:Olid hingedena edasi ja oma ettenähtud toiduportsud sõid alati korralikult ära....
Räägimata vodkaportsudest.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas krizz »

Ka Viasat History venekeelne pealeloetud tekst on tsenseeritud. Just oli saade Teine maailmasõda värvifilmidel, mis rääkis Berliini vallutamisest. Kohas kus originaalis oli sarnane tekst, et "venelased ei teinud valgest lipust väljagi ja naiste vägistamine oli massiline", oli täielik vaikus. Nii et tsensuur töötab isegi välismaiste ajalookanalite venekeelde panijate juures. Hoidku jumal, kui venelased peaksid tõde teada saama. Siis variseb nende niigi savijalgadel püsiv eneseuhkus kolinal.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas Lemet »

Ei varise, nad lihtsalt ei usu seda ja väidavad selle olevat kohmetult kokkuklopsitud alatuks laimuks. Kontrollitud. Isegi vene enda ajaloolased tembeldatakse südamerahuga lääne imperialismi käsilasteks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas Roamless »

No mina olen näinud, et isegi kui ei peeta laimuks, siis öeldakse lihtsalt, vaadake mida sakslased meile tegi, nende naised väärisid vägistamist ja see oli neile paras.
Unforeseen consequences
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas metssiga »

Roamless kirjutas:No mina olen näinud, et isegi kui ei peeta laimuks, siis öeldakse lihtsalt, vaadake mida sakslased meile tegi, nende naised väärisid vägistamist ja see oli neile paras.
Eks sakslased tegid hirmsaid asju, aga mida mitte - see oli vägistamine. Kui keegi väidab, et sakslased Ostlandis vägistasid naisi, siis see on kõige kindlam märk sellest, et tema kirjutatu on lihtsalt väljamõeldis ja ei vääri edasi lugemist. 30-aastase sõja ajal oli see Saksamaal veel üldine praktika, 20. sajandi sakslase (ja teiste, nendega koos sõdinud eurooplaste) jaoks sotsiaal-psüholoogiliselt täiesti aktsepteerimatu praktika. Seda lihtsalt ei tehtud. Lisaks sellele, polnud ka vaja, sest probleem oli ühes või kahes leivapätsis, mis naise pruukimine maksis. Ja ei maksa arvata, et kõik see värk taandus ainult leivale ja näljale. Ei, lugu oli täpselt sama, mis Eestiski tollal - noori asjaajamisvõimelisi mehi lihtsalt oma rahvusest ühel hetkel enam ei olnud ja samal hetkel oli kohal külluses noori saksa mehi. Mis edasi juhtus, on iseenesestki mõistetav ...
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas Roamless »

Ehh seda väidavad ka mõningad kohalikud venelased. Aga, mis puutub fritsudesse, siis neil polnud vaja vägistada, sest neile olid olemas ju spets lõbumajad, kus olevad linnukesed olid vene ja valgavene rahvusest. Iseküsimus on, kui vabatahtlikud need naised seal olid. Naiste orjastamisega tänapäevamõistes oli tegu kindlasti. Muideks ka koonduslaagrites käis juudi naiste vägistamine (mitte küll nüüd massiline), hoolimata nende nn madalamast rassist. Ja ei võtnud neid vägistamisi ette ainult nn idaalade vangivalvurid, vaid ka korralikud riigisakslased andsid oma panuse. Seega polnud need sõbrad sakslased midagi nii puhtad poisid, asjad olid võibolla lihtsalt "juriidiliselt korrektsemad". Lihtsalt sakslastest boyfriende omavad kohalikud naised on natukene teine teema. Aga tagasi peateema juurde. Tõin näite, milliseid absurdseid väiteid kasutatakse, et õigustada võitjate kuritegusid. Lihtsalt üritatakse õigustada õigustamatut asja.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2678
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas wk2 »

КАК НАЧИНАЛАСЬ РОССИЙСКАЯ ПРОПАГАНДА. СОВЕТСКО-ФИНСКАЯ ВОЙНА В ПОДШИВКАХ ГАЗЕТЫ "ПРАВДА"
http://gordonua.com/specprojects/Finland.html
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist