uus sait käigus

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Tänan, A4, aga selliste muinasjuttude jaoks jäägu siinne foorum. Kirjuta sellest siin ja rõõmusta.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Wiking kirjutas:Aitähh, aitähh, aitähh.

Teen lühidalt.

*Konnduslaagrid ja Relva-SS : see side oli niivõrd väike, et seda mainida ei oma mõtet. See koonduslaagri jutt, mis täidab tänapäeva maailmas vaid ühte eesmärki, minu lehele ei lähe. Minu leht - minu valik.

*Franz Augsberger: sõdis rüg Nordland koosseisus ja tõepoolest ka vahepeal Soomes, võimalik, et täitmas mingit eriülesannet. Allikaks on üks rindeleht, kus ka lühiülevaade Augsbergeri elust.

*Tänapäeva raamatud, rääkimata interneti saitidest, kubisevad ajaloost. Kõik omandatud kuskilt. Ja on loogiline, et juba lapsest peale, omandad sa kõik, kellegilt, kusagilt jne jne.


Igaljuhul ma tänan tähelepanu eest, tore kui oleks tulnud ka materiali, millele ennist vihjasin.
Side koonduslaagrite ja Waffen-SSi vahel oli tõepoolest väike ja võibolla pole seda tõesti mõtet mainida, aga sellisel juhul pole mõtet ka väita valet ja kirjutada mitmes kohas, et nendel mitte midagi ühist ei olnud. Targad raamatud pajatavad, et midagi ikka nagu oli ühist. Kui sa oma saidil siunad juudi- ja kommunistlikust propagandat, siis miks sa ise sisuliselt samamoodi ajaloolist tõde moonutad?

Augsberger võis millalgi Soomes sõdida küll, ei vaidle vastu, aga rügement Nordland pole Soomes sõdinud, nagu sa oma saidil vääralt väidad.

Mis puudutab erinevatest raamatutest ja saitidest info omandamist, siis sellega on nii, et kui kuskilt raamatust terveid lauseid üks-ühele maha vihud, siis tuleks ikkagi algallikale ka viidata. Mis tunne sul oleks, kui keegi paneks kogu su saidil oleva teksti oma saidile, esitleks seda enda jutuna ja sulle absoluutselt ei viitaks?

Ja mis muinasjutte sa silmas pead?
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Wiking kirjutas:Aitüma, muretsemise eest :D Küll ma ise tean, kuidas ja, mida ma teen. Minu soovitus, tee ise kõigepealt midagi - siis tee suu lahti :wink:
No miks nii kurjalt kohe :wink:

Minu kogemus on, et inimesed tahavad enamasti head. Ja kui soovitavad midagi parandada, siis ikka hea pärast, hea pärast ... 8)

Eksitus, et Ain Mere eesnimeks peetakse Ain-Ervin, on väga laialt levinud. Minagi olin selle küljes, kuni lugesin dokumente ja hakkasin pärsat seda vaatama, kus tema nime mismoodi kirjutatakse. Ja minu arusaam on küll selline - dokumentides (ennesõja- ja sõjaaegsetes) ning välis-eesti raamatuis artiklites - Ain Meri. KGB dokumentides, nõukogude ajakirjanduses-raamatutes ja ka mõnedes post-sovieti materjalides - Ain-Ervin Meri.

Ja ei saa ma sulle saata neid teenistuskirjade koopiaid, kuna pole mul neid. Selleks andsingi viite arhiivitoimikule. Möödunud aastal - selle aasta alguses sai läbi sirvitud üle saja lendur-lendurvaatleja teenistuskirja, muid dokumente ei hakka siin mainimagi. Kui ma neist kõigist koopiaid oleks tellinud oleks ammu pankrotti läinud. Aga arhiiv on avatud kõigil tööpäevadel ning koopia tellimine ei ole kallis. Astu läbi - telli!

Tõsi küll - see koopia on ainult isiklikuks tarvitamiseks. Kui soovid selle pildid veebi riputada, siis pead eraldi luba taotlema. Ei tea mis see maksab. Ja "isiklikuks kasutamiseks" tähendab ka seda, et sealt kasutatud materjali avaldades oleks viisakas allikale viidata.

Kui aga soovid lisainfi Ain Mere eluloole, siis otsi axishistory foorumist. Kunagi oli seal temast teema, kuhu (mäletamist mööda vähemasti kahel korral) üht-teist postitasin. NB! See oli enne teenistuskirja lugemist Riigiarhiivis, nii et ka seal on vale nimekuju, ning mõningaid muid ebatäpsusi...

Kui aga otsid Venti ja Tuulingu elulugusid, siis pole vaja nii kaugele minnagi. Kunagi sai siin samas foorumis neid lahatud...

Nii et selles mõttes on sul õigus, et tööd tuleb teha. Rohkem tööd tuleb teha .... :twisted:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
skulmars
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 06 Veebr, 2007 17:57
Kontakt:

Postitus Postitas skulmars »

nublu kirjutas: Kui aga soovid lisainfi Ain Mere eluloole, siis otsi axishistory foorumist. Kunagi oli seal temast teema, kuhu (mäletamist mööda vähemasti kahel korral) üht-teist postitasin. NB! See oli enne teenistuskirja lugemist Riigiarhiivis, nii et ka seal on vale nimekuju, ning mõningaid muid ebatäpsusi...
http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... ht=#974346
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... highlight=

Hea töö, nublu
Alati võib pakkuda Eesti üliõpilasorganistasioonide sümboolikat, fotosid 2MS eelsest ajast
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Meri on tema nime kohta kahtlemata vale, ikka Mere.

Mis puudutab Tuulingu ja Vent'i teemadesse, siis siin, võtsin ka ise sellest diskustelust osa ja täiendasin teadaolevate faktidega. Huvitav oleks aga midagi pikemat ja vo veel sisaldamaks huvitavaid fakte nende elust. See lahkamine, mis siin oli, jäi lahjaks.

Nende dokumentide opeale mõtlen, ja kui eks siis loomulikult ka koos avaldamisõigusega. Praegu jagub tööd, tava töö kõrvalt, lehe kallal aga niigi küllaga ja ei näe niipea selle lõppu tulevat.

Üldiselt, kui ikka vaadata, siis pikematel kirjutistel, kus kasutatud erinevaid allikaid, on ka viited, kui neid näha ikka tahta.

Leht on alles algfaasis, materiale tulemas veel palju. Niiet, kui keegi soovib, mõne uuriva töö, lehele pakkuda. Vaatame üle ja kui huvi on siis kindlasti läheb üles selle autori nime all, selles pole kahtlustki.

*Augsberger võitles Soomes Nordlandi rüg liikmena! Diviis Nord, kes samuti Soomes sõdis, on eraldi teema ja pole Augsbrgeriga mingit pistmist.

Kõigile, aga soovituseks! Vähem juttu, rohkem tegusid. :twisted:
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

A4:

Ma ütlesin sulle juba, kuid kordamine on tarkuse ema, W-SS'il on koonduslaagritega praktiliselt olematu side. Seda pigem formaalne. Minu lehel ei tule juttu, kommertsajaloost, ega holycashist, see teema pole seotud ei Eesti Leegioniga, ega W-SS'iga. Seda teemat arendage siin, nagu see on olnud.

Loe A.E.Mere bio veelkord läbi, kõik on olemas. Detaile, mis sulle kindlasti meeldiksid, otsi mujalt. Ja ei tule kunagi minu lehele, mingite, nagu sa nimetasid "ükskõik kelle" jutukesed.

Nublu, tõepoolest, suurepärane töö, et viitsisid A.E.Mere eluloo inglise.k. ümber tõlkida. Ikka samas vaimus :!:
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Wiking kirjutas:

*Augsberger võitles Soomes Nordlandi rüg liikmena! Diviis Nord, kes samuti Soomes sõdis, on eraldi teema ja pole Augsbrgeriga mingit pistmist.

Aga Wiking, rügement Nordland pole ju kunagi Soomes sõdinud. Augsberger juhtis mõnda aega Soomes diviisi "Nord" koosseisus olnud 7. SS-rügementi ja teenis selle eest välja ka mõned Soome autasud. Siin on sulle ka üks allikas, elemntaarne googeldamine annab neid veel:

http://www.geocities.com/finnmilpge/fmp ... 41_42.html

Aga kui sa oled nii jäärapäine, et oma viga ei tunnista, siis minu poolest lase käia, jäta aga rahulikult oma lehele faktivead sisse. Muide, sa kirjutasid ennem, et info Augsbergeri, Nordlandi ja Soomes sõdimise kohta said sa ühest rindelehest. Kas ei või olla võimalik, et rindelehe kirjasaatja ajas omavahel segamini Nordlandi ja Nordi?


Loe A.E.Mere bio veelkord läbi, kõik on olemas. Detaile, mis sulle kindlasti meeldiksid, otsi mujalt. Ja ei tule kunagi minu lehele, mingite, nagu sa nimetasid "ükskõik kelle" jutukesed.
Sinu Mere bios haigutab tegelikult tõsine auk, jääb mulje, et pärast pärast Punaarmeest lahkumist 1941. aastal ning enne leegioni astumist 1943. aastal oli Mere pea kaks aastat töötu, ravis sanatooriumis tervist vms. Kui sa juba alustad mehe sünnikuupäevast jms pisidetailidest, siis võiks vähemalt ühe lausega ära märkida, et aastatel 1942-43 oli Ain Mere Eesti Julgeolekupolitsei juht. Arvestades seda, et Mere oli sellel ametikohal ilmselt üks tähtsamaid ja mõjuvõimsamaid inimesi tollases Eestis, on see küll seik, mille peaks Mere teenistuskäigus välja tooma.

Ma ei tahagi, et sa paneksid lehele ülesse selle sopa, mida venelased 1961. aasta näidisprotsessil Mere kohta kokku valetasid.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Kulla A4.

* On võimalik, et sõjakirjasaatja on teinud vea. Seda, et diviis Nordland ei sõdinud Soomes, ära tule mulle küll rääkima. Arvan, et tean selle diviisi käekäigust ikka päris palju.
Kas sa arvad, et Augsberger ei võinud olla Soomes, diviisi Nordland liikmena, lähetuses? Oled sa kindel, et see polnud nii???


*"Sõja puhkedes 1941 läks Ain-Erwin Mere Porhovi rindelõigus sakslaste poole üle, võttes kaasa kogu staabi kirjavahetuse ja kaadrimateriali. Tema poolt kaasatoodud kaardid põhjustasid punaste lennuväele raskeid kaotusi, kuna sakslaste Luftwaffe ründas kaasatoodud kaartide baasil Tuleblja lennuvälja, mille olemasolust neil enne aimugi polnud. Luftwaffe rünnaku tulemusel hävis üle 60 punaarmee lennuki. Sellest peale jäi Ain-Erwin Mere saksa armeesse, kes ta komandeerisid Tallinna, kus asus juhtima Eesti Julgeolekupolitseid."

Oled sa pime??? Või on muud silmadega kaasnevad probleemid.

Teadmiseks: Ei oota selliseid, ajulagedaid, raiduvaid õpetussõnu, mille hea näide on üleval. Kui paluksin ennast õpetada, siis leiaksid analoogsed read minu pöördumisest. Selliseid isehakanud, ninatarku, aga ei kannata ma absoluutselt.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Tubli, Wiking, aga kaadrimaterjal ja kaardimaterjal, mis Mere põgenemisel kaasa haaras, on kaks täiesti eri asja.
Tähelepanu :!:
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Tuhat vabandust Mere eest, tõesti jäi kahe silma vahele, et tekstis oli siiski Julgeolekupolitsei ametikoht sees.

Aga Nordlandi koha pealt jään oma seisukoha juurde - 11. SS-soomusgrenaderidiviis Nordland pole kunagi Soomes sõdinud ega paiknenud. Nordland formeeriti 1943. aasta kevadel Saksmaal, diviisi tuumiku moodustas diviisi Wiking rügement Nordland, aasta teisel poolel saadeti Nordland III SS-soomuskorpuse koosseisus Jugoslaaviasse partisanidega võitlema, 1943. aasta lõpul suunati diviis Leningradi rindele, kust see Narva jõe äärde taganes, hiljem Sinimägede lahingus osales. 1944. aasta sügisel taganes diviis Kuramaale, kus võttis osa ägedatest lahingutest, 1945. aasta algul viidi diviis meritsi Saksmaale ning osa diviist võttis 1945. aasta aprillis osa viimastest lahingutest Berliini kesklinnas.

Soomes pole see diviis kunagi sõdinud, Soome sõdis hoopis 6. SS-mägidiviis Nord, mille üheks rügemendiülemaks Augsberger mõnda aega oli ning teenis seal teenides välja ka Saksa risti kullas.

Ega ma siis halva pärast siin ei targuta, vaid ikka selleks, et aidata sul lehel esinevaid vigu parandada.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Tänud, Janka. Lohakusviga, selle parandan kohe ära.
Ja, OK A4, teen paranduse "Nord'i" suhtes. Selles pole kahtlustki, et "Nordland" diviisina, Soomes ei sõdinud. Mida ma ennist ütelda tahtsin, võis olla ta "Nordland'i" liikmena "Nord'i" juurde komandeeritud.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Wiking kirjutas:Nublu, tõepoolest, suurepärane töö, et viitsisid A.E.Mere eluloo inglise.k. ümber tõlkida. Ikka samas vaimus :!:
Hm, enne kui tõlkida tuli kusklit see elulugu ka kokku korjata :wink:

Ja - Kartaago tuleb hävitada - see oli AIN MERE (varem Ervin Martson) elulugu, millest seal teemas sai arutletud...

Sulle veelkord väike vihje - tasuta lõunaid ei ole. :wink: Et midagi saada tuleb ka midagi teha. Eks otsi neile Tuulingu ja Venti elulugudele siis lisa :wink: :wink: Mina ühtegi raamatut ega veebi ei tea, kus need juba valmis oleks... :roll:

Võimalik, et üht-teist leiad ka axishistory foorumist. Kui teemat loed - alustasin selle just selleks, et axishistory'sse normaalne post teha. Praegu ei mäleta, kas sinna tuli veel täiendusi ja vastusi või mitte...

Kui hästi meelde tuletan, siis sai axishistory'sse tehtud ka Soodeni biost lühike visand :roll:

Nii et otsi - ja siis ka leitakse :wink:

Ja-jah - töö tegemine on valus ja igav, aga mõnikord tasub ära :twisted:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Tore. Selle töötegemise jutu peale, vaata, lehte: www.eestileegion.com ja näed, kus higi on valatud. Tore, et oled loo ära tõlkinud, loodan, et see ei jää viimaseks. Allikamaterialid kulunuks ju ka ära, kui tuhandeid erinevaid materiale kasutatud.

Olen ise näinud ja lugenud, erinevaid seiku, nende meeste(Tuuling, Sooden ja Vent) elust ja kuulnud võitlejailt. Aga ei küll küllale liiga tee. Ja meeste biod kindlasti tulevad.

Niiet, tee tööd ja siis tuleb armastus :twisted: Ja vahepeal, holycashi vahel, ju kulub ka hingetõmbe paus ära.
:D
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Hauakivil on Ain Mere.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jah, seda ma tean. See on ühes kohas nii, teises kohas naa. Leegionäride seas on ta ikka, valdavalt, Ain-Erwin Mere. Lähtusin sellest ja nii ta selletõttu ka jääb.

Ka saame okupatsiooni nimekirjadest, mis samuti tehtud ametlike dokumentide baasil, järgmise vastuse:


"MERE, Ain-Ervin, Johan, s. 1903 Pärnumaa Vändra v., eluk. Inglismaa Leicester, kõrgem sõjakool, lektor. Eesti Julgeolekupolitsei ja SD ülem, major. ENSV ÜK tagaselja 11.03.61. §1, 25.12.58 seadus - surmanuhtlus. [ar 28653]"

*saab veenduda lingilt: http://www.okupatsioon.ee/nimekirjad/alfabeet/m2.html
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist