Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas teeline35 »

Aega oma ajateenistusest mööda läinud ning uudiseid lugedes, teada saades, et tuttava nimega ohvitser Jaeski on oma mälestused kirja pannud;
https://www.err.ee/832983/aivar-jaeski- ... saastatest
Mõtlesin panen lingi üles, aga ei leidnud õiget teematki. Loodan, et mälestused Kaitseväest eelmise sajandi 90-ndatest vast enam mingeid erilisi sõjasaladusi ei sisalda. Seega tegin teema ja loodan, et pahameelt ei ärata! :write:
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
teeline35
Liige
Postitusi: 1543
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas teeline35 »

Keegi teab, kas Aivar Jaeski võis olla1994- 1995 a Kalevi Üksikjalaväepataljonis ohvitseriks. Kuidagi on perkonnanimi meelde jäänud. Oli äkki A või B kompaniis. Kas kompanii ülem või lihtsalt rühmaülem seda enam ei mäleta. On meelde jäänud karmi, aga õiglase ohvitserina. Pataljoni ülem Toomsalu jäi küll meelde eputisena. Kuigi söögimajanduse pani ta korda. Vanemad ajateenijad ja komandeeritud kiitsid üle Kaitseväe.
Mälu petab ka, aga vist oli mul temaga intsident LKP-s ehk Läbilaske Kontroll Punktis, milles ta ise tuli pärast vabandama ja andis mulle õiguse. Mulle jäi see meelde kuna mõned kuud varem Sidepataljoni õppekompaniis Pääslas olles oli mul samalaadne intsident olnud ja seal ohvitser marutas ikka tükk aega kui noor teda erariietes läbi ei lasknud!
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas Kriku »

Õige alamfoorum on siin. Eraldi teemat väärivad autori mälestused kindlasti, aitäh postitamast!
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas Kirs »

teeline35 kirjutas:Keegi teab, kas Aivar Jaeski võis olla1994- 1995 a Kalevi Üksikjalaväepataljonis ohvitseriks. Kuidagi on perkonnanimi meelde jäänud. Oli äkki A või B kompaniis. Kas kompanii ülem või lihtsalt rühmaülem seda enam ei mäleta. On meelde jäänud karmi, aga õiglase ohvitserina. Pataljoni ülem Toomsalu jäi küll meelde eputisena. Kuigi söögimajanduse pani ta korda. Vanemad ajateenijad ja komandeeritud kiitsid üle Kaitseväe.
Mälu petab ka, aga vist oli mul temaga intsident LKP-s ehk Läbilaske Kontroll Punktis, milles ta ise tuli pärast vabandama ja andis mulle õiguse. Mulle jäi see meelde kuna mõned kuud varem Sidepataljoni õppekompaniis Pääslas olles oli mul samalaadne intsident olnud ja seal ohvitser marutas ikka tükk aega kui noor teda erariietes läbi ei lasknud!


94-95 teenisin Autokompaniis ja sel ajal figureeris Jaeski seal. 95 oli ta kompaniiülem.
Kasutaja avatar
Markko
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 28 Sept, 2007 7:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas Markko »

teeline35 kirjutas:Keegi teab, kas Aivar Jaeski võis olla1994- 1995 a Kalevi Üksikjalaväepataljonis ohvitseriks. Kuidagi on perkonnanimi meelde jäänud. Oli äkki A või B kompaniis. Kas kompanii ülem või lihtsalt rühmaülem seda enam ei mäleta. On meelde jäänud karmi, aga õiglase ohvitserina. Pataljoni ülem Toomsalu jäi küll meelde eputisena. Kuigi söögimajanduse pani ta korda. Vanemad ajateenijad ja komandeeritud kiitsid üle Kaitseväe.
Mälu petab ka, aga vist oli mul temaga intsident LKP-s ehk Läbilaske Kontroll Punktis, milles ta ise tuli pärast vabandama ja andis mulle õiguse. Mulle jäi see meelde kuna mõned kuud varem Sidepataljoni õppekompaniis Pääslas olles oli mul samalaadne intsident olnud ja seal ohvitser marutas ikka tükk aega kui noor teda erariietes läbi ei lasknud!
Kalevis oli suure tõenäosusega Omar Jaeski
Kasutaja avatar
Hetzer
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 08 Jaan, 2018 10:56
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Aivar Jaeski mälestused Eesti Kaitseväest

Postitus Postitas Hetzer »

Jah, Aivari vend Omar teenis sel ajal ohvitserina Kalevi pataljonis. See raamat on mul käes praegu, huvitav lugemine.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist