Ajakiri "Sõdur"

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas tommy »

Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas Mercurius »

Lk 28-29

"Kutsudes ajateenistusse aastas 3000-4000 ajateenijat..."
"Kahe brigaadi olemasolul räägiksime suurusjärgust (kokku) ~6500 meest"

Hallo?

Midagi nagu imelik ei tundu?

Ei ole nagu maailma effektiivsem süsteem.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas Madis22 »

Muidu vanasti nimetati selliseid ligi 3000 mehelisi üksuseid rügemendiks või polguks.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Brigaadistruktuur ongi arendatud edasi polgu/rügemendi struktuurist, andes sellele rohkem iseseisvust - juurde on antud nii kaudtulevahendeid kui ka tagalateenistus. Polgul, mis tegutses diviisi koosseisus, oma LTT-d tänapäeva mõttes polnudki.

Aga Mercuriuse küsimus on õigustatud, vt teemat siinsamas alafoorumis.
Mul on need küsimused juba ammugi tekkinud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas Mercurius »

Kui lugeda lisaks lk 10-14, siis
Kaitseringkonnad = Kaitseliit (30000)

Kui panna 1+1 kokku, siis kas ma saan õigesti aru, et mobilisatsiooni korral mobiliseeritakse kaks viimast aastakäiku brigaadidesse ja ülejäänud 8 Kaitseliitu?

Vot sulle vabatahtlik!
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas soesilm »

Siin foorumis on ohtralt rahvast, kes EKV taktikalis-tehniliste lahenduste osas pidavalt sõna võtavad ja väga aktiivselt diskuteerivad. Minu arvates on ajakirjaga Sõdur viimase numbriga loodud veel üks võimalus oma sõjateaduslikke oskusi demonstreerida ja isegi teistega mõõtu võtta.
Kes meil siin need taktikud on ... või olete te pigem strateegid ja sellise näputööga ei tegele?
http://issuu.com/sodur/docs/sodur0613/1 ... 29/6173960 - leheküljel 37 on taktikaline otsustusmäng.
Tahan veel lisada, et kodus võib iga vend midagi kritseldada, OTSUSENA lähevad arvesse ikkagi vaid posti pandud lahendused! :)
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas soesilm »

... või vaataks asja sedasi:
Mis õigus on võtta siin sõna taktika teemadel, kui Sa tegelikult oma lahendust hindamisele panna ei julge ...
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas allatah »

leheküljel 37 on taktikaline otsustusmäng
No kessee siis põhjasuuna kaardil vasakule keerab... Mina nii ei mängi.

Aga kuna ma olen kõigest reamees (mingite andmete järgi kapral, aga seda pagunit pole ma mitte kuskil näinud), siis ma võin ju lahmida:

1.Mike 50, Alfa 10, kuuldel, bla-bla-bla mis teete?
Suitsukate neljaks minutiks koordinaatidele Pori jõe sild kuni 500m sillast lõuna suunas.

2.Alfa 11, Alfa 13 Alfa 10 kuuldel.
Jaod on kuuldel ning käsen: Liikuda suitsukatte saabudes omadel teepooltel lääne suunas eesmärgiga vastane meie rühma poolsest küljest siduda või aidata 2. rühmal vaenlast rünnata.

3.Alfa 20, Alfa 10 kuuldel.
Saatsin meie vempsid Alfa 11 ja 13 sinu poole. Edasta neile ja mulle infot kontakti kohta.

4. Pinoeeride kutsungit ei ole, seega kamandan nad lihtsalt koos enda jaoga tee valli taha põhjapoolsele küljele (loodan ,et teevall pakub kaitset) ja vajadusel tagan sillale sellise tulekatte, et oma või pioneeride relvadega, et silda ei saaks ületada.

5. Nüüd oleks vist aeg kuhugi kompanii juhtkonda teha ettekanne haavatutest ning meie rühma edasisest paiknemisest ja tegevusest. Samuti käin välja mõtte, tellida 155mm suurtükkide abil tuumalöök künkale 150, et hävitada seal olev soomuk.

Kukkus väga lollisti välja või? Ma julgen seepärast ilma luba küsimata esimese ja teise jao tagasi teise rühma poole saata, sest minu ette jääb jõgi ning selja taga olevasse kilomeetrisesse tühikusse ilmselt rasket tuld ei tellita, isegi kui vastane jääb Alfa 10 ja Alfa 20 vahele, sest kõrgem üksus ilmselt nii vabalt ei julgeks sellist lähituld tellida. Kompanii Miinipilduja rühmalt tuld ei telli, sest tal on parasjagu ilmselt muudki tööd.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ajakiri "Sõdur"

Postitus Postitas Madis22 »

Kui on vaja et ma 2 rühma heaks midagi teeks, siis on KÜ asi seda mulle öelda. Hetkel jäevad minust sinna, kus on.

1) Alfa60, alfa10 kontaktiraport. Kõrgendikul 150 jalastunud vastase jagu soomuki toetusel katab silda. Minul kaks haavatut, vajan medevakki sild miinus 300.
2) Mike50, alfa10 tuleülesanne. Joonel kõrgendikud 183, 150 (tra ta sellest ilma tegelike koordinaatideta aru saab) jalastunud vastase jalaväerühm soomukitega. Maha suruda, pimestada 5 minutit.
3) Alfa11, 12, 13 siin Alfa10. Kui teisel kaldal tulelöök maha tuleb, siis 11 ja 12 ületavad jõe ning hõivavad alfa11 kõrgendiku 183, alfa12 kõrgendiku 150. Alfa13 jääb idapoole jõge teest põhjasuunda. Valmistume kompanii MP rühma toetusel tõrjuma vastast põhjasuunast.

Pioneerid annavad oma haavatud üle ja jätkavad pärast minu jõeületust plaanikohaselt.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas TTA »

Niipalju ütleks, et Sõdurilehe tegemises on suur osa ajateenijatest meediasõduritel. Kahtlen, kas erakätes olevat ajalehte suudetaks nii odavalt toota kui KV poolt Sõdurilehte.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ajakiri SÕDUR eesti sõjalise mõtte taastaja ja arendajana (ning oma pisukese väljaandmiskuluga) ei ole ka kahtlemata mingi "kokkuhoiukoht" :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kev1
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 12 Sept, 2019 13:37

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kev1 »

Borja kirjutas:Ajakiri SÕDUR eesti sõjalise mõtte taastaja ja arendajana (ning oma pisukese väljaandmiskuluga) ei ole ka kahtlemata mingi "kokkuhoiukoht" :|


mingeid arve väljaandmiskulude kohta? ajakirja kontaktides on 4 inimest: peatoimetaja, toimetaja, keeletoimetaja ja kujundaja. ma küll ei tea, kas neil on ka mingeid muid ülesandeid Kaitseväes peale ajakirja, aga kui oletame, et ei ole, ja võtame keskmiseks palgaks 1700 eurot brutos kuus (u. 1,3 eesti keskmist), siis 4 inimest x tööandja kulu 2274 x 12 kuud = 109 152 eurot aastas ainuüksi palgakulu pealt :roll:
Kev1
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 12 Sept, 2019 13:37

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kev1 »

Vaatan et täna on jälle ilmunud ajakiri "Sõdur", mida annab välja Kaitsevägi. Levitatakse seda asutuse sees tasuta, aga saab ka koju tellida. Kuna mulle tundub endiselt see arusaamatu, kas Kaitseväe riigikaitseline ülesanne peaks olema välja anda sõjandusajakirja, siis äkki keegi oskab öelda
1) kas tellimiste hind katab toimetuse personali, ajakirja loomiseks vajaliku Kaitseväe tehnika ja infrastruktuuri soetamise ja haldamise, trükkimise ja levitamisega seotud kulud + muud kulud (arvatavasti makstakse ka artiklite autoritele veel eraldi honorari?). või võib laiemalt küsida, et kas see, et sellise ajakirja väljaandmise funktsioon on Kaitseväe käes, siis kas ajakirja eksisteerimisest tulevad kasud on suuremad, kui tehtud kulud? (kasud võivad olla ka sellised, mida on raske mõõta, nt. riigikaitselisest tegevusest elanikkonna teavitamine jne. - aga siis tasub küsida, et kas ikkagi ajakiri kui tegelikult hääbuv teabe levitamise viis on kõige kuluefektiivsem viis selliste eesmärkide saavutamiseks)
2) miks peab sellist ajakirja välja andma just Kaitsevägi, mitte erasektor? Kui lugejaid ja turgu on, siis ei tohiks ju probleemi olla?
3) kuidas on praktika teistes NATO riikides? kas riigi kaitsevägi annab välja üldsõjanduslikku ajakirja?
MilLT
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 10 Aug, 2018 16:17
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas MilLT »

Sõduri artiklite autorid on üldjuhul kaitseväelased, kes annavad seal edasi erinevaid arenguid kaitseväe sees info ja pilguga, mida kardan, et erasektor teha ei suudaks. Kui erasektor seda teeks, siis info peaks nad ikkagi saama kaitseväe seest, muidu taanduks see wikipedia laadseks avalike allikatel põhineval väljaandeks.
Teistes NATO riikides on sellised ajakirjad täitsa olemas - näiteks kohe Suurbritannia.

Edit: eesmärgi ütleb ära ka Sõduri kirjeldus nende facebooki lehel: "Eesti sõjandusajakiri Sõdur on mõeldud eelkõige professionaalile, aga ka riigikaitsest huvitatud kodanikule.
Ajakiri Sõdur pakub kuus korda aastas harivat lugemist riigikaitse- ja sõjandushuvilisele. Ajakirjas kirjutavad kaitseväe tegevteenistujad ja oma valdkonna eksperdid."
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas London Bridge »

Kas lõpuks ometi on antud kindel kuju endise rahandusministri kuulutatud kamina lõputule ja mõttetule laristamisele? :lol:

Kas rahvusriigi sõjanduse ministeerium peaks olema huvitatud patriootliku sõjandusajakirja väljaandmisest?
Jah. Oluline nii sõjateaduslike ideede kodanikeni ning eriti riigikaitsega seotud ja huvitatud segmendini viimisel, kui ka valge propaganda mõttes.
Kas ajakirja eksisteerimisest tulevad kasud on suuremad, kui tehtud kulud?
On. Ajakirjad sihivad nišši, mis sõjateaduse arenguid võibolla otseselt ei jälgi, kuid mille jaoks jäävad ajakirjanduse lapsikud kajastused lahjaks. Samuti ka otseselt kaitseväega seotud reservväelasi, kelle informeerimine ja informeerituna ning moraliseerituna hoidmine on kaitsejõudude huvides. Samuti tugevdab patriootlik kajastus riigikaitset pikemas perspektiivis.
Miks peab sellist ajakirja välja andma just Kaitsevägi, mitte erasektor? Kui lugejaid ja turgu on, siis ei tohiks ju probleemi olla?
Miks peaks mingi kasumit tagaajav firma olema see, kes tutvustab riigi sõjalist mõtet, doktriini ja hoikatud ning teeb valget propagandat? Miks oleks läbi vahendaja seda parem teha? Teeme veel riigikanke korras ja võtame odavaima pakkuja - mis saaks küll valesti minna? :roll:
My fair lady.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist