Läti Sõjamuuseum.

Militaarmuuseumid, -ekspositsioonid, -kollektsioonid -- kuidas iganes keegi neid nimetada tahab.
Vasta
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Läti Sõjamuuseum.

Postitus Postitas Aleks »

Soovitan kindlasti läbi astuda :D Neljal korrusel head väljapanekud ja abivalmis töötajad!
Mõned pildid aumärkidest:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Õigeaegne soovitus - kuna Lätis pannakse muuseume juba lihtsalt kinni, mitte ei vähendata koosseise ja palkasid, siis kiirustage :wink:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Vaatan, siin kamraadil lubati isegi pildistada... no võib-olla on ajad muutunud 8)

Ise juhtusin sinna muuseumi 2002.a talvel. Muidu suht suure muuseumi pääle oli siis üksainus saalike teisest ilmasõjast, sealgi 90% ekspositsioonist mingi makulatuur ja paberkoopiad... Kui üritasin muuseumi ainumast Läti leegionäri vormikomplekti pildistada, tõstis venekeelsest penskarist saalivalvur hullu kisa ja trügis mind väevõimuga saalist välja - mingu ma "pahadest" pilditegemisesks muuseumi direktorilt luba küsima... Lõin käega, mõtsin - vaja mul seda seda rahvusvahelist skandaali ühe Läti SS-leegionäri vormikomplekti foto pärast :lol:

Nii et on ja ei ole kah see Läti sõjamuuseum - mu enda kogemuse järgi :?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Borja kirjutas:Vaatan, siin kamraadil lubati isegi pildistada... no võib-olla on ajad muutunud 8)

Ise juhtusin sinna muuseumi 2002.a talvel. Muidu suht suure muuseumi pääle oli siis üksainus saalike teisest ilmasõjast, sealgi 90% ekspositsioonist mingi makulatuur ja paberkoopiad... Kui üritasin muuseumi ainumast Läti leegionäri vormikomplekti pildistada, tõstis venekeelsest penskarist saalivalvur hullu kisa ja trügis mind väevõimuga saalist välja - mingu ma "pahadest" pilditegemisesks muuseumi direktorilt luba küsima... Lõin käega, mõtsin - vaja mul seda seda rahvusvahelist skandaali ühe Läti SS-leegionäri vormikomplekti foto pärast :lol:

Nii et on ja ei ole kah see Läti sõjamuuseum - mu enda kogemuse järgi :?
Nagu ütlesin: abivalmis töötajad :D Mitte ainult ei lubatud pildistada vaid ka vastati erinevatele küsimustele, lasti tahatuppa, näidati albumeid ja lubati arvutit näppida (näitasin meie foorumi ja teisi militaaria ning teenetemärkide kodulehti). Igati positiivne kogemus. Ainsaks miinuseks oli, et Landeswehri sõjast oli meie vägede kohta suht vähe materjali.
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Muuseumi koduleht: http://www.karamuzejs.lv/
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Paistab, et Lätis on tõesti olukord kehvem ... Vitriini kaasid veel eelmise suve linnukeste mustust ja inimeste nina-lauba jälgi täis ...

Usun, et uue seltskonnaga tekkinud kontakt on parem kui eelmisega - nagu Borja kirjeldas. Sellest ajast on sisus ja seltskonnas palju muutunud.

terv
o
Kasutaja avatar
sworbe
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Jaan, 2006 14:17
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas sworbe »

2008.a. suvel võis pildistada niipalju kui aparaati pilte mahtus. Medalitest on meele üks raudrist mis oli kinnitatud Sturmi kaba külge :) . Kahjuks ei leia seda pilti enam ülesse. :(
Miks mitte!
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2040
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist