ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveris

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveris

Postitus Postitas MOrav »

Hooverile tehtud koopiad ERAst (The material listed in the finding aids below may be available only in part, though additional material arrives regularly.) Allpool fondide sisu ilusti ühes failis.

http://www.hoover.org/library-and-archi ... tonian-kgb

http://www.oac.cdlib.org/findaid/ark:/1 ... tire_text/


ERAF.129SM, ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetamata uurimistoimikute kollektsioon, 1932–90

http://media.hoover.org/sites/default/f ... _129sm.pdf

*

ERAF.132SM, ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee filtratsioonilaagri toimikute kollektsioon, 1944–91

http://media.hoover.org/sites/default/f ... _132sm.pdf

*

ERAF.134SM, ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee eriinspektsiooni materjalide kollektsioon, 1940–58

http://media.hoover.org/sites/default/f ... 120419.pdf

*

ERAF.140SM, ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee kirjavahetuse kollektsioon, 1989–91

http://media.hoover.org/sites/default/f ... 120419.pdf
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Kapral Karu »

Hea uudis, aga...
The collection is open. The digital files may be viewed at a computer station in the Hoover Archives reading room.
Ja hoiatus ka:
Use Agreement
Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee
[Estonian SSR State Security Committee] Collection
...
2. Researchers will not divulge—in print, electronic, or digital format or over the
Internet, or in any book, article, manuscript, commentary, blog entry, or other written
material—the names of any individuals found in their research of the Estonian SSR
State Security Committee Collection for a period of seventy-five (75) years from the
date of the creation of the record in which the name was found to the date of the
researcher's public disclosure of the name.
:)
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Reigo »

Huvitav, kui Hooveris saab neid materjale arvutist vaadata, kas on siis oodata, et ka meil arhiivis sarnane võimalus tekib? Või tehti digikoopiad Hooveri rahadega ja meile pole ette nähtud..
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas kanakukk »

Reigo kirjutas:Huvitav, kui Hooveris saab neid materjale arvutist vaadata, kas on siis oodata, et ka meil arhiivis sarnane võimalus tekib? Või tehti digikoopiad Hooveri rahadega ja meile pole ette nähtud..
Jah, ilmuvad meil kah. Miks peaks digikoopiate puhul üldse niisugust võimalust kaaluma, et me endale ei jätagi koopiaid? Kujutan ette, et neid lehekülgi mida digida tuleb, on julgelt üle miljoni. Oleks ju ääretult ebaratsionaalne samu toiminguid uuesti läbi viia.

Mida Saagasse tulevikus oodata võib?
Tulevikus Saagasse lisanduvad allikad

Rahvusarhiivis toimub arhivaalide digiteerimine ja Saagasse lisamine vastavalt igaastaselt kinnitatavale digiteerimistööde kavale ja tööplaanile, samuti Euroopa struktuurifondidest rahastavavate digiteerimisprojektide, rahvusvaheliste koostööprojektide ja tellimuste käigus.

2012-2013 on arhiivide digiteerimistööde nimekirjas ja seejärel Saagasse lisandumas järgmised olulisemad allikakogumid:

Ajalooarhiivis

  1. Jätkub vallavalitsuste fondides asuvate passiraamatute ja vallakohtu protokolliraamatute digiteerimine. Seejärel tulevad töösse vallavalitsuste fondides säilitatavad protokolliraamatud.
  2. Paberdokumendid Kukruse mõisa ürikute ja pitserite kogust, mis täiendavad juba digiteeritud pärgamentdokumente.
  3. Eesti- ja Liivimaa kuberneride aastaaruanded vahemikust 1802-1913.
  4. Saaremaa rüütelkonna matriklikomisjoni aadliperede toimikud.
  5. Sõjaväeteenistusse kutsutute nimekirjade järg, samuti muud "sabad" (seni vahele jäänud kirikuraamatud, hingeloendid ja kaardikirjeldusraamatud).
  6. Jooksva tööna jätkub fotode skaneerimine mõisa- ja isikufondidest ning üliõpilasorganisatsioonide ja akadeemiliste ühenduste fondidest.
  7. Pitserid vastavalt andmebaasi uute kirjete lisamisele.
  8. Jätkub nende kaartide digiteerimine, mis jäid kõrvale EL sihtfinantseeritavast projektist.
  9. Ajalooarhiivi ja EELK Konsistooriumi koostöös digiteeritakse 2012. aastal Valga praostkonna kogudustes säilitatavad kirikuraamatud ja 2013. aastal Lääne-Harju praostkonna kogudtuste kirikuraamatud.
  10. Koostöös Herderi Instituudi ja Baltisaksa Genealoogia Seltsiga digiteeritakse 2012 ca 30 000 kaadrit baltisaksa genealoogilisi allikaid, Eestimaa Rüütelkonna matriklikomisjoni materjalidest (EAA.854).
  11. 2010-2013 kestva rahvusvahelise koostööprojekti SHIPWHER raames digiteeritakse ja lisatakse Saagasse laevahukke kajastavaid arhiivimaterjale.
  12. 2012-2014 kestva projekti "Cross Border E-Archive" raames digiteeritakse ajalooarhiivis leiduvat Letticat ja Russicat ning vastutasuks täieneb meie Estica kollektsioon digipiltidega Venemaa ja Läti arhiividest.


    Riigiarhiivis
  13. Kohalike omavalitsuste elanike nimekirjad Eesti Vabariigi perioodist (1918-1940). Kokku on digiteeritud üle 900 säiliku, millest viimased jõuavad Saagasse 2012. aasta jooksul. Lisaks valla-, maa- ja linnavalitsuste arhiividele on digiteeritud kohalike elanike nimekirjadega säilikuid ka teistest fondidest – nt kohalike maksuvalitsuste ja maksuinspektorite, prefektuuride, Omavalitsuste Talituse ja Eesti Statistika Valitsuse arhiividest. Elanike nimekirjade alt leiab ka Saksa kultuuromavalitsuse rahvastiku registreerimise kaardid 1925. aastast (ERA.85 säilikud 542, 543a, 543b ja 543c)
  14. Genealoogilistest allikatest digiteeritakse Tartust lahkunud kodanike registreerimiskaardid (ERA.75.6.496) ja Tartu linna hääleõiguslike kodanike arvestuse alfabeetiline kartoteek (Tartu Linna Statistika Büroo), (ERA.3021 nimistu 2)
  15. Sõja-ajaloolistest allikatest jätkub Sõjaministeeriumi arhiivi (ERA.2315) digiteerimine ning digiteeritakse Ohvitseride ja sõjaväeametnike kartoteek (ERA.495.1.730-732) ning Reservväkke arvatud ohvitseride ja sõjaväeametnike tähestikuline kartoteek (ERA.495.3.666)
  16. Jätkub Asutava Kogu Valimiste Peakomitee, Asutava Kogu (ERA.15) ja Välisministeeriumi (ERA.957) digiteerimine
  17. ENSV Riikliku Julgeoleku arhiividest ERAF.140SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee kirjavahetuse kollektsioon), ERAF.134SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee eriinspektsiooni materjalide kollektsioon), ERAF.132SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee filtratsioonilaagri toimikute kollektsioon ), ERAF.129SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetamata uurimistoimikute kollektsioon) ja ERAF.130SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetatud uurimistoimikute kollektsioon) ligi 45 000 säilikut. Juurdepääsupiirangute tõttu jäävad need arhiivid Saagas kasutatavateks vaid Rahvusarhiivi uurimissaalides ning juurdepääsutaotluse alusel
  18. Jooksvalt digiteeritakse ja kirjeldatakse riigiarhiivis digiteeritavates arhiivides leiduvad fotod, mis lisatakse fotode andmebaasi FOTIS

    Filmiarhiivis

    Rahvuskaaslaste programmi projekti kõrval (vt allpool) toimub fotode digiteerimine uurimissaali ja näituste tellimuste täitmisel.

    Tallinna Linnaarhiivis
  19. Kogu Tallinna Aadressbüroo fondi Aadresslehtede sari (omaette veebiliidesega http://www.ra.ee/aadresslehed).
  20. Tallinna Kanuti Gildi ja Suurgildi materjalid (peamiselt mikrofilmidelt digiteeritud).
  21. Tallinna Õigeusu kogudused (5 fondi).
  22. Täiendused Tallinna Magistraadi fondi digiteeritud ainesesse.

    Euroopa Liidu sihtfinantseeritavad projektid 2012
  23. Jätkub kaartide ja plaanide digiteerimisprojekt, mille käigus lisatakse 2012. aastal riigiarhiivi kaartidest kaardiandmebaasi veel umbes 2000 kaarti.
  24. Jätkub Eesti Vabariigi loomist ja iseseisvuse taastamist kajastavate paberdokumentide digiteerimine, mille tulemusena luuakse juurdepääs Eesti omariikluse loomise ja Eesti Vabariigi tegevusega seotud olulisematele arhiivifondidele. 2012. aastal on Saagasse selle projekti käigus digiteeritavatest arhiividest lisandumas säilikuid näiteks Riigikantselei (ERA.31), Konstantin Pätsi (ERA.1278), Jaan Tõnissoni (ERA.1627), Eduard Virgo (ERA.1621), Kaarel Robert Pusta (ERA.1622), Jüri Uluotsa (ERA.4408), Eesti Vabariigi Ülemnõukogu Esimehe Kantselei (ERA.R-3) arhiividest ja Eesti Kongressi ettevalmistamise ja valimistega seotud dokumentide kollektsioonist (ERA.R-2327)

    Haridus- ja teadusministeeriumi Rahvuskaaslaste programmi projektid 2012
  25. Alustatakse digitaalse juurdepääsu loomist riigiarhiivis säilitatavatele ida-diasporaa eestlaste dokumentidele. 2012. aastal projekti „Venemaal elanud eestlaste dokumente sisaldavate arhiivide digiteerimine ja Rahvusarhiivi digiteeritud arhiiviallikate keskkondades kättesaadavaks tegemineI“ käigus digiteeritakse kokku ligi 1500 säilikut järgmistest fondidest: Moskva Kontroll-Opteerimise Komisjon (ERA.36), Petrogradi Kontroll-Opteerimise Komisjon (ERA.28), Kominterni Eesti sektsioon Moskvas (ERAF.6495) ja Kominterni Eesti sektsioon Leningradis ( ERAF.25)
  26. Filmiarhiivi kogudest digiteeritakse Stockholmi Eesti Muusika ja Kultuuriühingu Lähiraadio heliarhiivist -302 helikandjat, Austraalia Eesti Seltside helisalvestusustest -12 helikassetti ja Enn Nõu videokollektsioonist 100 tundi materjali.

    2013. aastast saab Saagas kasutada Yad Vashemi tellimusena 2010. aastal digiteeritud ajaloo- ja riigiarhiivis säilitatav judaica erinevatest fondidest, kokku ca 3200 säilikut (erinevate organisatsioonide materjalid ja isikuarhiivid, tudengitoimikud, juudi algkoolide materjal jm), lisaks Tallinna Linnaarhiivi sarnased materjalid
(alus: http://www.ra.ee/dgs/explorer.php vt paremalt menüüst "Mida Saagasse tulevikus oodata võib?")
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Kapral Karu »

kanakukk kirjutas: [*]ENSV Riikliku Julgeoleku arhiividest ERAF.140SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee kirjavahetuse kollektsioon), ERAF.134SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee eriinspektsiooni materjalide kollektsioon), ERAF.132SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee filtratsioonilaagri toimikute kollektsioon ), ERAF.129SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetamata uurimistoimikute kollektsioon) ja ERAF.130SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetatud uurimistoimikute kollektsioon) ligi 45 000 säilikut. Juurdepääsupiirangute tõttu jäävad need arhiivid Saagas kasutatavateks vaid Rahvusarhiivi uurimissaalides ning juurdepääsutaotluse alusel
Nii et selleks, et neid näha, peab minema Stanfordi -- seal peab uurija vaid lähtuma ülalmainitud kohustusest isikunimesid mitte avalikustada. :evil:
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas kanakukk »

Kapral Karu kirjutas:
kanakukk kirjutas: [*]ENSV Riikliku Julgeoleku arhiividest ERAF.140SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee kirjavahetuse kollektsioon), ERAF.134SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee eriinspektsiooni materjalide kollektsioon), ERAF.132SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee filtratsioonilaagri toimikute kollektsioon ), ERAF.129SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetamata uurimistoimikute kollektsioon) ja ERAF.130SM (ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee lõpetatud uurimistoimikute kollektsioon) ligi 45 000 säilikut. Juurdepääsupiirangute tõttu jäävad need arhiivid Saagas kasutatavateks vaid Rahvusarhiivi uurimissaalides ning juurdepääsutaotluse alusel
Nii et selleks, et neid näha, peab minema Stanfordi -- seal peab uurija vaid lähtuma ülalmainitud kohustusest isikunimesid mitte avalikustada. :evil:
Juurdepääsupiiranguga materjalidele on võimalik ligi pääseda, kui:
1. juurdepääsupiirangu tähtajad on ära langenud (riigiarhivaari käskkirjast 4. juunist 2010 "Juurdepääsu korrast piiranguga arhivaalidele" (*1) punktist 2.3 selgub, et igaveseks ajaks seatud tähtaegu ei ole)
2. käsil on uurimistöö, mis nõuab vastavate materjalidega tegelemist (katsu sa metsavendadest raamatut kirjutada, kui ainesele ligi ei saa)

Esimesel juhul kaovad piirangud:
a) kui isiku surmast on möödas 30 aastat (2012. aastal pääseb ligi isikutoimikutele, kes surid hiljemalt 31.12.1981);
b) kui isiku surma ei ole teada, aga sünnist on möödas 110 aastat (2012 vastavalt 1901);
c) kui sündi ega surma ei ole teada, siis kaovad piirangud 75 aastat pärast dokumendi loomist (niisiis on tänase seisuga vabad kõik 1936 või varem loodud delikaatseid andmeid sisaldavad arhivaalid);

Aastate arvutamine tuleneb mälu järgi "Tsiviilseadustiku üldosa seaduse" järgi, mille kohaselt tähtaeg saabub aasta viimasel päeval kell 24:00. Niisiis 15. november 1978 surnud isiku piirang kaob 31. detsembril 2008 kl 24:00 ehk 01.01.2009. Sarnane arvutuskäik on ära toodud ka riigiarhiivi käskkirjas.

Kui toimik on koostatud mitme isiku kohta, siis aastaid hakatakse arvutama mõistagi kõige viimasena ära surnud isiku järgi. Kui üks isikutest oli lähedane, kellelt endalt või kelle järeltulijatelt saite kirjaliku loa andmetega tutvumiseks, siis enam mingeid surmaaegu ei vaadata.

Mis puutub nüüd surmaaja tõestamine kohta, siis mõnede 1942. aastal mahalastud ohvitseride kohta pole minult keegi notari poolt kinnitatud surmatunnistust seni küsitud. Kirjutasin lihtsalt, et Memento raamatu järgi maha lastud seal ja sel aastal (nad saavad ju muidugi seda toimikust ise järele vaadata, kui peaks kahtlusi olema või kui ei tea). Normaalne oleks muidugi, et AIS-i märkuste lahtris oleks kirjas, et JP on äralangenud ja siis ei peaks ise teatmeteosest otsima, millal näiteks Alfons Rebane ära suri.

Juurdepääsu lubamine uurimistööde puhul (kõnelesin ennist ka teisest võimalusest). Ma nüüd päris veendunult ei julge öelda, aga tõenäoliselt põlve otsas kirjutad töö 11. klassi ajaloo ainetunni jaoks ei kvalifitseeru uurimuseks. Samas, kui on soov kirjutada diplomitööd näiteks metsavendlusest ning isikud, kes olid teile huvipakkuvas piirkonnas tegevad, on juurdepääsupiirangu kaitse all, siis tuleb võtta vastav luba kõrgkoolist, kelle juures te vastavat tööd kirjutate. Teatavasti Tartu Ülikool laeb magistritööd ka netti üles, teie tööd siis lihtsalt niikaua veebi ei riputata, kuni piirangud kaovad.

(*1) - https://docs.google.com/viewer?url=http ... eskiri.pdf

Märkused (lisatud 09.10.2012):
1. Riigiarhiivi veebilehel on millegipärast öeldud, et kasutusel on 2010. aasta käskkiri, kuigi link viib 2008. aasta omale.
2. Vähe sellest, kehtiv on hoopis riigiarhivaari käskkiri "Juurdepääsu kord piiranguga arhivaalidele" 6. septembrist 2012 (nr 35), vt http://rahvusarhiiv.ra.ee/public/Rahvus ... d_2012.pdf. Samas ei too uus eeskiri kaasa mingeid põhimõttelisi muutusi piirangute äralangemise aastaarvudes vms.

****
Niisiis:
1) tuleb piirduda nende isikutega, kelle sünnist 110 aastat
2) uurida välja, et ehk mõned vähem kui 110 aastat tagasi sündinud isikud, kes laagritesse saadeti, seal ka surid ja seega piirangud kadunud
3) leida asutus, kes on nõus andma loa uurimistöö tegemiseks
Viimati muutis kanakukk, 09 Okt, 2012 21:09, muudetud 1 kord kokku.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Kapral Karu »

kanakukk kirjutas: 3) leida asutus, kes on nõus andma loa uurimistöö tegemiseks
Milline asutus kvalifitseerub? Kas nt mõni MTÜ sobib?
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas kanakukk »

Kapral Karu kirjutas:
kanakukk kirjutas: 3) leida asutus, kes on nõus andma loa uurimistöö tegemiseks
Milline asutus kvalifitseerub? Kas nt mõni MTÜ sobib?
Pidasin silmas teadusasutusi, nt Statistikaamet või mõni kõrgkool. Aga mine tea... küsige järele: http://riigi.arhiiv.ee/est/kontaktid/

Üks asi veel, avastasin et Riigiarhiivi kodulehel on üleval 2008. aasta redaktsioon käskkirjast (kuigi tekst räägib 2010. aasta omast). Nüüd 2012. septembris on need mõlemad juba uue korraldusega asendatud: http://rahvusarhiiv.ra.ee/public/Rahvus ... d_2012.pdf, mingeid põhimõttelisi muutusi vist toimunud pole.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Kapral Karu »

Seal on ka sellised lõigud:
Rahvusarhiivis ei piirata juurdepääsu:
lihtisikuandmetele, st isiku nimele, soole, sünni- ja surmaajale ning surma faktile, samuti seostele samasse sugupuusse kuuluvate teiste inimestega(lapsevanemaks, lapseks ja abikaasaks olemine), kui ei ole otsest saladuses hoidmise nõuet (nt lapsendamissaladuse kaitseks);
delikaatsetele ja eraelulistele isikuandmetele, mis on loodud varasemal ajal, nii et isiku eraelu kahjustamine tema eluajal ega 30 aasta jooksul pärast tema surma ei ole tõenäoline.
Siia tuleb arvata:
• 75 või rohkem aastat tagasi loodud arhivaalid juhul, kui isiku surma- või sünniaega pole võimalik kindlaks teha;
asutuste, ettevõtete ja organisatsioonide põhitegevuse dokumendid, kui nendes sisalduvad isikuandmed, mida pole mõistliku ressursiga võimalik hallata /4/.
____
/4/ Arhiivi haldamise väikseim ühik on säilik ning sellest väiksemaid infoühikuid ei ole arhiivis võimalik mõistliku ressursikuluga kindlaks teha. Seega on dokumentides juhuslikult, ebasüstemaatiliselt esinevate isikuandmete kindlakstegemine Rahvusarhiivi praktilise töökorralduse huvides teisejärguline.
Nii kõik KGB toimikud kui ka NL-aegsed perekonnaseisuameti/aadressbüroo dokumendid ja isikutoimikud peaksid kuuluma just nende kategooriate alla, seega ei peaks me nende uurimiseks minema Ameerikasse.
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas kanakukk »

Saagas on nähtaval mõningad fondi 132SM säilikud: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=ERAF.132SM (vajab sisselogimist)
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas Kapral Karu »

kanakukk kirjutas:Saagas on nähtaval mõningad fondi 132SM säilikud: http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=ERAF.132SM (vajab sisselogimist)
Aga selleks peab vist ikkagi Ameerikasse minema :) :
Juurdepääs piiratud!

Käesolevale säilikule kehtib vastavalt arhiiviseaduse § 42-le juurdepääsupiirang. Juurdepääsuloa taotlemiseks ja teabega tutvumiseks palume Teil võtta ühendust Teile sobiva riigiarhiivi uurimissaaliga (Tallinnas kas Madara 24, tel 6938668, lugemissaal.mad@ra.ee või Maneezi 2, tel 6938024, lugemissaal@ra.ee) või ajalooarhiivi uurimissaaliga aadressil J. Liivi 4, Tartu, tel 738 7521, uurimissaal@ra.ee

Teil tuleb edastada sobivasse uurimissaali juurdepääsutaotlus, milles põhjendate oma juurdepääsuvajadust, uurimistöö eesmärke ja oodatavat väljundit. Seejärel vaadatakse taotlus arhiivis läbi ning otsustatakse kaalutlemise teel juurdepääsu võimaldamine. Kui Teie taotlus rahuldatakse, siis saate juurdepääsu vastavale digiteeritud säilikule AINULT arhiivi arvutivõrgus kohapeal. Kui soovite oma uurimisteema raames kasutada vastavat säilikut/säilikuid pikema perioodi vältel, siis ei pea igal arhiivikülastusel uut juurdepääsutaotlust täitma, luba antakse kuni aastaks. Saagas leiduvaid juurdepääsupiiranguga dokumente saab siiski kasutada üksnes arhiivi uurimissaali arvutivõrgus.
Huvitav, kas arhiivitöötajad oma ülemuste koostatud eeskirju ei loe (vt minu eelmist kommentaari ülalpool)? Või lihtsalt ignoreerivad neid?
LauriKreen
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Apr, 2013 14:54
Kontakt:

Re: ENSV Riikliku Julgeoleku Komitee fondide koopiad Hooveri

Postitus Postitas LauriKreen »

Kas nüüd (2021) võiks leida ja anda uued viited neile Hooveri andmekogudele - ükski vana link ei tööta (vaid 2 neist suunduvad mingile esilehele)

Tänud
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline